ליברפול 2017/18: חזרה לצ'מפיונס ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏10/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Coutinho10 Member

קל, שיעור מספר 1 בקורס של ארסן ונגר "איך להישאר 20 שנה בתפקיד": "דבר על תהליך, תמיד, גם אם אין באמת כזה."

עובד נהדר אגב, יש לא מעט אוהדים ששרו לו שירי הלל אתמול כי הם הבינו שהם לא בסדר שהם מצפים מקבוצה במיליארדים לעבור את סביליה.

Michael Carrick אוהב/ת את זה.
  2. oranfu Member

אני חושב שהמחמאות להגנה של רוברטסון מוגזמות. גם עם יכולת הכנסת הכדורים שלו מגזימים בטירוף (אתמול היתה הכנסת כדור גדולה) אבל באמת שהסופרלטיבים שהוא מקבל מהאוהדים מדהימה אותי. מצד שני, אלה אוהדים שמעריכים את הנדרסון וחולים על אינגס.
    שלא יובן לא נכון, רוברטסון בסדר, לעתים טוב מאוד, אבל מאוד מגזימים איתו. מורנו היה מצוין העונה עד שנפצע ולא קיבל שום מחמאות.

מאנה משתפר. קבלת ההחלטות שלו עדיין לא ברמה שהיתה והנגיעה הראשונה מרושלת, אבל אני בהחלט רואה שיפור במשחקים האחרונים ואתמול הוא היה טוב מאוד. לא הכל הצליח כמובן, אבל הוא מאוד דחף קדימה מהקישור. אני לא יודע אם קיבל הוראה כזאת אבל זה היה נראה ככה.

פירמינו ענק, שחקן נדיר. המספרים שלו מצוינים אבל הוא באמת שחקן שהערך שלו הרבה יותר גדול מהמספרים שהוא מייצר.

אין לי כבר מלים על מה שסלאח עושה העונה, רק דבר אחד אני כן רוצה לציין. המספרים הפסיכיים שלו מדהימים גם עבור חלוץ, אבל הוא לא. הוא גם לא משחק כמו חלוץ בניגוד למה שהרבה אולי חושבים. הוא משחק על האגף. ראיתי את מפת החום שלו מהמשחק אתמול, רואים בבירור שהוא משחק באגף ולא בשפיץ.

בנוגע למשחקים מוקדמים - קלופ הביע מורת רוח שהמשחק שלנו נגד אברטון יהיה מוקדם ויש לזה סיבה. אחוז ההצלחה שלנו במשחקים המוקדמים הוא נמוך מאוד. אני לא יודע מה בדיוק הסיבה לזה אבל הוא נמוך מאוד. לעומת זאת, במשחקים מאוחרים אחוז ההצלחה שלנו מעולה.
    קשה מאוד המשחק נגד פאלאס והוא, אני חושב, משחק המפתח. אם ננצח אותו זה נראה לי כמו פער שצ'לסי מאוד מאוד יתקשו לסגור.

נשבר הזין ממשחקי נבחרות.

yakov_y, owen11111 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז הנה יש לך פה אוהד שלא מעריך את הנדרסון בכלל (אסור לאהוב את אינגס? וואלה מתתי שיבקיע אתמול) ומעריך מאוד את מה שרוברטסון עושה עד כה. שמע, אף אחד לא טוען שהוא וורלד קלאס, אבל בהתחשב בגיל, בנסיבות (לעבור מהאל לליברפול זאת חתיכת קפיצת מדרגה) ובשחקנים שעברו בעמדה הזאת מאז בערך אורליו - הוא עושה עבודה טובה מאוד. הקרוסים שלו בהחלט נופחו אבל יש לו פוטנציאל להפוך לקרוסר מצוין, יש לו אחלה ראיית משחק ועירנות, וכמובן שמבחינתי כמו שאתה יודע - הגנתית הוא משמעותית יותר סולידי מכל שאר שחקני ההגנה שלנו (חוץ מואן דייק).
    שוב, זה ממש לא המוצר המוגמר, אבל אני לחלוטין רואה שם את הפוטנציאל להפוך למגן טוב מאוד.

מסכים לגבי מאנה, רציתי לכתוב את זה אתמול ושכחתי, הוא היה השחקן הכי חשוב אתמול חוץ מסלאח. יצר, נלחם, נראה במצב רוח טוב. מתקרב למאנה שאנחנו רוצים לראות.

לגבי סלאח זאת נקודה יפה, באמת פשוט לא יאומן מה שהוא עושה העונה. גם אני שחשבתי שהוא יכול להשתלב היטב לא דמיינתי אפילו דבר כזה. מפלצת כדורגל לכל דבר.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  4. oranfu Member

לא אמרתי שאסור, אבל אינגס (כמו עוד כמה בריטים) מקבל מהאוהדים שלנו יחס בלי שום קשר ליכולות שלו. לא עשה אתמול כלום חוץ מלהחמיץ 2 מצבים מצוינים והאוהדים היללו אותו.

כמו שציינתי, רוברטסון בסדר גמור. הוא סולידי ואני חושב שהוא יכול להיות מגן לא רע סה"כ (אם כי לא חושב שיותר מזה). אם מורנו לא היה מציג יכולת כמו שהציג העונה אז הייתי יותר מרוצה מזה אולי, אבל מורנו היה מצוין לטעמי (יותר טוב מרוברטסון).
    אולי זה חלק מההבדל בינינו - אני ממש לא החזקתי מאורליו. אין לי מושג מה ראו בשחקן הזה חוץ מזה שבניטז הילל אותו כאילו זה רוברטו קרלוס (וזה הספיק עבור רוב האוהדים שלנו).
    פייר? לדעתי רוברטסון הרבה יותר טוב ממה שאורליו היה.
    מפריע לי גם שרוברטסון כל כך מהולל על הכנסות הכדור שלו כשבפועל רוב הכנסות הכדור לא טובות. האם יש לו יכולת להכניס כדורים טובים? בהחלט. בפועל רוב הכנסות הכדור שלו נראו כמו של גומז ולא כמו של ארנולד (הוא באמת יודע להכניס כדורים טובים ברוב המקרים).
    אבל ככה זה בריטי, כשהוא באגף עם הכדור עומד לו מהמחשבה להגביה.

אני מודה שאני הייתי סקפטי לגבי סלאח. לא התלהבתי להביא אותו. אני עוד לא לגמרי משוכנע אבל מתחיל להסתמן כאילו, קצת, טעיתי.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  5. alexshw Member

לוקאס לייבה עם שער ליגה שני בקריירה האירופית. גם כבש בליגה אירופית במשחק חוץ מול דינמו קייב בחמישי.

6. owen11111 Member

יכול להיות שפספסתי את הסרקזם, ואני מתנצל מראש אם אני סתום.

אבל ברצינות?! לא לגמרי משוכנע?
    אני, כמוך, הייתי נגד ההחתמה הזו. אבל אין יותר מידי מקום לויכוח.
    גם אם יש ספקות כלשהן לגבי היכולות ואם יש לו יכולת לשמר את זה גם בשנים הבאות, המספרים שלו העונה הם יוצאי דופן בכל קנה מידה.

סוארז בעונת השיא: 31 שערים ו-13 בישולים ב-33 משחקים.
    סאנצ׳ז בעונת השיא: 24 שערים ו-10 בישולים ב-36 משחקים.
    הזאר בעונת השיא: 16 שערים ו-5 בישולים ב-36 משחקים.
    סלאח עומד על: 28 שערים ו-9 בישולים ב-30 משחקים.

אלה מספרים שבפלנטה מחוץ למסי ורונאלדו צריכים להפוך אותו למתמודד לשחקן השנה באירופה.

אם הוא יכול לשחזר את היכולת הזו בשנה הבאה?
    אני מתקשה להאמין.
    אם הוא עדיין יהיה אחד הווינגרים הטובים בליגה?
    בלי צל של ספק.

7. k_700 Member

לוקאס לייבה כבש, מרגש, שנציין את האירוע בטסטמוניאל?

8. oranfu Member

@owen11111 כמובן שזה היה סרקזם :)

משהו שאולי שווה לשים עין עליו - איזה עיתונאי (אני לא מכיר אבל אני רואה שאומרים שהוא היה הראשון שאמר שהעיסקה על קייטה תהיה רכישה השנה ויגיע בשנה הבאה) אומר שאנחנו רוצים את אנדידי ולסטר מוכנים למכור אבל רוצים הרבה כסף.
    עכשיו, באופן כללי לא הייתי מתייחס לזה יותר מדי אבל אני כבר ראיתי את השם שלו עולה כמה פעמים (לא מעיתונאים אנגלים) ואני זוכר שכשבינואר קושרנו למאחרז והודענו ללסטר רשמית שאין לנו עניין בשחקן (פעולה שנשמעת הזויה) היה מי שטען שההגיון היחיד מאחורי פעולה כזאת זה אם יש להם שחקן אחר שאנחנו רוצים ואנחנו רוצים לשמור על מערכת יחסים טובה איתם.
    אולי זה 1+1=3 אבל יכול להיות שיש שם משהו.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  9. yakov_y YNWA

עוד נקודה, ביום הראשון שנגמר חלון העברות בפבואר כבר קושרנו לאנדידי.
    הלוואי ויגיע, כל כך חסר לנו שחקן בסגנון הזה, בכלל מרכז השדה שלנו רך בצורה בלתי נסבלת, למעט אמרה קאן אין שום שחקן פיזי (ויינאלדום אולי ?), האנגלים (הנדרסון, לאלאנה, מילנר) בלתי נסבלים בפן הזה וכבר חשבתי על מאטיפ כקשר אחורי.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  10. owen11111 Member

לא ראיתי מספיק את לסטר השנה בשביל לתת עליו חוות דעת כלשהי. אם הייתה לכם את אפשרות הבחירה, הייתם לוקחים אותו או את ג׳ורג׳ניו מנאפולי?

11. Mellow29 Kopite

@oranfu אני חושב שחלק גדול מהפופולאריות שרוברטסון זוכה לה נובעת בכלל מהפרופיל של ההעברה שלו. מישהו בטוויטר כתב יפה שבעולם בו מנג׳ר מקבל 300 מ׳ פאונד ומתלונן שהסגל שלו חלש מדי, זו תזכורת נהדרת למה אפשר לקבל עם עבודת סקאוטינג נכונה, סבלנות במהלך קשיי ההתאקלמות של שחקן צעיר ועבודה נכונה של המנג׳ר עם השחקן. אני חושב שלהרבה אוהדים שלנו קל להתלהב מההצלחה של רוברטסון כי (לצערנו) אנחנו לא הולכים להיות המועדון הזה ששופך 300 מ׳ פאונד, אז לפחות מנסים להנות כשהגישה שלנו בשוק ההעברות מביאה לנו הצלחה.
    אני מסכים שמורנו היה טוב העונה, אבל בעיניי זו נקודת זכות לרוברטסון ששומר אותו מחוץ להרכב בצדק מוחלט.

אני לא חושב שהוא מקבל כ״כ הרבה קרדיט על היכולת ההתקפית שלו, דרך אגב, אלא יותר מהעובדה שלא אונסים אותו בכל משחק שני כמו מורנו (עד לעונה הנוכחית). הוא מהיר, חזק, בד״כ מתמקם טוב, עירני בסגירות שלו וכמעט לא עושה טעויות.

אתה באמת לא מבין למה אוהדים שלנו אוהבים את אינגס? או שנוח לך לשכנע את עצמך שזה בגלל שהם חסרי מושג ו/או בגלל שאינגס בריטי?

12. k_700 Member

מלו,
    אני לפני הקפה של 5 בערב, אל תשאיר אותי יותר במתח.

למה האוהדים שלכם אוהבים את אינגס? הוא בטוח מסתיר משהו.

13. oranfu Member

לא ראיתי את לסטר יותר מדי אבל הוא סגנון שונה לחלוטין מג'ורג'יניו. ג'ורג'יניו הוא סוג של מנהל משחק אחורי (נגיד כמו הנדרסון בגלגול הנוכחי). אנדידי הוא פשוט גרזן (אם אני לא טועה אחוז התיקולים שלו פר משחק העונה גבוהה בצורה משמעותית משל קאנטה).

האמת? אני לא עף על ג'ורג'יניו. קשה לי עם שחקנים איטיים ובטח ובטח אם לא יהיה את צ'אן אנחנו צריכים הרבה יותר פיזיות בקישור.

להתלהב שהסקאוטינג מצליח זה בסדר גמור. אבל גם בתחילת העונה ראיתי שהתלהבו לי שהבאנו את מאטיפ בחינם ויונייטד שילמו קרוב ל40 מיליון על באיי ומאטיפ לא פחות טוב. תרשה לי לגחך.

לא, לא מבין למה כל כך אוהבים את אינגס. בגלל שהוא עבר 2 פציעות קשות? מעדיף שיהיו במועדון שלי שחקנים טובים ולא מקרי סעד.
    יש לאוהדים שלנו נטייה לאהוב במיוחד את השחקנים הכי מביכים שיש (לוקאס, הנדרסון, פלאנגן...). אין לי שום דבר נגד אינגס, אבל בחייאת, זה שחקן שלא עשה כלום עד היום במועדון (גם אם לא באשמתו) ומלכתחילה ספק רב אם היה לו מה למכור ברמות האלה. שיהיה לו בהצלחה אבל למה הקטע המביך הזה שכל פעולה שלו מהוללת ככה? להגיד שהוא היה מרשים אתמול? שניצל היטב את הדקות שלו? כל מה שהוא עשה זה להחמיץ 2 מצבים של גול. אם זה אוריגי ולא אינגס אז הוא מקבל ים ביקורת על הופעה כזאת. וזה ככה כל פעם שהוא עולה לשחק, אגב.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  14. Coutinho10 Member

נקודה טובה, באתי בדיוק לכתוב שאני מעדיף בכל יום שחקן כמו ג'ורג'יניו על גרזן מפלצת כמה שהוא יהיה כמו אנדידי.
    הקישור שלנו זועק עוד מימי אלונסו לקשר אחורי עם אינטליגנציית משחק גבוהה וג'ורג'יניו אחד כזה.

אני מעדיף לתת לצ'אן חוזה שמן ושיסגור לי את הפינה הפיזית בקישור כי הוא עושה את זה נהדר בשנה האחרונה.
    קיצר הולך עם הסקאוטים וקלופ ויהי מה, השתיקו את כולנו כבר כמה פעמים עם הרכש האדיר שלהם בשנים האחרונות.

עריכה:

אורן מה איטי בג'ורג'יניו ? שחקן דיי נייד לקשר אחורי וחושב מהר מאוד עם הכדור ברגל. הוא יכול לעשות עבודה הגנתית גם כן, זה לא זר לו.

15. oranfu Member

אין ספק שהקישור שלנו צורח שהוא צריך שחקנים טכניים, אינטליגנטיים שמסוגלים לשחק תחת לחץ ולא להתייחס לכדור כאילו זה רימון רסס.
    האם ג'ורג'יניו הוא הכי טוב שאפשר? אני לא משוכנע. לא ראיתי אותו הרבה אבל ממה שראיתי אני לא כל כך התלהבתי האמת. אבל אני רואה שהוא מאוד מוערך אז אני יוצא מנקודת הנחה שלא ראיתי מספיק או שאני טועה.
    אבל הוא איטי. "דיי נייד" לא מספיק טוב לי. אני רוצה חיה אתלטית בקישור האחורי. כשצ'אן משחק אני סבבה עם זה אבל לא נראה לי שיהיה את צ'אן. אני חושב שהקישור שלנו מאוד כבד ולא מכסה שטחים מספיק טוב\מהר. כיום אם עוברים את הקישור שלנו אין סיכוי בכלל שהם חוזרים בזמן בשביל לעצור התקפה ובשביל קבוצה התקפית כמונו שמשחקת משחק לחץ אגרסיבי וקו גבוה זה קריטי (לטעמי).

מכיוון שכבר יש את קייטה, לדעתי קשר שהוא יותר "גרזן" ממנהל משחק זה מה שצריך. אם צ'אן נשאר אז אפשר ללכת על פיתרון "אלגנטי" יותר.

owen11111 אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.