ליברפול 2016/17

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏8/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Scouser Member

אתה אומר את זה כאילו אנחנו בנתק מוחלט מקייטה ולא יודעים כלום לגביו, אני בטוח שנעשו איזושהם מגעים איתו (בטח עם הסוכן) כדי לבדוק את השטח ואת המצב שלו. זה לא שאנחנו ממציאים מחירים ומעבירים לתקשורת. אם קיבלנו רושם שהמחיר הוא 80 מיליון אז אין מה להציע 50 מיליון אם זה הרף העליון שלנו. זה מתאים לארסנל עם ההצעות המגוחכות שלה כל קיץ.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

2. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז שירדו ממנו ויעברו לשחקן הבא. כל העניין הזה של לנהל את כל העסקים שלנו דרך התקשורת כבר נהיה מאוס, וברור לגמרי למה זה נעשה - יותר חשוב לחבר'ה האלה ליצור רושם שהם הולכים על מטרות גדולות ושאפתניות מאשר באמת להשיג אותן.

לדעתי לא יהיה ואן דייק ולא יהיה קייטה ואמרתי את זה מהיום הראשון, זה מרגיש כמו מקרה קלאסי של לפמפם לנו בתקשורת על שחקנים שאין לנו באמת סיכוי להשיג ואז בסוף כשנחתים את השחקנים שבאמת מכוונים להחתים יהיה את התירוץ של "הם לא היו למכירה", שזה כמובן שטויות.

אני עוד לא פוסל את הקיץ הזה, צריך לשמור קצת על פרספקטיבה ולזכור שעדיין לא יולי אפילו, עונת המלפפונים עוד לא באמת התחילה והאקשן האמיתי קורה ביולי-אוגוסט. הקיץ הזה עדיין יכול להסתיים טוב מאוד מבחינתנו, ואן דייק וקייטה אלה לא השחקנים היחידים בשוק.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

@k_700 מה אתה רוצה מסאקו בפאלאס? שיחק שם מעט משחקים כי חתם מאוחר והביא אחוז מטורף של קלין שיט. לא להיט? מה יותר מזה הוא יכל לעשות? לסחוף אותם ל"לסטר"?
    30 מ' פאונד זה ים כסף עבורם. הם מתמהמהים כנראה כי חושבים שיוכלו להשיג אותו בפחות, לגיטימי.
    הוא בלם טוב. לא פחות טוב מאלה שמשחקים אצלנו היום בהרכב, כל אחד והפאקים שלו. לפאלאס הוא מצויין.

Esomech, owen11111, oranfu ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. k_700 Member

אני לא באמת מאמין שאתם מתמחרים אותו ב30 מליון ויותר מזה, אני לא מאמין שגם ב20 מליון פאלאס היו קופצים עליו.

כנראה יש סיבה שהם מתחילת הקיץ לא באמת ״בעניין״ שלו או לא מראים בכלל סימני רצון ומלחמה עליו.

מה אני רוצה ממנו? כלום, לא החזקתי ממנו בשיט עוד לפני שעבר בהשאלה, שיחק קצת ונפצע.

ושלא תבין לא נכון, הרמה שלו בהחלט באיזור הדמדומים של פאלאס, זה מה שאמרתי עליו תמיד, גם כשבפורום השני תיארו לי איזה ריו פרדיננד צרפתי שקניתם.
    אני פשוט לא מופתע שגם בשוק של הקטנות הוא לא מספיק אטרקטיבי(וזה לא בגלל הפוקר פייס שלכם, תתן לי לנחש).

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מעניין אותי הפוקר פייס שלנו.

אני חושב שב20 מ' כבר הייתה עליו הצעה מפאלאס ואולי מעוד קבוצה אנגלית.
    אם פאלאס מריחים שהיחידים שרוצים אותו זה הם ועוד קבוצות צרפתיות שבד"כ משלמות פחות, אז אני מבין למה הם ממתינים.
    הכל תלוי בביקוש פה.
    לדעתי ל"קטנות" הוא מאוד אטרקטיבי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי, מישהו כאן באמת מאמין, בטח בסכומי השוק הנוכחיים, שאתם תחתימו בקיץ אחד גם את סאלח, גם את ואן דייק (שבשביל להחתים אותו תצטרכו לשלם לסאות'המפטון הרבה מאוד בגלל ההתנהלות שלכם בפרשה) וגם את קייטה (וזה בלי לדבר על השמועות שאתם מעוניינים בצ'מברליין ומחפשים גם מגן שמאלי וחלוץ)?
    מעבר לסכומי כסף שתצטרכו להציע עבור כרטיס השחקן, יש כאן גם את עניין המשכורות.

קלופ הוא אדם שאפתן, ובהנהלה שלכם יבצעו כמה החתמות הקיץ כדי לרצות אותו, אבל מההכרות עם ההנהלה שלכם, עוד לפני שמדברים על סכומים (שהם חסרי תקדים במונחים של ליברפול, בטח כשמדברים על קיץ אחד), למה לדעתכם דווקא עכשיו בהנהלה שלכם יחליפו תקליט ויחליטו להשקיע כסף גדול ברכש?

7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגדול, התשובה היא כי ככה אמרו בתקשורת. זה מה שמספרים לנו כבר כמה חודשים - תקציב עתק, 200 מ' ליש"ט, מסע רכש חסר תקדים וכו' וכו'. המועדון עבד קשה כדי לספר לכולם שהקיץ הזה יהיה שונה.
    מבחינת יכולת כלכלית, אני מאמין שהמועדון מסוגל לעמוד בזה, במיוחד לאור העובדה שאנחנו כבר שנים ארוכות לא באמת מוציאים הרבה כסף.

האם זה יקרה בפועל? אני סקפטי. דברים כמו הפיצוץ של עסקת ואן דייק אלה דברים שתמיד קורים לנו ואיכשהוא, לגמרי במקרה, מחבלים ברצונות שלנו להוציא המון כסף.

oranfu ו-Coutinho10 אוהבים את זה.
  8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הייתי מתייחס יותר מידי למה שנכתב בתקשורת.
    להנהלה שלכם לא עולה כסף לטעון שאתם הולכים לבזבז 200 מיליון פאונד בקיץ.
    בפועל, מי שרוצה להוציא כסף עושה את זה, מנחית לסאות'המפטון את ההצעה שצריך על השולחן וסוגר את הסיפור עם ואן דייק.
    ושוב, גם אם יש רצון להוציא כספים כאלה, לא בטוח שאתם יכולים להוציא את הסכום הזה בקיץ אחד. קראתי כאן את ההודעה על המצב הכלכלי שלכם, ועדין לא השתכנעתי שמבחינת עלות כרטיסי שחקן ומשכורות אתם מסוגלים בקיץ אחד לשפוך 200 מיליון פאונד על כרטיסי שחקן (וזה בלי הנושא של המשכורת שיעלו וגם יעלו למעלה את רף המשכורות אצלכם לטווח הרחוק).

9. oranfu Member

אם ההנהלה שלנו טוענת שהקיץ היא תנפץ את שיאי ההוצאות של המועדון (וכתבי החצר פימפמו לנו במשך חודשים שזה יהיה 150-200 מיליון) אז אני יכול באמת לצפות שיוציאו סכומים משמעותיים מאוד.
    זה מצטרף לעובדה שאנחנו בקושי הוצאנו כסף בעונות הקודמות וההכנסות שלנו רק גדלות כל הזמן.
    אנחנו אמורים להיות מסוגלים להוציא 100+ הקיץ.

סלאח, קייטה וVVD (אם נשלם את הסכומים שנזרקים בתקשורת) ישימו אותנו על בערך 160 מיליון הוצאה. חלוץ לא יגיע, אף אחד לא באמת מקשר אותנו לחלוצים חוץ מאמבפה והוא הרי לא יגיע. מגן שמאלי מדברים על מגן שמאלי צעיר וזול יחסית 10-15 מיליון.
    בקשר לאוקס אני לא יודע, אני לא חושב שהוא יגיע אם המטרות הבכירות שלנו יגיעו. הוא נראה לי יותר כמו גיבוי.

עכשיו, אנחנו גם הולכים למכור שחקנים. סאקו יביא לנו לפחות 20 מיליון, מורנו כמו שכבר הבנו גם יביא לפחות 10 וכנ"ל מרקוביץ'.
    חוץ מהם, יעזבו עוד כמה שחקנים שאולי יביאו גם כמה מיליונים: סטוארט, לוקאס בעזרת כל מה שקדוש, צעירים כמו קנט שאף אחד לא ממש מתייחס אליהם ואולי אפילו אוריגי או סטארידג' (אוריגי יביא לפחות 15, סטארידג' אולי אפילו 25).

משכורות זה קצת יותר קשה (לי) לכמת. סלאח אנחנו כבר דווחנו שלא מקבל משכורת גבוהה במיוחד (ממש לא). קייטה וVVD סביר להניח שאם יגיעו יקבלו משכורות גבוהות אבל אין לנו באמת משתכרים גבוהים במועדון למעט מילנר (פי איזה טמטום זה היה) וקוטיניו (וגם הם לא מקבלים משכורות גבוהות ביחס ליריבות שלנו). ככל שהזמן עובר וההכנסות גדלות גם המשכורות צריכות לגדול. לכן ניתן לצפות שנשלם משכורות כאלה (ואנחנו לא מדברים כאן על 220+ כמו שהיריבות שלנו משלמות לכוכבים). אפילו טוטנהאם התחילו להפנים שהם חייבים להגדיל את המשכורות.

אז אם ניקח בחשבון שעונות אחרונות לא הוצאנו כסף וביחד עם המכירות הצפויות והגידול המשמעותי בהכנסות שלנו - אני חושב שבהחלט ניתן לצפות להוצאה גדולה מאוד הקיץ, גדולה משמעותית מכל מה שאנחנו מכירים במועדון.

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/17
  10. owen11111 Member

בקשר למספרים, בוא נחדד כמה דברים:
    אף קבוצת פריימרליג לא הוציאה עד כה 200 מיליון פאונד בקיץ אחד. לא בברוטו ולא בנטו.
    הוצאות השיא בקיץ אחד של המועדונים הגדולים באנגליה:
    מנצ'סטר סיטי: ברוטו: 169 מיליון פאונד (קיץ 2016), נטו: 165 מיליון פאונד (קיץ 2016).
    מנצ'סטר יונייטד: ברוטו: 149 מיליון פאונד (קיץ 2016), נטו: 104 מיליון פאונד (קיץ 2014).
    צ'לסי: ברוטו: 119 מיליון פאונד (קיץ 2016), נטו: 91 מיליון פאונד (קיץ 2006).
    ארסנל: ברוטו: 96 מיליון פאונד (קיץ 2014), נטו: 86 מיליון פאונד (קיץ 2016).
    ליברפול: ברוטו: 117 מיליון פאונד (קיץ 2014), נטו: 41 מיליון פאונד (קיץ 2013).

אם לוקחים את ההוצאות נטו ב-3 השנים האחרונות, הפערים בכלל מתחדדים:
    מנצ'סטר סיטי: 299 מיליון פאונד.
    מנצ'סטר יונייטד: 234 מיליון פאונד.
    ארסנל: 164 מיליון פאונד.
    צ'לסי: 65 מיליון פאונד.
    ליברפול: 60 מיליון פאונד.

(כל הנתונים נלקחו מאתר טרנספרליג הנפלא)

חשוב לי רק להבהיר משהו לגבי מושג שכולנו משתמשים בו: הנטו או: Net Spend.
    החישוב הוא כמובן: ההוצאות שהוצאת בגין רכישת שחקנים, פחות ההכנסות שרשמת בגין מכירת שחקנים. המספר הזה צריך להבחן בשלושה מישורים: כלכלית, חשבונאית ותזרימית. לכל אחד מהם השפעה שונה על הדוחות הכספיים וגם על ההתנהלות של המועדון.

עכשיו, בנוגע לכמה נוציא הקיץ. כמו שרשמתי בהודעה הקודמת בנושא, יש לנו פשוט יותר מידי נעלמים במשוואה כדי שנוכל לתת תשובה חד משמעית. מעבר לנעלמים הכלכליים, יש לנו את הגורמים ה"אנושיים" שאנחנו לא יודעים כיצד יפעלו. אבל אם מסתכלים על השאלה הזו בעיניים כלכליות, יש לנו את היכולת לבצע החתמות גדולות בקיץ הזה.
    100 מיליון, 150 מיליון או 200 מיליון?
    תלוי. תלוי כמה נצליח לגייס ממכירת שחקנים, איזה שחקנים אפשר להחתים ולא פחות חשוב, כיצד בנוי התשלום בגינם (מזומן/תשלומים, מרכיב קבוע או מרכיב משתנה). אני מניח שאלו שאלות שאת התשובות עליהן נדע רק לקראת סוף החלון.

רק נקודה בנוגע לעלויות הרכישה ולעלות השכר: אין ספק שגם מרכיב השכר הוא חשוב מאד בהעברות של שחקנים, לצורך העניין אם ניקח את ההחתמה פוטנצייאלית של קייטה ב-70 מיליון פאונד: אם הוא יחתום על חוזה ל-5 שנים ובשכר ברוטו של 200 אלף פאונד, ההשפעה הכספית לשנת 17/18 תהיה: 14 מיליון פאונד הוצ' בגין הרכישה + 10 מיליון פאונד בגין מרכיב השכר. סה"כ הוצאה שנתית של 24 מיליון פאונד.
    אבל בואו נכניס את המספר הזה לפרופורציה:
    ההחתמה של אנדי קארול בזמנו בסך של 35 מיליון פאונד, וחוזה ל-5.5 שנים של 100 אלף פאונד בשבוע הביאו להוצאה שנתית של 11.5 מיליון פאונד לשנה.
    סך ההכנסות של ליברפול לשנת 2011-12: 169 מיליון פאונד - כלומר ההוצאה הזו היוותה בערך 7% מהתקציב.
    סך ההכנסות הצפויות של ליברפול לשנת 2016-17: 360 מיליון פאונד - כלומר ההוצאה התיאורטית בגין קייטה תהווה בערך 7% מהתקציב.
    וזה בלי לקחת בחשבון שבשנת 2017 תהיה לנו הכנסה עודפת בזכות ההשתתפות פוטנציאלית בליגת האלופות.

האם אנחנו יכולים לעשות את ההחתמות האלה? כלכלית, עושה רושם שכן.
    האם נעשה את ההחתמות האלה? וואלה, רק הזמן יגיד.

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/17
  11. alexshw Member

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

המספרים האלה והפערים ביניהם אומרים הכל. שיסתכלו על זה אלכס, משה אוחיון ואחרים בפעם הבאה שבא להם להכנס לפה רק כדי לספר לנו כמה ליברפול מתנהלת גרוע ורוכשת שחקנים גרועים, שרק בגלל זה אנחנו לא תחרותיים, שמקום 4 זה לא הישג עבורינו וכו' וכו' וכו'.

ושאף אחד לא יספר לי סיפורים על צ'לסי והנט ספנד שלה כשכל ראמירז, אוסקר ומאטיץ' שם נמכרים במחירים בזויים.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  13. oranfu Member

גומז ככל הנראה עובר בהשאלה לברייטון שהבטיחו שיהיה שחקן הרכב.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

Ryan Sessegnon has snubbed interest from Liverpool and Tottenham to sign new 3-year deal at Fulham

ירדנו על המועדון שלא הצליח להביא את השחקן אבל נראה שהראש שלו (ואולי בצדק) מוכוון לדקות משחק כרגע. במקרה הזה לא היה אפשרי באמת להביא אותו.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

היו תקופות בשנים של פרגוסון שהוצאתם יותר ממה שאנחנו הוצאנו, רק אנחנו עשינו את זה על 2 - 3 שחקנים שהפכו לשוברי שיווין, ואתם הוצאתם את זה על כמות גדולה יותר של שחקנים בינוניים שהפכו לשחקני רוחב, ועדין לכולנו ברור מי היה המועדון המוצלח יותר באותם שנים.
    דווקא אחרי שפרגוסון עזב והתחלנו להוציא כספים גדולים יותר לא הגענו להצלחות כי חשוב לא רק כמה כסף אתה מוציא אלא גם מי מוציא אותו ועל מי.

בינתיים אתם מראים שלפי ההדלפות לתקשורת + הדוחות הכלכלים + מכירות אפשריות, יתכן ואתם מסוגלים להוציא סכומים גדולים הקיץ. אני אגב לא שללתי את זה בעבר, בדיוק ההפך, טענתי שאני חושב שאתם מסוגלים להוציא סכומים גדולים יותר, ושלדעתי ההנהלה שלכם פשוט לא מעוניינת בכך.

השאלה האמיתית האם אתם מאמינים להנהלה ולהדלפות שלה לתקשורת?

בכל מקרה, קשה לי להאמין שנראה גם את סאלח, גם את ואן דייק וגם את קייטה עוברים אליכם בקיץ אחד. קשה לי להאמין שההנהלה שלכם תקפוץ מ-0 ל-100 בקיץ אחד, גם אם זה אפשרי כלכלית (בכפוף לכל מיני דברים שצריכים להתרחש).

מצב נושא:
הנושא נעול.