ליברפול 2014/15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. VAR Member

מה זאת אומרת איך זה? כי באלוטלי פישל כבר 324234 פעמים ולאלאנה ומרקוביץ' מפשלים בפעם הראשונה?
    אתם באמת חושבים שאם העניין עם החלפת החולצות היה הפאלטה הראשונה בקריירה שלו הוא עדיין היה עולה על המוקד? זה בסך הכל הקש ששבר את גב הגמל, רק אצלכם משום מה חשבו שהגמל עדיין חי...

2. Mellow29 Kopite

צריך להפריד בין שני דברים, ההתנהגות שלו והיכולת המקצועית שלו.
    הוא פישל 3234254 מבחינת ההתנהגות, זה נכון, אבל בליברפול זו ה"פאשלה" היחידה שלו ויש מי שיגיד שזה בכלל לא סיפור גדול (אם היינו מובילים 3-0, מישהו היה כועס עליו?). מעבר לזה, אני לא מקבל את הדיבורים על כך שהוא לא עובד מספיק קשה, שהוא עצלן ושהוא לא רץ מספיק. ראיתי כל דקה שלו על המגרש ואין לי תלונות אליו, הוא עושה יותר ממה שציפיתי והביקורת כלפיו בתחום הזה (למשל של שגיא כהן ונדב יעקובי בשידור ביום רביעי) היא עצלנית וסטיגמטית.
    כשמסתכלים על העניין מבחינה מקצועית, הוא נראה לא טוב, אבל מרקוביץ' נראה פשוט לא קשור לענף ולוברן נראה רע מאוד. אם לסרבי יש הנחה כי הוא בן 20 וחווה קשיי התאקלמות, מלוברן היית מצפה להרבה יותר בתור המטרה מס' 1 להגנה שלנו. איך זה שעל העסקאות האלה אין שום דיבור, אבל את באלוטלי קוטלים מבחינה מקצועית למרות שהוא הגיע בסכום נמוך יותר, ובבירור משחק בסגנון שלא מתאים לו?

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. VAR Member

איזה סגנון כן מתאים לו? תראה, אני לא כל כך מכיר את לוברן, לאלאנה ומרקוביץ' אבל אני בטוח שהמחיר ששולם עליהם נבע מיכולת מרשימה שלהם בעונה הקודמת. המחיר ששולם על באלוטלי הוא 100% בגלל הייפ, הדבר היחיד שבו הוא היה יציב לאורך כל הקריירה שלו זה עבירות משמעת והנטייה שלו לצלול. עכשיו, אני לגמרי מבין את מי שמעלים עין מהדברים האלה כשלשחקן קוראים לואיס סוארז אבל לא הגיע הזמן לקבל את זה שמריו באלוטלי, מקצועית, הוא פשוט חלוץ אוברייטד שבשום שלב בקריירה שלו לא הגשים את הציפיות שהיו ממנו כנער באינטר?

4. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם ליאור. לוברן נקנה בסכום גדול לאחר עונה גדולה בסאוט' (+תקופה נהדרת בליון) ועדיין מרגיש כרכישה גדולה גם אם השחקן בכושר רע עכשיו. באלוטלי לעומת זאת זה בדיוק אותו באלוטלי של מילאן, כלומר כישלון ידוע מראש והחלטה אומללה שנידונה מראש לקטילה מהתקשורת.
    בעיניי, ללא ליברפול הוא היה מסתלבט היום ביציעים של סאן סירו עם משכורת מנופחת והסיבה היחידה שסכום כל כך לא פרופורציונלי שולם עליו נובע מיחסי הכוחות בין שני שועלים ממולחים כמו גליאני וראיולה לבין מועדון שמחזיק ברקורד העברות המביך בהיסטוריה של המשחק.

היבט ההתנהגות לא אמור לעניין את האוהדים אלא את האחראים על המשמעת כמi רודג'רס והמנהלים. הוא לא היה אמור לדעת שסאקו נענש על כך בעבר, ובכלל, נראה לי הרבה יותר פסול לדון על כך בתקשורת ולהעביר עליו ביקורת בפומבי כפי שרודג'רס עשה. במועדון גדול, בעיות מסוג זה אמורות להיסגר בחדר ההלבשה.
    עם זאת, לאורך כל הקריירה, ההתנהגות והאימיג' הדבילי שיצר עם הסוכן שלו מסווה את הערך המקצועי שלו, מקנה לו ספונסרים וחוזים חדשים למרות שאף פעם לא הצדיק את הנוכחות השלילית שלו על המגרש.

נערך לאחרונה ב: ‏24/10/14
  5. StevenGerrard Member

ברור שיש סימני שאלה מעל כל אחד משחקני הרכש החדשים. הסיבה שיש סימני קריאה מעל באלוטלי היא כי אנחנו מכירים אותו לא מאתמול ויודעים עליו יותר, לא רק על הפרסונה אלא גם על השחקן, מאשר אחרים. מעל באלוטלי יש סימני קריאה כי לחלקנו זה היה מאוד צפוי שכך שילובו בליברפול יראה.

רפרפתי וראיתי שיש כאלה שטוענים שהיכולת הקבוצתית היא על רודג'רס וכאלה שטוענים שהיא על השחקנים. האמת נראית איפשהו באמצע. זה לא קל לשלב כל כך הרבה שחקנים חדשים ביחד באותו זמן אבל זה התפקיד של רודג'רס. עם זאת, את המשחק נגד ריאל פתחנו טוב יחסית אבל קבלת החלטות ופעולות אישיות איכזבו את הקבוצה. שער מהיר כמו שהיינו רגילים בעונה שעברה היה יכול לגרום להכל להיראות אחרת ואולי היינו משיגים אותו אלמלא האגואיסטיות של מריו.
    בנוגע להגנה, זאת הנקודה הכי גדולה שיש לי נגד רודג'רס. זה תמיד נראה כאילו הוא לא יודע לארגן הגנה ומצפה מהשחקנים שידעו לבד אבל לדעתי הוא בוחר לא. השיטה/פילוסופיה/אידיאולוגיה כל-כך חשובה לו שאני לא רואה אותו עושה נגיד את מה שפרגוסון היה עושה אחרי תקופה לא טובה. אני לא רואה את רודג'רס לוחץ על כפתור ה-reset, מתחיל לבנות from the back, להתגונן רוב הזמן ולהוציא כמה תוצאות 0:1 משעממות כדי שחוליית ההגנה תקבל ביטחון. זה ודאי גם בגלל שאין לו את הכלים ההתקפיים שהוא יכול לסמוך עליהם להבקיע לפחות שער למשחק אבל גם בעונה שעברה כשהיו לו את הכלים האלה הוא לא היה מנג'ר כזה.

6. VAR Member

עוד משהו לגבי העבודה שלו על המגרש. נגד ריאל מדריד לא ראיתי שחקן שרץ יותר מידי אבל כמובן ששידור בטלוויזיה זה לא מדד, הוא שיחק רק מחצית אחת, ובכלל אני הייטר אז דעתי לא נחשבת. איזה מזל שבשביל זה יש סטטיסטיקות. אז נכנסתי לאתר של אופ"א ומיינתי את השחקנים של ליברפול לפי distance covered. מוזמנים לעשות זאת בעצמכם:
    UEFA Champions League - Statistics – UEFA.com

עכשיו למי שמתעצל או לא כל כך מבין מה חריג פה כבר עשיתי את העבודה: מריו באלוטלי רץ 113.58 מטר בממוצע לדקה. ישנו שחקן שדה אחד בלבד בליברפול שרץ פחות ממנו (111.43) וקוראים לו מרטין שקרטל. לא הצלחתי למצוא נתונים דומים בפרמיירליג ואני כמובן אשמח אם מישהו יעשה את זה, אבל עוד נתון שאני מודע אליו לגבי הליגה הוא שבאלוטלי הוא השחקן שבעט הכי הרבה פעמים לשער בכל 5 הליגות הבכירות מבלי לכבוש. שזה אחד לאחד הדמות ממילאן: רץ מעט יותר מכולם, בועט מתי שמתחשק לו ויחס בעיטות/כיבושים מביך.

Don Joan Roman ו-StevenGerrard אוהבים את זה.
  7. Mellow29 Kopite

בגדול, חוסר היכולת שלו לשחק כחלוץ בודד מאכזבת אותי. אני בטוח שגם רודג'רס האמין שבאלוטלי יוכל לפתוח לבד בחוד במקרים שבהם סטארידג' פצוע. מהיכרות שטחית עם באלוטלי אני גם הייתי מצפה לזה - למרות כל חסרונותיו, הוא אמור להיות מסוגל לתת את מה שלמברט נותן לנו מבחינה פיזית. אבל כרגע זה לא עובד, ובמקום שבתקשורת יעלו שטויות על מכירה אפשרית בינואר, הייתי מצפה שיתרכזו באיך להפוך את ההתקפה שלנו ליותר טובה גם עם באלוטלי. הוא שיחק טוב לצידו של סטארידג', אז אולי זה יראה טוב יותר אם יהיה לידו חלוץ שכן עושה תנועה טובה לעומק (גם אם זה לא התכנון המקורי).

לצערי, אני רואה לא מעט קווי דמיון בין ההתנהלות איתו לבין ההתנהלות של דלגליש עם קארול. ברגע שזה לא עבד בצורה שבה דלגליש רצה, קארול מהר מאוד איבד קרדיט וירד לספסל. אם אתה מביא שחקן ומאמין בו, אתה תעשה הרבה כדי למצוא את שביל הזהב בין הצלחה אישית שלו לבין הצלחה קבוצתית. כשאתה לא סגור לגמרי על הרכישה, אתה נותן לשחקן הרבה פחות קרדיט. במצב כזה, עדיף לא לעשות את הרכש הזה בכלל.

אני חושב שחובבי הקלאצ'יו כאן בדיון מפספסים משהו די גדול כשהם מדברים על הייפ ואוברייטד. אני אתן קצת קונטקסט:
    סטיבן פלטצ'ר, חלוץ סקוטי בן 25 (דאז) עבר תמורת 12 מ' פאונד מוולבס לסנדרלנד אחרי שתי עונות של 10 שערים בממוצע.
    פאביו בוריני, חלוץ איטלקי בן 23, היה בדרך לסנדרלנד תמורת 14 מ' פאונד (הצעה שהתקבלה).
    דני וולבק, חלוץ אנגלי בן 25 עם הייפ מכאן ועד להודעה חדשה ובערך 5 משחקים כחלוץ בשנים האחרונות, עבר לארסנל תמורת 16 מ' פאונד.
    שיין לונג, חלוץ מחליף אירי בן 26, עבר בתוך שנה מווסט ברום להאל (8 מ' פאונד) ואז לסאות'המפטון (12 מ' פאונד).
    רוס מקורמק, קשר התקפי סקוטי בן 28, עבר מלידס לפולהאם (צ'מפיונשיפ) תמורת 11 מ' פאונד.

אני יכול להמשיך עד מחרתיים, אבל... you get my drift.
    16 מ' פאונד על באלוטלי היה הימור סביר לגמרי על שחקן במצבו. אתם מדברים על הייפ, אבל אדם ללאנה ודז'אן לוברן עלו יותר על הגב של עונה אחת מוצלחת. לבאלוטלי היו כמה תקופות מוצלחות וטורניר בינלאומי טוב אחד, לא משהו מדהים, אבל בגדול, 16 מ' פאונד לא קונים הרבה באנגליה. וההייפ שלו גם עובד לשני הצדדים - תמיד תמצא את האידיוט הבא שישים עליו 10 מ' ויקח אותו מאיתנו.

נקודה מעניינת: איך זה שכל האנשים שמתלוננים על ההייפ של באלוטלי ועל היחס העדיף שהוא מקבל מכולם, הם אלה שמוכנים לתת לו בעיטה בתחת אחרי חודשיים, אבל מוכנים לתת לשחקנים אחרים חבל הרבה יותר ארוך?

golding, Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  8. Mellow29 Kopite

ליאור, אני לא חושב שהנתונים לפרמיירליג זמינים איפשהו. חיפשתי את זה לא מזמן ולא מצאתי.
    הסתכלתי באתר והשוותי לכמה חלוצים אחרים בקבוצות הצמרת באירופה.

לבנדובסקי - 118.
    יורנטה - 116.
    באלוטלי - 113 מ'/דקה.
    דז'קו - 113.
    דייגו קוסטה - 108.
    רונאלדו - 109.
    טבז - 103.
    אגוארו - 101.

אל תיקח את זה אישית, אבל אתה מבין למה אני מתכוון כשאני מדבר על "ביקורת עצלנית"?

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  9. VAR Member

אני לא חושב שזה הוגן להשוות לשחקנים מקבוצות אחרות כי אז אתה מכניס למשוואה עוד פרמטרים כמו קצב משחק, טקטיקה, זהות היריבה, תוצאה וכו׳. יובנטוס למשל ידועה בקצב המשחק האיטי שלה אז לא ממש מפתיע לראות את טבז ויורנטה ״מככבים״ בקטגוריה הזאת. אני מניח שישנה גם סיבה שאגוארו ודזקו מופיעים כאן יחדיו. איך אתה יכול להסביר ששחקן עם נתונים פיזיים ואתלטיים כמו של באלוטלי הוא השני מהסוף אצל הקבוצה שלך?

10. Mellow29 Kopite

אני מסכים איתך שזו השוואה מורכבת הרבה יותר מאשר "כמה הוא רץ?", אחרת אובמאיינג היה הכדורגלן הכי טוב בעולם. הבעיה מתחילה מזה כשזורקים נתון ("באלוטלי רץ הכי מעט בליברפול") בלי להכיר בכך שזו בעיה עם הרבה יותר מנעלם אחד. זו בדיוק הדרך שבה הופכים אותו לשעיר לעזאזל.

אין לי מושג מה הסיבה לכך (הנה שאלת מחקר: אולי חלוצים רצים פחות מהמגנים והקשרים המרכזיים? ואיך שני החלוצים של סיטי רצים פחות מבאלוטלי גם כששניהם על המגרש?), אני רק יכול להגיד מה אני רואה בעיניים שלי, ולא פספסתי אף דקה של באלוטלי אצלנו. הוא לא הנדרסון או משהו כזה, ממש לא, אבל הוא משתדל, רץ, מוצא את עצמו רודף אחרי שחקנים בחצי שלנו. פחות בשני המשחקים האחרונים, יותר מזה לפני כן. מצד שני, התנועה שלו כשהכדור אצלנו היא ממש לא אפקטיבית, הוא תמיד בורח למקומות הלא נכונים וזו בעיה של אינטליגנציית משחק וגם בטחון עצמי ירוד.

אם הרכישה שלו הייתה טעות, זה רק כי מבחינה מקצועית רודג'רס ממש לא שלם איתו, וכי הוא כנראה לא מסוגל לענות על הצורך של "לשחק חלוץ בודד". אני לא חושב שיש בעיה עם ההתנהגות שלו או ששילמנו יותר מדי, גם אם עכשיו זה נראה שוולבק חלוץ פי 10 יותר טוב ממנו.

11. StevenGerrard Member

SoloConTe, ב-ד-י-ו-ק.

ולמה לעצור רק שם? אימובלה (126mpm), קיסלינג (124mpm), שטרלר (123mpm), קאבאני (122mpm), ג'קסון מרטינז (122mpm) והונטלאר (122mpm). אתה, מלו, מדבר על "ביקורת עצלנית" כשאתה בוחר רק את הנתונים שתומכים בדעה שלך?

12. Rushie Member

אף אחד לא עושה מבאלוטלי שעיר לעזאזל. מצחיק אותי הקטע שעשית עם לוברן מלו. לוברן מקבל את הביקורת יחד עם כל ההגנה שלנו.
    קראגר ביקר השבוע את באלוטלי וזכה לכמה תגובות מזלזלות, נוסח מה שיש כאן, בפייסבוק של החוג הישראלי. אותם אנשים כנראה שכחו איך קראגר נכנס כל שבוע בהגנה שלנו באולפן של סקיי ובצדק כמובן. לוברן אם ימשיך לשחק ככה ירד לספסל עוד כמה משחקים ואם גם זה לא יאפס אותו אז אולי באמת נחפש לו מחליף בינואר. גם אם זה יקרה וגם אם לא אנחנו נחפש חלוץ בחורף הזה כי באלוטלי נוראי וזו בעיה חמורה, שעומדת לצד בעיית ההגנה.
    אל תשווה אותו לקארול שאיתו באמת היה אפשר לעשות יותר, תשווה אותו לדאונינג, כבר מההתחלה רואים שזה לא זה. 8 הופעות שער 1. אולי הוא מתאמץ יותר ממה שחשבנו אבל הוא חד משמעית לא מספיק לוחץ הגנות ולא מספיק עושה תנועה. לא יודע מי חשב שהוא יצליח כחלוץ בודד. חלוץ בודד בהכרח צריך לעבוד קשה על הדשא. מבחינת התנהגות הוא בסדר אבל מסתמן שכשהוא מתרכז בלא להיכנס לפרובוקציות אז לא נשאר לו מספיק מוח כדי להפעיל את מעט הכישרון שיש לו.
    זה פשוט נראה רע מאוד. רודג'רס ממשיך לתת לו קרדיט למרות שאני בטוח שהוא מתפוצץ מבפנים כל פעם שהוא רואה אותו מעיף כדור לשמיים. אם הוא באמת מתחיל לחשוב על פרידה אז בעיניי זה מעודד כי בטעויות שכאלה, אם כבר הזכרנו את דאונינג, עדיף להודות כמה שיותר מוקדם.

itay2789, Don Joan Roman ו-StevenGerrard אוהבים את זה.
  13. Don Joan Roman Member

כל הניתוחים כאן מסתכמים לכדי עניין אחד ספציפי: באלוטלי לא מתאים כחלוץ ראשון/שני לאף קבוצה ששואפת ליותר ממקום 7-8 בליגה שלה, אולי הוא רץ יחסית הרבה(יחסית לבאלוטלי כן?) אבל הריצה שלו לא אפקטיבית, כל בעיטה שלו הולכת לשמיים ופעם באף פעם מתפלק לו איזה גולאסו אדיר, קבוצותב רמה שליברפול שואפת אליה לא יכולות להסתמך על חלוצים כאלה, הביתה וכמה שיותר מוקדם, בזבוז של 16 מיליון ליש"ט ומשכורת וזה לא משנה אילו שחקנים אחרים נקנו בסכומים כאלה.
    לגבי לוברן - בניגוד לבאלוטלי הוא הראה בליון ובסאות'המפטון יכולות טובות מאוד ולדעתי הוא ישתפר ככל שהעונה תתקדם.

14. Mellow29 Kopite

facepalm.
    כל הנתונים שם תומכים ב"דעה שלי", למקרה ופספסת אותה אני אכתוב אותה בפשטות: נתון אחד מחוץ לקונטקסט לא מעיד על כלום. פשוט שום דבר. זה שבאלוטלי רץ יותר מאגוארו לא הופך אותו לחלוץ טוב יותר. זה שבאלוטלי רץ פחות מדויד אנגוג לא הופך אותו לחלוץ גרוע יותר.

@Rushie אני חושב שאנחנו צריכים לחפש חלוץ בינואר כי אנחנו צריכים שחקן שיוכל לשחק כחלוץ בודד, במשחקים שבהם רודג'רס רוצה לשחק עם קישור מעובה וסטארידג' לא זמין. מהבחינה הזו, באלוטלי פשוט לא מילא את הצורך הזה, ואנחנו צריכים לחזור לשוק בינואר.
    זה לא אומר שצריך לקבור את הקריירה שלו במועדון הזה, בדיוק כמו שלא קוברים את הקריירה של לוברן או מרקוביץ'. אולי הוא יוכל להצליח כחלוץ גיבוי, אולי ליד סטארידג', אני לא יודע. אם אתה מסכים שעם קארול אפשר היה לעשות יותר, אני לא רואה איך זה שונה במקרה הזה.
    להגיד שלא עושים ממנו שעיר לעזאזל זו היתממות. 80% מהכותרות מתעסקות במריו באלוטלי. השאלות במסיבת העיתונאים של רודג'רס נפתחו והסתיימו במריו באלוטלי. אפילו בדיון הזה בפורום, נגיד מדגם מייצג של אוהדי ליברפול מכל הסוגים ומכל הדעות, מה זוכה ליותר תגובות, ובאיזה פער?
    זה חסר פרופורציה ביחס לבעיות האחרות שלנו.

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרבית הדוגמאות הן של מועדונים גמדיים שנפל עליהם הון מהשמיים מחוזי טלוויזיה ושאר ההכנסות של הפרמייר ליג. הן יצרו שוק משל עצמם בו כל שחקן מקומי עם מספר שערים הופך ל"סחורה חמה". זה נובע מעקרון בסיסי של היצע וביקוש כשבמקרה שלהם ההיצע מאוד קטן כי שחקנים גדולים יעדיפו מועדונים גדולים יותר או מועדונים בעלי סדר גודל דומה בארץ מוצאם.

ליברפול זה מועדון ענק שפתוח לשוק בינלאומי ולא אמור להיגרר לשוק הפשפשים הזה והתעריפים שלו.

--

נראה לי שנתפסתם על נתון שאין כל כך מה לקחת ממנו. לדוגמא: אם הוא ירוץ אחורה כדי לחכות שהכדור יחזור לקבוצה הוא ירוויח יותר ק"מ מלחץ אפקטיבי באזור שלו.

מצב נושא:
הנושא נעול.