ליברפול 2014/15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oranfu Member

אני אנסה שוב לחדד את ה"מקרית". הכדורגל הטוב לא היה מקרי (כי בהחלט ראינו את היסודות בעונה הראשונה של רודג'רס). אני מדבר על התוצאות. עונה כל כך טובה (אפילו קצת פחות) של ריצה רצינית בצמרת, היתה יותר טובה ממה שאנחנו באמת שווים ומה שנוכל לעשות בעונות הבאות. הוא טוב, לא עד כדי כך טוב (אני לא קובע, אני חושש).

הרכש גרוע, הוא גרוע כבר פחות או יותר 20 שנה וזה פחות או יותר ההסבר הכי טוב להתדרדרות שלנו כקבוצה.

עד כמה שאני מבין הסקאוטים שפוטרו הם דווקא אלה שעבדו באנגליה...

סינקלייר לא הבקיע בזמנו נגד ברומיץ' והוא גם לא מספיק טוב (כרגע לפחות) בשביל בוגרים.
    אייב, רוסיטר ואולי טשיירה ואילורי הם כן שחקנים שהיו צריכים לקבל יותר קרדיט על חשבון חלק מהרכש.
    בכסף הזה היינו יכולים להיעזר על מנת להביא שחקנים טובים יותר, אבל לא בטוח בכלל שאנחנו יודעים לעשות את זה.

פשוט לא מבין איך הצלחנו להפוך תוך קיץ אחד לקבוצה שלא מזכירה אפילו בקצת את מה שהלך עונה שעברה. מילא לא להשתפר, אבל דברים בסיסיים אנחנו לא עושים וזה כבר שליש עונה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/11/14
    itay2789 אוהב/ת את זה.
  2. הקופ בישראל Member

היום ב15:00, צ׳אט פתוח עם רורי סמית׳ מהטיימס.
    האם הגיע זמנו של ג׳ררארד, לרדת לספסל ?
    @TimesSport: Is it time for Steven Gerrard
    to be dropped? Ask @RorySmithTimes

3. itay2789 Member

אני חושב שברור שרודגרס לא יספסל את גאררד. המנגר שיעשה את זה הוא המנגר אחרי רודגרס, אחרי שגאררד כבר לא יהיה בגיל של לפתוח כל משחק, או רודגרס עצמו במהלך עונה הבאה (אם הוא ישרוד עד אז). לגבי העונה הנוכחית אין לי ספק שגאררד הולך לשחק את כל המשחקים בנם הוא כשיר למעט משחקים מעטים לא חשובים בעליל.

4. alexshw Member

כאילו שיש גיל כזה שבו אפשר כבר להוריד כוכב לספסל. אם הוא רוצה להמשיך ולהתרסק העונה אז שימשיך לפתוח עם ג'רארד בכל המשחקים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. StevenGerrard Member

רודג'רס ירש את סוואנסי מפאולו סוסה (שרובנו מכירים את העבודה שלו במכבי תל אביב). ממה שקראתי, על הבסיס ההגנתי/טקטי שכבר הונח בקבוצה רודג'רס בנה את הפילוסופיה שלו. אני לא רוצה להגיד שסוסה היה אחרי על ההגנה ורודג'רס על ההתקפה כי אני לא ראיתי מספיק את סוואנסי בצ'מפיונשיפ אבל אם זה קרוב לאמת אז אולי כדאי לשקול לנסות לצרף את פאולו מבאזל כדי שיהיה הין ליאנג עבור ברנדן.

6. oranfu Member

כן, פאולו סוזה זה מה שחסר לנו...

מה ז"א גיל שאפשר לספסל את ג'רארד? הוא בן 34!
    הרי רודג'רס בעצמו אמר בקיץ שהעונה נצטרך לראות איך נותנים לג'רארד לנוח. מפה לשם, הוא באנקר ל90 דקות כל משחק.
    היחיד שבאמת "מקבל מנוחה" זה מורנו, קשיש בן 22.

alexshw ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק להוריד "AT LEFT BACK"
    https://pbs.twimg.com/media/B3NFwVYCAAAQyxY.Xxx

Liverpool-Forever, alexshw ו-oranfu אוהבים את זה.
  8. StevenGerrard Member

אני לא מבין את הזלזול. זה לא שתביא מאמן בעל שם להיות עוזר של רודג'רס וזה לא שהקריירה שלו עתירת קשרים שהוא יכול לשלוף מישהו שהוא עבד איתו לפני 10 שנים מבלי שצעד כזה יראה כמו פוליטיקאי שמסדר למקורביו משרות נחשקות.
    סוסה היה קשר הגנתי שזכה באליפות אירופה עם יובנטוס ודורטמונד ולבטח למד דבר או שניים מליפי והיצפלד. אלא אם הוא רוצה להמשיך להיות מנג'ר ראשי אז אני לא רואה סיבה למה צריך לשלול אותו רק כי אימן את מכבי ת"א.
    במידה ורודג'רס ירצה לצרף מישהו לצוות האימון אז יש את האופציה של לקחת את קראגר מסקיי, בהנחה שיש לו את ההסמכות הנדרשות ולמרות שהוא שם מתוך בחירה ואמר שהוא לא רוצה להיכנס לעולם האימון - אולי זה ישתנה אם ליברפול תציע לו משרה.
    יש אופציה של שחקני עבר אחרים כמו למשל הופייה שלא בדיוק מצליח בברייטון. יש אופציה של לקדם מהנוער אבל אני לא מכיר מספיק את המנג'רים הצעירים שיש שם.

9. golding מנהלים

אני לא חושב שלזרוק שמות לאוויר זה מה שיעזור, ולו בגלל העובדה שהכל תלוי ברודג'רס. אין לי ספק שהוא מודע לבעיות שלו בהגנה, והוא כנראה חשב שהוא יצליח לטפל בהן, או לחלופין שההתקפה תהיה מספיק טובה בכדי לטשטש את החולשה ההגנתית של הקבוצה שלו. כפי שקרה שנה שעברה בעצם.

השינוי צריך לבוא ממנו. הוא יכול להביא כל coach הגנתי שתרצה, אם הוא לא ישחרר וישנה משהו בגישה שלו שום דבר לא יעזור.

itay2789 אוהב/ת את זה.
  10. Mellow29 Kopite

אולי כדאי שנפנה לסוזה כבר השבוע, זה ישפר את הסיכוי שלנו נגדם במחזור האחרון... תהיה רציני, למה שמנג'ר של קבוצה אירופאית סבירה יקח שלושה צעדים אחורה כדי להיות הקולין פאסקו של ברנדן רודג'רס? מילא שחקן עבר שבדיוק יצא לפנסיה, כמו קראגר או פלגרינו בזמנו, אבל גם כאן אין ערובה להצלחה.

יש אוהדים שזורקים את המושג "מאמן הגנה", מושג שלקוח ממשחק שונה לגמרי כמו פוטבול, כאילו שזה אי פעם עבד בכדורגל לאורך זמן. אין שום סיכוי לאמן הגנה עם שלד כל-כך חלש, ולצערי הרקבון נמצא לאורך כל השלד, החל ממרכז הקישור שלנו, דרך הבלמים ועד השוער. קראגר צודק לגמרי כשהוא אומר שקבוצות פשוט מעיפות אותנו מהמשחק בקטע פיזי ומנטלי, וזה לא נראה שיש לנו תשובה לזה.

מילא זה שחסרים לנו מנהיגים עם quality כמו ג'רארד (בתקופה שבה סחב אותנו לבדו), סוארז ואלונסו, אפילו אין לנו את ה"נגרים" האלה שיכנסו לאיזה too-footed challenge ויעירו את הקבוצה. ג'רארד כבר לא יכול, לוקאס נראה כמעט מתנצל בכל פעם שהוא מבצע עבירה, קוטיניו ומאנקיו נראים כמו ילדים בגן חובה שמשחקים מול הגדולים.
    אני לא אגיד שאני מתגעגע למסצ'ארנו, סיסוקו וקראגר כי זה כבר בנאלי, אני מת לאיזה שלבי או פלאנגן שנכנסים לתיקול של צהוב-כהה ומעירים את הקבוצה. אלן היה השחקן הכי טוב שלנו אתמול והיה היחיד שפחות או יותר שמר על הכדור, אבל הוא גמד אחד יותר מדי בקישור של גמדים.

מאיפה לוברן נפל עלינו... דקה 75 חשבתי לעצמי שהנה משחק יחסית סביר שלו (=משחק שבו הוא לא עולה לנו בגול), אבל אז בולאסי עבר אותו בצורה פאתטית והלך המשחק.

oranfu ו-Ori8 אוהבים את זה.
  11. StevenGerrard Member

@BenSmithBBC:
    Lots of questions re Brendan Rodgers' future. I am told it is not even a talking point for #LFC owners. He is their man. Full stop.

12. StevenGerrard Member

אתה יכול להסביר את הפנומנה הזאת של לקחת דברים שנכתבו ולמתוח אותם עד לנקודת קיצון שמעולם לא הייתה במטרה ללעוג?
    אני יודע שגם אני הייתי משתמש בזה אבל אני באמת מתקשה להבין את התועלת שזה מביא לדיון.
    הרי מה בסך הכל אמרתי? שאם רודג'רס ירצה מאמן הגנה או עוזר מנג'ר חדש עם אורינטציה הגנתית אז סוסה עשוי להתאים במידה ומה שקראתי על התקופה שלו בסוואנסי ועל החפיפה בינו לבין רודג'רס אכן נכון. זאת למרות שאימן את מכבי ת"א כי יש לו ניסיון כשחקן שלמעטים יש ועוד תחת מנג'רים גדולים, וכמובן בהנחה שסוסה יסכים לקבל על עצמו תפקיד כזה?
    איך מהיפותזה שכוללת כל-כך הרבה מילות התנייה הגענו ל-"בוא נפנה אליו השבוע"? זהו, אי אפשר לדבר על כדורגל באופן היפוטי יותר, רק תכלס? זאת לא שאלה רטורית, אני באמת שואל.

13. Mellow29 Kopite

זה לא במטרה ללעוג לך, אלא באופן כללי להבהיר מה דעתי על הרעיון (ובאופן כללי, על דיונים סופר-היפותטיים כאלה). אתה בעצמך הדגשת פה חמש הנחות והתניות, חלקן לא ידועות וחלקן מאוד-מאוד-מאוד-מאוד לא סבירות, אז על מה יש כאן לדון?
    יש מקום לדיון היפותטי, למשל "איך תראה ההגנה שלנו עם טורה במקום סקרטל", "האם עדיף לנו לפתוח עם בוריני ולא למברט" ודברים כאלה - לכל המשתתפים בדיון יש דרך לגבש את דעתם על סמך מה שהם ראו מהשחקים הנ"ל. איזה דיון יכול להתפתח על פאולו סוזה כשהוא נשען על רצף הנחות שההסתברות שכולן יתממשו היא נמוכה מאוד מאוד?

עוד הערה בנוגע לעניין מאמני ההגנה: עוד שם יחסית פופולארי בקרב חלק מאוהדי ליברפול זה סטיב קלארק, זכר לעונת דלגליש שבה היינו הקבוצה עם ההגנה השנייה בטיבה בליגה. גם זה שם מאוד שטחי, בהנחה והוא מעוניין לחזור להיות עוזר מאמן, כי אצל דלגליש שיחקנו בצורה מאוד שמרנית, בקו הגנה יחסית נמוך, עם שחקני קו שקיבלו מעט חופש התקפי ושחקני קישור יחסית ממושמעים. יש מעט מאוד נקודות דמיון בין מה שנדרש מסטיב קלארק אז לבין מה שנדרש מעוזר מאמן (="מאמן הגנה") בקבוצה של רודג'רס.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. StevenGerrard Member

ובכל זאת הצלחת לכתוב 4 פסקאות בנושא כאשר השתיים האמצעיות אומנם לא מדברות על סוסה באופן ספציפי אבל מתקלות יפה את ה-merits של מאמן הגנה באופן כללי.
    עבור הרקורד, אני לא חושב שהסבירות היא גדולה שמישהו שמצליח (באופן יחסי) כמנג'ר ירצה לעשות את המעבר לעוזר מנג'ר גם אם מדובר בהתקדמות בשכר, בליגה ובגודל המועדון.
    אני לא רואה הבדל גדול בין ההיפותזה שלי לבין "איך היינו נראים / איך נראה עם שחקן X במקום שחקן Y". לשתי השאלות אין תשובות ברורות אלא רק השערות.

ובחזרה לנושא עצמו, אני לא חושב שהבעיה היא 100% פרסונלית. לדוגמה, אני לא מקבל את זה שלוברן היה אחד מהבלמים הבולטים בסאות'המפטון ובליון (קראגר אפילו ציין אותו כאחד הבלמים הכי טובים בליגה) ואצלנו פתאום הוא נראה לא טוב.

15. Mellow29 Kopite

מאמן הגנה זה נושא רחב יותר שבהחלט יש מה לדון עליו, גם אם זה קצת היפותטי. לדון על פאולו סוזה, אם הוא באמת עשה עבודה טובה בסוונזי, ואם הוא ירצה לעזוב את באזל, ואם רודג'רס נמצא איתו בקשר בכלל - זה חסר פואנטה בעייני, כי יש כאן הרבה יותר התניות מאשר בסתם סוגיה היפותטית של "שחקן X/Y".

אני מסכים שלא מדובר אך ורק בבעיה פרסונלית, אבל אנחנו חייבים לעשות שינויים כאלה ואחרים כי ברור שבמצב הנוכחי אין לנו מה להציע מול יריבות עם קישור פיזי.
    לגבי לוברן ספציפית אני לא בטוח איזו "הנחה" זה נותן לו. מישהו קודם (אורי?) כתב שאין מצב שלוברן היה נראה כ"כ מעורר רחמים בצ'לסי, וזה כנראה נכון, אבל מאז שהוא אצלנו הוא מאוד לא מרשים גם בדברים שתלויים בו. מאוד איטי, מיקום רע מאוד, אפס חוכמת משחק, יש גבול עד כמה אפשר להאשים את ג'ונסון וסקרטל בטעויות בסיסיות כ"כ.
    פה חשדתי:

וזה כבר פאתטי

והדובדבן שבקצפת (לוקח קצת זמן להיטען):
    https://farm4.staticflickr.com/3940/15721723286_36a0020946_o.Xxx

מצב נושא:
הנושא נעול.