ליברפול 2014/15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oranfu Member

לא יאומן? למה? זה היה ברור לחלוטין. הוא המגן הימני הבכיר שלנו.

2. Rushie Member

יש בעיות פרסונאליות בהגנה. בכלל, כל שער שסופגים אפשר להשליך על טעות פרסונאלית של מישהו. חוץ משערים כמו זה של ג'גיילקה שבאמת מגיעים משום מקום.
    אבל יש גם בעיות בטקטיקה. כשאנחנו באופן עקבי לא מצליחים להתמודד עם כדורי גובה, להגיע ראשונים לריבאונד ושמרכז ההגנה שלנו נפרץ מתנועה בסיסית של חלוצים אז יש כאן בעיה שהיא כבר מערכתית. יש גם בעיה חמורה של ריכוז אצל כלל הקבוצה. אני עדיין לא מאמין איך בראשון, בתוספת הזמן אחרי שכבר נתנו לנו שוויון ובכל זאת עלינו ל2-1, ג'ררארד והנדרסון הגנו בצורה כזאת חלשה בקרן. איך אפשר לרחף ככה ברגע שכזה?
    אני לא יודע כמה זה כבר עניין של אגו ברמות האלה אבל רודג'רס צריך לשכור איזה מישהו שיעזור לו בתחום ההגנה. הוא מתקשה בזה כבר 3 שנים וגם הרוטציה שהוא מנהל מעידה על איזשהו פער בהבנה כשסקרטל וג'ונסון, שעלו לנו בערך ב50-60% מהשערים שספגנו בעונה שעברה, פותחים יחד משחק שני ברצף.

אני מקווה שאחרי המילים האלה ננצח עם קלין שיט היום.

3. StevenGerrard Member

זאת הגדולה של שחקנים גדולים באמת. גם ביום פחות טוב נגיעה אחת שלהם בכדור עדיין יכולה לתרום יותר ממאה נגיעות של אחרים.

אפילו מרקוביץ' עצמו אמר בראיון שזה לא משנה הסכום שבו נרכש שחקן אלא מה הוא עושה על המגרש.
    בינתיים בדקות בהן היה כשיר הוא לא הצליח להראות שהוא שייך למועדון בגדול של ליברפול אם רודג'רס צריך לקחת אותו הצידה נגד קבוצה מהליגה השנייה ולהגיד לו 'פאקינג שוט' ואז להציג טכניקת בעיטה שמזכירה את ימיו של דאונינג בקבוצה.
    אז נכון שהוא עוד צעיר ויקח לו זמן ואני לא אומר שצריך להרים ידיים במקרה שלו (לעומת אחרים) אבל אני מצפה מרודג'רס לא לעשות התחשבנות של "השחקן הזה עלה לי X כסף ואני צריך להצדיק את זה". מי שטוב שישחק.

4. Rushie Member

שלושת השערים האלה זה פשוט דוגמאות מובהקות בדיוק לשלוש הבעיות שדיברתי עליהן קודם... לא להאמין.
    רודג'רס מתחיל להזכיר את רוי אוואנס בהפרשים שברמת האימון שלו בין התקפה להגנה.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, אבל אתה יודע, יש גם את נקודת האמצע - שהיא לא לשתף שחקן בגלל שהוא עלה לי כסף ולא "מי שטוב ישחק", אלא "הוא לא טוב כרגע, אבל אני מאמין שהוא יכול להיות מעולה עבורנו ולכן אמשיך לתת לו לשחק בתקווה שזה ישתלם".

6. StevenGerrard Member

תמיד יש נקודת אמצע רק שהיא לא תקפה אם הוא פתח רק בשני משחקים (מידלסברו ואברטון) איכזב בשניהם ו-demoted לספסל דווקא נגד קבוצות תחתית בדמותן של ווסט ברומיץ' ו-QPR, פלטפורמה אידיאלית יחסית כדי לנסות להכניס שחקן לעניינים.

אגב, פאיטים קאסאמי (אקס פולהאם והאקדמיה של ליברפול) כבש את השער היחיד במשחק עבור אולימפיאקוס נגד יובנטוס.

נערך לאחרונה ב: ‏22/10/14
  7. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בסופו של דבר הבולגרים-איך-שלא-קוראים-להם-קיביניאוחתו מנצחים את באזל, ככה שאפשר לומר שסיכויי העלייה שלכם דווקא השתפרו בגדול הערב.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  8. oranfu Member

היו לו 3 נגיעות קודמות (אחת ממש אחד על אחד עם השוער לבד) שהנגיעות שלו לא היו משהו בכלל, אז מה?
    סיים יפה את ההזדמנות וגם את זה צריך לדעת לעשות, אבל הוא עדיין לא מוכן לבוגרים שלנו (לדעתי).
    ואין קשר להתחשבות במחיר. מרקוביץ' היה כוכב כבר בקבוצות בוגרים לא קטנות לפני שעבר אלינו (עם כמה שהוא נראה גרוע).

9. itay2789 Member

ממממ כן טוב שמישהו מזכיר את לודוגורץ. צריך לחשוב שסטארידג יחזור למשחקים נגד באזל ולודוגרץ......כך שגם הפסד במדריד עוד שבועיים לא משנה, כי זה עדיין בידיים שלנו. עם זאת, חדשות רעות שאין לנו חלוץ עד שסטארידג חוזר. כמו שפחדתי, ההחלפה של אלונסו באקוולאני

זה עוד מתנה לעומת ההבאה של באלוטלי. פשוט הרסנו לנו את העונה עם באלוטלי . כמו שהעונה ההיא נהרסה אחרי שאלונסו עזב. ההחלטה הכי קריטית של הקיץ הייתה פשוט זוועתית. בניטז שילם בכיסא שלו על הפשלה בהחלפה של אלונסו. זה לא ייקרה לרודגרס אבל רודגרס דפק את עצמו חזק בקנייה של באלוטלי.
    באלוטלי אפילו החליף חולצות במחצית. למכור ומהר כבר בינואר גם בחצי מליון. לא שווה כלום. לא מעניין אותי. לא רוצה אותן
    מאז שהגיע כלום ושום דבר. אננשים יזכירו את המשחק בספרס אבל אפילו בספרס הוא החמיץ גם למה שהגיע. אהההה ומינולה .....טוב זהו. מבחינתי שיוחלף בקיץ. נגמר האשראי.

נערך לאחרונה ב: ‏23/10/14
  10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדברים על באלוטלי אבל לעזאזל מאיפה היכולת הזאת של לוברן ואיך לא כבשנו נגד סאות'המפתון באנפילד שנה שעברה? ממש לא ברור לי. מיניולה...מתדרדר לרמת דיוויד ג'יימס, ההצלות הגדולות פה ושם לא משנות דבר כשאתה עולה לקבוצה שלך בגול למשחק. אני לא מתייחס בכלל להתקפה כרגע, יש לנו בעיות קשות מאוד בחלק האחורי, זה נראה רע כמו בימים הכי גרועים שלנו בשנות ה90.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

המצב לא משהו בכלל. אין ספק. הנקודה החיובית היחידה שכן הייתה זה קוטיניו, מס' 1 על המגרש מבחינתנו. רק שימשיך ביכולת הזאת כי בלי היצירתיות שלו אנחנו אפילו יותר תקועים מבדר"כ (כמו שהעיד המשחק נגד QPR).

הנקודות הרעות ממש לא חדשות. לוברן וסקרטל ממש לא צמד בלמים לרמה הזאת, הסלובקי למעט אולי שנה-שנה וחצי תחת רפא גם מעולם לא היה, את לוברן לא ראיתי מספיק לפני שהגיע אלינו בשביל לקבוע אבל ממה שראינו עד כה... שום דבר לשלם עליו 20 מיליון פאונד. ג'ונסון (על אף משחק סביר בהשוואה למה שהרגיל אותנו) גם חור מהלך וגם איום ונורא בהתקפה, בחיי שמאנקיו עושה יותר ממנו גם בחלק שהוא כביכול אמור לתרום בו יותר.
    אלן כבר שנתיים וחצי בקבוצה, לא הגיע הזמן שנודה בזה שהוא קשר מחליף סביר ותו לא? קיבל מספיק הזדמנויות, שום יכולת מיוחדת בהנעת הכדור כמו שהוא היה אמור לתת, טווח מסירות קצר להחריד... שלא נדבר על הגנה. צ'אן למרות שהוא בוסר ולמרות שהוא לא לגמרי מחובר לשיטה רמה מעליו + נותן נוכחות פיזית מרשימה.
    סטיבי, הנדו וסטרלינג היו קצת מעל אלה שכתבתי למעלה, אבל ממש לא הצילו את המשחק (לא שציפיתי).
    ובאלוטלי... אני מוכן עדיין לתת לו עוד זמן אבל הוא רק נראה גרוע יותר ממשחק למשחק וזה ממש לא סימן טוב. הקטע עם החלפת החולצה לא מרגש אותי מדי אבל רוג'רס התייחס לזה במסיבת העיתונאים, נראה מה יהיה עם זה. כמו שזה נראה עכשיו אני לא אופתע אם נביא חלוץ נוסף בינואר כי המצב גרוע מאוד.

סטרלינג כחלוץ נסוג זה רעיון לא רע אבל יש עם זה בעיה גדולה - הקשרים שלנו לא מסוגלים לשים כדור ברשת. לאלאנה עוד לא הוכיח את עצמו בעניין הזה, קוטיניו מעולם לא היה סקורר, מרקוביץ' גם לא... קיצר, קדחת. אולי זה כן הזמן לתת לבוריני הזדמנות להעלות את עצמו מהמתים...

הסטטיסטיקה של היום:
    באלוטלי ניסה להכניס 1.3 תיקולים למשחק העונה בפרמיירליג, סקרטל 0.5. הממ...

נערך לאחרונה ב: ‏23/10/14
  12. oranfu Member

אין לנו הגנה. לא שהיא גרועה, פשוט אין. זה נראה כאילו אפילו בית"ר טבריה (אפילו אין לי מושג אם יש קבוצה כזאת) יכולה להבקיע כמה נגד ההגנה הזאת. וכשאני אומר הגנה אני מכליל גם את מיניולה. די מספיק.
    לוברן עוד לא פגש כדור גובה שהוא לא פיספס וההתמזמזויות שלו וסקרטל עם הכדור יכולות להוציא אותי מדעתי. מי זה היה שפשוט מסר לרונאלדו את הכדור במחצית השניה אחרי שאמרה (נדמה לי) חטף כדור? רונאלדו עבר את סקרטל ובעט בשמאל ומיניולה הדף.
    ג'ונסון, שאני חייב להודות היה הרבה הרבה יותר טוב ממה שציפיתי ממנו, אפס. איפה הוא מסתובב אני יכול להבין? זה לא רק היום, הבחור באופן קבוע מסתובב במרכז המגרש. הוא גם עצלן כי פעם אחר פעם (כשהוא נמצא באגף) השחקן שמולו רץ והוא פשוט לא סוגר אותו, כמו שהיה במהלך שהוביל להחמצה של רונאלדו.

אלן - מה הקטע? אני באמת חושב שרודג'רס נותן לחיבה הרבה שלו כלפיו לעוור אותו. הוא לא קשר התקפי, הוא בחיים לא היה והוא בחיים לא יהיה. אין לו מה לתרום בהתקפה ורודג'רס כמעט תמיד כשמרכיב אותו מרכיב אותו כקשר הקדמי מבין השלושה.

אני גם לא ממש מבין מה רוצים מבאלוטלי היום. הוא לא היה הכי גרוע בקבוצה, הוא כן רץ. הוא אכזבה גדולה, אבל הביקורות כלפיו לא מידתיות לדעתי. טעינו איתו? אולי. הבעיה היותר גדולה היא שטעינו עם לאמברט ובוריני.

לא יודע לאן נעלמה הקבוצה של שנה שעברה. לא מפעילים לחץ כמעט בכלל, לא מניעים כדור, מאוד מאוד רכים.

כל האופטימיות שהיתה לי בעונה שעברה נעלמה, אני לא רואה שהקבוצה מתקדמת לכיוון טוב. אני מתחיל לאבד אמון ברודג'רס. הרכש לא טוב, ההגנה בדיחה עלובה ויש שחקנים שהוא פשוט מתעקש עליהם בצורה שקשה מאוד להבין.

נקודות אור היום? קוטיניו שנראה כאילו חוזר לעצמו ואמרה שנראה דיי טוב כשנכנס.
    אבל עם ההגנה הזאת והשבריריות של סטארידג' קשה לי לראות אותנו עושים עונה טובה.

13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שמאוד, מאוד מוקדם בשביל לאבד אמון ברוג'רס. כולנו יודעים שבאלוטלי נקנה בלית ברירה כי תמחרו לנו את בוני במחיר הזוי ולואיק רמי נכשל במדיקל (ואלה רק השמות שאני זוכר, נדמה לי שהיו עוד 2-3). רוג'רס העדיף לקחת הימור מאשר להישאר בלי כלום לגמרי. לא מאשים אותו.

לוברן, עם זאת, הוא כבר כן רכש שמסתמן כהרבה יותר בעייתי. באמת שגעגועיי להופיה ואגר, אני מתחיל יותר ויותר להבין למה כל כך אהבתי אותם. איפה השקט שלהם ואיפה הפאניקה של סקרטל ועכשיו גם של לוברן. לא זוכר מתי הם פספסו כדור ברשלנות כזאת כמו לוברן היום וסקרטל מול אוסטין בלופטוס רואד, המיקום שלהם פשוט לא איפשר טעויות כאלה.

14. oranfu Member

עדיין יש בי אמון, אבל הוא מתחיל להתערער.

ואני העדפתי את באלוטלי על בוני, אבל למה אנחנו הגבלנו את עצמנו רק לחלוצים האלה? חסרים חלוצים בעולם?

אני מסכים שלוברן הרבה יותר מטריד. בגדול, אני חושב שרודג'רס יודע מה הוא עושה מבחינה התקפית. אז גם אם רכש אחד או שניים לא מצליחים, אני עדיין צופה שרוב הרכישות ההתקפיות שלו יהיו הצלחה. אנחנו גם יודעים שכשסטארידג' כשיר אז יש לנו חלוץ מצוין ובעונה הבאה יהיה גם אוריגי שנראה מבטיח.
    לוברן לעומת זאת, שילמנו עליו 20 מיליון פאונד ואין ספק שהוא היה ה-מטרה שלנו. רודג'רס החליט לבנות את ההגנה עליו ועל סקרטל וזאת מחשבה מפחידה ומאוד מטרידה. אני באמת מתחיל לחשוב שאין לו שום מושג איך לשפר את ההגנה שלנו. עד כמה היא גרועה? מאז מרץ שמרנו על רשת נקייה רק פעמיים ושתי הפעמים היו נגד טוטנהאם.
    ב18 המשחקים האחרונים שמרנו על רשת נקיה רק משחק אחד.
    ב12 המשחקים האחרונים ספגנו 7 שערים במצבים נייחים.
    אלה מספרים זוועתיים. אין קבוצה שלא יכולה להבקיע מולנו לפחות פעם אחת.
    את אגר הוא לא רצה, את סאקו הוא לא רוצה. שניהם לא הכי מרשימים שבעולם (בטח אגר) אבל הם הרבה יותר טובים מסקרטל ובמיוחד הרבה יותר טובים מלוברן.

אגב, ההתייחסות של האנגלים להחלפת החולצה של באלוטלי במחצית מסבירה יפה מאוד למה הכדורגל הבריטי פח ויישאר פח עוד הרבה שנים. כל מה שמעניין את התקשורת שם אחרי המשחק זה המקרה הזה ולא הכדורגל. כאילו לא היה משחק גדול, כאילו אין על מה לדבר מבחינה מקצועית (בין אם להלל את ריאל או לבקר את ליברפול). הם אשכרה נסערים מהמקרה הזה. פי כמה אני שונא אותם.

15. Rushie Member

לא ראיתי את לוברן יותר מדי לפני כן אבל מהמעט שראיתי אני חושב שהתקרה שלו הרבה יותר גבוהה ממה שהוא מציג. הוא סובל מחוסר ביטחון מאז שדרך אצלנו על המגרש במשחק רשמי וההגנה החלשה שלצידו והתוצאות רק הופכות את כדור השלג הזה לגדול יותר. כן הייתי מוריד אותו לספסל לתקופה כי הוא אכן מסתמן כרגע כבלם הפחות טוב ברוטציה, לא הייתי מאבד אמון בו כל כך מהר. פוצ'טינו הוציא ממנו דברים טובים בעונה שעברה, אם הזכרתם את המשחק מול סוטון באנפילד.

מצב נושא:
הנושא נעול.