לחובבי נבחרת הולנד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Rosner, ‏5/6/05.

1. robson Member

הכל כמובן יחסי...
    הדור של היום לא מזכיר בכלום את הדור של לפני עשר שנים בכשרון..כמובן שהולנד עדיין נבחרת מעולה אבל טיפה משעממת...

2. milanezi22 Member

לדעתי מספיקה להולנד הופעה טובה בגרמניה כדי שהגישה כאן תשתנה, לדעתי ההופעות של איינדהובן למרות הזרים שלה הוכיחו שיש בסיס טוב לנבחרת....ברור שזו תהיה אכזבה גדולה אם הולנד לא תגיע לחצי הגמר לפחות אבל לדעתי אני לא אקרה לזה כישלון כי רמת הציפיות לא גבוהה במיוחד אחרי חילופי הדורות שהיו אחרי היורו האחרון...עדיין החלק הקדמי של הולנד לדעתי הוא אחד הטובים באירופה, ניסטלרוי מאקאי ורובן,ואן בומבל, סדורף כולם כבר לא ילדים ובסה"כ לדעתי הם יהיו נבחרת נפלאה שתגיע רחוק בגרמניה

3. robson Member

הבעיה היא שהדור החדש של ון דר וארט וון דר מיידה מאכזב ובגדול..מלבד רובן שהוא באמת פנומן עם פוטנציאל אדיר אני לא צופה עתיד וורוד אחרי הפרישה של סידורף סתאם ושאר החברה..
    מצד שני יש היום לנבחרת הולנד קישור קשוח ואגרסיבי שמעולם לא היה לה גם בימי הזוהר ואולי בזכות שחקנים "אפורים" כמו ון בומל והאסכולה שאינדהובן ייצגה הולנד תגיע להישגים..מכיוון שעם הכדורגל הסוחף של ברגקאמפ, סידורף והשאר הנבחרת ההולנדית לא הגיעה לכלום..

4. M_T_A Member

אני לא חושב שזה שהולנד לא הגיעה לכלום אומר שהכדורגל הסוחף נכשל.
    הולנד תמיד היתה נבחרת שסבלה מנאחס שלא נגמר. זה התחיל בימי הטוטאל פוטבול. הולנד היתה ב1974 הקבוצה הכי טובה ששיחקה כדורגל בכל הזמנים אבל באה גרמניה עם הבונקר והמזל הבילתי נגמר שלה ולקחה.
    4 שנים אחר כך הולנד שוב בגמר ושוב מפסידה. גם בתקופה של ברגקמפ, אוברמרס, קלייברט, הדה בורים וכו' הולנד עפה בפנדלים מיורו 1992 ואז קיבלה את ברזיל 2 מונדיאלים ברציפות. וב1998 גם ברזיל הגדולה היתה צריכה פנדלים כדי לעבור. שנתיים אחר כך שוב פנדלים מול איטליה... אחרי שברבע הגמר הולנד דפקה שישייה ליגוסלביה והיא הנבחרת היחידה שעדיין יכולה לדפוק שישיות בטורנירים כאלה לנבחרות לא רעות בכלל.
    ב2004 פשוט היה מאמן אידיוט.
    זה הנאחס ההולנדי מה לעשות...
    זה לא אומר שהם צריכים להפסיק לשחק את הכדורגל היפה שלהם. יש להם כלים לשחק התקפי אז למה לא לעשות את זה?? זה בדיוק מה שאבוקאט עשה ביורו ומה שאנצ'לוטי עשה השנה עם מילאן וזה נכשל בענק

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ואם עסקנו בחוסר מזל, הרי שנכנסנו לשנות ה-2000, והמזל הרע ירדוף נבחרות אחרות, אחרי שראיתי את אליפות אירופה וזכייתה של יון בטורניר, הבנתי שלא צריך להיות לך את הנבחרת הטובה ביותר אלא מבחרת שתביא את התוצאות, גם עם כדורגל אפור!
    אז אתם יודעים מה, אני תמיד שנאתי את המשחקים המשעמים האלו, נבחרות כמו הולנד מוסיפות ברק וכיף לכל אוהד כדורגל, אז לא הגיע הזמן שנבחרת כזה תזכה במונדיאל, סיבה בהחלט למחשבה.
    דיי לכדורגל האפור , זה לא מתאים יותר, עם נבחרת כמו הולנד תזכה אולי יתחילו כל "אבי" הכדורגל האפור למינהן כמו ג'רארד הויה לשנות את השיטות שלהם, ואז נתחיל לראות כדורגל ברמה הגבוהה ביותר גם מנבחרות כמו איטליה, ספרד וצרפת שעד עכשיו שיטת הכדורגל האפור הובילה אותם להשגים.
    אני קורא לתאוריה הזה המהפכה הכתומה- כן לכדורגל יפה, לא- לכדורגל שבלוני ומשעמם.

6. Bensh Member

לאיזה הישגים בדיוק הגיעו איטליה וספרד?
    וכשצרפת זכתה במונדיאל 98 - כדורגל מדהים.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אף פעם לא אהבתי את הסגנון של נבחרת צרפת , ואיטליה הגיעה כבר לגמר (ולא זכתה בו) למרות כדורגל בינוני.
    לצרפת היה פשוט קישור חזק שניטרל את היריבה, ואת זידאן בחלק ההתקפי, אני מדבר על כדורגל של גלא, משהי כמו גמר ליגת האלופות, או בגביע אירופה המשחק בין הולנד לצ'כיה(3-2 לצכיה) עם יכולת מדהימה של נדבד.
    והתכוונתי באופן כללי שכדורגל אפור לא יכול תמיד להוביל להצלחות, ואם איטליה, ספרד וכו יישמו את זה נראה נבחרות מעולות, והאייטם שאומר שהליגה האיטלקית או הספרדית הרבה יותר טובה מהנבחרת שלהם יימחק, כי לפי הכשרון, גם איטליה וגם ספרד יכולות ללכת עד הסוף.
    בשביל זה הם חייבים להעיז, וחיבים מאמן שיבין את הנבחרת שלו וייתן לה לשחק כמו שהיא יודעת.
    הפעם נראה לי שאיטליה כן תצליח בגלל ליפי שאני מאד מרזיק ממנו, בניגוד לטרפאטוני לדוגמא, ששיחק טקטי לחלוטין, ושיתק את הכוכבים שלו כמו טוטי, דל פיירו, קסאנו וכו, והתוצאות בהתאם.
    שים לב גם שהולנד משחקת טקטי אומנם אבל נותנת למשחק לזרום, גם מול רומניה לפני ה1-0 הגיעו הרומנים למצב טוב, אבל גול תמיד ריחף באוויר, ובדיוק בשביל זה אנחנו באים לראות כדורגל, לא בשביל 1-0 קטן, במשחק שכמעט לא ראינו ממנו הזדמנויות אלא יותר סגירות.
    אני מעדיף להפסיד במשחק יפה מאשר לנצח במשחק מכוער, אולי אני יחידי במיני, אבל רק בגלל זה נהייתי אוהד כדורגל.

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

4-0 על נבחרת פינלנד ועוד בהלסינקי, שוב קויט כובש!!!!
    האורנג' ממשיכים לפרק כל דבר שזז במשחק התקפי מרשים, אז נכון פינלד זה לא ברזיל, אבל הכתומים מאותתים, משהו טוב מתבשל שם.
    ואן באסטן ממשיך להיות המאסטרו של הקרקס הכתום, וכרגע אף אחד לא יכול לערער על זה.

9. Ampelmann Member

אם כבר בנבחרת האורנג' עסקנו, ארשה לעצמי להוסיף גם את השפה לכדורגל.
    בהולנדית, כידוע, ישנם הרבה מאוד שיבושי שפה מצחיקים למדי שנטמעו גם בשמות המשפחה של שחקני הנבחרת. להלן כמה מהפירושים לשמותיהם של השחקנים ההולנדים:

Van der Vaart- פירוש המילה 'Vaart' הוא "מהירות". הצימוד 'van der' הוא בד"כ "מ-", שכוותנו היא לשיוך. לכן, ון-דר-ואארט יהיה "מהיר" או בתרגום עוקב "מהמהירות"

Van der Sar- כמו רפאל, מעליו, רק בשינוי קטן- Sar=מציק. ון-דר-סאר, השוער האגדי, נחשב בהולנד דווקא לאחד המציקים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

Robben- פירוש המילה 'Rob' היא "צלע". רובן, בהטיה, יהיה "מצולע" (שפגעו או עשו לו משהו בצלעות)

De Boor- האחים המפורסמים, בין אם נודעו בשל העבודה הקשה אותה השקיעו, נקראים "אימון" בשפת עמם.

Van Basten- הוא ה"נובח". basten=נובח

Rijkaard- כנבואה שמגשימה את עצמה- איש עשיר.

Reiziger- "מטייל" (ברחבה).

בינתיים לא עולים לי עוד שחקנים לראש, נערוך אם יהיו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wave.Xxx

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נחמד מאוד!

כל מי שאי פעם שמע הולנדית יודע שמדובר באחת השפות המגעילות שבראה האנושות.

11. Ampelmann Member

לא מסכים...קצת כמו גרמנית במבטא אמרקאי.
    יידיש לא יותר טוב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

למה הולנדית שפה מגעילה?
    מה אתה חושב האירופאים חושבים על השפה שלנו?????
    במילה אחת בכלל ללללא משהו, אצל האירופאים אין הבדל גדול בין עברית לערבית, אז מי אנחנו שנכלכך על השפה שלהם, גם אם זה נשמע כמו עלילת ההמשך ל"בנות רוצות אהבה" http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

13. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

Frank de Boer.

14. Ampelmann Member

Boer=Farmer
    נו...מן הפח אל הפחת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

באותה הזדמנות- Zenden הוא ה"שולח"

15. Ajaxcied Member

וההולנדים מבטאים את ה-V ב-פ רפויה. בעברית צריכים לכתוב פאן דר פארט.