לו הייתי פלורנטינו...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Obafemi, ‏25/1/06.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל נבהיר. זה לא דיון שמטרתו להיות מלא בתגובות כמו: "הייתי מביא את הנרי ושבצ'נקו", או מצד שני: "הייתי מוכר את הקבוצה, קונה אחוזה בפאלמה דה מאיורקה ועושה חיים". כמו כן, אין פה מקום לתגובות עוקצניות מאוהדי בארסה אתלטיקו ושאר ירקות.

אז למה זה נפתח? ובכן כל אחד מאיתנו אוהב להביא את דעתו או לפחות לייצר אחת על כל דבר. והנושא העומד על הפרק הפעם הוא ריאל מדריד. המועדון שפתח בעידן הגלאקטיקוס בקיץ 2001 עם החתמת השיא באותם זמנים בדמותו של לואיס פיגו מברצלונה, המשיך בדרך עם זינדין זידאן מיובנטוס, רונאלדו מאינטר, דיוויד בקהאם ממנצ'סטר יונייטד, ומאז בעיקר הרבה שמות ומעט מאוד תפוקה, נראה יותר ויותר כבדיחה עצובה וסמל גדול שמתחיל להישכח.

אז מה אתם אומרים? איפה בדיוק הייתה הטעות? האם פיגו היה מיותר או שדווקא הגלאקטיקוס הראשונים היו נכונים לקבוצה. האם הבעיה הייתה דווקא בפיטוריו חסרי ההגיון של דל בוסקה? אולי הכל עוד בכלל בר תיקון וכל מה שחסר זה בעצם משהו שאפשר לתקן עם כמה מיליונים פה ושם? או שריאל צריכה לעשות צעד אחורה ולהתחיל בתהליך בנייה מחדש (ואם כן פרטו) כדי לחזור להיות השם המאיים באירופה?

את דעתי אביא מאוחר יותר, תזרמו בינתיים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

2. EL Capitan Member

מיכאל, אני רואה שהפרשי השעות בין קנדה לישראל עשה אותך משועמם, כי אני בטוח שאף אחד לא היה מחובר לאתר שאצלנו היה 5 בבוקר ואני עדיין ישנתי מתחת לשמיכה שלי. אז ככה, כבר חרשנו את הנושא מליון ואחת פעמים בדיון של ריאל מדריד, ככה שאני לא רואה מטרה לדיון.

3. Engel Del Madrid Member

לי אין שום בעיה.
    לפי דעתי, פיטורי דל בוסקה היו טעות איומה וחייבים להחזיר אותו לפני שקבוצה אחרת תיקח אותו.
    דבר ראשון, חייבים להעלות את אחוז הספרדים בקבוצה, ראול גרסיה,ויסנטה,יסטה,חואקין כל אלו צריכים להיות מלפפוני הקיץ שלנו ולא כל מיני שמות מפוצצים שעולים בדר"כ הרבה הרבה יותר.
    דבר שני, להביא את באלאק. בלי יותר מדי בילבולי מוח להציב אותו בעמדת ה50-50 ולהחזיר את גרבי וגרסיה לאברטון ולאוססונה. להביא קיצוני שמאלי בדמות ויסנטה, ולקבל את הכסף ממכירת זידאן,רוברטו קרלוס רונאלדו ובקס. בקהאם לא מתאים לליגה הזו וגלייזר ישלם המון כדי לקבל אותו בחזרה כדי להתרפק על האוהדים, לרוברטו קרלוס זידאן ורונאלדו יש הצעות מקטאר שבקלות יכולים לשלם מעל 60 מיליון דולר לשחקנים בגודל הזה..

4. Arsenal fan Member

שכח מזה.
    כול עוד פרגוסון במועדון, בקהאם לא חוזר ליונייטד.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי ריאל צריכה עונה הבאה להביא שמות הרבה פחות מפוצצים,בכל קבוצה גדולה צריך את הנגרים/סבלים/אלה שמתאבדים על הדשא..
    לריאל אין יותר מדי כאלה...
    צריך לתת לאיזה מאמן יותר מחודשיים לאמן ושהוא יידע שלא משנה מה הוא המאמן[לפחות במשך שנה]
    לא חובה לדעתי להביא דווקא שחקנים כמו חואקין וכאלה כי זה יביא כרגיל לציפיות שיא שכנראה
    אלה הדברים שגורמים לאכזבות שיא גם..
    להביא שחקני ליגה טובים אבל לא סטארים...

6. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דבר ראשון: ממשנה מאמן,אבל אחד על רמה שבאמת יכול לעזור וליתרום ולא יהיה הבובה של פרז.
    מועמדים שלי : לה גואן קאפלו, דשאן, היצפלד.

דבר שני: מטיס מהקבוצה את כל השחקנים המבוגרים שמעבר לשיא: ר.קארלוס,בקהאם,זידאן,מ.סלגאדו,רונאלדו,פאבלו גארסיה ואולי את ז'ליו בפטיסטה.

דבר שלישי: בונה את הקבוצה מהתחלהף כי היא צריכה לעבור בנייה יסודית ולא לשנה אחת-שנתיים אלה לשנים הבאות.
    אני לא יגיד את מי העייתי מחתים כי זה לא רלוונטי.
    אבל הייתי מביא:
    2 בלמים חדשים, מגן שמאלי,קשר אחורי,קשר קידמי (פליימייקר),קשר שמאלי וימיני.
    בקיצר מחליף כימעט את כולם, אני אומר את זה כאוהד ריאל ולא קל לי להגיד את זה אבל צריך להכיר במציאות.

7. Raulito Madridista

אשכול מאוד מעניין, אני חייב לציין.

בכלליות אני אוהב את פרז, כי הוא מנסה באמת לעשות את הקבוצה הכי טובה שאפשר. לכל אחד יש טעויות, רק חבל שכמה טעויות שלו הם קריטיות.

אני חושב ששלושת הרכישות הראשונות היו מעולות. לואיס פיגו וזיזו היו הקשרים הטובים בעולם ללא ספק שנרכשו, וגם היום הם בין 100 השחקנים הטובים ששיחקו כדורגל.
    רונאלדו נתן מונדיאל ענק, ובצדק הביאו אותו. היה ידוע שכאשר הוא יחזור לגמרי מהפציעה הוא יפציץ.

הטעויות באו לאחר מכן:: מקללה דרש ההעלאה בשכר, ובצדק. היה לו שכר של שחקן בינוני. מליון וחצי דולר זה כלום, ועוד לשחק חשוב כמו מקללה. הוא לא ביקש כאלה סכומים.
    טעות נוספת היא שחרור דל-בוסקה. אז נכון לא הבאנו גם אירופה וגם ליגה והסגל שלנו יכל לקחת את 2 התארים, אבל נתנו עונה גדולה. ובטח שלא היה צריך להחתים את הליצן קיירוש.

רכישת בקהאם הייתה טעות כי פיגו היה פנטסטי, וכולם יודעים את רמת הכדורגל של דיויד בקהאם.

עוד טעויות זה אי הבאת קשר אחורי ב2004, והבאת רק שחקני התקפה. אני לא יודע אם פרז מתערב בעבודות המאמן, אבל זה נראה ככה.

בכל מקרה, על מנת שריאל תחזור להיות קבוצה גדולה, הוא חייב להעיף את דיויד בקהאם שלמרות שמשתדל ונלחם זה לא זה. חייבים להביא מאמן על רמה כמו היצפלד. להילחם על באלאק. לבנות סגל מפואר, ולחשוב על כל העמדות, ואם צריך להביא עוד קשר אחורי ועוד בלם.

הרבה פעמים ראיתי כבר את פרז בטלוויזיה עם פנים עגומות שלריאל לא הולך, בייחוד בשלושת השנים האחרונות. אני מקווה שהוא יפיק לקחים, הרי המועדון המלכותי בעולם לא יכול להרשות לעצמו להידרדר.

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

קים, יש דברים לדעתי שראויים ליותר מדסקוס בתוך דיון. מקסימום זה כבר היה, אני לא השתתפתי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

אני מדבר על תהליך שלם לא על הבאת שחקנים ספציפיים. הבאתו של באלאק אולי תשפר את זה מבחינה מקצועית אבל זה לא מה שיחזיר את ריאל לדעתי.

ריאל צריכה הרבה יותר מזה אם אתם שואלים אותי, מחיקת התדמית הגלאקטית בניחוח ברזילאי שתפסה את המועדון בזמן האחרון. אם מחר אני מקבל את המפתחות למועדון הזה, העונה הזו נסגרת מבחינתי לבנייה דבר ראשון. רונאלדו, בקהאם, קסאנו, בפטיסטה וגראבסן עולים על המטוס הראשון למזבלה שתקלוט אותם (לא אתפלא אם זו תהיה אינטר לפחות בשניים מהמקרים), ואת כל הכסף משקיעים בהבאת כישרון מקומי. לא פאבונס, אלא שחקני נבחרת ספרד בוגרת וצעירה, כמו סרחיו ראמוס שלדעתי היה אחד הצעדים הטובים הבודדים שהקבוצה הזאת עשתה בזמן האחרון.

מה שאני לא מבין זה למה אין פעולות מצד הקהל של ריאל, לא מגעיל אותו לראות חבורה של סופרסטארים מסתובבת על הדשא של הברנבאו ומביישת את הסמל?

הבאת שחקנים ספציפיים כמו באלאק או ויירה או כל שם אחר שעלה בתקופה זו או אחרת בהקשר למועדון אולי תייצב אותו מקצועית אבל רק ימשיך את איבוד הזהות של ריאל מדריד כמועדון שיש לו כל קשר לריאל של פעם. ריאל חייבת לעבור ספרדיזציה קטנה לדעתי, היה לה את הכסף להביא שחקנים כמו בקהאם יהיה לה את הכסף להביא שחקנים כמו ויסנטה (סתם דוגמא). המועדון הזה לא צריך זידאנס ופאבונס, הוא צריך להיות ראולס ופויולס. התוצאות יגיעו, וגם השם יחזור.

9. EL Capitan Member

בקשר לבאלאק, גם אם הוא יגיע, ריאל תהיה חייבת לידו באמצע קשר אחורי. באלאק לא יכול בחיים להחזיק מגרש שלם לבדו.

ובקשר לדל בוסקה, הוא כבר אמר שלריאל הוא לא יחזור, בגלל שהוא נפגע מאיך שריאל פיטרה אותו, ועוד אחרי אליפות.

ולמה בדיוק נראה לך שרוברטו קרלוס ובמיוחד רונאלדו יסכימו לעבור לקטאר?

ולמה יש כאלה שחושבים שחואקין הוא לא כוכב מהדרג הראשון בספרד? (אמרת שהוא לא שם מפוצץ...)

נערך לאחרונה ב: ‏25/1/06
  10. eman Member

אפשר להגיד שאני מסכים עם Raulito בכל דבר חוץ מעניין באלאק...
    אני אשמח אם הוא יבוא לריאל אבל מצד שני לא יהיה אכפת לי בכלל אם הוא לא יגיע בסופו של דבר לקבוצה.
    הוא שחקן מעולה,אחד הטובים בעמדתו,אבל אם וכאשר הוא יגיע לריאל הוא יהיה כבר בן 30, ואני לא חושב שזה צעד נכון להביא מחליף בן 30 לשחקן בן 33,במקום לחשוב על העתיד ולהביא שחקן צעיר עם עתיד מבטיח שלצד השחקנים המבוגרים של הקבוצה יתפתח ויוכל לתפוס את מקומו בבוא הזמן.

בקהאם אכן הוא בעיה רצינית בריאל,אבל אפשר לראות שהחשיבות שלו ירדה אצל לופז קארו והוא עושה פחות נזק מאשר אצל לושה,שם כל המשחק עבר דרכו.אם הייתי פלורנטינו הייתי עושה כל מה שאני יכול להביא את חואקין בתור מחליף לבקהאם ואת בקהאם הייתי מוכר לאיזו קבוצה באנגליה.

בצד שמאל יש את רוביניו שנראה שהוא מסתדר טוב מאוד בעמדה הזאת.מגן ימני הייתי מביא עוד שנה או שנתיים כשרוברטו קרלוס ידעך סופית כי עכשיו הוא עושה עבודה טובה ולא מגיעה לו כל הביקורת וכל השמועות שרצות סביב החלפתו.

גם קשר אחורי נחוץ כרגע בריאל והייתי רוצה שיביאו את פרננדו גאגו\חאבייר מסצ'ראנו לעמדה הזאת,כי לפי מה שהבנתי שניהם שחקנים מעולים עם כשרון ענק ויכולות מעבר להגנה שזה דבר שלא ראינו אצל קשר אחורי בקבוצה מאז מאקללה.

בכללית בכל עמדה שדרושה חיזוק הייתי מחפש דבר ראשון שחקן ספרדי שאוהב את הקבוצה ויתן הכל בשבילה ולא שחקן שמפזר כמה קלישאות על כמה שהמועדון גדול ובמגרש משחק כאילו שלא אכפת לו מכלום.

11. Raulito Madridista

משהו שרציתי להוסיף::

אני רוצה לראות את ריאל מדריד מנסה לבנות את הקישור האחורי הכי טוב שיש, כמו שאת ההתקפה הטובה ביותר היא ניסתה לבנות עם ראול פיגו זיזו ורונאלדו.

לדעתי חייבים להביא גם את באלאק וגם את מסרצ'אנו, זה יהיה אדיר. למרות שיהיה קושי רב, מצדי לשפוך על מסרצ'אנו 30 מליון. העיקר שלקבוצה יהיה קישור אחורי כמו שצריך ושזה יישתלם. אסור שהעונה הבאה תלך פייפן כמו העונה הזאת.

ועוד משהו:: התקוות שההגנה של ריאל מדריד תיהיה אחת ההגנות הטובות בעולם, כבר נעלמו ממני. לא משנה מי נביא זה לא יילך.

שמח שאנחנו מסכימים על הכל, אבל בנושא באלאק::

זה לא משנה מה גיל השחקן אם הוא מספק את הסחורה. תראה מקרה רומריו אם אתה רוצה למרות שהליגה בברזיל זו לא חוכמה גדולה. ראה מאלדיני עד לחצי העונה שעברה.

אין הרבה קשרים אחוריים שהם ברמה הגבוהה ביותר והם לא בגיל 30 או קרובים.

ווירה קרוב לגיל 30, ג'רראד אולי בן 25 או משהו אבל לא יגיע לריאל, אמרסון גם בגיל 30, מקללה עבר כבר את הגיל הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/1/06
  12. Jose Mourinho Member

אוקיי, עכשיו תורי.

קודם כול ריאל צריכה מאמן חדש במקום לופז קארו: דל בוסקה, דשאן, לה גואן או היצפלד.

אחר כך צריך מהפכה בסגל:

שוערים: להשאיר ככה, קאסיאס ולופז.

הגנה:

משאיר - ראמוס, דיוגו, וודגייט(בריא), פאבון, סיסיניו, מחייה, מיניאמברס
    מוכר - סאלגאדו, ר. קארלוס, בראבו

קישור:

משאיר - הלגרה, רוביניו, גוטי
    מוכר - זידאן, בקהאם, גראבסן, פ. גארסייה

התקפה:

משאיר - ראול, סולדאדו, קאסאנו
    מוכר - רונאלדו, באפטיסטה

הלגרה צריך לחזור לשחק איפה שהוא טוב - בקישור. רוביניו, למרות ההישתפרות במישחקים האחרונים, צריך לשחק בקישור ההתקפי ולא ממש בהתקפה כחלוץ שני.

כסף אף פעם לא הייתה בעיה אצל ריאל, אבל היא צריכה להפסיק לשפוך כול כך הרבה כסף על שחקנים כאלה או אחרים. מהכסף שייכנס ממכירת סאלגאדו, ר. קארלוס, בראבו, זידאן, בקהאם, גראבסן, פ. גארסייה, רונאלדו ובאפיטסטה אפשר לעשות רכש טוב.

שחקנים שריאל צריכה להביא: חואקין, ויסנטה, מאסצ'ראנו, באלאק, מגן שמאלי, בלם(במידה ווודגייט ימשיך להיפצע), חלוץ לספסל, וזהו ניראה לי.

ריאל צריכה גם לקדם שחקנים מקסטיליה לקבוצה הבוגרת.

אני מאמין שעם השינויים הבריאים האלה ריאל תחזור תוך שנה או אפילו פחות להיות ריאל של עונת 2002/2003 והשנים שלפניה.

13. EL Capitan Member

פורזה אינטר סיכם את השינויים שצריכים להעשות. רק צריך להשאיר את פאבלו גארסיה לרוטציה ולבק אפ. ואם ריאל הולכת על מכירה של בפטיסטה, היא צריכה לנסות לחפש חלוץ אחר ולהרכב.

ואגב, כולם מדברים ומדברים, אבל פלורנטינו כבר אמר שהרבה שינויים בסגל לא יהיו (למרות שזה תלוי במאמן שיגיע).

14. Raulito Madridista

בדרך כלל אני מסכים איתכם, קים ופורצה אינטר, אבל עכשיו לא, יש מספר דברים שאני לא חשוב כמוכם::

אני לא בעד מכירת רונאלדו. הוא לא אשם בכישלון של ריאל העונה, לא היה לו קישור לשחק. אני בטוח שאם כל הקבוצה תעשה לחץ אז גם הוא. הוא לא דביל הוא ייראה שכולם רצים אז גם הוא. עכשיו יש יותר מחליפים רציניים לא כמו מקודם ורונאלדו יבין שהוא יוכל למצוא עצמו גם על הספסל.

דבר שני, אני חושב שזיזו יכול לסחוב את העונה הבאה כמו שצריך ויוכל לשחק כל משחק מחצית. מחצית במשחק זה גם טוב לשחקן בגילו וזה לא השפלה בכלל. רשמתם פה למכור ומשהו כזה, לא נראה לי שזה ייצא לפועל. ריאל לא תמכור אותו בגרושים לקבוצה מקטאר, לא יהיה להם את הכסף.

אני חושב שלמי שהתכוונת, פורצה אינטר שרשמת"מוכר" התכוונת גםמ לעזיבה. את סאלגדו אני לא יודע אם קבוצה כלשהיא ברמה גבוהה תקנה. אני לא מסכים בקשר לעזיבת קרלוס. הוא השחקן הטוב ביותר שלנו העונה לדעתי, כמעט ללא טעויות, ובחלק ההתקפי אין כמוהו. רק במקרה ואשלי קול מגיע לריאל אז אני אבין מהלך כזה.

בנוגע לדיויד בקהאם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

חואקין גם אני הייתי רוצה לראות אבל לא צריך את ויסנטה בכלל, רוביניו על העמדה שלו. את באלאק ומסרצ'אנו יש להביא ולחזק את הקישור בצורה דרסטית. מהלך מבורך.

15. Jose Mourinho Member

דווקא לא. אני כתבתי שאני חושב שצריך להביא את מאסצ'ראנו כקשר אחורי בהרכב, והלגרה כקשר אחורי מהספסל. אני חושב ששני הקשרים האחוריים שריאל צריכה הם: מאסצ'ראנו בהרכב, הלגרה המחליף שלו.

הוא לא אשם, אבל גם ריאל וגם רונאלדו צריכים דם חדש, אני בעד פרידה של הברזילאי מהמועדון(ולא, לא ביגלל שאני רוצה אותו באינטר...)

בעיקרון כן, שרשמתי "מוכר" היתכוונתי גם לשיחרור שחקנים או שחקנים שפורשים(זידאן).
    רוברטו קארלוס זה כבר לא זה, הוא לא השחקן הכי טוב מתחילת העונה ולא בטיח, הוא פשוט לא המגן השמאלי שריאל מדריד צריכה אצלה. אשלי קול יהיה חיזוק אדיר.

צודק לגבי ויסנטה/רוביניו, אבל אי אפשר לדעת באיזו שיטה ריאל תשחק אם וכאשר יבוא מאמן חדש. אבל אם השיטה הנוכחית תמשיך, ויסנטה יהיה מיותר כשרוביניו יתפוס את הצד השמאלי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/1/06