להשקיע או לא להשקיע?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ilan, ‏15/3/04.

1. i love Manchester Member

עם אני לא טועה שחר אמר שעם נגיע לליגת אלופות אז הוא יביא שחקנים חדשים ויגדיל את התקציב(בתנאי שנזכה גם באליפות).
    ועם לא אז הוא יקטין את התקציב וכנראה לא יגיעו לליגת האלופות.
    לפי דעתי הוא צודק כי עם הם מתחילים ישר מסיבוב שלישי יש להם סיכוי גבוה להגיע שוב פעם לליגת הלופות והוא ירוויח מיליונים.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז ככה(נדמה לי שאני הכותב הראשון שמגיב כאן שהוא לא אוהד חיפה):
    אתם מדברים על שחקנים כמו חרזי, ברדה, זנדברג, ובאדיר כשחקנים שיסכימו להיות על הספסל.
    אתם בונים את הקבוצה על שחקנים שאולי יבואו(בן חיים, בונפלד, שבוודאות לא יבוא,רפאלוב מהפועל חיפה) וזה כבר טעות.
    ברדה השנה אחרי מס' משחקים על הספסל כבר פתח את הפה ורצה לעזוב(כאחד שמכיר אותו אני חייב לומר שהוא היה קרוב לחתימה בבני יהודה השנה), הסיפור של באדיר מוכר וכולם יודעים על הראיון שהוא נתן לעיתון והבלאגן עם רוני לוי, וכמובן חרזי, ששחקן עם הנסיון והוותק שלו, לא יהיה בשום מקרה שחקן ספסל בחיפה, במיוחד שקבוצות כמו בית"ר י"ם רוצות אותו.
    ועם כל הכבוד, זנדברג וברדה הם שניים מהשחקנים הטובים ביותר בישראל, זה שחיפה השנה לא מנצלת אותם כמו שצריך(ברדה לאחרונה סוחב אותה על הגב, במשחק הקודם עשו עליו פנדל שהוביל לראשון והוא בישל את הגול שני, ולפני שני מחזורים הוא ניצח עם צמד את הפועל פתח תקווה, לא לדבר על זנדברג, שהיה פנטסטי בתחילת העונה ומשום מה ירד לספסל), ועם כל הכבוד לחיפה, לא רק שזנדברג וברדה לא יסכימו להיות על הספסל, אלא שבגלל היכולת שלהם, אין לי ספק שעם חיפה לא יבנו על שניהם, ההצעות יחלו לזרום.

ובקשר לשחקנים כמו בן חיים, ובונפלד, אתם טועים לגביהם.
    לאלעד בונפלד יש דרכון גרמני, לכן הוא לא נחשב בגרמניה כזר, וכבר בקיץ זרמו הצעות לבונפלד מגרמניה, בונפלד החליט לחכות ולבנות עצמו עוד שנה בישראל.
    בקשר לבן חיים, אני לא צריך להרחיב, למרות שלדעתי הוא לא בלם ברמה כל כך גבוהה כמו שעושים ממנו, יש גישושים מאירופה, והדרך היחידה שהוא יבוא, וזה ברור לכולם, זה שבנאדו יעזוב, אחרת הוא לא יבוא לחיפה.

הנקודה שאני רציתי לדבר עליה, היא השנוי שחיפה צריכה לעשות עם היא רוצה לבנות קבוצה טובה.
    קודם, החלפה של כל שחקני ההגנה למעט דוידוביץ'.
    בנאדו, חרזי, קייסי ואג'יפור חייבם ללכת הביתה.
    דווקא את ז'אנו הייתי משאיר, אחד מהיותר טובים השנה בחיפה, ואין לי מושג למה מעדיפים עליו את עזריה החלש.
    בלי שינוי מסיבי בהגנה(והחלפת הדור הישן בשחקנים כמו אוזן) אין לחיפה צאנס להתקדם.

אני גם לא חושב שהסגל של חיפה יעלה לליגת האלופות, גם עם תוסיפו לו כרגע את יעקובו נגיד.
    חיפה העפילה לפני שנה לליגת האלופות רק בגלל הגרלה נוחה, לא יותר.
    אני, בניגוד לחלק מהכותבים כאן, חושב שרק הגרלה קלה ביותר יכולה להעלות את חיפה, ולא, מישהו כתב כאן סלטיק, סלטיק היא ממש לא הגרלה נוחה, סלטיק היום מביסה את חיפה בקלילות בשתי המשחקים.
    הגרלה נוחה זה קבוצה מבולגריה או אוסטריה למשל...

3. ofer23 Member

דבר ראשון, אני לא רואה סיבה שחיפה לא תשחק עם שני בלמים ישראלים (בנאדו ובן-חיים).
    ודבר שני, בלבלת בין ליאור רפאלוב מהנוער של מכבי חיפה לגיל ורמוט מהפועל חיפה שעשוי להגיע לירוקים.
    חוץ מזה, אני לא חושב שבונפלד ישחק בחיפה מפני שאם הוא יעזוב את ב"ש זה יהיה למכבי ת"א.
    דווקא מי שכן הייתי רוצה לראות בחיפה זהו גל אלברמן שיוכל להוסיף המון, ומגן שמאלי זר וטוב כי קייסי כבר גמר את הסוס.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צודק בקשר לבונפלד, והתבלבלות שלי הייתה בגלל שורמוט היה מועמד לעבור למכבי חיפה וכבר שמעתי אנשים בפורום הזה שמדברים על השתלבות של ורמוט בחיפה בשנה הבאה.
    אתה לא רואה סיבה למה בן חיים ובאנדו לא ישתפו פעולה?
    נכון, נשמע הגיוני שהם ישתפו פעולה, אבל בכדורגל שלנו הורגלה השיטה של בלם זר ליד בלם ישראלי, שיטה שרוני לוי מאוד אוהב(אחרת אני לא מבין איך אג'פור פותח), וחוץ מזה, הפירסומים לגבי בן חיים, שבאו מכיוון הנהלת חיפה, אמרו בבירור שעם הוא יבוא זה יהיה במקום בנאדו שידרש לקצץ(אז או שרוני לוי אוהב את אג'יפור, או שחיפה רוצה להביא בלם זר).
    ובקשר לקייסי, חרזי ובאנדו, כבר אמרתי, עם חיפה רוצה להתקדם, היא חייבת להחליף אותם(ביחד עם אג'יפור).

5. ofer23 Member

נכון שבנאדו יידרש לקצץ בשכרו אך לדעתי הוא ייענה בחיוב בגלל שבגילו אין לו כל-כך הרבה אפשרויות:
    יציאה לאירופה אינה רלוונטית עבורו (למרות שהיו שמועות במהלך העונה שפ.צ ציריך השוויצרית מעוניינת בו) ומעבר לקבוצה אחרת בארץ לא יועיל לו בשלב זה של הקריירה

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנאדו הוא לא מהסוג המקצץ...הוא אוהב את חיפה אבל לא עד כדי כך..
    אם הוא יידרש לקצץ יותר מדי,הוא כנראה לא יסכים ויעבור לקבוצה ישראלית שתשלם לו המון.

7. Dennis Member

ואיזה קבוצה בדיוק יכולה להרשות לעצמה לשלם המון?
    למרות שאני אישית מאמין שהקבוצות לא עניות כמו שהבעלים שלהם טוענים אף אחד לא יתן לו יותר מ120 אלף. חוץ מזה - קבוצה אשר תסכים לשלם לו צשכורת יותר גבוהה סביר להניח שאינה מועמדת רצינית לתארים וזאת סיבה נוספת מדוע כדאי לו להשאר במכבי חיפה גם אם ידרש לקצץ במשכורת יותר מ 5% עלובים.
    תראו מה קרה לאשדוד - כמה שחקנים היא הביאה בקיץ - חיים רביבו, יוסי אבוקסיס, שוקי נגר, אילן בכר ועוד ועוד וזה לא הביא אותה לשום מקום. מה עוד שהיא אוטוטו יורדת ליגה.

בקשר לדיון המקורי - לא כדאי לשחר להשקיע כספים רבים כי כשהשחקנים ה"גדולים" שהוא יביא ישחקו ב"ליגת העל" הרמה שלהם תרד לרמה של הכדורגל הישראלי ואז פשוט היה חבל לבזבז את הכסף על כמה משחקים בליגת האלופות. כמובן שעם העפלת שלב אחד תבטיח לשחר החזר של מה שהשקיע אז ודאי שכדאי לו אבל אחרת - לא שווה את הכסף, לא שווה את המאמץ.