לדחות או לא לדחות- זאת השאלה. סוגיית קיום המשחקים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏16/11/12.

 1. שי

  שי מנהל ראשי מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏22/11/06
  הודעות:
  14,031
  לייקים שהתקבלו:
  3,512
  מין:
  זכר
  [​IMG]

  אז אין אחד שאני משער שלא מעודכן במה שקורה במדינה בשלושת הימים האחרונים. מה שעד לפני שהחל המבצע היה אולי רלוונטי רק כלפי תושבי הדרום, הפך לרלוונטי גם לתושבי המרכז ותושבי הבירה. בקיצור, בכל המדינה למעט הצפון קיים איום של טילים. אבי לוזון וחברי ההתאחדות ניהלו דיון בו הוחלט לקיים את המחזור במלואו למעט משחקיהן של הקבוצות הדרומיות, אשר נדחו למועדים לא ידועים.

  כעת נשאלת השאלה. מוצדק או לא?
  מצד אחד, כן, צריך להראות לאויבינו כי אנחנו ממשיכים לקיים את שגרת החיים שלנו כרגיל, ושהם לא יכולים לגרום למדינה שלמה לשבת בבית מפוחדת.
  מהצד השני, איך מרגישים תושבי הדרום שרואים מהבית כיצד כל אירועי הספורט האחרים מתקיימים מבלי כל שינוי?
  מבחינה מקצועית, יש בכלל טעם בקיום המשחקים? הרי לחלק מהקבוצות הזרים נבהלו מהמצב וברחו, אצל האחרים לא התקיימו אימונים במהלך השבוע ולדוגמא כל שלושת התלאביביות כלל לא קיימו את אימונם המסכם. איפה הראש של השחקנים בימים אלו?

  ההנחיות של פיקוד העורף הן להמשיך באזור המרכז את שגרת החיים שכוללת גם אירועי ספורט גדולים. משהו יכול להבטיח שלא ייפול טיל בבלומפילד או טדי כאשר אלה יהיו מלאים בכ 10,000 צופים?

  אז מה דעתכם, יש מקום לקיום המחזור?

  דיון מהנה.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏16/11/12
 2. אלי מתחן

  אלי מתחן Member

  הצטרף ב:
  ‏8/12/03
  הודעות:
  13,335
  לייקים שהתקבלו:
  316
  לא קשות לבטיחות, לא צריך לשחק במצב כזה. זה לא סביר שקבוצות כדורגל משחקות בזמן שאוהדים שלהם נמצאים בשדה הקרב.
   
 3. אמיר ע

  אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏28/12/04
  הודעות:
  14,750
  לייקים שהתקבלו:
  2,135
  ספורט הוא בידור להמונים. גם אם חלק מההמונים יכולים, בגדול, לראות בזה הזדמנות לנקות את הראש לשעתיים, עדיין מדובר בדבר לא ראוי עם פוטנציאל לסיכון (לא גבוה, אבל מספיקה פעם אחת...). די כבר עם הרעיון שאם יתקיימו כמה משחקי כדורגל "נראה למחבלים" שאנחנו ממשיכים כרגיל. אנחנו לא, וכל אהבל עם אנטנה שמראה ערוץ 1 יודע את זה.
   
 4. Don Joan Roman

  Don Joan Roman Member

  הצטרף ב:
  ‏1/12/06
  הודעות:
  11,657
  לייקים שהתקבלו:
  790
  אין פה עניין של להראות שלא יפגעו לנו בחיי שגרהף את זה אפשר להראות בכך שנגיע כולנו למקומות אותם אנחנו פוקדים כדרך קבע עם דגש על זהירות ושמירה על הוראות פיקוד העורף, הסוןגיה היא אך ורק סוגיה מוסרית ומן הראוי שהליגה תושבת כאות הזדהות עם זה שחלק גדול מאוד מהמדינה נמצא במתקפת טילים, הרי אם אפשר לדחות מחזור בגלל רצח רבין, בטח שאפשר לדחות מחזור בגלל הסלמה במצב הביטחוני, זה לא ראוי משום בחינה שהקבוצות יעלו לכר הדשא בידיעה שטילים נוחתים במקומות אחרים, רק לחשוב על שחקן שעולה לדשא בזמן שאחד מבני משפחתו שוהה באזור שנתון לסכנת הטילים ואיך הוא אמור להתנהג מטריף אותי וגורם לי להרהר איך אפשר, לדחות את המחזור לדעתי זו חובה.
   
 5. רון עמיקם

  רון עמיקם Member

  הצטרף ב:
  ‏21/2/04
  הודעות:
  1,898
  לייקים שהתקבלו:
  421


  השיקולים אחרים לחלוטין:

  הרצון לדחות או לא בגלל הסיכוי שתיפול רקטה, אלא בגלל התגובה לאזעקה, שרק ממנה יכולים להיות נפגעים רבים. הבריחה מאצטדיון היא האסון האמיתי. רוב הרקטות שמשוגרות למרכז נופלות או בשטחים פתוחים או מיורטות. הבעיה היא איך מגיבים. היה בחור מבאר שבע שרץ בכביש ונדרס.

  השיקול מנגד לא מדבר רק על שגרת החיים, אלא על החשש האמיתי לאבד את אירוח יורו 2013 כתוצאה מביטול המחזור.
   
 6. Maccabi Diamond

  Maccabi Diamond מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏19/2/06
  הודעות:
  13,679
  לייקים שהתקבלו:
  1,918
  מין:
  זכר
  אני חושב שלא צריך לשחק. הקבוצות הדרומיות לא צריכות לשלם לבד את המחיר הגבוה שהמצב הבטחוני גובה מהן. כפי שכבר אמרתי באשכול אחר, זוהי מלחמה של כל מדינת ישראל ולא רק של הדרום. לא מדובר בפיקוח נפש, אלא בפנאי ובידור.
   
 7. איגור .פ.

  איגור .פ. Member

  הצטרף ב:
  ‏21/10/06
  הודעות:
  1,687
  לייקים שהתקבלו:
  7
  עדיף לאבד את אירוח היורו מאשר היום במשחק בין מכבי ת"א לבנמי יהודה תהיה אזעקה ולפי מיטב הבנתי אין לאן לברוח והצפי ל8 אלף צופים באיצטדיון.אז עדיף לבטל את המשחק כי לא עלינו בתרחיש הכי קיצוני יש אזעקה במשחק ונפילה באיצטדיון יהיה לנו הרבה הרוגים.

  ביטחון הצופים יותר חשוב מאירוח היורו זה שיקול מטומטם של אבי לוזון ומבחינתי בתור תושב אשקלון ששומע אזעקות על ימין ועל שמאל ושומע הדי פיצוצים כל הזמן, אם יהיה נפגעים במשחק של התל אביביות אבי לוזון חייב להכנס לבית סוהר כמואשם ברצח עם המוני הוא האשם אם תיפול שערה אחת מראשי האוהדים שבאיצטדיון.

  זה לא הזמן לערוך משחקי כדורגל שמיליון וחצי תושבים במקלטים.

  יחד עם זאת אני מאחל שהמשחק יעבור בשקט ללא נפגעים.
   
 8. alexshw

  alexshw Member

  הצטרף ב:
  ‏13/11/09
  הודעות:
  49,335
  לייקים שהתקבלו:
  14,196
  מין:
  זכר
  לא ניתן לשחק גם כי הרבה קבוצות לא יכולות להתאמן כמו שצריך, גם כי יש סיכוי לאזעקות במשחקים מושכי קהל במחזור הזה, גם כי אנשים בכלל לא ממש יבואו כי אין ראש לכדורגל.

  וכן ברור שיש לקבוצתי אינטרס ברור שהמחזור ידחה.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏17/11/12
 9. Nigel de Jong

  Nigel de Jong מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏7/3/08
  הודעות:
  12,300
  לייקים שהתקבלו:
  4,779
  אם לי כאוהד הכדורגל הפך בימים האחרונים ללא רלוונטי בכלל ולפרט שולי לגמרי בשגרת הימים האחרונים אז אני מבין מה עובר בראש לשחקנים, איך גם אוהדים יגיעו למשחקי הכדורגל שהם יכולים בכל דקה להיות חשופים לאזעקה ואז מה יקרה? לוזון יכול להיות באמת ערב לביטחון אלפי האוהדים שיגיעו למשחקים במחזור הנוכחי?

  הייתי רוצה לראות את הקבוצות מתאחדות ודורשות את דחיית המחזור, כמו שכבר כתבתי אתמול אנחנו לא יכולים ללכת למשחקי כדורגל שהם סוג של בידור לקהל הרחב כאשר אזרחים וחיילים שלנו נמצאים במצב מלחמה, לא יקרה כלום אם לא נשחק כדורגל עד שהמצב ירגע.
   
 10. EO11

  EO11 בפה אליל היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏10/4/10
  הודעות:
  13,320
  לייקים שהתקבלו:
  5,548
  האמירה של לוזון "כדורגל אפשר לראות גם מהמקלטים" מנותקת לגמרי מהמציאות ומראה כמה הדג מסריח מהראש זו אמירה מתאימה מאוד לכדורגל הישראלי.
   
 11. אמיר ע

  אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏28/12/04
  הודעות:
  14,750
  לייקים שהתקבלו:
  2,135
  זו הצהרה כל כך מטופשת שמצביעה על ריחוק עצום ממהות הכדורגל, ממהות הספורט. ומה שמדהים זה שחרף הסיכון הנמוך מאוד, זה שיא תרבות ה"יהיה בסדר". כי כולנו יודעים שבמקרה הבלתי סביר שנופל טיל על יציע במשחק כדורגל, יהיה שם אסון המוני. אין דרך למנוע את זה ברגע שיש שם אלפי אנשים, וזה עוד בתקווה שעצם האזעקה לא תייצר בהלה שתגרום לנפגעים. אבל אה, זה לא יקרה.

  ספורט הוא משהו שיכול לחכות בימים אלה.
   
 12. LIVERPOOL87

  LIVERPOOL87 Member

  הצטרף ב:
  ‏3/6/09
  הודעות:
  1,689
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לדחות, גם אם הסיכוי לנפילה של רקטה באחד המגרשים במרכז נמוך, יש סבירות גבוהה לאזעקה.
  ומה אז? אצטדיונים ערוכים (רובם בארץ לא אבל שיהיה) אולי לפינוי של שריפות ומודבר על ]פינוי ארוך של יותר מ-10 דקות.
  במקרה של טילים הזמן הדרוש לפינוי אנשים למרחב מוגן הוא פחות מדקה וחצי, רק לחשוב על הבלאגן שיהיה בזמן שאלפי ילדים ונשים וגם גברים רצים בטירוף לתפוס מחסה ואין להם לאן לצאת.
  הסיכוי להרוגים בפאניקה הזאת גבוה בהרבה מהסיכוי שייפול טיל במגרש.
  לוזון פשוט נפל על השכל במידה והוא מקיים מחזור כדורגל במצב הזה, בטח שהמצב מחמיר ולא מתקרבים לרגיעה.
   
 13. אלי מתחן

  אלי מתחן Member

  הצטרף ב:
  ‏8/12/03
  הודעות:
  13,335
  לייקים שהתקבלו:
  316
  כשמתכננים איצטדיון חושבים על חנייה לכזאת כמות של צופים? בדרך כלל לא. מה גורם לאנשים לחשוב שחשבו על דברים קצת פחות סבירים כמו פינוי בזמן אזעקה?
   
 14. South Boy

  South Boy Member

  הצטרף ב:
  ‏13/7/12
  הודעות:
  4,668
  לייקים שהתקבלו:
  1,958
  אין ערך לספורט, אנשים מפחדים, זרים בורחים, הכול נכון.
  ודווקא בגלל זה קיום המחזור הוא לא פחות מחובה, לשנות את שגרת החיים איפה שזה לא נחוץ זה פרס לארגוני הטרור באשר הם ודווקא בזמנים כאלה צריך להיות חזקים ולהראות שזה לא משפיע עלינו.
   
 15. אמיר ע

  אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏28/12/04
  הודעות:
  14,750
  לייקים שהתקבלו:
  2,135
  תכל'ס, אני לא יודע אם אפשר בכלל לתכנן דבר כזה. לא ריאלי לפנות אלפי אנשים תוך דקה וחצי גג.

  South Boy, אין שגרת חיים אמיתית במדינה הזאת. גם מי שחי באזור שאינו מותקף, או מותקף בצורה שלא באמת משפיעה על חייו כמו בתל אביב כרגע, נמצא עם הראש במקום אחר. יש ליגה רחבה, שכוללת קבוצות שונות, ממקומות שונים, עם אנשים שמושפעים יותר ואנשים שמושפעים פחות. היא צריכה להתנהל כמקשה אחת, לא כמשהו שחייבים להמשיך בכוח. ביטול משחקים זה לא פרס לארגוני הטרור, זה משהו שישראלים המציאו לדעתי. לא זה מה שמעניין את המחבלים. אין שום טעם להעמיד פנים שזה לא משפיע, כשזה כן משפיע.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!