לא חלב ולא בשר:: על קבוצות הפרווה של הבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏20/7/13.

1. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

גם לירן וגם נדב מציגים פה דעה סובייקטיבית וקיצונית יחסית.
    נדב - שטוטגרט אמנם לא אחת מאריות הליגה, אבל עם מאמן טוב הם בהחלט מסוגלים לסיים במקום שמוביל לאירופה, גם לפני כל הקבוצות שניינת.
    לירן - אולרייך שוער טוב, אבל הוא לא השני בטיבו בגרמניה. אולי בדור אחר הוא היה יכול להיות כזה - אבל כמו שיובל אמר - בגרמניה גדל דור מעולה של שוערים. חוץ מנוייר גם אדלר, טר סטגן ולנו טובים מאולרייך לדעתי, ויש גם כמה שוערים גרמנין אחרים שלא הרבה פחות טובים מאולרייך (באומן, טראפ, אולי קראפט וגייפר...).

2. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

באיטליה מפרסמים שאנחנו קרובים לרכוש את מארק אוליבר קמפף, בלם צעיר מאיינטרכט. מומחי הגרמני - איך הוא?

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני לא דיברתי על תוצאות, הישגים או יכולת בפועל אלא על האיכות התיאורטית של הסגל.

4. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

רשמית: ולדימיר דארידה חתם בפרייבורג לחמש שנים תמורת 4 מיליון אירו. זו ההעברה היקרה ביותר בתולדות המועדון.

http://www.scfreiburg.com/teams/profis/mel...da-kommt-zum-sc

רכש פנטסטי. יופי של עבודה מקצועית.

5. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

רכש מעולה של פרייבורג. דארידה הוא שחקן מצוין וגם צעיר, ובארבעה מיליון אירו, ההעברה הזו יכולה להתברר כאחת ההעברות המבריקות בבונדסליגה השנה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שמאמן טוב יכול להוציא מסגל יותר ממה שהוא שווה ולהיפך. זה לא משנה את איכות הסגל של הקבוצה אותה הוא מאמן ואיכות הסגל של שטוטגרט לא שייכת לטופ 6 בליגה הגרמנית.

בינתיים שטוטגרט כנראה את הקפטן שלה טאסקי שעוזב לרוסיה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/13
  7. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

תמורת 4 מיליון אירו, סכום בדיחה לכל דבר. שחקן בית של המועדון, קפטן, עוזב תמורת 4 מיליון אירו. ולא זכור לי שהוא אמור היה לסיים חוזה בקיץ הבא.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה מפליא בזה? חוץ מגומז הם מכרו את כל התותחים שלהם במחירים מצחיקים או בחינם. קדירה, הילברט, היצלספרגר ועוד כמה. סגל שהביא להם אליפות. במקומם באו ליצנים. מריקה קוויסט האיטלקי היינל ועוד ועוד.

9. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

הכסף שהושקע בקיץ כדי לחזק את הסגל הגיע בגלל שיש קמפיין באירופה שיתקזז עם הכנסות עתידיות. עכשיו כשזה נכשל זו מכה גדולה למועדון ומתחיל את העונה עם מינוס עבורם שגם ממכירת כרטיסים לחצי אצטדיון אחת לשבועיים לא יכסה את החוב. פעולה של לחץ למכור שחקן ככה ובמחיר כזה לקראת סיום מועד העברות. כבר תקופת הלדט הייתה מחמיאה יותר מאיך שהמועדון מתנהל היום. ביזיון, רק שבטעות לא יגיעו שוב לאירופה דרך הגביע, כי בליגה גם ככה אין להם סיכוי אבל הגביע הזה הוא קללה וקורים בו דברים מוזרים.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני משתדל להתעלם מהשטויות שנדב כותב פה, אבל רק לידע כללי לסרדר היה סעיף בחוזה שהמנג'ר המבריק הלדט הכניס וגרם למועדון לפשרות.
    קדירה נמכר ב 15 מיליון יורו עונה אחת לתום החוזה שלו.
    היצסלפרגר והילברט היו הרבה, אבל לבטח לא שחקני מפתח.

כמו שהמשתמש הונס רשם (תגובות פנטסטיות בד"כ) העובדה שהעונה האירופאית הסתיימה אומנם גורמת למועדון לחפש לחסוך, אבל הסיפור עם טסקי הוא לא מאתמול, אלא סיפור של כמה חודשים.
    יש הרגשה לצערי של עונת מעבר, מעלים צעירים שזה מבורך (בראשות טימו וורנר שנראה כילד פלא אמיתי) ומחפשים להעיף את הזבל של הלדט שיושבים פה על חוזה עתק (ע"ע קקאו).
    יש שמועות אגב ששני שחקני מפתח עוזבים, האחד זה טסקי, השני יהיה כנראה אחד מהשלושה (אם וכאשר): טראורה, הרניק (הלוואי) ו...איביסיביץ' (לוולפסבורג).

נצא מחזוקים ובסוף נראה לכל המכפישים למינהם מאיפה משתין הדג.
    עד אז שרק תהיו לי בריאים ושנה טובה ומלאת דבש לכל אחד ואחד ממכם. אוהב את כולכם באמת גם אני רוטן על ההוא או על אחד, יש פה אחלה קהילה שאני שמח שאני, סלע, נדב ויובל ורבים וטובים אחרים בנינו או משכנו.

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואיך הגיע המצב שסמי נשאר עם חוזה לעונה אחת? כי המועדון רצה לחסוך ולא בא אליו בהצעה בזמן. אז סמי נעלב ולא שכח. סמי שווה הרבה יותר מ - 15 מליון וזה מה שהם קיבלו רק בגלל שלא האמינו בו.

הלוואי היום היה לכם מגן ימני כמו הילברט ושחקן כמו היצלספרגר בעונות ההם. וסמי ועוד כמה שאיבדתם בצורה מגוכחת.

על עונת המעבר הזו אנחנו שומעים יותר מידי זמן. שנה שעברה שמענו על צעירים אחרים שמי יודע איפה הם (הולצהאוזר זה אחד שעולה לי בשלוף). אבל כל פעם יש כאלה אחרים וכלום לא יוצא. תמיד נשארים עם בוקות וקוויסטים והאיינלים.

מה שאני כן יכול להסכים זה שאת רוב הרע הביא הלדט. עכשיו הוא מנסה את זה בשאלקה.
    וכל הדברים האלה שלי נאמרים בכאב רב. כי אני באמת אוהב את שטוטגרט.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סמי לא נעלב, אלא ראה עם כל הכבוד בשטוטגארט תחנת מעבר ולמרות אין ספור ניסיונות לא האריך את החוזה.

היצלספרגר גם בעונת האליפות היה בינוני לטעמי. לא יותר טוב מגנטנר שמשחק בעמדה שלו היום.
    הילברט אכן היה עילוי באותה עונה, לצערי זה היה ונשאר בעונה ההיא (כקשר ולא כמגן).

הולצהאוזר התייבש בספסל אצל לבדיה, למרות שהראה ניצוצות והושאל והוא עד עכשיו בהרכב הפותח של אווגסבורג כל משחק.
    אני יודע שאני סובייקטיבי בנוגע לצעירים של שטוטגארט, אבל אני עוקב אחרי הקבוצה השניה ויש הרבה שחקנים מעניינים כמו האח של קדירה, יאנזר, רימן ובעיקר ברקו וכעבור וורנר וכו.
    עם מאמן שמכיר את הצעירים האלו וזכה עם חלקם באליפות יש סיבה לתקווה שהוא לא יפחד לזרוק אותם למערכה ואחר כך במידה וישחקו טוב לא יתגמל אותם כמו לבדיה בייבוש על הספסל כמו שעשה עם הולצהאוזר שעוד נשמע עליו.

13. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

חדשות מפרנקפורט: שווגלר קרע את הרצועה וייעדר כ3 חודשים.