לאנס ארמסטרונג יושעה לכל החיים מרכיבה מקצועית

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏24/8/12.

1. shlomydavid מנהלים

2. Ricky van Wolfswinkel Member

מדהים שאפילו שאף אחד לא מופתע ולא היה מופתע מזה גם מלפני שהתחילו לחקור אותו, עדיין אנשים לקחו ולוקחים ממנו השראה.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שאלה, אני מניח שהוא זכה בפרסים כספיים בעקבות הזכיות, מה קורה עם הכסף?

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

והדבר הכי מצחיק? הוא 'עייף מלהלחם...'
    כן, כן, לאנס. אתה לא עייף מלהלחם, אתה פשוט נתפסת. נתפסת כמו כמעט כל הרוכבים הגדולים של ה-15 השנים האחרונות. הרשימה כל כך ארוכה שבאמת קשה להאמין שרוכב שזוכה ב-7 פעמים ברצף בטור לא השתמש בסמים. קשה להאמין ללאנס אם בקבוצת US Postal היו חבר'ה שהשתמשו בסמים.
    הספורט האמריקאי מלא בסמים ורק לאנס ארמסטרונג נקי?

לצערי הענף הזה תמיד היתה מלאת סמים. כבר בימים שהרוכב האנגלי טומי סימפסון התמוטט ונת על העלייה לפסגת Mont Ventoux כבר השתמשו בסמים. המוות של סימפסון נגרם בגלל שימוש בסמים אסורים, התייבשות קשה ועייפות פיזית.

אז גם אדי מרקס השתמש וגם אחד משני ההולנדים שזכו בעבר בטור (יופ זוטמלק). תרבות הסמים מעולם לא נעלמה. היא נעשתה רק יותר מתוחכמת בגלל שהתחילו להאמין בספורט נקי. כרגע אני רק אגיד לארמסטרונג שרק אלוהים למעלה יודע אם הוא באמת נקי או לא. זה בינו לבין הבורא...

לירן, שאלה טובה, אין לי מושג http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

ריקי, ארמסטרונג סיפור השראה בגלל שהוא החלים מסרטן. הוא משקיע המון כסף וזמן במלחמה במחלה הארורה הזאת, אבל זה לא מצדיק אותו אולי לרמות. חיים פרטיים וספורטיביים לחוד. אני מאד מעריך את ארמסטרונג שנלחם בסרטן כאדם פרטי, אני רק לא מאמין לו כשהוא אומר שהוא לעולם לא השתמש בסמים אסורים. האחד לדעתי לא קשור בשני ואני משוכנע שרב האנשים חושבים כך.

נערך לאחרונה ב: ‏24/8/12
  5. sandro Member

זה היה ברור לכולל חובבי הענף שהוא השתמש בסמים, במיוחד כאשר כל מתחרה שהיה לו בערך נתפס על שימוש בחומרים כאלה ואחרים. לא חושב שמישהוא באמת האמין שלא רק שהוא היה נקי, הוא גם ניצח נקי את כל המלוכלכים כביכול. אני מניח שעכשיו יעבירו את הזכיות שלו לסגנים, אבל אני לא חושב שזה משנה משהו למישהוא.
    מה שכן, אני בטוח עכשיו שהצרפתים לפחות מבסוטיםhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx. שנים הם מנסים להפיל אותו ומטיחים בו אשמות שונות וסוף סוף מבחינתם הצדק יצא לאור.

de Middenweg,
    זה נכון שהענף תמיד היה מלוכלך(כמו כל ענף ספורט אחר), אך אני חושב שהיום הוא הרבה יותר נקי מבעבר. אפילו אם נעזוב את השיכלולים החדשים בנושא הגילויים של החומרים האסורים כמו הפספורט הביולגי וכו'(כי תמיד אפשר לטעון ובצדק כי גם החומרים הולכים ונעשים קשים יותר לגילוי ככל שחולף הזמן), רק מהסתכלות על הזמנים וההספקים שהרוכבים קבעו בטיפוסים שונים בשנתיים שלוש האחרונות לעומת למשל בתקופת אמסטרונג, קיים הבדל עצום בין שני התקופות הללו. נכון, יש הרבה פרמטרים שונים שמשפיעים על זמן הטיפוס ועל ההספק הממוצע שרוכב מוביל מוציא במהלך טיפוס מסויים, אבל ההבדלים שקיימים בשלבים דומים או אפילו זהים בטור ותחרויות אחרות הם גדולים בצורה כמעט בלתי הגיוניות, לפעמיים אפילו אצל אותם רוכבים. אני זוכר שקראתי שאם אוונס של השנה שעברה היה מתחרה בתקופת ארמסטרונג או טיפה לפניה הוא היה מסיים בסביבות ה10 דקות אחרי המנצח.
    אז למרות שאולי הענף הזה לעולם לא יהיה נקי לגמרי, אני בהחלט חושב שזה הספורט הזה הולך בכיוון הנכון והוא גם היחיד שבאמת נלחם בתופעה בכל הכוח.

נערך לאחרונה ב: ‏24/8/12