לאהוד מספר קבוצות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י משוגע בירוק, ‏2/8/04.

1. ArsenalFan Member

אם הלכתי בעבר בעקבות שטפן שאלואי (מלך! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx ) למשחקים של בית"ר ירושלים, זה הופך אותי לאוהד בית"ר? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

אני בכלל אוהד את מכבי פתח תקווה, אם בכלל אפשר לקרוא לי אוהד (מעולם לא היה ממש אכפת לי ממכבי, בניגוד לאנשים אחרים במשפחה שלי. לא משפחת לוזון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ). אני לא חושב שיש איזשהו קשר יוצא דופן, אני מכיר אוהדי מכבי חיפה שאוהדים את צ'לסי, יובנטוס, מארסיי, מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד (וואו, אני מכיר המון אוהדי חיפה...), אוהדי מכבי תל אביב שאוהדים את ליברפול (אם יש כבר מקרה קלאסי- זה המקרה), אוהדי הפועל פ"ת שאוהדים גם את יובנטוס וכו'.

אם כבר הטופיק נקרא "לאהוד מספר קבוצות", אני מתקשה להבין כיצד ניתן לאהוד קבוצה בכל ליגה (ברצלונה בספרד, יונייטד באנגליה ואיאקס בהולנד) ועוד יותר מכך לאהוד שתי קבוצות באותה ליגה. מערכת יחסים עם קבוצה היא מונוגמית, איך אפשר לחלוק אותה עם קבוצות אחרות? כמו שהקלישאה אומרת: אישה אפשר להחליף, קבוצת כדורגל- לא.

2. Julian Joachim Member

אני בכלל עונה על איזשהי התאמה?

אוהד הפועל ירושלים, לידס, דפורטיבו וטורינו.

3. Kiko Member

בד"כ למי שאוהד כמה קבוצות יש את הקבוצה שאותה הוא אוהד ואת השאר הוא, נקרא לזה "אוהד בע"מ". אני למשל אוהד את יובה, אבל אני גם אוהב את אתלטיקו בספרד ואת בוכום בגרמניה ואפילו באיטליה, יש לי סימפטיה גדולה לקייבו (איך אפשר לא לאהוב קבוצה שהכינוי שלה הוא ה"חמורים המעופפים"?).

יש גם הרבה מקרים של אהבה של קבוצה בגלל שנאה של היריבה הכי גדולה שלהם (בד"כ היריבה העירונית), *אהמ אהמ, אוהב את אתלטיקו, וגם קצת את ברצלונה, אהמ*. פולדש, זה גם למה אתה אוהד את טורינו באיטליה?

4. ג'רי בית הלוי Member

כמו שאובפמי אמר, דווקא הקשר הנכון הוא בין מכבי לריבר והפועל עם בוקה, עקב המעמד של הקבוצות כקפיטליסטיות/מעמד הפועלים בהתאמה. הסיבה היחידה לכך שמלא אנשים ביציע של מכבי מסתובבים עם חולצות של בוקה ומלא מנגינות שלנו הן מהבונבונרה היא הצבע.

אני לא אוהד שום קבוצה באירופה. אני חושב שאם בן אדם מגדיר את עצמו כאוהד הוא צריך לאהוב את הקבוצה עד הסוף כמו הקבוצה שלו בארץ, ורוב האנשים שאומרים פה "אני אוהד ארסנל/בארסה/מילאן" לא ממש מתכוונים לזה(עם דגש על הרוב, לא כולם). יש לי חיבה מסוימת לליברפול, לא יותר מזה. קשר למכבי? אפסי, אם הייתי הולך עפ"י הקשר למכבי הייתי צריך לאהוד את מנצ'סטר.

5. Julian Joachim Member

ניצן, אתה לא מדייק. אמנם אני לא אלך באש ובמים אחרי דפורטיבו, אבל זה יותר מסתם קשר.

במקרה של טורינו אגב, זמברוטה צודק. אני אוהב אותם בעיקר בגלל שהם מהווים (היוו) אלטרנטיבה לקבוצה שאני כ"כ שונא, יובנטוס.

6. משוגע בירוק Member

לא קשור אבל: החתימה של זמברוטה אדירה, אבל זמברוטה לפי דעתי יהיה יותר נכון לרשום אנטי מילאנו אם אתה מתכוון לשתי הקבוצות. :aaa15:

7. ג'רי בית הלוי Member

פולדש, בגלל זה אמרתי שהרוב. ידעתי על מה אני מדבר.

8. Kiko Member

תודה קודם כל, ושוב תודה ל-bristolrovers_fan.

לגבי מילאן-מילאנו, אני לא שונא את אינטר ולאציו, אני שונא רק את איי.סי "תראו כמה אנחנו דומים לריאל מדריד" מילאן, ואת איי.אס "אנחנו מלאכים, ותראו כמה כולם דופקים אותנו, במיוחד יובנטוס" רומא.

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי שכל אחד ירשום כאן איזה קבוצות הוא אוהד בכל מדינה ואז נוכל לראות אם יש קשר...

10. E-tam-R Member

אני אוהד בארץ את חיפה.
    באנגליה את מנצ'סטר
    ובספרד את בארסה

אבל מחוץ לארץ אין לי ממש קשר... זה לא שאני שונא את ריאל או ארסנל למשל....
    אני פשוט יותר אוהב את סגנון המשחק של שתי הקבוצות הנ"ל... מהמשחקים שאני רואה.

אני לא מבין כל כך את הקשר בין אהדת קבוצות בארץ לקבוצות אחרות בחו"ל

11. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ישלי העדפה לרומא, בזכות השנאה שלי לשאר המתמודדות איתה.
    אני אוהד את צ'לסי. אך ורק. חיבה מסויימת לפאריז ו1860.

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/04
  12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי תל אביב.
    אינטר.
    ריאל.
    מנ' יו.

צריך גם ארצות אחרות ולא רק הגדולות + ישראל?
    אם ככה אז:

ריבר
    מארסיי

13. RMCF Member

לדעתי זה הולך בערך ככה (איטליה, אנגליה, ספרד):
    אינטר - ולנסיה - צ'לסי
    מילאן - ברסה - ארסנל
    יובה - ריאל - יונייטד
    לדעתי הקבוצה האחרונה לא ממש נכונה, אני אישית אוהב את ריאל (כמובן), באנגליה לא ממש איכפת לי, אבל בעיקר בעד ליברפול ובאיטליה אני מעדיף את יובנטוס. בארץ, אגב, אני אוהד את מכבי חיפה.
    :aaa031: ביי

14. ואן דר וארט6 Member

אני בכל אופן לא אוהד קבוצה בארץ כי אין כאן כדורגל...
    את בארסה שאני חולה עלייה אני אוהד בספרד
    את יובנטוס באיטליה
    ובהולנד את אייאקס התותחית!

15. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש בקושי אוהדים של צ'לסי וולנסיה בארץ, אז אל תמכור לי טושים.