כתבות צבע :: פייר אמריק אובמיאנג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏4/12/05.

1. Frings Member

חח גם אני נולדתי בגרייסואלד שם למדו ההורים שלי .. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. T0XiN Member

והיכן את גר היום אם מותר לי לשאול?

3. Frings Member

לצערי הרב , היום אני גר בבקה אלגרבייה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏24/11/07
  4. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

הופה הופה, זאת אומרת שאני לא היחידי בפורום שנולד בגרמניה(בעצם כן, מערב גרמניה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx )

5. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

טור דעה שלי על המצב המעורר רחמים בדורטמונד:

זה כואב, זה מרגיז, זה מעצבן וזה מפחיד, הקבוצה שלנו פשוט מעוררת רחמים בראשותו של מאמן שהגיע אשתקד עם הצהרות שהיו מעל ומעבר ועם קניות שהיו אמורות להיות מבטיחות. עם כל הכבוד לתומאס דול על כך שהשאיר אותנו בליגה הגיע הזמן שיפנה את מקומו ויעשה כבוד למועדון בעל הערך לאוהדי הקבוצה. אין ספק כי תומאס דול הוא לא האחראי הבלעדי למצב הקבוצה בדורטמונד, אך הוא חלק מאוד גדול מהמצב הכאוב של המועדון. למועדון שלנו צריך להגיע מועדון עם שאיפות, רצון, יכולת ומוטיבציה גבוהה מהרגיל. כבר כמה שנים שהמאמנים אצלנו במועדון לא מצליחים, לא עקב הלחץ הגדול אלה בגלל היכולת שלהם להביא את השחקנים הנכונים, לעשות את החילופים הנכונים ולצאת ממקומות שקשה להשתחרר מהם. אין כאב גדול יותר בתחום הכדורגל שקבוצתך האהובה והאהודה לא מצליחה ובכל עונה חדשה יש ציפיות גבוההות אך ההצלחות לא מגיעות פשוט. תמיד זה מתחיל עם מחנה אימונים טוב, משחקי אימון נהדרים אך כשהליגה מתחילה כל רוח הלחימה של השחקנים ורצונם לנצח נעלם כלא היה. אין ספק כי בתומאס דול חסרה הרוח לחימה שמאפיינת המון מאמנים מצליחים שהיו בדורטמונד, קשה למאמן קטן להצליח במועדון כמו בורוסיה דורטמונד, ההזדמנות תמיד ניתנת, הפעם עם תומאס דול היא עברה כבר את גבול הטעם הטוב. נמאס כל פעם ליפול במשחקים שעל הנייר ולפי יכולתם של היריבות אנחנו אמורים לנצח, אבל תמיד זה קורה, דורטמונד נופלת במשחקים הקלים. הקבוצה צריכה שינוי מרענן, היא צריכה רוח לחימה ושמישהו יחזיר לקבוצה את המוטיבציה לנצח. אני לא יודע מי יכול לעשות דבר כזה כרגע אך אני אישית מאוד רוצה לראות שחקן עבר של המועדון שנתן המון לקבוצה ולסמל שילמד את השחקנים שהסמל של בורוסיה דורטמונד הוא מעל הכל. היום זה כבר כואב מתמיד, להפסיד לקבוצה שבאמת לא אמורה לגרד אותנו השנה מבחינת יכולת איך הינה זה קורה תומאס דול מחליט בצורה זו או אחרת לפתוח עם הרכב מאוד מוזר שטינגה פותח כקשר דפנסיבי לצד סבסטיאן קל, ואני שואל למה לעזאזל לפחד ? יש לך הכלים לשחק התקפי, אז תשחק התקפי. נכון שאומרים שחייה פצועה מסוכנת מאוד, אבל שיש באפשרותך לדרוס, תדרוס עד הסוף. אני לא יודע מה השחקנים עושים באימונים אבל כמו שזה נראה אין עבודה, אין שיטה ואין מנהיג על המגרש. אין כאב יותר חזק מזה שקבוצתך מפסידה, שקבוצתך לא נלחמת למען הסמל שהוא מעל הכל.

6. bayer04 Member

תשמע, הרי ברור לכולם שהסמל הזה "בורוסיה דורטמונד" חייב לעלות מהקרשים ולחזור להיות סרט האימה של כל קבוצה יריבה בבונדסליגה. א-ב-ל אסור לשכוח את בעיות התקציב שמהוות מטרד כבר מס' שנים לא מבוטל ולכן קשה לקבוצה להתאושש ולחזור להיות כמו שהייתה.

אני הייתי מציע לדורטמונד להמר על חוס הידינק. לפי דעתי זה בדיוק המאמן שיכול להביא אותה לגדולות, אבל שוב פעם, זה תהליך איטי. כי צריך עוד מס' שנים כדי לתת לקבוצה את הבטחון הכלכלי שחסר לה, ולאט לאט, עם הגעת שחקנים מתאימים, צעירים, שיריצו את הקבוצה קדימה, יהיה אפשר לבנות אימפריה מחדש..

וכל מה שנותר לי לאחל זה בהצלחה חברים, הבונדסליגה צריכה עוד אימפריה בדמות צהוב-שחור שתתן עוד כמה טיפות של כבוד לכדורגל הגרמני, שלצערי השנה במפלה גדולה בכדורגל האירופאי.

7. Frings Member

אני מאוד אשמח לראות את בורוסיה דורטמונד יוצאת מהמשבר הזה , כי דורטמונד זאת קבוצה עם היסטוריה מפאורת עם שחקנים צעירים ומוכשרים שצריכה להיות בצמרת ולא 3 נקודות מעל הקו !
    אני מאמין שאם המאמן יוחלף הקבוצה תשתפר באופן משמעותי ותחזור להיות דורטמונד החזקה והמוכשרת !

8. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

מלאדן פטריץ', מי אתה ? "שחקן של דורטמונד שהכניע את אנגליה", אז מי הוא באמת מלאדן פטריץ'.

הוא עצר פנדל, הוא העיף את אנגליה, הוא מוביל את טבלת מלך השערים של דורטמונד והוא כישרון יוצא דופן. מלאדן נולד ב1.1.81 בעיר דובראבה, יגוסלביה (היום בוסניה הרציגובינה). הוריו של מלאדן החליטו בגיל צעיר מאוד של בנם לעבור לשוויץ לעיר נוינהוף. "החלום היה להגיע לבונדסליגה, התגשם לו החלום", אמר מלאדן פטריץ לאחר שחתם במועדון הצהוב שחור בורוסיה דורטמונד. מלאדן מתכוננן לחזרתו של חלוץ החוד אלכס פריי ואומר "עם אלכס אנחנו החוד המסוכן ביותר בליגה". משחק עם שתי רגלים כאשר הרגל השמאלית היא החזקה יותר. הגיע לדורטמונד מפ.צ באזל השוויצרית.
    http://img180.imageshack.us/img180/4640/8913a765aef76609a721864of8.Xxx
    הגיע מבאזל על מנת להוביל את החוד של דורטמונד לצידו של פריי

מלאדן החל את דרכו במועדון של העיר בה התגורר כנער, פ.צ נוינהוף, שוויץ. בגיל 6 החליטו הוריו של החלוץ לקחת אותו למבחנים בקבוצת נוינהוף. מלאדן כילד ישב המון על הספסל ולא הרשים בשום משחק ששותף בו אך הושאר בסגל. ב-1996 כאשר מלאדן כבר בן 15, העז לעשות את הצעד ולעבור לקבוצת פ.צ באדן, בקבוצת הנוער של באדן החל מלאדן לעשות את עבודותו, "היה קשה אך התחלתי להבקיע". אחרי שישב המון זמן על ספסל קבוצתו הראשונה בתור ילד ונער מאמן קבוצת באדן האמין בו ונתן לו לשחק עם קבוצת הנוער במשך שנתיים כאשר היה נחשב לאחד הכישרונות האדירים בשוויץ. לאחר שנתיים מרובות שערים ורגעים שמחים הגיע מאמן הבוגרים של קבוצת פ.צ באדן למשחק נוער בו כבש מלאדן שליישיה והחליט לעלות את מלאדן לקבוצת הבוגרים של באדן. שנה אחת בבוגרים עם 22 משחקים ו4 שערים בהיותו קשר העלו את המניות שלו בקבוצות הגדולות יותר והמפוארות יותר בשוויץ. לאחר שנה מוצלחת של מלאדן נחתו הסקאוטים של גראסהופרס לאצטדיונה של באדן והחליטה להחתים את הבחור במהרה כי כישרון כזה לא יכול להיות אצל באדן ועליו להגיע לציריך למועדון הפאר. חמש שנים נפלאות של מלאדן בציריך עשו את שלהם, פטריץ' שיחק 114 משחקים בתור קשר וכבש 30 שערים. "גראסהופרס הייתה קפיצת מדרגה ענקית בשבילי".
    http://img403.imageshack.us/img403/8800/95840688xv2.Xxx
    האיש והמסכה עובר לפ.צ באזל אחרי חמש שנים נהדרות בציריך

לאחר חמש שנים מעולות בציריך הגיעה פ.צ באזל עם הצעה מכובדת בהחלט על מנת לרכוש את מלאדן. בציריך נתנו את האור הירוק אך עם קושי רב מכיון שמלאדן נקשר לסמל הקבוצה ולאוהדי הקבוצה. "מהרגע הראשון שהגעתי לבאזל התאהבתי", אמר מלאדן פטריץ' עקב קבלת הפנים היוצאת דופן שקיבל מלאדן במשחק הבכורה שלו בבאזל. בבאזל היו למלאדן רגעים שמחים, עצובים אך גם מוזרים לחלוטין, במשחק של קבוצתו הורחק השוער ומלאדן פטריץ' ביקש להיות השוער המחליף על מנת לעמוד בבעיטת הפנדל של קבוצתו. רגעי ההכרעה של המשחק החשוב של באזל נגד נאנסי הצרפתית בגביע אופ''א בדקה ה93 והאחרונה של הקבוצה נכנס מלאדן לשער על מנת להציל את קבוצתו מהפסד. 2-2 הייתה התוצאה כאשר שחקנה של נאנסי ניגש לכדור, אך מלאדן עושה את הבלתי יאומן ועוצר את הכדור כמו שוער וותיק עם יכולות נפלאות. http://www.youtube.com/watch?v=H-6gTszS_Ck . לאחר שלוש שנים גדולות של מלאדן בבאזל הגיעה בורוסיה דורטמונד המפוארת מגרמניה ובבאזל לא עצרו את התקדמותו של מלאדן ונתנו לבחור הקרואטי שלהם לעבור לדורטמונד על מנת לשפר את היכולות שלו.
    http://img401.imageshack.us/img401/4255/bvbbielefeldpetricjubelte0.Xxx
    ואז הגיעה בורוסיה לתמונה

מלאדן חתם בדורטמונד והשמחה שלו הייתה גדולה, בורוסיה דורטמונד היה המועדון האהוב עליו בכל תקופתו כשחקן בשוויץ, "אין שמח ממני", אמר מלאדן לאחר החתימה שלו במועדון הצהוב שחור. בהתחלה הרוחות של אוהדי הקבוצה בדורטמונד השתוללו ולא האמינו כי הם מביאים שחקן משוויץ על מנת לחזק את הסגל החלש אך מלאדן הבטיח לשפר אותו וקיים. מלאדן בבורוסיה דורטמונד שיחק 15 משחקים וכבש שמונה שערים בהיותו חלוץ. בורוסיה דורטמונד הייתה צריכה להחליט בין שני שחקנים מבאזל האחד הוא פטריץ' והשני הוא איבן רקיטיץ' שמשחק היום מהיריבה השנואה שאלקה 04. עם ההצלחה במועדון הגיעה גם ההצלחה בנבחרת, מלאדן הוזמן לרוב משחקי הנבחרת ושותף גם בניצחון הבלתי יאומן על אנגליה בוומבלי, מלאדן נכנס כחילוף וכבש את השער שנתן את האות לחגיגות של הרוסים ואת האות לאוהדי אנגליה להתחיל לבכות. מלאדן חתם בבורוסיה דורטמונד עד שנת 2011 ואמר כי "זהו המועדון שני הכי אוהב, אני אשאר פה לעולמיים".

הכתבה מוקדשת לאופיר הלוא הוא ג'ובאני אלבר

9. T0XiN Member

כתבה מצויינת יוני,תודה רבה.
    ללא ספק כשרון גדול וחיזוק משמעותי לדורטמונד העונה.
    כאשר אלקסנדר פריי יחזור ותומאס דול יעזוב דורטמונד בתקווה גדולה תחזור למקומה הטבעי.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

פנומנטוני

לפני שבועיים הוא כבש שלושער במשחק החוץ של באיירן מול הנובר, הישג שאף שחקן אחר של באיירן לא חווה מזה 19 שנים, ובכך המשיך לוקה טוני לעשות מה שהוא עושה הכי טוב בשנים האחרונות לשבור מיתוסים לגבי עצמו ולגבי הסביבה שלו.

טוני שמוליך את טבלת הכיבושים של הבונדסליגה בעונת הבכורה שלו בגרמניה ( בצוותא עם מריו גומז) עם 14 שערים שיחק עד גיל 12 עוד במועדון של כפר הולדתו סטלה עד גיל 12, כפר שמאכלס כ 700 תושבים בלבד, משם למעשה החלה קריירת הכדורגל של אחד הסקוררים הגדולים באומה האיטלקית בעשור האחרון. למרות ששיחק במועדון של הכפר שלו התגלה טוני דווקא בגינה של ההורים שלו, שכן ראה את טוני הצעיר מלהטט על הדשא בבית משפחת טוני והמליץ עליו למועדון המוכר מודנה."
    אביו של לוקה, ג'יאנקרלו עמל תמיד לתת ללוקה תחושה של כדורגל גם בבית :" כל הבית היה מלא תמונות של שחקני עבר איטלקים, עמלתי יום ולילה שהדשא בגינה שלנו יהיה בשורות שיתן ללוקה תחושה של מגרש אמיתי, אולי זה גורם ההשראה שדרבן אותו תמיד לתת את המיטב גם בגינה שלנו ומי יודע אולי זה גם הסיבה ש"כ שיכנעה את השכן שלנו להמליץ אותו לקבוצת הכדורגל של מודנה."
    עם המעבר למודנה השתנו חייו של טוני מקצה לקצה, הוא היה צריך לקום כל יום ב 7 בבוקר, לנסוע 50 ק"מ לפובלו לבית הספר, בצהריים חזרה ושוב נסיעה למודנה לאימון. אימא טוני מארה חיכתה יום ללוקה בתחנת האוטובוס כדי להחליף את תיק הבית ספר בתיק האימון, עם נעליים מצוחצחות, חולצה, מכנס וגרביים נקיים. במודנה נאסף טוני על ידי נציג הקבוצה שדאג להביא את טוני הצעיר יום יום לאימוני הקבוצה. מאמנו דאז מאורו מילוטי מרזיק עד היום וידיאו עם מבצעים של לוקה טוני בן ה 12 אז. במודנה שיחק טוני עד גיל 19, אחר כך החלה תקופת המקצוען הקשה של לוקה.

זה התחיל באמפולי אבל לא החזיק הרבה זמן מעמד, אחרי שנה אחת בלבד עזב לפיורנצואלה, שם עמד טוני לפני פרישה, נזכר אבא ג'יאנקרלו :" אמרתי לו שאנחנו נהיה גאים בו גם אם הוא יחפש עבודה בסטלה, זה היתה הבחירה שלו."
    לוקה בחר באתגר, מאז החלה ההתקדמות הגדולה בקריירה של טוני. אומנם ליציבות זה לא הביא, טוני החליף לא פחות מ 6 קבוצות ב 9 שנים :לודיגיאני, טרביזו, ויצ'נזה, ברשיה, פאלרמו ופיורנטינה, אבל טוני הצליח בצעדי ענק לעשות לעצמו שם וכך גם השם של הקבוצה בהדרגה במהלך השנים הלך והשתפר עד שטוני נחת בויולה של פיורנטינה. בגיל 30 עזב טוני את איטליה לטובת הליגה הגרמנית ומועדון הפאר הבווארי באיירן מינכן וגם של המטרות של הילד השאפתן מהכפר הזעיר סטלה לא מסתיימות.

http://img156.imageshack.us/img156/2963/400pxlucatonifiorentinags8.Xxx
    מועדון חיי אומר טוני על פיורנטינה שם הוא מקווה לסיים את הקריירה שלו

" הוא מתקדם אצלנו ממשחק למשחק, אין לי ספק שמבחינת פוטנציאל לטוני יש עוד הרבה מה להציע: " דברים חמים אלו מגיעים ממאמנו הנוכחי אוטמר היצפלד. בנתיים טוני עם 24 שערים מתוך 28 משחקים בקבוצתו הגרמנית החדשה. מאזן שמדבר בעד עצמו, בבאיירן עשה לעצמו לוקה מעמד של אל בווארי :" גם אם יציעו עליו 100 מיליון יורו לא נמכור אותו" אומר מנג'ר באיירן אולי הונס ברגע של של שיכרון חושים אחרי השלושער הענק של החלוץ הענק לוקה טוני נגד הנובר.
    היצפלד בטוח שטוני עדיין רחוק מגבול היכולת שלו :" אנחנו עובדים באופן יומי ואינטנסיבי עם לוקה על כח הניתור ועל ההתפוצצות שלו על מנת שמכל חצי מצב יוכל לעשות שער."
    כל שבוע מקבל פנומנטוני תוכנית אימונים מיוחד בשבילו שנרשמת עבורו ישירות על ידי היצפלד ועוזרו מיכאל הנקה, וכך כל שבוע צריך טוני לגשת למאמן הפיוזטרפיה האישי זבונקו קומס לחדר הכושר בקומה הראשונה. בדיוק כמו בשבוע שעבר, 30 דקות תרגילי דינמיקה וניתור, ורק לחשוב שטוני שלפני שהגיע לבאיירן נחשב לאלוף העולם בחוסר חשק לאימוני כושר.
    לרבים נחשב הרכישה של טוני כטעות :" להביא שחקן שרק לפני זמן קצר זכה בתואר אלוף העולם עם נבחרת איטליה זה סיכון, אולי הוא לא יהיה רעב להצלחות, אולי הוא לא יהיה מדורבן, אולי הוא רוצה רק להרוויח טוב" וזה רק חלק מהביקורת שהוטחה בראשי באיירן לאחרי היוודע רכישתו של אלוף העולם טוני.
    אז הנה חצי שנה אחרי ואחרי אימוני כושר אינטנסיביים יכולים ראשי באיירן כמו טוני עצמו לסמן ווי על עוד רכישה מוצלחת. טוני עצמו יכול כל משחק לראות את פרי עמלו באימונים בבאיירן, כל שבוע אחרי המשחק בדרך עם האוטובוס למגרש האימונים קורא טוני את הסטטיסטיקה שבמיוחד נלקחת בשבילו מהמשחק האחרון. :" טוני רואה שהעבודה משתלמת וזה מצא חן בעיניו " אומר היצפלד שרואה שיפור עצום אצל טוני מאז שהגיע לבאיירן ועד עתה ובכלל היצפלד בטוח מלך השערים העונה יהיה איטלקי ושם המשפחה שלו הוא טוני, לוקה טוני.

http://img155.imageshack.us/img155/2703/bayernstonimachtgegenglwp7.Xxx
    לוקה בתנועה אופיינית, כמעט כל משחק שער !

גם העמיתים שלו בבאיירן מאד מתרשמים מהענק האיטלקי , כך לדוגמא זה רוברטו הברזילאי הוותיק שחווה וראה המון בקריירה שלו :" לוקה מצוי בתקופה אדירה, אם הוא ימשיך ככה הוא יכבוש העונה יותר מ 30 שערים" אולי אך ישבור אלוף העולם מאיטליה אף את השיא של גרד מולר שסיים את עונת 1977 ב 21 למאי 1977 עם 34 שערים עבור קלן, 5 ימים אחר כך נולד תינוק קצת גדול למימדיו בכפר קטנטן באיטליה העונה לשם לוקה, לוקה טוני.

http://img155.imageshack.us/img155/5674/lucatoni0000008730zx5.Xxx
    ממועדון כדורגל סטלה ועד אלוף העולם עם נבחרת איטליה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/3/08
  11. 亚历山大帕托 Member

כתבה מעולה! :aaa15:

רק לחשוב שהיינו יכולים לקבל אותו בקיץ הקודם... איזה פספוס טיפשי של ההנהלה.

12. Chievo Member

ומה שבאמת מדהים כאן זה שהוא כבש 50 שערים בפאלרמו בשתי עונות, ו-47 שערים בשתי העונות בהן שיחק עם פיורנטינה {הוא אפילו נעדר לתקופה ארוכה בשל פציעה שהוא ספג אשתקד}. זה לא היה במדי קבוצות כמו מילאן או אינטר, ולא במדי הביאנקונרים של טורינו ואפילו לא את הזאבים של רומא. אף פעם יצא לו לשחק במדי קבוצה שנחשבת מהדרג הראשון. רק השנה עם באיירן אני כמו לוקה עצמו באמת מחכה לרגע שבו טוני ישחק בליגת האלופות.

כל הכבוד לירן על הכתבה !!

13. Ampelmann Member

לואי, באיטליה יש סוג של סינדרום כזה שנובע, תקן אותי אם אני טועה, מזה שהאיטלקים משחקים מאוד על חלוצי מטרה. בקבוצות שבהן יש רק חלוץ עדיף אחד, הוא לרוב זה שמחפשים תמיד מול השער ומנתבים אליו את המשחק ולכן זה גם הבחור שמרשית בלי הפסקה. זה היה הסיפור עם לוקה טוני בפלרמו, ג'ילארדינו בפארמה ונדמה לי שאפשר בזהירות להוסיף גם את יאקווינטה באודינזה. בקבוצות הגדולות ,להן שני חלוצים טובים פחות משחקים ככה (וגם שם אפשר היה לראות את המשחק של מילאן מתנתב אל שבצ'נקו ואת המשחק של יובה לפני כמה שנים מחפש אחר טרזגה). זה כמובן לא מפחית מהערך של הנתונים האלה, אבל זה מאוד שונה *ברוב המקרים* מאנגליה וספרד בהן גם לקישור ההתקפי יש חלק גדול בפיניש (להלן כמויות השערים של רונאלדו במנצ'סטר, ג'רארד בליברפול ולמפרד בצ'לסי או מקרים קיצוניים יותר כמו אסטון וילה או הסיטי)

14. Chievo Member

אתה צודק, אפשר להוסיף גם את לוקארלי בליבורנו, וגם את טבאנו באמפולי לפני כן, ותראו גם איך מילאן נראת בלי חלוץ מטרה, הקבוצה האיטלקית היחידה שבה לקישור ההתקפי יש חלק גדול בהבקעת שערים זאת רומא, בפיורנטינה אמנם הוא שחק במערך 4-3-3 של פראנדלי, ביחד עם מוטו ורג'ינאלדו וגם את בוז'נוב בעונה הראשונה (שהצטיינו גם הם), דבר שעוד הופך את משימת הבקעת השערים ליותר קשה.
    אבל, עדין הוא כבש כמות שערים יוצאת מן הכלל בארבעת העונות הקודמות, ועוד בליגה שבה ההגנה מבריקה במיוחד, השנה הוא הצליח גם במדי הבווארים, וגם במדים הלאומיים ששם גם לקישור ואפילו להגנה יש חלק בהבקעת שערים.

15. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נכון בחלקו,ג'ילא למשל קיבל בפארמה הכל,כל הכדורים נועדו עליו,אבל זה לא מפיל מהיכולת שהראה,מספרות,שערים בסיבוב מהמקום,מאז שלבש שחור-אדום זה באמת שחקן אחר...
    לגבי יאקווינטה,זה נכון בחלקו,לאודינזה היו כוכבים שונים במהלך השנים,היה שנה שהיה זה די-מיקלה,אחרי זה יאקווינטה אחרי זה די נטאלה.... מה גם שאני זוכר מהם הרבה משחקים ב4-3-3....

לגבי טוני,הסטטיטיקה שהכי הרשימה אותי שלו הייתה שהוא כבש 31 שערים ב05/06,כאשר האדם האחרון שחצה את גבול ה30 באיטליה היה אנג'לילו,אי שם בעונ 1958/59,לפני כמעט 50 שנה!