כתבות צבע :: פייר אמריק אובמיאנג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏4/12/05.

1. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

מי אני באמת, יוהאכים לאוו מאמן הנבחרת הגרמנית וסיפור חייו

איך הכל התחיל:

יוהאכים "יוגי" לאוו, נולד ב-3 בפברואר 1960, בעיירה Schoenau בשוורצואלד. יוהאכים האח הגדול מבין ארבעת האחים, התאהב כבר בגיל הרך לספורט הנהדר "הכדורגל" הוא מצא את דרכו בשורצואלד בדרך אל הפסגה העולמית. בגיל צעיר החל יוגי לשחק כדורגל במגרש של העיירה שונהאו באזור השורצואלד עם חבריו, משם החליט לפסוע צעד אל עבר חלומו, "להיות שחקן כדורגל". יוהאכים שהיה שחקן מוכשר בהחלט החל לשחק במועדוני כדורגל כבר בגיל צעיר מאוד, קבוצתו הראשונה בנוער הייתה TUS שונהאו ומשם המשיך אל פ.צ שונהאו שנחשבה לגדולה יותר בעיירה מבין כל הקבוצות הקטנות. הקריירה המקצועית של יוהאכים לאוו החלה בשנת 1978 לאחר שנקנה על ידי SC פרייבורג הגרמנית בגיל הנוער ומשם החלה דרכו הנהדרת. שנתיים לאחר שהראה כדורגל נהדר בקבוצתו הראשונה בגרמניה, החליט על מעבר לשטוטגארט ששיחקה באותן השנים בבונדסליגה הראשונה והצליח להשיג מטרה אחת מבין כל שאר מטרותיו, "להגיע אל הבונדסליגה". התאקלמותו בשטוטגארט הייתה קשה משחשב, הוא הגיע אל מועדון גדול יותר, יותר ציפיות אך הכל התפוצץ ליוגי בפנים, עונה אחת בשטוטגארט שיחק רק 4 פעמיים. לאחר עונה מרושלת ומאכזבת מבחינתו החליט לעבור שוב לקבוצה אחרת, הפעם הייתה זאת איינטרכט פרנקפורט שהחליטה לקבל את הכישרון המדהים והנהדר. "הייתה זו עונת הפריצה שלי", הפריצה לא איחרה להגיע לאחר שנתיים בגרמניה ואפס תוצאות הגיעה עונתו החשובה להמשך הדרך, בפרנקפורט שותף ב24 משחקים וכבש חמישה שערים. לאחר עונה נהדרת יש לומר באיינטרכט פרנקפורט קיבל הצעה מקבוצתו הראשונה בגרמניה, SC פרייבורג ששיחקה בליגה השנייה, לאוו חתם בלי היסוס והייתה עונתו הגדולה ביותר בקריירה, לאוו פתח בכל משחקי ההרכב 34 במספרם וכבש 8 שערים, עונה לאחר מכן שיחק 31 משחקים וכבש לא פחות מאשר 17 שערים בעונה אחת, הישג מדהים לבחור מאזור השוורצואלד שהגיע בעילום שם מוחלט לבונדסליגה. לאחר שתי עונות מרהיבות בפרייבורג, ההצעות מהבונדסליגה הראשונה כמובן לא איחרו להגיע, הייתה זו קרלסרוהה שזכתה בשירותי החלוץ הנהדר, לאוו חתם בקרלסורהה וניסה להראות שהוא יכול לכבוש גם בליגה הראשונה. כמו בשטוטגארט ובפרנקפורט ששיחקו בבונדסליגה הראשונה, לאוו לא התאקלם וכבש רק שני שערים ב-24 משחקי ליגה, נתון מאכזב. קבוצתו וביתו הציעו לו לחזור, פרייבורג שוב החזירה לשורותייה את החלוץ שהציג אצלה את היכולת הטובה ביותר בכל השנים ששיחק כדורגל פעיל. לאחר ששיחק 4 שנים רצופות במדי פרייבורג ולא הסכים לעבור יותר לליגה הראשונה, הגיעו הצעות שונות משוויצריה ששם החליט לסיים את דרכו כשחקן פעיל, פ.צ פראונפלד הייתה קבוצתו האחרונה בתור שחקן פעיל.

http://img81.imageshack.us/img81/9910/loewfreiburg1982dparc7.Xxx
    יוהאכים לאוו במדי SC FREIBURG.

לאחר קריירת המשחק, החלה קריירת האימון:

הכל התחיל בוינטרטור הקבוצה השוויצרית שבה שיחק במהלך שנותיו כשחקן פעיל. עם סיום פעילותו כשחקן הוצע ליוהאכים לאוו לאמן את אחת מקבוצות הנוער של המועדון, לאוו נענה בחיוב והחל את דרכו בתור מאמן כדורגל. ב-1995 הגיע החלום לשיאו, רולף פינגר שהיה מאמן שטוטגארט הציע ליוהאכים לאוו להגיע ולהיות עוזרו בקבוצה החדשה שקיבל, משם החלום היה נראה כאמיתי. לאחר סיום גרוע בעונתו הראשונה בתור עוזר המאמן, קיבל פינגר הצעה מהתאחדות הכדורגל השוויצרית לאמן את הנבחרת הלאומית וקיבל את ההצעה. מכאן הייתה הדלת פתוחה, לאחר דרך קשה ובה לא הצליחה הנהלת הקבוצה למצוא תחליף ראוי לפינגר נתנו לאדון לאוו את הצ'אנס שלו לאמן זמנית את הקבוצה. לאחר שישה משחקים ללא הפסד הוחלט על מינויו של יוהאכים לאוו למאמן הראשי של קבוצת הבוגרים של שטוטגארט. אחרי שנתיים כמאמן הקבוצה משואבן-לנד החליט לאוו להצטרף לצוות המקצועי של הקבוצה הטורקית מאיסטנבול, פנרבחצ'ה ולהפוך למאמנה הראשי, לאוו כמובן ידוע בתור אחד שהחליף המון קבוצות במהלך הקריירה וגם מתחיל לעשות זאת בקריירת האימון שלו, הכוונה כמובן הייתה להתקדם. שנה אחת בלבד הספיקה לבחור המופנם מהשוורצואלד ברעש של הטורקים. עם סיום חוזהו באיסטנבול קיבל הצעה לאמן את קרלסורהה ועשה זאת לעונה אחת בלבד. באופן מפתיעה קיבל שוב הצעה מקבוצה טורקית הפעם הייתה זאת הקבוצה מאדנה, אנדהספור וענה בחיוב, לאוו לא סיים את העונה באנדה הטורקית ועבר לטירול אינסברוק מאוסטריה. באינסברוק אימן שנה אחת בלבד ולאחר מכן עבר אל מעצמת הכדורגל האוסטרי באותה התקופה, אוסטריה ויינה. ב-12 ביולי 2006קיבל את הדבר הטוב ביותר בעלי אדמות, לאמן את האימפריה של גרמניה, "נבחרת גרמניה", לאחר שהיה עוזרו של מאמן הנבחרת הגרמנית במונדיאל 2006 יורגן קלינסמן, פינה מקומו קלינסמן ללאוו הנהדר שעד כה עושה זאת בצורה נפלאה וטובה.
    http://img220.imageshack.us/img220/3209/hbt0jlvspxgenr400xago5.Xxx
    יוהאכים לאוו, השיג את מטרתו והפך לאחד מהמאמנים המאושרים בעולם.

2. הביתרי Member

אחלה כתבה, יוני, באמת אהבתי לקרוא.

יוגי הוא מאמן מצוין. בתקופת קלינסמן הוא היה הפסיכולוג והופ- אין לחצים, הכול רגוע. אנשים המומים לראות את הנבחרת הגרמנית מחוייכת, אימון אחרי אימון. מה גם שהסטיגמה, שהגרמנים הגנתיים, מזמן לא נכון- אם תשימו לב, הגרמנים כבשו 44 שערים בקמפיין! 44!

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ולא לשכוח שהוא שוואבי טהור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    בכל אופן הוא הפתיע אותי מאד, לא ציפיתי להתקדמות האדירה הזאת שלו, למרות שאני עדיין בדיעה שצריך לראות איך ביולך ביורו ובמונדיאל כדי לגבש דיעה רצינית לגביו. לפחות כרגע הוא עושה רושם נהדר.

ח"ח יוני, חשוב שוב לציין שלשטוטגארט יש חלק רציני בכל קדנציית האימון שלו, הוא עצמו אמר כבר בעבר שההתשלמויות ששטוטגארט שלחה אותו אליהם היו פקטור חשוב בלימוד שלו.

רק תיקון, לאוו אכן אימן את שטוטגארט בהצלחה וזכה איתה בגביע הגרמני. בעונה השניה לקבוצה לא הלך והוחלטעל סיום שיתוף הפעולה בין השניים.

4. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקמפיין האחרון של הנבחרת הוא הוכחה מוצקת לכך שלאוו היה המוח מאחוריה קלינסמן במונדיאל האחרון. ממשיך את אותה צורת כדורגל, אטרקטיבית ומרהיבה שלא נראתה בגרמניה הרבה זמן, לא במערב ולא במזרח. למרות שקלינסמן הוא לא, לאוו מצטייר כדמות אפורה ומרוחקת באילו קלינסמן היה אחד מהחברים של השחקנים, עושה רושם שלאוו בא יותר לעבוד ופחות להנות. אני קצת מפחד להגיע באופוריה לקראת היורו, השאננות הורגת אבל דווקא כאן אינ סומך בעיניים עצומות על לאוו.

אגב, יוני כבר אמרתי לך פעם שאתה מלך?

5. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

לירן, כמו שאני זוכר אני לא חושב שלאוו פוטר נכון ? הייתה זו החלטה של שני הצדדים על ניתוק הקשר לא? אני חושב שיוהאכים לאוו מסתכם בתור אחד שלא נשאר קבוע במקום אחד, אולי הייתה הבעיה היחידה שלו גם בתור שחקן וגם בתור מאמן עד שהגיע להיות מאמן נבחרת גרמניה. קריירת האימון שלו מוצלחת יותר מאשר קריירת המשחק שלו, אבל אחד השחקנים הסקוררים שהיו בליגה השנייה בכל הזמנים.

אופיר אני חושב שאבנר (הביתרי), סיכם זאת בצורה הטובה ביותר,
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx תודה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/lol.Xxx

6. דנידין Member

כתבה אדירה יוני !

שאני אומר שזה הפורום שהכי עושה לי את זה, אני מדבר על דברים כאלו, כתבות צבע, עידכונים בבולי לנד, מרגיש כמו ביום יום הגרמני. פשוט כיף.

תודה לכל הצוות הניהולי שעושה כאן עבודה פשוט אדירה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

7. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

כישרון, פוטנציאל, טאלנט אך עדיין ילד - טוני קרוס הכוכב העולה של באיירן מינכן

מספר 39 של הבאוורים הוא טוני קרוס, הוא עוד לא בן 18 וכבר הופיע פעמיים בליגה בקבוצה הראשונה של המועדון הגדול בגרמניה, באיירן מינכן. הוא נולד ב- 4.1.1990 בעיר גרייפסואלד במזרח גרמניה. טוני החל את קריירת הכדורגל שלו במועדון המקומי של העיר בה הוא נולד Greifswalder SC, נחטף בשנת 2002 על ידי קבוצת הבונדסליגה מהמזרח, הנזה רוסטוק וכיכב שם ארבע שנים במחלקת הנוער עד שהגיעה באיירן מינכן וקרוס הצעיר לא היה צריך לחשוב פעמיים. טוני התחיל לשחק כדורגל בגיל 7 ב"במביניס" של גרייפסואלד וכבר שם התגלה כדבר הבא בכדורגל הגרמני. משפחת קרוס היא משפחת ספורט, האבא רולנד מאמן של קבוצות הנוער בגרייפסואלד וגם היה שחקן עבר במועדון המקומי, אמא בירגיט, הייתה אלופת גרמניה במשחק הבדמינטון ואילו אחיו פליקס הקטן ממנו כבר שיחק בנבחרת גרמניה עד גיל 17 ועד גיל 16.

http://img218.imageshack.us/img218/1193/detail327ok4.Xxx
    "חלום שהתגשם, לשחק עם מירו קלוזה"

הכל התחיל כאשר האבא רולנד קיבל הצעה לאמן את קבוצת ה-C JUGEND של הנזה רוסטוק, רולנד לא חשב פעמיים ולקח את בנו טוני איתו לרוסטוק. לאחר ארבע עונות מוצלחות של טוני במדי הנערים של הנזה רוסטוק הסקאוטים של באיירן לא איחרו להגיע וביקשו להתחיל במשא ומתן על מנת להגשים לטוני קרוס את חלומו, לשחק בבאיירן מינכן עם כל הכוכבים. לא לקח הרבה זמן להיצפלד להבין כי מדובר בכישרון נולד והחליט לתת לקרוס את הבמה בקבוצה השנייה של המועדון, לאחר חמישה משחקים ושער אחד בלבד החליט אוטמאר לקחת את טוני לאימוני הקבוצה הראשונה של המועדון ולראות האם הילד הכישרוני מסוגל להסתגל בצוותא עם כוכבי הקבוצה באימונים. "כישרון ענק" אמר מירוסלב קלוזה ברגע הראשון שהגיע טוני לאימון הקבוצה, לאחר מספר אימונים הגיע הזמן של קרוס לקבל את ההודעה השמחה בחייו, "אתה שחקן של באיירן מינכן בקבוצה הראשונה". ב- 26 בספטמבר ישב על ספסל הקבוצה כאשר הקבוצה שיחקה מול אנרגי קוטבוס, בדקה ה72 זה קורה, אוטמאר היצפלד קורא אליו את קרוס, "אתה נכנס" אמר היצפלד. החילוף מתבצע, זה רוברטו הברזילאי הוותיק מפנה את מקומו בכבוד רב לטוני קרוס הכישרון החדש של באיירן מינכן, 18 דקות הספיקו לטוני קרוס לבשל למירוסלב קלוזה שני שערים ובכך עשה לעצמו מקום של כבוד אצל המאמן הגדול של הקבוצה, אוטמאר היצפלד.

http://img519.imageshack.us/img519/2395/toni200fu7.Xxx
    קרוס בן ה-17 מקבל תדריך מאוטמאר היצפלד לפני כניסתו ובכורתו בבונדסליגה

ב-4 באוקטובר פוגשת באיירן מינכן את בלננשש ליסבון במשחק חוץ, קרוס הצעיר בקאדר הקבוצה. בדקה ה81 נכנס טוני במקומו של בסטיאן שווינשטייגר ונתן הופעה סולידית בהחלט וקיבל מחבריו לקבוצה המון שבחים. 25 באוקטובר, הגיע המשחק הטוב ביותר שלו בתור שחקן של הקבוצה הבוגרת, שוב בדקה ה81 מקבל טוני קרוס את הקריאה מאמן הקבוצה שלו אוטמאר היצפלד, הפעם באיירן נמצאת בפיגור של 2-1 בבלגרד. קרוס נכנס ומביא עימו שינוי מרענן למשחק, שחקני ההגנה של הכוכב האדום בלגרד לא מבינים מה קורה להם, קרוס מבקיע שער בכורה בבאיירן מינכן ולאחר מכאן מבשל שער, באיירן מנצחת במשחק שהוכיח כי האופי הוא החשוב ביותר. למחרת המשחק המרהיב של טוני, כל עיתוני הבוקר נותנים לטוני קרוס את הכותרות ולהיצפלד על האומץ שחליט במצב של פיגור להכניס את טוני קרוס הצעיר שינצח לו את המשחק. "תמיד חלמתי לשחק עם קלוזה, זה רוברטו, ריברי ולוקה טוני, אני מאושר" אמר קרוס לאחר המשחק שלו מול הכוכב האדום בלגרד. המשחק האחרון ששותף בו קרוס היה במשחקה האחרון של באיירן בליגה כאשר שטוטגארט האלופה הנחילה לפייבוריטית העונה הפסד ראשון. קרוס פתח בהרכב הקבוצה אך לא הראה גדולות כמו כל חבריו לקבוצה.

http://img518.imageshack.us/img518/3148/64684939nh9.Xxx
    קרוס כובש ומבשל בניצחון של באיירן בבלגרד ומקבל חיבוק מחבריו לקבוצה פולדי וקלוזה

טוני קרוס שייך גם לנבחרת גרמניה עד גיל 17, במונדיאל עד גיל 17 שנערך בדרום קוריאה. קרוס נבחר להיות הקפטן של הנבחרת והוכיח כושר מנהיגות ויכולת מרהיבה במונדיאל. קרוס הצליח להגיע עם הנבחרת עד גיל 17 של גרמניה לחצי הגמר, אך שם נגמרו כוחות הנבחרת כאשר פגשה את ניגריה שהייתה לאלופת העולם עד גיל 17 במונדיאל זה, הצעירים מפסידים ונשלחים למשחק על מקום 3-4. הנבחרת הצעירה מוכיחה כי ההפסד לניגריה לא מפריע לה ומצליחה לנצח במשחק על מקום 3-4. בסיום הטורניר נבחר טוני קרוס לשחקן המצטיין של הטורניר עם 26% בחירה לטובתו, קרוס הקדים את מקאולי קריסאנטוס הניגרי שנקנה לאחרונה על ידי המבורג. קרוס הציג יכולת מצוינת בטורניר, כבש 5 שערים ובישל 4. התמקם במקום השלישי בטבלת מלך השערים לטורניר זה בעוד היותו קשר.

http://img131.imageshack.us/img131/2364/235f870065f164575ffulllit4.Xxx
    טוני קרוס לא הצליח לזכות בגביע העולם עד גיל 17, אך נבחר לשחקן הטוב בטורניר

נערך לאחרונה ב: ‏22/11/07
  8. T0XiN Member

כתבה פשוט מעולה יוני!
    ממש אהבתי כל הכבוד וכן ירבו עוד כתבות כאלו!
    בקשר לטוני קרוס הוא עוד לא אמר את המילה האחרונה אין ספק שהוא יהיה לאחד הקשרים המובילים ביותר בעולם.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הוא גם לבקן גם נראה כפרי, וגם מזכיר את שוויני, איך זה שהוא לא בווארי ?

כישרון עצום שבטח כולם שמו לב אליו אני חושב, מה עוד שיש לו שם מרגש ( במיוחד בשביל סלע והחמאה), אבל הוא עדיין ילד כמו שכתוב בכתבה, אני חושש שכל התהילה וההמולה הזאת שסובבת אותו תפגע בו. אני מקווה שהונס ושאר האחראים בבאיירן ירזיקו אותו קצר, כי מבחינת פוטנצייאל יש לגרמניה בכלל ובאיירן בפרט יהלום ביד. אבל שוב אל תהפכו אותו לאוברייטד כבר בגיל 18, תנו לילד להתפתח, בבקשה!

יוני, תענוג צרוף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/11/07
  10. Frings Member

כתבה מעולה , תודה !
    אכן טוני קרוס הוא אחד השחקנים המבטיחים ביותר בגרמניה ! כבר ראיתי את זה מההופעה שלו בגביע ! שחקן נהדר.

11. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יוני אחלה של כתבה! טוני קרוס הוא בהחלט אחד הכשרונות הכי גדולים שהאוהדים הבווארים מצפים להם. אני חושב שעצפ העובדה שכבר בגיל 17 הוא כבר מתחיל להשתלב בקבוצה הבוגרת יכולה רק להועיל לו, הוא נעשה בוגר יותר ומפגין יחס רציני יותר למשחק. בדרך כלל לשחקנים רבים עולה השתן לראש במקרים כאלה חשוב מאוד לקרוס לשמור על פרופיל נמוך.

אגב, יוני חבל שלא עשית את הכתבה על הבחור שביקשתי ממך שתעשה עליו, המלך הבלתי מעורער של אתמול.

12. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אופיר, עוד שבוע ואני מקדיש לך כתבת צבע על המלך הבלתי מעורער ! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

13. דנידין Member

קראתי את זה לפני שעה, ועכשיו חזרתי ומרוב שנהנתי בפעם הראשונה קראתי שוב.
    דור העתיד של גרמניה, נראה ורוד, ורוד מתמיד.

יוני אתה :aaa8: ( נראה לי אתה אוהד דורטמונד היחידי שאני מסמפט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx ).

14. bayer04 Member

מוזר דווקא השם שלו לא מזכיר שם גרמני בכלל. יש למישהו פרטים על מוצאו במקרה? לא יכול להיות שהוא ממוצא גרמני טהור.

15. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

טוני נולד במזרח גרמניה בגרייפסואלד להורים שנולדו גם הם במזרח גרמניה, שורשים גרמנים הדוקים.