כתבות צבע :: פייר אמריק אובמיאנג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏4/12/05.

1. C-J Member

נכון שהאנקה כבש 5 שערים, אבל הוא גם מחמיצן כרוני.
    ראינו את זה במעט המשחקים שלו בנבחרת.
    גם השכל "הגדול" שלו עדיין בעוכריו (ע.ע. גביע קונפידרציות ש.ק. שם קיבל אדום טיפשי לחלוטין שהשאיר אותו למעשה מחוץ למונדיאל)

2. Ampelmann Member

שמתם לב שהוריד של יד ימין של קלוזה כאילו ממשיך את הפס על החולצה? חח אפשר לומר שהוא ממש "חי" את הקבוצה! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/lol.Xxx

3. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

פיטר פן מדורטמונד ששמו לארס ריקן.

"הפציעות החוזרות הרסו אותו,הוא היה ונשאר אותו הילד שניצח את מנצ'סטר יוניטד בשנת הזכייה של הצ'מפיונס"מספר מתייאס זאמר.כמה דיברו עליו בתור הדבר הבא בכדורגל העולמי הבטחה לנבחרת הלואמית בוודאות והרבה מאריות אירופה הביעו בו עניין מגיל צעיר אך הפציעות מנעו ממנו להגיע לאן שהיה יכול להגיע וחבל.
    http://img64.imageshack.us/img64/5192/45cesarln9.Xxx
    מקבל חיבוק מדמות שראה כמחנך זאמר ! הצטרף לתמונה גם סזאר .

הוא כבר לא ילד,הוא כבר בגיל שהרבה שחקנים מתכננים את הפרישה שלהם אך לארס ריקן העונה הצליח לעשות את הבלתי יאומן למרות פציעה אחת הוא מגיע לכל משחק של הקבוצה ונותן את כל מה שהוא יכול ויודע על מנת שהקבוצה שלו תנצח.בן 31 אך עדיין יעיל כמו שחקן באמצע שנות העשרים הוא רוצה להצליח ולהביא הישגים למועדון שגידל אותו ותמך בו גם ברגעים הקשים לפני שהוא פורש.לאחר שהגיע מאיינטרכט דורטמונד לבורוסיה הגדולה של העיר הוא נכנס לקבוצת הנוער ושם סיפק תוצאות נפלאות,אוטמאר היצפלד ראה את הכישרון והעלה אותו לבוגרים בגיל 17 וכבר במשחקו השני הוא כבש שער במשחק הניצחון מול דייסבורג 2-1 במרץ 94'.משם הכל נראה כחלום,"התחילו לקרוא לי מאטצ' ווינר".בשישה בדצמבר הוא כבש שער בדקה ה120 בגביע אופ''א נגד לה קורוניה שנגמר בתוצאה 3-1 "הבעיטה הייתה מדהימה הטסתי את הכדור למשקוף והוא נכנס לאחר מכן לשער" מאז הוא הבין שהוא רוצה לזכות בתואר אירופאי עם בורוסיה דורטמונד ועם אוטמאר היצפלד.וזה אכן קרה ב28 במאי 97 העולם האירופאי קיבל שוק שבורוסיה דורטמונד האנדרדוג של הטורניר (צ'מפיונס)מביסה את יובנטוס הגדולה של פרוצי,דל פיירו וחבריו הנפלאים.לארס ריקן היה השפן הגדול של היצפלד ששימש כמאין שחקן מפתח של הקבוצה כבר בגיל כה צעיר,הוא נכנס למגרש באולמפיה שטדיון,מינכן על מנת לסגור את המשחק שהיה כבר בתוצאה של 2-1 לטובת הצהובים שחורים,לאחר מספר שניות על המגרש לקח ריקן את הכדור והקשית ממרחק גדול מעל אנג'לו פרוצי אל תוך הרשת.שניות לאחר כיבוש השער הקהל לא הבין מה קורה דממה הכתה את האצטדיון במשך שניות ולאחר מכן ראו לארס ריקן מחובק עם היצפלד שסימן הצ'מפיונס ליג של דורטמונד ויובנטוס הגדולה לא תפריע עוד במהלך המשחק.באותה עונה הוזמן ריקן למשחק ראשון בנבחרת הגרמנית הגדולה בעשרה בספטמבר 97' הוא קיבל את המדים בפעם הראשונה שלו.
    http://img57.imageshack.us/img57/2553/rickenqk5.Xxx
    "רגע מאושר בשבילי להגיע לנבחרת",תמונתו הראשונה עם בגדי המלך החדשים.

"רגעים קשים שכמעט גמרו לי את הקריירה,לא רק מבחינה פיזית". אוק' 1997 משחק נגד בילפלד," האמת, הייתה לי הרגשה מוזרה לפני המשחק ולא אמרתי כלום כי מבחינתי אין להפסיד משחק".נפצע לארס ריקן קשה מאוד.לא זריקות,לא תרופות רק זמן היה נחוץ לריקן על מנת לחזור למגרשי הכדורגל שכל כך אוהב." כאב לי מאוד,חשבתי שהקריירה שלי יורדת לטמיון ואני לא ממשיך לשחק"אמר ריקן לאחר שחזר למגרשים.בכל העיתונים,אתרי אינטרנט היו כותרות בסגנון כאלה:בשפיגל נכתב "הקריירה של ריקן בסכנה" בעוד עיתונים של איזור נורד ראיין ווספאלן נרשם "זה לא יחזור להיות אותו שחקן"."נעלבתי מאוד מכל הכותרות שלא נתנו לי סיכוי קטן לחזור לעצמי.חזרתי והחזרתי לכל מי שהקטין את סיכויי לחזור בשער".
    http://img63.imageshack.us/img63/3711/untitleddx3.Xxx

10 דברים שלא ידעתם על ריקן:
    אוטו:פולקסואגן טואארג.
    מאכל:כל סוגי הדגים.
    סדרת טלויזיה:גרמניה מחפשת סופרסטאר.
    סרט:פוסיידון.
    ספר:הבושם.
    אם לא היית כדורגלן היית:תחום העסקים.
    מוזיקה:הרברט גרונמאייר וקסאבייר נאיידו.
    חופשה:פאלמה דה מיורקה(חח כמו רוב הגרמנים).
    מגורים:דוסלדורף ודורטמונד.
    חבר קרוב:סבסטיאן קל התותח.

http://img412.imageshack.us/img412/7746/172282ku9.Xxx
    עם סבסטיאן החבר הקרוב ביותר.

נערך לאחרונה ב: ‏18/2/07
  4. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת חבל..
    הוא אחד השחקנים המבוזבזים שהיו בגרמניה בשנים האחרונות (כמו דייסלר) הפציעות הכניעו אותו,ומנעו מימנו ליפרוץ.
    מה שאני תמיד יזכור מימנו זה את השער הענק שלו בגמר האלופות נגד יובה כשהוא הקפיץ כימעט מחצי מיגרש מעל פרוצ'י.

5. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

העולם ההפוך של ארמין פה
    אחרי 4 ניצחונות ברציפות נעצרה שטוטגארט בתיקו אפס מול הרטה ברלין. המאמן פה ( 46) למרות התיקו הצליח להפוך את שטוטגארט למכונה משומנת של כדורגל התקפי ומהנה ועם זאת גם יעיל. מה כ"כ מיוחד בבן אדם הזה ?

השעה דיי מוקדם בבוקר, דרך פארק הטבע באווגסבורג ( בוואריה) נצפה בן אדם מטייל עם הכלב שלו. דיי נדיר שמשהו בא ממולו בשעת בוקר כ"כ מוקדמת. זהו היום החופשי של הבן אדם, בד"כ יום שני, את היום הזה הוא מעביר כעבור בעיר המולדת שלו אווגסבורג. המקצוע שלו מאמן כדורגל , המועדון שטוטגארט, השם ארמין פה. השבוע באופן חד פעמי יום החופש ביום שני לא יוצא לפועל שכן קבוצתו של ארמין פה מתמודדת במסגרת רבע גמר הגביע הגרמני נגד הרטה ברלין. אבל אם כבר פה נמצא באווגסבורג אז הוא מעביר חלק גדול מהזמן עם החבר הנאמן ביותר שלו "פלאט קואטד רטריוור" הכלב השחור היפהפה והיקר שלו. זה מעין תרפיה נגד המתח, נגד היום יום, זה פשוט גורם לשכוח את כל מה שקורה ביום יום. אבל למרות הכל נהנה ארמין פה מהתקופה היפה בחייו, ההצלחה עם שטוטגארט שהביאה את ארמין פה עד כדי לזכיה במאמן הסיבוב הראשון ובמועמדות ודאית לאחד המועמדים הבכירים לתואר מאמן השנה הפכו את חייו של האיש עם הכלב מאווגסבורג לסוערים במיוחד.

זה לא היה תמיד ככה, בחצי שנה הראשונה שלו בשטוטגארט נאלץ פה להתמודד נגד קבוצה במשבר, בלי כושר גופני, מפולגת לשני חצאים, בקיצור קבוצה מפורקת. אף אחד לא התפלא שה"פיתרון הזמני" ארמין פה גם לא הצליח לרומם את האימפריה השוואבית מהקרשים. כמובן כל המבקרים שכחו כמה פרטים מאד רלוונטים, את הסגל לא הוא בנה, על הכושר הגופני הירוד לא הוא אחראי, והבלאגן בתוך הקבוצה התחיל עוד לפני תחילת הקדנציה של פה בשטוטגארט. אבל עולם הכדורגל המיקצועני הוא ענף רשע, " לכל מאמן זוכרים רק את החלק הרע בעבודה שלו, תראו את פליקס מגאת, הוא עשה עבודה אדירה בבאיירן, הביא שני דאבלים רצופים, והנה פתאום לא הולך ובבאיירן מצאו את השעיר לעזלאזל ופיטרו אותו בלי לחשוב פעמים". כעבור פה הובא בזמנו בתור מאמן זמני, לכולם היה ברור פה מגיע רק כדי לסיים את העונה הנוראית הזאת של שטוטגארט. אחד מהתומכים הנלהבים רק בפיתרון זמני ובמינוי של מאמן בעל שם לעונה החדשה היה הבוס הגדול של שטוטגארט ד"ר דיטר הונדט היום גם הוא מודה בטעות :" העובדה של פה, התמיכה שלו בשחקנים צעירים, הממוצע גילאים הצעיר של הקבוצה, הרכש הנהדר הכל נזקף לזכותו של ארמין, הוא הפך את שטוטגארט מקבוצה לא יציבה עם כדורגל אפרורי לקבוצה מלהיבה עם כדורגל נהדר, הגנה חזקה ובעיקר כדורגל יעיל".
    ארמין פה והמנג'ר הורסט הלדט ניצלו עד תום את ההזדמנות שניתנה להם מהנהלת המועדון," היום שחושבים שהעונה נפתחה עם תבוסה ביתית מחפירה 0-3 לנירנברג ולמרות זאת פה נשאר, מראה על האמונה שלנו בצוות המקצועי" אומר היום דיטר הונדט שעוד במהלך מחנה האימון שם לב לייחודיות של ארמין פה.

http://www.vfb.de/media/images/news/pk_vfb_hertha_pokal_552x245.Xxx
    ארמין פה והורסט הלדט, למרות התחלה סקפטית היום הצוות מנצח של שטוטגארט

"אומץ, לארמין פה יש פשוט אומץ, אין שום ספק" אומר הלמוט הק הנשיא של גרוייטר פורט המשחקת בליגת המשנה בגרמניה. פה היה מ 1996 שנה בתפקיד מאמן פרוט, המטרות שהוצבו בפניו היה פשוטות, העפלה מהליגה השלישית לליגת המשנה, משימה שהוגדרה מן הסתם בהצלחה. אבל לא רק ההעפלה עצמה אלא גם הדרך שבה פה הצליח להביא לפורט את כרטיס הכניסה לעולם הכדורגל המקצועני בגרמניה הותירו הרבה אנשים פעורי פה לגבי המאמן הצעיר ( אז בן 36 בלבד). בהמשך עזב פה את פורט כדי לעזור לרוייטלינגן באותה משימה, ושוב פה הצליח. 2 הצלחות שהביאו לו צומת לב, בעיקר מצידה של הנזה רוסטוק ( אז בבונדסליגה), ב 2001 התמנה פה למאמנה של רוסטוק. שנתיים הצליח המאמן הצעיר לשרוד עם רוסטוק בליגה הראשונה, עם משאבים צנועים ושחקנים לא ידועים הדהימה רוסטוק לעיתים עם כדורגל התקפי, מרענן וגרמה למ"ס סנסציות בבונדסליגה. באוקטובר 2003 התפטר פה מתפקידו כמאמן רוסטוק :" שלא הולך אז פשוט לא הולך, כל אחד צריך לדעת מתי לוותר " כך פה שעד היום משוכנע שזה היתה ההחלטה הנכונה.
    שבוע אחרי שעזב את רוסטוק חזר ארמין פה לליגה השלישית וחתם במועדון של המולדת שלו אווגסבורג. היום אומר פה " זה היתה הטעות הכי גדולה שלי, שום דבר לא עבד שם" פה אומנם מודה שמצב אז באווגסבורג לא היה אופטימלי אבל לא מוריד מהאחריות שלו לכישלון באווגסוברג :" אפשר להאשים את כל העולם ולהרגיש בנוח עם זה, אבל חייבים להודות גם אני חלק גדול מאותו כישלון טוטאלי."
    העיתונאי הלמוט שמול שמכיר את פה כבר כמעט 30 שנה נזכר :" באותה עונה שום דבר לא הלך, אבל עונה אחרי זה אווגסבורג העפילה לליגה השניה, שבקאדר 90 אחוז מהשחקנים שארמין פה הביא ובסגל שהוא בעצם בנה, עד היום מדברים באווגסבורג על פה כאחראי על בניית הבסיס שהביא את אווגסבורג לליגה השניה."

בכל השנים שפה עבד בשדות זרים המשיכה המשפחה לחיות באווגסבורג, אישתו הלנה השווצרית, שני הבנים אנדרה (22) ופביאן ( 18) וכמובן הכלב האהוב ג'ורג. במיוחד זה היה קשה במהלך השנתיים של פה ברוסטוק , " כי אז לא יכולתי אפילו ביום החופשי ליסוע הביתה" מסביר פה. הקושי הגדול של פה בתקופה ההיא היה הגיל של שני הבנים שלו " הם היו בדיוק בגיל שהם צריכים אבא לידם, ואני לא הייתי תקופה ארוכה שם בשבילם" נזכר פה. אולי בגלל זה היתה השמחה גדולה אצל פה שהגיעה ההצעה משטוטגארט המרוחקת כשעה עם הכביש המהיר מבית משפחתו באווגסבורג.

לארמין פה יש גם קריירה כשחקן פעיל, ב 1979 החלה הקריירה שלו בבורוסיה מונשנגלדבך, בדיוק בימי הזוהר של האימפריה הירוקה, המאמן אז היה אז יופ הייניקס ( בתחילת העונה חזר לאמן את גלדבך אבל פוטר לפני כחודשיים), יחד עם פה היה גם שחקן העונה לשם לותר מתיאוס חדש בסגל, שניהם באותה עונה בני 18 עם פוטנצייאל להיות דור העתיד של האימפריה של בורוסיה. היניקס נזכר בימיו הראשונים של ארמין פה כשחקן מקצועי :" ארמין היה שחקן אלגנטי, טכניקה יוצאת דופן. בדיעבד היום אני יכול להגיד שהוא היה יכול לעשות הרבה יותר עם הכישרון שלו מאשר רק עוד שחקן לרוטציה. הוא היה תמיד שחקן שקט הגון, פשוט בחור טוב ".
    ארמין פה שיחק בסיכומו של עניין רק 65 משחקים בליגה הראשונה בגרמניה, למה פה לה הצליח בקרייה כשחקן מסביר ידידו הטוב מאותם ימים לותר מתיאוס :" ארמין הגיע ממשפה טובה באווגסוברג, הוא היה קצת רכרוכי, לדעתי זה הסיבה העיקרית שמנעה ממנו לממש את הפוטנצייאל האדיר שהיה לו."
    באותם שנים זכה פה להרבה כינויים מעמיתיו אחד מהם " חנון" תומכים בתיאוריה של מתיאוס.
    ובדיוק מזה למד השחקן ארמין פה, רק קצת מאוחר מדי בשביל קריירה כשחקן. הלקחים הופקו ויושמו באישיות של המאמן ארמין פה, אותה אישיות שהפכה אותו לכ"כ אמיץ, לפעמים אומרים חברים ארמין מצליח לנתק את עצמו מהמציאות, כי זה דרך היחידה להסביר איך בכל סיטואציה ארמין תמיד שומר על ה"קול פייס" ומיישם תמיד ולא משנה נגד מי את הטקטיקה ההתקפית שלו, בלי פחד. זה אולי הסיבה שפה אחרי שנתיים ברוסטוק התפטר, כי לפעמים צריך גם לדעת מתי לא להיות יותר מדי אמיץ....

http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/bundesliga/2007/02/25/bundesliga-stuttgart/mfb-6299026-veh-armin-hoch,templateId=renderScaled,property=Bild,width=263.Xxx
    כבר לא ה"חנון " של שנות ה80, ארמין פה מודל 2007

האמונה הטפלה תמיד שיחקה תפקיד משמעותי אצל ארמין פה " זה התחיל מוקדם אצלי, עוד שכשחקן צעיר אני זוכר שתמיד הייתי חולץ קודם כל את נעל שמאל ואחרי זה את ימין, איך זה התחיל אני לא יודע, אבל אני האמנתי בזה בכל מעוזי."
    גם היום מאמין פה בנפלאות העולם הטפל, אחרי פתיחת העונה הרעה עם שטוטגארט, עלתה הקבוצה על גל הצלחות ורשמה 7 ניצחונות רצופים, לאורך כל התקופה לא העיז פה להסתפר. שלוש ימים לפני משחק הוא לא מתגלח. במהלך התקופה השיער של פה צמח וצמח, אז הגיעה באיירן וחסכה לפה את המחשבות על שיער ארוך.

לפני הקדנציה בשטוטגארט היה פה שנה וחצי מחוסר עבודה, " לא נפלתי לשום חור" מסביר פה ומוסיף " מצבי היה בסדר גמור באותה תקופה" שבאותה תקופה אף אחד מוכר מהבונדסליגה לא דפק בדלת ביתו לא מפריעה לפה " חברים זה יותר רק מהצלחה בכדורגל" אומר פה באופן פילוסופי משהו.
    והנה פתאום מלמטה למעלה עשה פה את דרכו בשטוטגארט מנובאדי למאמן השנה, "העולם מתפתח מהר, מחשב שלא עבד או עבד בקירטוע מקבל שידרוג והנה לא רק שהוא עבוד הוא גם הרבה יותר טוב ממה שהיה" ממשיף פה בפילוסופיה האהובה שלו, העיקר להישאר צנוע, העיקר להישאר עם הרגליים על הריצפה.
    גם על מצבה הנוכחי של שטוטגארט וסיכויי האליפות מסרב פה בכוח להתדיין " בתחילת העונה לא היתה לנו מטרה מלבד להתברג בחלק העליון של הטבלה".
    והיום נשאל פה? " המטרה לא השתנתה, Mensch Veh

ארמין פה - פרופיל

פרטים אישיים:
    נולד ב 1.2.1961 באווגסבורג. מקצוע - מתווך דירות.

המועדונים שלו כשחקן:
    עד 1979 - אווגסבורג
    1983 - 1979 : בורוסיה מונשנגלדבך
    4\1983 : סט. גאלן ( שוויץ)
    85\1984 : בורוסיה מונשנגלדבך
    1987 - 1985 : אווגסבורג
    1990 - 1987 : ביירותה
    1991 - 1990 ביברבאך

הסטטיסטיקה שלו
    65 משחקי בונדסליגה - 3 שערים
    60 משחקים בליגה השניה - שער אחר
    47 משחקים בליגה השלישית - 13 שערים
    15 משחקים בליגה הרביעית - שער אחד
    18 משחקים בליגה השווצרית הראשונה - 0 שערים
    5 משחקים בגביע אירופה - 0 שערים

המועדונים שלו כמאמן :
    1995 - 1990 : אווגסבורג
    1997 - 1996 : גרוייטר פורט
    2001 - 1998 : רוייטלינגן
    2003 - 2001 : הנזה רוסטוק
    2004 - 2003 : אווגסבורג
    החל מ ה10.02.2007 בשטוטגארט.

ההצלחות שלו:
    העפלה לליגה השניה 1997 עם גרוייטר פורט ו 2000 עם רוייטלינגן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/2/07
  7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הכל טוב, הכל נחמד. רק לא על חשבון מקום של באיירן בליגת האלופות - הנציגה הבכירה והבלעדית של גרמניה באירופה.

פה עושה יופי של עבודה בשטוטגרט, וגם עכשיו שמשום מה לא הכי הולך, אני בטוח שהוא יצליח לסיים טוב את העונה (גם אם זה יהיה במקום הרביעי. שחושבים על זה, בתחילת העונה כולנו חשבנו ששטוטגארט יסיימו במקום דומה לזה שהם סיימו עונה קודם ואף אולי גרוע מכך).
    לגבי השנים הבאות, אני מאמין שהוא האיש לבנות ת'קבוצה, אבל אין שום סיכוי לתת פייט אמיתי על האליפות אם לא יהיה שידרוג של המועדון בתקציב ואז המועדון ימשיך להתנדד בין מקומות 3-5.

8. sagiv Member

כל הכבוד לרוזנר. הכתבה שלו על ארמין פה שאפשר למצוא אותה גם בעמוד הקודם:

http://sports.walla.co.il/?w=/163/1107908

אל תדאגו, הוא כמובן נתן רשות בשמחה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/07
  9. Brian the Lion Member

WOW, לירן אני ממש התרשמתי, כתיבה מאוד יפה, "זורמת".
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, כתבה נהדרת! ממש תענוג גם למי שלא חי את הכדורגל הגרמני יום-יום! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

11. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx שאפו לירן !

12. XabiAlonso Member

כל הכבוד לירן! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחלה כתבה רוזנר..
    תמשיך לרשום להם עוד כתבות על שטוטגרט ובכלל.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

תמיד ראיתי את עצמי כתרנגול
    קווין פרינס בואטנג היה אשתקד אולי השחקן הכי נוצץ בבונדסליגה. הרטה לא הסתדרה עם זה. המנג'ר של הרטה ברלין דיטר הונס רואה בו שחצן מניפולטיבי שבא תמיד עם דרישות, דרדאי ההונגרי לעולם לא ישכח אותו, ומה שכולם לא מבינים שכל מה שבואטנג רצה זה לשחק

2004, אימון הקבוצה הבוגרת מתחיל, תחת המאמן דאז פייקו גוץ עומלים שחקני הרטה באימון, בין היתר גם קווין פרינס בואטנג ( אז בן 18) נוטל חלק באימון. אימון בכורה של ילד הפלא האלמוני, פרי מחלקת הנוער המבריקה של הקבוצה מעיר הבירה. ביישן הוא לא היה מעולם. פל דרדאי ההונגרי הבין לאומי לבטח יעיד על כך. בעוד שחקני הסגל הבכיר של הרטה שואלים את עצמם מי זה בכלל הילד הצנום והשחום שפתאום משום מקום מתעמל עימם. הרי שוק ההעברות הסתיים, בעיתון הם לא קראו על איזה רכישה או השאלה ופתאום מופיע הילד הזה וצורח על כולם " אתם לא מרוכזים " .
    דקה אחרי הדירבון לעמיתיו מסביר בואטנג לכולם באופן מעשי למה הוא התכוון, בואטנג מתקל בקשיחות את שחקן ההרכב הראשון ההונגרי הבין לאומי פל דרדאי. זה לא ידע בכלל מאיפה זה בא בכלל תוקף בזעם את בואנטג ותופס אותו בצווארו, התגובה של בואטנג לא איחרה להגיע, הוא מעניק לדרדאי סטירת לחי מצלצלצת, דרדאי נופל מהעוצמה לריצפה. מהומה נוצרת, כל השחקנים מתגודדים סביב בואטנג, הפרינס ברוגע יוצא דופן מסביר לכום" דרדאי לא מבין זה חלק מהאימון, קשה באימונים, קל בקרב. " עד היום מסרב דרדאי לסלוח לבואנטג " יש לו אופי קשוח, אבל מאחורי זה מסתתר ילד שפשוט מפחד. שחקני הרטה מספרים על בואטנג " הוא לא נותן לאף אחד לשלוט עליו."
    על אחד כמה וכמה מהמנג'ר שלו לשעבר דיטר הונס, הכל יכול בהרטה. הבעיה היא שבאופן מוזר הונס ובואטנג לא שונים האחד מהשני, שניהם ברגע שהם מרגישים שמשהו לא היה הוגן איתם, אין מבחינתם דרך חזרה.

http://www.fussball-nachrichten.de/gfx/news/11972/full.Xxx
    לא מפחד מאף אחד, לא מהונס, לא מדרדאי ולא מהרטה

הדוגמא הכי טובה שנתיים מאוחר יותר תוקף בואטנג בראיון את הונס, את המאמן לשעבר פייקו גוץ ואת ההנהלה של הרטה ברלין. הוא משלם לכולם בחזרה על היחס הלא הוגן והמשפיל שהוא קיבל, הנקמה של הפרינס.
    דובר ההנהלה של הרטה ברלין לא נשאר חייב "אני דווקא מבין את המעבר של בואטנג לטוטנהאם, הוא תמיד היה בעל ביקורת עצמית, אבל יותר מזה גם ביקורת על אחרים, הוא תמיד היה מקרקר כמו תרנגול, נגד שחקן זה או אחר, בטוטנהאם יכולים להיות שמחים, הם מצאו תרנגול אמיתי שלא רק מדבר במגרש אלא גם מקרקר על כל דבר" אומר הדובר אולי באופן ציני משהו.

בואטנג לא הסתפק בזה ובראיון יוצא בביקורות חמורות נגד הקבוצה שלו לשעבר " הרטה לא יודעת להסתדר עם הכישרונות הצעירים שלה" הביקורות הזאת מופנת באופן ישיר שוב נגד המנג'ר הונס. בואנטג מוסיף " אמרתי למר הונס שאני לא מרוצה". בואטנג מרשה לעצמו להגיד דברים או לעשות פעולות, ששחקנים אחרים גם אחרי 300 משחקים אפילו היו חוששים לעשות, וכל זה שהוא בסה"כ בן 20. ילד פלא עם המון כישרון ברגליים אומר עליו הונס, אבל הוא צריך להבין שלא כל דבר בחיים הולך לפי התוכניות. "אחד שמבקר את כל העולם צריך לפעמים לחשוב אולי הבעיה היא בעצם אצלו" מוסיף הונס כקונטרה לביקורת החמורה של בואטנג.
    גם אצל המאמן לשעבר פייקו גוץ שהתייחס למשפחה של בואנטג " כל האחים לבית משפחת בואטנג באו מאבות שונים" לא נשאר בואנטג חייב " חשבתי שהוא יהיה גבר ויתנצל בפני המשפחה שלי, אבל עד היום לא שמענו ממנו."
    משפטים שנראים כמו נקמה כאילו בואנטג רוצה להצליף באנשים שהתנהגו עימו לא בהגינות,

כל מה שבואטנג רוצה זה בסה"כ לשחק כדורגל, הרטה לא הסתדרה עם הדרך של הפרינס, זה נשאר נאמן לאמונה שלו, " מאז ומעולם קווין היה מאמין " אומר עליו אחיו הצעיר ג'רום בואטנג. זה קווין המאמין. קווין נולד למשפחה נוצרית, אבל לפני כמה שנים המיר את הדת שלו לאיסלם בעיקר בגלל חבריו מאיזור העבודה שלו בוודינג ( איזור בברלין). כאשר הוא התארס עם חברתו ג'ני הוא המיר את דתו חזרה לנצרות. מאז הוא תמיד מצטלב בכניסה לכל מקום.

שום דבר לא יכול לתאר יותר טוב את קווין פרינס בואטנג מאשר 10 הקעקויים שלו. ברלין וגאנה זה למעשה בגלל המוצא שלו. בואטנג קיעקע אף את הסרטים החביב עליו " Blood in, Blood out " או " smile now, cry later" ו " The world is yours" . בכתף יד ימין מופיע הקעקוע עם השם של החברה שלו באותיות גדולות " JENNY "

http://www.netzeitung.de/img/0085/217685.Xxx
    ""הקעקועים מזכירים לי תמיד מי אני ומאיפה אני בא "

גם במערכת היחסים של הזוג הצעיר קווין וג'ני כמו בכל דבר בחיים של הפרינס הזיגזג הוא הפקטור המרכזי. היא הצליחה להרגיע את קווין " נעשתי רגוע יותר, ואני דיי בטוח שמצאתי את האישה לחיים שלי" אמר בואטנג לפני שנה . אחרי האירוסין שלהם בקיץ שעבר נפרדו קווין וג'ני " הפרידה הראתה לנו שאנחנו זקוקים אחד לשני" הסביר קווין יותר מאוחר אחרי שחזר אל ג'ני שלו.

גם בקריירה שלו הזיגזג משחק תפקיד משמעותי, מועודני פאר כמו סביליה, טוטנהאם וסביליה היו מוכנות לשלם עבורו 7.4 מיליון יורו, גם ריאל מדריד היתה בתמונה. דבר זה מפתיע את מבקריו של קווין פרינס בואטנג " בואטנג נותח כבר 4 פעמים בברך ושיחק רק 43 משחקים בבונדסליגה".
    באוטנג הוא טיפוס כמו מריו באזלר או סטפאן אפנברג, הוא לא רגיל לקבל ביקורות מהיותו ילד הוא שומע מכולם שהוא כישרון יוצא דופן, ממש ילד פלא, מההיבט הזה לא מפתיע שבואטנג תמיד שהוא עולה לכר הדשא במקום חדש הוא מצפה להיות הבוס על המגרש, כך היה באימון הראשון בהרטה אז בגיל 7, כך היה באימון הראשון בבוגרים עם ההתקוטטות המפורסמת עם דרדאי וכך גם יהיה בקבוצתו החדשה טוטנהאם הוטספר. את כל זה הוא למד ברחובות של וודינג שמה הוא גדל " באיזור הזה אתה תגדל ותהיה או דילר של סמים, או גנסטר או שחקן כדורגל " אמא שלו כריסטין היא האחיינית של הכוכב הגדול נבחרת גרמניה ב1954 הלמוט ראן הוא כונה אז...ה"בוס".

גם גריעני רכות יש לפרינס, במשחק בעונה שעברה נגד באיירן היה חייב קווין לרדת מהמגרש אחרי 3 דקות בשל פציעה. הוא מירר בבכי ולא יכל היה לעצור את דימעותיו. בדיוק על הרכיכות הזאתי מדובר. כל הפה הגדול והאגריסיביות שהוא מציג זה בסה"כ הגנה עצמית.

http://tourdefrance.sportal.de/photos/07/08/96ca950f98e69bc8495274f95306c0d7.Xxx
    אחרי הכל מדובר עדיין בילד רגיש

"בטוטנהאם פשוט התאהבתי מרגע שנודע לי על העניין שלהם, כמו בזמנו שהתאהבתי בג'ני ככה התאהבתי בהוטפר. עוד בזמנו ששחקנים כמו קלינסמן או ציגה כיכבו שם הם היו מקור להערצה מבחינתי, תמיד רציתי לשחק שם." קלינסמן בעיקר הוא מה שהביא את בואטנג לרצון לחתום רק אצל טוטנהאם, "דיברתי עם הסוכן שלי, הוא סיפר לי גם על הביקוש מספרד, אבל ברגע ששמעתי את השם טוטנהאם מייד אמרתי לשם אני רוצה, איפה שיורגן היה." קווין בטוח בעתיד שלו אצל התרנגולים " חלום התגשם, סוף סוף אני יכול להגיד בגאווה אני תרנגול "

הטכניקה והסלאלומים הנהדרים שלו מביאים לו ביטחון כך בואטנג. ברגע אבל שהביטחון יורד הביקורת תגבר, קווין בטוח ידע להתמודד עם זה, ככה או ככה.

----------------------

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/8/07
  15. נעם Member

לירן אין כמוך אתה המלך של הכדורגל הגרמני !