כתבות צבע :: פייר אמריק אובמיאנג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏4/12/05.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיבוסיסו זומה. שיחק בליגה הדנית, ועכשיו בגרמניה, והוא לא צעיר בכלל, עד כמה שאני יודע.

לגבי אודונקור, הייתי בטוח שהוא גנאי בכלל עד לא מזמן. צריך הרבה כוח כדי לחזור שוב ולהתקדם אחרי ירידה חזקה בגלל פציעה, אבל אולי הוא באמת מסוגל לכך. קשה לי להאמין שהוא יכול להגיע לנבחרת הבוגרת, בטח שלא למונדיאל הקרוב.

2. Marcelinho Member

הוא עוד צעיר, תן לו זמן.

לנבחרת הבוגרת הוא לא יגיע עד למונדיאל כי שוואנשטייגר ודייסלר טובים ממנו מה שלא ייתן לו סיכוי ממשי להשתתף. אחרי המונדיאל - אלוהים גדול, לך תדע...

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עד לאחרונה אודונקור נחשב כישלון, אפילו דורטמונד שקלה למכור אותו, מכת הפציעות שנחתה על הקבוצה הכריחה את ואן מרוויק ללכת עליו!
    אני רק שואל את עצמי, הרי אמואה מצטרף בינואר, מה קורה שריקן,קולר,וואן דר גאן יחזורו....?

4. לייזר Member

למה שקולר יחזור? הפציעה גמרה לו את העונה והחוזה, אותו הוא לא תכנן לחדש בלאו הכי, פג בקיץ.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אבל עכשיו מדברים שאולי...הוא יחזור בסוף פברואר....אולי!

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מירוסלב קלוסה הסקורר של ורדר ברמן עבר שינוי גדול
    "אני אף פעם לא מרוצה"
    מה לא כינו אותו בהתחלה :עדין, אנטי סטאר, במבי. היום מירוסלב קלוסה
    הוא המנהיג ומקבל ההחלטות בקבוצה שלו ורדר ברמן ובמונדיאל מתכנן הסקורר הנהדר
    בן ה 27 את הקפיצה הבאה שלו.

הסימן של קלוסה להתחלת שנת המונדיאל: צמא מעשים,רעב על המקצוע, מבטיח תארים.

"אני אף פעם לא מרוצה" אומר החלוץ בן ה27 , שהפך את המשפט הזה למוטו שלו בחיים,
    "אני תמיד רוצה עוד, אתגרים חדשים , משימות חדשות, שיפור נ"ק החולשה .
    אני מציב לעצמי תמיד מטרות חדשות, כי רק עם מטרות חדשות מגיעים למעלה, הכי גבוה
    שאפשר." ככה מדבר החלוץ הנהדר של ברמן, שיכול להיות מאד מרוצה מהסיבוב הראשון
    בבונדסליגה מעצמו ומהמאזן הנדר שלו 16 שערים ב 17 משחקים, ממוצע של שער
    למשחק, כמעט. עם הטריקים שלו ועם השערים שלו הפך קלוסה להיות החלוץ המוביל בגרמניה
    ואולי אחד החלוצים הגדולים באירופה. הממוצע שערים המדהים הזה לא זכור זה זמן רב בליגה,
    גם ממוצע הציונים שלו 2.04 (1 הכי גבוה בגרמניה) הוא הגבוה ביותר בין שחקני השדה,
    במילים אחרות ההכי טוב, לאחרונה הוא תוגמל בפרס שחקן הסיבוב בגרמניה, המשכיות
    לדרך זה והשמיים הם הגבול מבחינת הסקורר החצי גרמני חצי פולני שהתחיל את הקריירה
    שלו דווקא בקייזרסלאוטרן.

נכון אומר החלוץ שנולד בפולין, ומפיו זה נשמע כאילו הוא מתבייש " במועדון שלי זאת היתה
    השנה הכי פוריה וטובה שלי." אבל מיד אחרי שהוא מחמיא לעצמו הוא מוסיף" בנבחרת זה
    לא בא לידי ביטוי." וככה שוכח קלוסה את השנה הנהדרת שלו בברמן ומציב לעצמו מטרות
    חדשות, להצליח עם הנבחרת! קלוסה פיספס את גביע הקונפדרציות בגלל הפציעה הטורדנית
    בברך שמשום מה נראה לא עוזבת אותו, אבל בחצי שנה האחרונה קלוסה לא חווה פציעה רצינית
    סיבה גדולה לאופטימיות, כי היריב הכי גדול של קלוסה בדרך להשגת מטרותיו זה הפציעות.
    אבל קלוסה מסרב לחשוב על פציעות וחושב על השנה הקרובה, המונדיאל במולדתו( הוא
    רואה בגרמניה כמולדת שלו) הגיע בזמן הנכון מבחינתו, קלוסה מצוי בשיא הכושר.
    http://www.werder.de/team/bilder/kloseweissballbrust575.Xxx
    קלוסה תמיד בטוח בעצמו , הכדור הוא אמצעי להשגת מטרה

מבט לאחור לאסיה, מונדיאל 2002, ההופעה העילאית הראשונה של החלוץ , אז עוד נובאדי,
    חמישה שערים הוא כבש והיה אחד מהגורמים להצלחתה האדירה של גרמניה שסיימה במקום
    השני, בסוף המונדיאל הוכרז שמו של קלוסה בתוך 11 האולסטארס של המונדיאל, מבחינת כל
    שחקן רגע עילאי ובלתי נשכח. " גם אז הרגשתי חזק" אומר קלוסה, באותו זמן עוד שחקנה
    של קייזרסלאוטרן, אבל היום הוא מרגיש יותר טוב " אני מרגיש נהדר עם עצמי, שאני עולה
    למגרש האנדרלין שלי עולה, ואני מרגיש שאני הולך לכבוש". מבט קצר לסיבוב הראשון
    יכול רק לאמת את תחושותיו של הסקורר הגרמני הטוב ביותר כיום.
    קלוסה יודע שיש מניע לכך "הכדורגל של ברמן מענג אותי, הסיגנון של הקבוצה תפור עלי"

במונדיאל השני בקריירה שלו רוצה קלוסה להמשיך להציג את הגאוניות שלו, ולרתק את כל
    העולם כמו שהוא מרתק מידי שבוע את מאות אלפי חובבי הבונדסליגה.
    קלוסה רוצה להראות שמהחלוץ שמתמחה בעיקר בנגיחות נעשה "חלוץ מושלם". כפי
    שתומאס שאף מחנכו בברמן כבר מזמן זיהה " הוא לא רק ביטחון לגולים אלא פקטור משמעותי
    בפאוור אופנסיב שלנו( כח ההתקפי)." קלוסה לא רק כובש אלא מבשל, תמיד פנוי למסירה,
    מוטיבטור ובעצם הכל מה שהופך את מירוסלב קלוסה החצי גרמני חצי פולני לסקורר
    המושלם. כמובן שהשערים שלו הם מה שמקנים לו את החותמת לכינוי.

" התייצבתי" אומר קלוסה, שהיכולת שלו נעלמה מעייני סקאוטים רבים שהטילו ספק
    בו , הכינויים בכותרת הכתבה יכולים גם להסביר למה, אלא מאז שקלוסה בברמן היכולת
    שלו בשיפור הדרגתי, התפתחות מאוחרת משהו אבל לא יוצאת דופן, בגיל 27 משיג
    קלוסה את מה שרבים ציפו ממנו בגיל 23 והתאכזבו. היום מעמדו של קלוסה כאחד
    החלוצים הטובים באירופה לא מוטל בספק. קלוסה עצמו רואה את עצמו כבוגר יותר,וזה
    מבחינתו פקטור מאד משמעותי להתפתחות שלו בשנה האחרונה" אני רואה את הדברים
    היום אחרת , היום אני חושב כאבא לילד ולא כאל צעיר שמעביר את זמנו בדיסקוטקים ומשחקי
    מחשב" לא שפעם הוא היה חיית מסיבות או משהו , אבל הגישה של קלוסה לכדורגל השתנתה.

"אני לא קפצתי על שום שלב , עברתי כל שלב , גם את השלבים הקטנים שאף אחד לא שם לב
    אליהם."שאפתן הוא היה תמיד, התכונה הזאת היא מבחנתו תנאי להשיג משהו בחיים.
    "בחיים כמו במקצוע אתה לא מקבל שום דבר במתנה, אתה חייב תמיד להשקיע" , קלוסה
    בחר במשפט זה ע"מ להסביר את השינוי שעבר עליו, " לפני כמה שנים לא חשבתי ככה."
    כשקלוסה הגיע לבוגרים של קייזרסלאוטרן הוא הבחין שהם לא יותר טובים ממנו" אמרתי
    לעצמי אני יכול להצליח, אין שום סיבה שלא."

מרגע שאימץ לעצמו קלוסה את הדרך חיים הזה הגיעו עם החשיבה הנכונה הזאת התיגמולים
    ב 2000 קיבל קלוסה חוזה מצויין בקייזרסלאוטרן , ב2001 הזימון הראשוני לנבחרת גרמניה
    ומאז הגלגל צבר רק תאוצה. ההחלטה לעבור לברמן היתה הטובה בחייו, כך מגדיר זאת היום
    קלוסה , שמוסיף" השאפתנות שלי והרצון להוכיח את עצמי ברמה הגבוהה ביותר היא
    שהביאה אותי לברמן."
    http://photodb.kicker.de/photodb/news/large/326098.Xxx
    קלוסה עם עם מסיכה לגנת האף השבור שלו, הוא מוכן להקריב את עצמו עבור קבוצתו

עכשיו קלוסה נמצא במדרגה הבאה לקריירה שלו , את הקרקע הוא כבר הכין בזכות
    השנה הטובה בחייו( כך מגדיר קלוסה את 2005) , בתקופה האחרונה הציג את עצמו
    קלוסה בפורמה נהדרת , לא רק כובש שערים אלא מקבל החלטות לא רק בשבילו אלא גם בשביל
    הקבוצה שלו, זה בדיוק למה שמתכוונים שאומרים ששחקן כדורגל צריך לקחת
    אחריות לא רק על עצמו אלא גם למען הקבוצה, קלוסה אימץ את הטקטיקה הזאת. יוהאן מיקו
    משבח את עמיתו להתקפת ברמן " לפעמים אני חושב שמירוסלב הוא הפליימייקר ואני החלוץ,
    אבל אז אני נזכר שאני למעשה הקשר והוא החלוץ , עד שהספקתי לחשוב על זה הוא כבר מתמקם
    ברחבה ומחכה לכדור שלי ברחבה."

התפנית הגדולה החלה עם לידת התאומים שלו לואן ונואה " אין דבר יותר יפה מילדים שלך "
    קורן קלוסה בגאווה גדולה מאושר. "הכוח שהם ואשתי סילביה נותנים לי אינו ניתן לתיאור,
    כל משחק אני עולה למשחק מלא מוטיבציה בזכות המשפחה שלי."

על העתיד גם מהרהר קלוסה, הוא לא פוסל מעבר לאירופה " תמיד החלום שלי היה לשחק
    בליגה הספרדית או האיטלקית, אני מאמין שבעזרת מונדיאל טוב שלנו אני יוכל להגשים
    חלום ולשחק באירופה." כבר עכשיו עולים דיווחים שקבוצה זה או אחרת חושקות בקלוסה,
    אבל כולם מחכים לראות את קלוסה במונדיאל, גם לראשי ברמן ברור , אם קלוסה ימשיך
    בהתקדמות שלו ברמן לא תוכל לבלום אותו ותיאלץ למכור את אהוב האוהדים ואת הסקורר
    הגדול שלה. קלוסה רוצה עוד השנה לזכות בתארים" אני לא חושב שבאיירן כבר זכו
    באליפות" , ברגע שקלוסה יזכה בהישג זה המכשול האחרון שהוא הציב לעצמו לפני
    עיזבת גרמניה הותר, הוא רוצה לזכות באליפות גרמניה. מבט לטבלה ול 8 הנ"ק הפרש
    מבאיירן לא בהכרח משאיר את החלום של קלוסה אופטימי, אבל קלוסה כמו תמיד לא
    מוותר , שכן עכשיו הוא פשוט לא מרוצה, הוא רוצה מקום ראשון!

אחד על אחד עם קלוסה

*מה המטרה שלך עם ורדר ברמן ?
    ליזכות בליגת האלופות

*מה המטרה האישית שלך?
    לזכות בליגת האלופות

*מי תהיה אלופת גרמניה ב 2006 ?
    ורדר ברמן

* מה היתה חווית הכדורגל הראשונה שלך כנער?
    הכדור הראשון שקיבלתי.

* כשחקן צעיר רציתי להיות כמו ....?
    ראול

*מי תזכה במונדיאל?
    אנחנו

*מי כרגע שלושת השחקנים הטובים בעולם?
    רונאלדיניו, זידאן וסטיבן ג'רארד

*אוכל מועדף ?
    הכל

קבוצה אהודה עליך בעולם?
    ברצלונה וליברפול

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אופטימי היית אומר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx . בכל מקרה כפי שכבר טענתי קלוזה הוא אחד החלוצים הטובים בעולם היום. סקורר מהמדרגה הראשונה.

יופי של מאמר לירן!

8. Marcelinho Member

תודה רבה לירן. אחד החלוצים הטובים (אם לא הטוב שבהם) בליגה הגרמנית.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

קנה אותי הבחור, אין אנגליה :aaarse:

10. Riki Member

בנוסף להכול הבחור בדרן לא קטן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    בכל אופן כתבה נהדרת כרגיל לירן, תענוג צרוף.
    בקשר לקלוסה, הוא כבר לא ילד במונדיאל הבא הוא יהיה בן 31 ככה שעכשיו יש לו את ההזדמנות האחרונה להצליח. נחמד הדרך שבה הוא מציב לעצמו מטרות, בהחלט שחקן שבפעמים המעטות שיצא לי לראות משחקים שלו, נהנתי מאוד מהטכניקה היחודית לו.
    בלי ספק הוא אחד מהברגים המרכזיים בהצלחה של גרמניה במונדיאל.

11. ASROMA Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx יופי של כתבה , אמנם לא חידש לי הרבה כאחד שעוקב מקרוב על הליגה וברמן במיוחד.
    יופי של חלוץ , גם מהיר גם נוגח מצוין בעל שליטה וטכניקה אדירה , ולמרות הכחישות משהו מוכיח שגם כוח לא חסר לו , השחקן שהכי מאפיין את ברמן.

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מוחמד אלי קארימי

http://www.m7dc.de/krm/c/bld/autogrammkarte/i70cJ6g5l_0thumb092006.Xxx
    האתר הרשמי http://www.ali-karimi.de/

מוחמד אלי קארימי פסהאקיمحمد علی کریمی נולד ב-8 בנובמבר 1978 בעיר טאהרן שבאירן. השחקן האירני הבינלאומי מכונה בכינויים "מרדונה של אסיה" ו "הקוסם של טאהרן". קארימי שהחל דרכו בכדורגל האירני כבר החל להיות מחוזר עלידי מועדונים שונים באירופה (בעיקר בספרד)כמו אטלטיקו מדריד, אבל החליט שלא לעשות את המעבר. באסיה הוא נבחר ב 2004 לשחקן השנה ביבשת, וגם קיבל את הכינוי "מרדונה", בשל יכולתו הנדירה עם הכדור. קארימי התגלה לראשונה בגרמניה בגלל משחק מפורסם בו אירן הגיעו לגרמניה למשחק ידידות, ובמשחק קארימי פשוט העליב את ההגנה הגרמנית במסירות מדוייקות ששברו את ההגנה, ובכניסות לרחבה ללא כל קושי. ימים אחדים מאוחר יותר אי אפשר היה להניח לדברים לעבור בשתיקה, ובאיירן מינכן כבר החלו במגעים עם השחקן. הקבוצה הבווארית קנו את השחקן לאחר אליפות אסיה לאומות 2004, כאשר קארימי הוביל על גבו את נבחרת אירן למקום השלישי עם חמישה כיבושים ושישה בישולים בטורניר.

סרטון - גרמניה נגד אירן 9/10/2004(ללחוץ עלי)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/9/98/Karimi_Asia.Xxx/180px-Karimi_Asia.Xxx
    שחקן השנה באסיה 2004

3 במאי 2005 הוזמן האירני הבינלאומי להגיע לאלופת גרמניה במינכן לחתימה רשמית, והצגה לעיתונות. קארימי היה לשחקן האירני השלישי בהיסטורית המועדון אחרי אלי דאהי וואיהן השמייאן. תוך כדי למידה של תרבות חדשה במדינה חדשה, לומד השחקן המוכשר שיש בקבוצה שלו שחקנים כמו באסטיאן שווינשטייגר, מיכאל באלאק, סבסטיאן דייסלר, זה רוברטו, אואן הארגריבס, ממט שול, חסן סלימדיציץ' ואחרים, שנמצאים לפניו ברשימה לעלות על כר הדשא. בגלל נחישותו, וכישוריו הרבים מוצא עצמו השחקן עולה לשחק כבר בתחילת העונה במשחק החוץ הקשה של באיירן מינכן בבאיי אירנה של לברקוזן. כבר בהופעת הבכורה שלו קארימי גומל על הביטחון שנותן לו המאמן עם תוצגת משחק מרשימה, ובישול מקצה אחד לקצה שני של המגרש לרוי מקאיי שנשאר לבד מול השוער, כיבוש שער, וכבר אז תופס את כותרות העיתונאים ברחבי גרמניה. השער הראשון של השחקן הגיע במשחק ליגת האלופות בו באלאק היה פצוע, ועל קארימי היה לקחת את ההזדמנות שניתנה לו בשתי ידיים, וכך הוא עשה. השחקן קיבל הזדמנות לשחק במרכז הקישור של אלופת גרמניה, וסיים עם בישול, שער, ויכולת תנועה מרשימה בניהול המשחק מול האוסטרים, וגם לחבריו לקבוצה להראות ממש טוב עם 0-4 בסיום. באותה עונה קארימי לא זכה לקבל הזדמנויות כמו אלו לפתוח בהרכב הראשון, והסתפק רק בלעלות מהספסל מידי כמה משחקים. מגאת' העדיף את זה רוברטו, מיכאל באלאק, וחסן סלימדיציץ' המנוסים על פניו. עד כה קארימי לא מקבל הזדמנויות לפתוח בהרכב על בסיס קבוע, וזאת למרות שהוכיח כי ראוי לכך. העתיד של השחקן לא ברור בשל כך, והאופציה לעבור לקבוצה אחרת בליגה פתוחה ביותר כאשר יסיים את החוזה בתום העונה הנוכחית.

המשחקים בהם קארימי פתח בהרכב נראו כך:

סרטון - לברקוזן נגד באיירן מינכן 13\8\2005 (ללחוץ עלי)

סרטון - באיירן מינכן נגד ראפיד וינה שלב הבתים הראשון של ליגת האלופות -השער+קרוז (ללחוץ עלי)

http://img.interia.pl/sport/nimg/Ali_Karimi_Hans_Sarpei_792697.Xxx
    בדומה לטרכובסקי, לא מקבל את ההזדמנות במינכן

נערך לאחרונה ב: ‏8/10/06
  13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

כתבה "אובייקטיבית" משהו...

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכשיו כבר ברור. דר קייזר אתה זקוק לחופשה בדחיפות, לפני שהמצב מתדרדר עוד יותר. אני ממליץ על ברבאדוס (או טהרן) http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx .
    ד"א אני בכלל הייתי שם את זה בקטע עם הראיונות ההזויים וקורא לזה הפרופיל ההזוי.

15. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

"אני רוצה לזכות באליפות גרמניה"

לחלוץ וולפסבורג מייק האנקה יש עונה נהדרת. העיתונות הגרמנית כבר החלה להתעניין, והאנקה הצעיר כבר הספיק ללבוש את המדים הלאומיים כמה וכמה פעמים.

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/Under21/351074_MEDIUMSQUARE.Xxx

כמו הוולפסווגן שבה הוא נוסע, כך גם מייק האנקה רוצה להיות מפורסם בעולם כולו.

הסקורר הנפלא של ה'וולבס', הוא אחד ההפתעות היותר נעימות של העונה. האנקה, בעל נוכחות מרשימה במגרש הוא אחת הסיבות לעובדה שוולפסבורג העונה במצב הרבה יותר טוב ממצבה בשנים האחרונות, אז דישדשה הקבוצה בתחתית.

חמישה שערים ב14 משחקים זה רקורד נהדר לכל שחקן, בטח שאתה משחק בקבוצה קטנה כומ וולפסבורג. האנקה מצדו נשאר צנוע ואומר שמטרתו העיקרית העונה היא להישאר בליגה עם וולפסבורג ולכבוש שמונה שערים, בקצב הזה האנקה בדרך הנכונה.

האנקה הוא חלוץ בעל מחשבה זריזה, גבוה חסון ומסוג החלוצים שבלמים מתקשים בשמירה עליהם. בנוסף, להאנקה יש את נגיעות הקסם שלו בכדור, שעושות הרבה מאוד דברים יפים.

"אמרתי כבר אשתקד שהדבר החשוב ביותר בכדורגל זה להינות ורק כך אפשר להפיק את המירב, עובדה שבזכות כך הספקתי ללבוש כבר את המדים הלאומיים, זו הייתה חוויה מרגשת עבורי" אמר האנקה.

"כשהייתי בשאלקה, לא הצלחתי להינות ולכן גם לא הפקתי את המירב, כל האוירה במועדון הזה לא טובה וקשה לי לשחק עם הרגשה לא נוחה, ולכן גם בפעמים הבודדות שנכנסתי כמחליף לא הייתי טוב", הוסיף החלוץ. המעבר לוולפסבורג מ'קבוצת החלומות' של שאלקה, הייתה דווקא קפיצת הקרש בקריירה שלו ולאו דווקא הלכה צעד אחורה. אט אט כבש האנקה את חולצת ההרכב הראשון, ואילון בשאלקה היה צריך להתמודד עם חלוצים מבוגרים ממנו כגון אבה סאנד ואאילטון.

http://sport.ard.de/sp/fussball/news200505/21/img_newcomer/20_hankefrust_dpa_300.Xxx
    האנקה במדי שאלקה-לא היה מאושר בקבוצה.

"כאן בוולפסבורג אין כוכבים, כולנו שחקנים וכולנו טובים, אין את מעמד ה'סופרסטארים' כמו בקבוצות אחרות, בוולפסבורג צריך להוכיח את עצמך כל אימון מחדש וכמובן גם במשחק", "בזכות וולפסבורג קיבלתי פרספקטיבה שונה על הכדורגל, זה משהו שלא ידעתי לפני שבאתי לכאן".

על השאלה היכן ישחק לאחר וולפסבורג מעדיף האנקה שלא לענות, "אני עדיין צעיר, ואני אחכה בסבלנות להצעה שנראית לי הנכונה מכולם, חלומי הוא לזכות באליפות, וכמובן גם בתארים עם הנבחרת".

וכמו הוולפסווגן ך גם האנקה בדרך הבטוחה להיות הדבר הטוב הבא על הכביש.

http://mediadb.kicker.de/news/1000/1100/3000/artikel/562953/180x135_rYM0RGCM21.Xxx