כשרונות מבוזבזים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י טורינו, ‏18/7/06.

1. Benayoun15 Member

מאור מליקסון לדעתי הביזבוז הכי גדול. יש לו כישרון מדהים ברגליים אבל זה לא מספיק אין לו ראיית משחק אין לו כלום חוץ מדריבל לעומת עובד שיש לו כמעט הכל.
    על שי בירוק אני בכלל לא מדבר אני לא מסכים איתך שהוא יודע מזה כדורגל טוב..

2. vivalaunited Member

מה אתה מדבר, שי בירוק הוא השחקן שיכל להיות הברקוביץ הבא של ישראל, יש לו ראיית משחק ומכן הפסים סגנון ברקוביץ.
    מה שהרס אותו זה האופי והסגנון חיים.

3. Benayoun15 Member

בחיים שלי לא ראיתי אותו ואמרתי וואו הוא יהיה שחקן..

4. גוסטבו בוקולי Member

לדעתי בהחלט מליקסון שלדעתי יפרח במכבי חיפה, וגיל ורמוט שהיה צריך לשחק בקבוצה קצת יותר גדולה כבר בהתחלה, ולא בהפועל חיפה. הוא שחקן נהדר. תענוג לראות אותו בפעולה בהפועל ת"א.

5. Benayoun15 Member

בטח! אבל כשמסתכלים על גילי לא חושבים שהוא מבוזבז, חושבים שהוא פורח.
    שחקן מעולה הווינגר של הנבחרת לעתיד

6. shabaaz Member

עם כל הככבוד השחקנים עצמם הם רק טיפה בים לעומת הנפשות הפועלות בתוך המערכת המסריחה הזאת שנקראת ההתאחדות לכדורגל.
    לפני 10 שנים הייתי מתאמן בקביעות בחד"כ והכרתי את האנשים שהיו עתידים להכין אותי ואת אחי לגיבושים בצבא.הסיפור של הבנאדם הזה הוא אחד המדהימים שפגשתי אי פעם.
    הייתי יורד לחד"כ ומתוך נימוס הייתי אומר לאדם גבוהה ובנוי היטב שלום.באחד הערבים של אליפות העולם ב-98 דיברנו,והבנתי עומד יידי אחד המומחים הגדולים אי פעם לאתלטיקה באפריקה ולפני באירופה:ומה הוא עושה בארץ? מנקה שירותים.
    מדובר על מאמן אתיופי משבט הפלשמורה שלאחר אולימפיאדת אטלנטה לא יכל לחזור לארצו עם גברסילסי ולקטוף את פירות הניצחון ונזרק כעולה חדש לארץ:במקום לתעל ולהשמש בו,המערכת העלובה באר. זרקה אותו-את מאמן האישי של היילה גברסילאסי,אדם ללא שפה,ללא קישורים אחרים,בן 43 ללישכת העבודה.

כיום הוא מדריך כושר בגבעת רם לאחר שעבר מסע תלאים.העובדה היא שהמדינה שלנו לא מחמיצה אף פעם הזדמנות להחמיץ הזדמנות.בגלל טיפשות ובורות.אותו אדם הופיע בכתבה מיוחדת בזמנו של ספורט טי.ו עם מירי נבו וסיפורו יצא לאור.אבל האמת היא שהסיפור שלו מייצג את כל קבוצות ליגת העל.

כשנפגשנו פגישה נוסטלגית בגביע העולמי דיברו מה באמת חסר לכדורגלן הישראלי.וכמו בדומה להרבה אחרים מה שחסר לכדורגלן הישראלי לא חסר לו ברמה הפיזית אלא במנטלית.
    מאמני הכושר בארץ הם מאמנים עלובים ומיושנים שמשניאים את הספורט העממי על הילדיםם:דואגים לכתובב לנו כמה מונצ'ר או חבריו לענף הם מ"המשובחים" אך העובדה היא שלכל אחד יש את המקורבים שלו.
    אף אחד לא מצדיק את משכורות העתק שלו:הילדים שלנו והנערים פשוט לא אוהבים ספורט נקודה.ספורט הוא תחביב שצריך לצבור משמעת מגיל 24 ואח"כ.כל עוד מאמני הכושר שוחקים את השרירים של הילדים בגיל כל כך צעיר לא פלא שנראה נצנצים כל כך צעירים וכל כך חסרי תיאבון.
    באירופה ואפריקה ההפניה לכל ספורטאי היא לכל ענף לא משנה מהו בכדי ליצור אהבה לעבודה גופנית,וליצור חיברה וחיבור בין נוער ומסורת:וזה שם המשחק-עממיות ומסורת.בישראל אין דרך חיים שמקנה לילד כדור מגיל צעיר,רקטת טניס או חליפת ג'ודו.

גם בנוגע לכושר גופני כל מאמני הכושר בארץ ללא יוצא מן הכלל הם מאמני כושר פרווה:אם שחקן בארץ עושה עבודה משולשת ולא מכפיל את מאסת המשקל ומרחיב את שריריו,בעבודה פחותה שחקן בחו"ל נראה חזק יותר ומרגיש בריא יותר.מדוע?
    בחו"ל שחקנים עובדים על כל איבר בגוף גם אם אין זה קשור בכדורגל אלא באירוביקה,בחו"ל הקבוצה וכל שחקניה שותפים ליותר אימונים.בחו"ל יש משמעת ברזל לכל שחקן והשחקן לוקח את הכדורגל כמקצוע פרופר.
    לדוגמא:אתם מדמיינים את יעקב אילון או חיים יבין קמים והולכים באמצע משדר חדשות?
    ברור שלא.אבל העובדה היא שהשחקנים שלנו מרשים לעצמם לעשן,לבלות,לאכול מה שבא להם ולבזות את עצמם בפומבי.
    אין קבוצה אחת בארץ או מאמן כושר אחד בארץ מאז מנדי ושפר שהעמידו נבחרת לאומית בכושר גופני רציני מול קבוצה אירופאית.העובדה היא שהשחקן הישראלי הוא בעל מנטליות דפוקה והמאמן הישראלי בא מאותה מנטליות.השיטה היחידה היא לשנות את המאמנים,ואת את המוסדות.
    האם אפשר לשנות את המוסדות?לא.
    גם ינקע'לה שחר שיכל לשנות באמת ולבנות מהיסוד נתן חופש פעולה למאמן טירון שאין לו מושג,והעובדה היא שכיום נהרס דור שלם למכבי חיפה.במקום להביא ג'נרל מנג'ר מחו"ל ולבנות מודל אייאקס מכבי חיפה מדרדרת את מחלקת הנוער שהיתה לתפארת המדינה בעבר.

7. דודי לוי Member

אי אפשר להגיד על שחקנים שעוד לא עברו את גיל 18 מבוזבזים צאו מהסרט שלכם, ראובן עובד כבר 23 עוד מעט לא? זה כישרון מבוזבז כי באירופה ובדרום אמריקה אפריקה וכ'ו הפריצה מתחילה בגיל 19 או 20 שנתיים או שלוש בליגה המקומית ואז זהו אתה צריך להיות שחקן כי השתפשת ברמה המקומית עבדת קשה על הגוף כדי להתמודד עם שחקנים גדולים ממך , הבעיה שלא מליקסון לא בירוק ולא כל השמות שאמרתם עובדים על עצמם טוב. היחיד שעובד קשה בשנה האחרונה זה ראובן עובד שהייתה לו חצי פריצה השנה.

8. Riki Member

היה פה איזה דיון מענין (לינק ) שהרבה הגדירו את עובד כאנדרייטד.
    ואני ממש לא חושבת ככה. הוא סומן כפוטנציאל ואכן הגיע לדרגים הגבוהים בכדורגל הישראלי, אבל זאת היה מפלה אישית. הרבה בגלל האופי שלו והחוסר מקצועניות שלו. רואים שכיום התפיסה שלו למשחק שונה, והוא עובד ומשקיע. באמת נהנתי ממנו עונה שעברה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/06
  9. dsvetoy Member

קובי חסן השחקן הכי מבוזבז בארץ!

10. reda Member

אל תשווה אבל את ישראל ודרום אמריקה ואפריקה...קודם כל כאן יש צבא מגיל 18 עד גיל 21 שתוקע את השחקנים המוכשרים שרוצים לעבור לאירופה ודבר שני בדרום אמריקה ואפריקה יש סקאוטים שבאים במיוחד כי שמה זה מדינות עניות וקל לפתות את הילדים והמשפחה לעבור לאירופה