כנס מכחישי השואה בטהראן

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏12/12/06.

1. בית"רי מלידה Member

הם דפוקים במוח עם דיפלומה.

אם הם היו קיימים בתקופת השואה, הם היו הופכים כולם לקפואים.

2. Hristo Member

קודם כל, צריךלהדגיש כי גיא צודק ואין נטורי קרטא מקבלים או מעוניינים לקבל שירותים כלשהם ממדינת ישראל. אני מסכים עם בית"רי מלידה כי כל התשתיות שהם חיים עליהם הינן בגדר שירותים, אך הם לא אוספים קצבאות, לא צורכים שום אוכל/ואף לא דלק ציוני וחיים בעיקר מתרומות של קהילות חרדיות מחו"ל ( קהילת סאטמר בעיקר עד כמה שידוע).

שנית, הם אינם מכחישי שואה, אלא אנשים המאמינים כי השואה היא עונש לעם היהודי על אי היותו נאמן ומסור לאל. בשל מוצאם האתני והיות רובם חלק מזרם היהדות האשכנזית הם מודעים לכך שהשואה היא עובדה שעליה אין עוררין ( לרבים משפחות שחוו את השואה,אחים,אחיות ולעתים אך ראשי הקהילה עצמם), הם רק מציעים תאוריות לשימוש הציני שה"חיה הציונית" עשתה בה בכדי לקום כמפלט יהודי מהגויים הצוררים.

כשאתה חי במדינה שמקדשת כל אדם כל עוד יש לו שורשים יהודיים, זה הסיכון שאתה לוקח. אולי אם קריטריון חוק השבות היה אופיו ויכולותיו של האדם, ולא דמו או שורשיו, אנשים כאלה לא היו כאן.

3. Engel Del Madrid Member

נטורי קרתא זה לא בכלל קהילת סאטמר מברוקלין?!?
    ודבר ראשון, חופש הביטוי. מותר להם לחשוב ולומר מה שהם רוצים.
    אגב ליברמן (תותח!) רוצה להעביר חוק כנגד אנשים כאלו.. כלומר שלא יתנו להם אזרחות כמו גם לערבים ישראלים שאינם מאמינים בישראל.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא להאמין בישראל זו לא אנטשמיות. לשנוא יהודים זו אנטשמיות.

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי בטוח שהנטורי קרתא האלה זה אוכלוסיה באיראן, אפשר קצת יותר עליהם?

אנשים חייבים להפסיק לנפנף בחופש הביטוי פעם אחר פעם, בכל מדינה לכל חופש ביטוי יש הגבלות, אף אזרח טיפוסי לא יכול להגיד "מה שבא לו" בשום מקום בעולם.

6. ראול Member

כמו שאיש חכם אמר פעם, "ערבים, גם באפריקה הם ערבים".
    גם אם יש להם ציצית, קאפוטה ושטריימל.

ארתור, מפליץ לכיוון הכללי שלהם.

7. Hristo Member

כעת כבר אין כבר קשר הדוק בין חסידות סטמאר לנטורי קרתא, אך אתה צודק שפעם שתי הקהילות היו קרובות מאוד בשל השקפות עולם דומות. אינני זוכר בדיוק בשל מה נפרדו דרכיהם, אך עתה קהילת סאטמר מזדהה יותר עם "העדה החרדית" ולא עם נטורי קרטא. כמו כן, קהילת סאטמר לא הוקמה בארץ אלא בברוקלין, לעומת נטורי קרתא שהינם פלג מקומי.

מדובר בחרדים שישבו בירושלים עוד מתקופת השלטון הטורקי בארץ, והם מהווים את הזרם הקיצוני ביותר כיום של החרדים בארץ ובעולם ( בעיקר הפלג הקיצוני בתוכם - הסיקריקים), אך עם זאת שולי יחסית.
    בלי להלאות בפרטים היסטוריים מעייפים, שאותם אפשר למצוא באינטרנט, מקום משכנם הוא בעיקר בשכונת "בתי אונגרין" שבירושלים, והם שוללים מכל וכל את קיומה של מדינת ישראל, ואף הרב משה הירש מהקהילה כיהן כשר בממשלתו של עראפת. הם גורסים כי השואה הייתה עונש לעם היהודי בשל הציונות ורצון היהודים להקים מדינה, ולא מוכנים להכיר בקיומה, משום שהם גורסים שמדינת ישראל מעכבת את ביאת המשיח ותקומתה של מדינה יהודית. (לא בקי כ"כ בקטע הדתי)

ישנן קהילות חרדיות גם במאה שערים ובארה"ב שמתנגדות לקיומה של מדינת ישראל, כגון חסידות סאטמר ואהרון, אך גם בהן מתעוררת בשנים האחרונות סלידה מנטורי קרתא. אמנם נטורי קרתא חיים על כספי תרומות של קהילות חרדיות עשירות אלה, ואכן במקרים רבים יוצאת "העדה החרדית" למאבקים משותפים עם נטורי קרתא על צביונה היהודי חרדי של מדינת ישראל ( קברים מחוללים, משמרת הצניעות ושמירת שבת), אך הם סולדים מה"סיקריקים" שמאמינים אף ברצח למען מטרתם.

*לקריאה נוספת אני ממליץ על ספרו של אמנון לוי - החרדים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/06
  8. FelaKaT Member

למה דווקא התעוררתם עכשיו? זאת לא הפעם הראשונה שהם מבקרים באיראן והביקור הקודם שלהם אפילו לווה בקריאות עידוד לאהמדינ'אד ותמכו בהפצצת ישראל. איך ישראל נותנת להם לחיות פה?

רק בשביל הפרוטוקול-האירנים גם היום הם לא אנטי יהודים.

9. Juanito Member

המקרה של נטורי קרטא פשוט הזוי,הם יותר מסכנים מהפלסטינאים,לפחות הפלסטינאים תומים בפצצה כי הם טיפשים ולא יודעים שזה יגיע אליהם.
    ועוד משהו:
    למה לעזאזל אנשים כאלו עדין בממשלה??

10. Juanito Member

מחקו

11. לא מצאתי כינוי Member

הנטורי קרתא הספציפים שהיו באיראן גרים ביו יורק והם לא אזרחי המדינה כמובן. לא הייתם באמת מצפים שאחרי כל הביקורים התכופים שלהם לאיראן מישהו באמת היה נותן להם לחזור?( במידה והם היו גרים בארץ). הם לא מאמינים בקיומה של מדינת ישראל וטוענים שהיא הייתה צריכה לקום על נס, החלק הגדול שלה יושב בברוקלין וזוהי חסידות סטאמר. רובם הגדול שונא את המדינה ואת הציונות בעיקר, וחלקם הקיצוני כמו אלו שהיו באיראן לדוגמא, לא היה מתנגד לראות גם את המדינה מושמדת. הם אוהבים "לחגוג במסיבות" אנטי - ישראליות, בזמן שהיה דיון בבית המשפט בהאג נגד ישראל ולצד מפגינים ישראלים ואנשי חב"ד, היו פלשתיניים ו... נטורי קרתא כמובן. אני זוכר שבאחד הטורים שנכתבו אז בידיעות אחרונות על ידי מישהו שהיה בהאג באותו זמן, הוא סיפר על שיחה שלו שהייתה לו עם איש חב"ד מקומי שכמובן הפגין בעד ישראל ואמר על חסידי סטאמר : תן לי עכשיו רימון, ואני זורק והורג את כולם. כמובן שגם בארץ יש סטאמרים, אפשר למצוא אותם בירושלים, בית שמש, בני ברק ועוד.

12. בית"רי מלידה Member

הדת שלהם זה שנאה - לא יהדות.

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

על פי טענתם, מדינת ישראל צריכה לקום אך ורק כאשר יגיע המשיח ויחריב את אויביהם. חוץ מזה, אמרת הכל בצורה נכונה.

אני לא מסכים עם כך שלא צריך להתרגש מזה, כי צריך ועוד איך. אם אחרי 60 שנה בלבד מאז אותם האירועים, אנשים כבר מתחילים לנסות ולהכחיש את כל מה שהיה, אז אני לא רוצה לחשוב מה יקרה בעוד כמה עשורים.
    כשאני רואה שאנשים לא חוגגים את פסח, זה כואב לי, אבל אני אומר לעצמי "נו, מילא. זה קרה לפני הרבה זמן ולכן אנשים לא מוצאים הגיון ברוב הדברים". אבל בקשר לשואה, אין בכלל מה לדבר. זה עוד טרי לגמרי ואפילו חי במקצת, גם אם בעוד כמה שנים כבר לא.

14. לא מצאתי כינוי Member

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3339262,00.html
    אחמניג'אד ממשיך לדבר.

The Yellow Diamond, אני בדעה שלך. כל מה שאיראן עושה מזכיר בלא מעט דברים את גרמניה של שנות ה-30. אנשים נוטים לא להתייחס לזה ברצינות יתרה, ואני חושב שצריך לטפל בבעיה הזאת מוקדם מהצפוי, אחרת שאנשים לא יתפלאו אם הדיבורים שלו יהפכו למעשים.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/962805/AK04_wa.Xxx
    האבסורד הכי גדול בכל הקטע הזה, שלחלק גדול מאוד מנטורי קרתא יש משפחות שניספו בשואה, אבל בשביל להציג את השנאה שלהם לישראל הם יעשו הכל.

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/06
  15. burning soil Member

ואולי פשוט מפחדים להתעסק איתם? אם היה אזרח רגיל שמחזיק סממנים נאצים ומתגאה בהם הוא מזמן
    היה בכלא אם לא יותר.