כמעט ישראלי שני בסריה A:: גולסה פחד וחזר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏31/1/10.

1. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דווקא עוקב אחרי הליגה הישראלית וממה שראיתי גולסה הוא ללא ספק אחד הכשרונות הגדולים שצמחו פה בדור האחרון. אני מאוד מקווה שלבסוף הוא יחתום בלאציו, אך אני לא בטוח שהאוהדים הגזעניים של הקבוצה יקבלו אותו בברכה.
    כמה זמן חיכיתי לישראלי בליגה האיטלקית, שיהיה לו בהצלחה ואני מקווה בשבילו שלמרות גילו הצעיר שיתאקלם מהר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/1/10
  2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

חיפה יכולה להציע לו אפילו 1000 חוזים, כל עוד הוא לא חתם, אין לו חוזה מקצועני, ועד כמה שאני יודע חוזה בגיל 17 זה לא חוזה מקצועני משמע השחקן יכול לעבור, והמועדון מקבל פיצויים לפי מה שאופ"א קובעת (יש לה מדרג כלשהו של גיל השחקן, קבוצת השחקן, מאיזה מדינה הוא, הופעות בנחרת וכו').

רוב האוהדים של לאציו יקבלו אותו, מי שלא יקבלו אותו לא משנה מה זה האירידוצ'יבילי של לאציו אבל אירידוצ'יבילי יש גם לאינטר ולחצי מהקבוצות באיטליה, וגם בעולם כולו, הכוונה שהן בעלות השקפות גזעניות. מד שי הם גם לא יקבלו איטלקי מוצהר שהוא הומו או איטלקי שהוא בעד השמאל והפציפיזם, אז מה זה משנה? גם באלוטלי מקבל התייחסות מחפירה מאוהדים של קבוצות, אז ממה יש לגולסה לדאוג?

אם מישהו רוצה הבנה יותר טובה בשביל להבין כמה החוק הזה הגיוני וקיים, תחשבו שאתם במנג'ר אוקיי, ואתם קונים שחקן בן 17 או 18 או אפילו 19, שהחוזה המקורי שלו נחתם לפני שהוא בגיל 18 (או 17 לא יודע כל מדינה זה אחרת לגבי חוזה מקצועני) עכשיו אתם יכולים להציע לו חוזה וכשאתם באים להשלים את העסקה כתוב לכם שכתוצאה מכך הקבוצה שלכם תאלץ לשלם ככה וככה פיצויים. זה אותו הדבר בדיוק, רק שבמציאות זה לא הולך ככה, זה הולך לפי הקריטריונים של אופ"א או אם זה כתוב בחוזה הקטין שבמידה ותגיע הצעה קבוצה שתרצה להחתים אותו תשלם כך וכך. מקווה שהבנתם יותר טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏31/1/10
  3. Zico Member

איך זה שלפי וואן העיסקה סגורה ולעומת זאת באיטליה מעט מאד מדברים על זה?

יש בכלל עוד לינקים?

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי התקשורת האיטלקית זה לא וואנאבי צהובון סטייל אנגליה...שם כשזה סגור מדווחים כשזה סגור באמת כשיש חתימה

5. Igi Member

העיסקה מבחינתו של אייל גולסה סגורה הוא עבר בדיקות רפואיות בהצלחה וחתם. וגם אם החוזה שלו בלאציו תקף, השאלה היא אם הוא יעבור כבר עכשיו או רק בקיץ?

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/10
  6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אם אכן ייחתם חוזה והעניין יהיה סגור אז החוזה כביכול אמור להיות תכף דה פקטו מעכשיו, כלומר רכש של חלון ההעברות של ינואר לכל דבר. אני מניח שהעניין יופנה לבוררות של אופ"א שתקבע מה לעשות עם השחקן.

איך שזה נראה עכשיו מבחינת החתימה של אמא שלו על החוזה עם חיפה וכל מה שכרוח במעבר של שחקן מקבוצה לקבוצה בגילאים שלו אפשר להסיק שהוא שחקן של לאציו.

סתם משהו, בויקיפדיה הוא רשום כשחקן לאציו, רק שבגירסא האנגלית הוא עדיין שייך טכנית למכבי חיפה.

7. Jose Mourinho Member

גולסה לא קשור לפלוקארי, זראטה, קרוז, מאורי או מגני, וגם לא אדרסון - התפקיד שלו זה התפקיד של פירמאני, דאבו, בארוניו, ברוקי, היצלספרגר שהצטרף ולדסמה שעוזב(או לפחות התפקיד שהם אמורים למלא), קשר מרכז שדה, 50-50. מכיוון שכמעט כל האפשרויות של לאציו בעמדה הזאת מורכבות מנגרים, לא הייתי פוסל אפשרות שגולסה ישתלב בסגל הבכיר.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבן אדם עוד לא ערך אימון אחד כבר אתם עוסקים באם ישתלב או לא?

כרגע אין לו מקום שם, מהסיבה הפשוטה שהוא צריך לעבוד על עצמו גופנית בחדר כושר זה קודם כל. דבר שני אחרי שהוא יתרגל לאיטליה וייכנס לעניינים, יהיה אפשר לדבר יותר טוב אם יש לו מקום או לא. בינתיים אם אני מסתכל על איך שלאציו נראית, גם לי יש מקום בקישור שלה.

9. Jose Mourinho Member

גולסה הראה בליגת האלופות שיש לו את היכולת להתמודד שווה בשווה מול שחקנים מהליגות הבכירות.

http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=53628

10. wings Member

אין לי בכלל ספק שמבחינת יכולת הוא מהר מאוד יכנס להרכב של לאציו. הדבר היחיד שיכול לעצור אותו זה פציעות חוזרות כמו שהתחילו לו העונה.
    אחיו התאום (שאגב חתם בקבוצת הנוער של לאציו) כבר כמעט גמר את הקריירה שלו בגיל נוער בגלל פציעה קשה.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחיו הקטן חתם גם בלאציו?!

12. MHFC Member

אכן, אחיו הקטן גם חתם בלאציו אבל ישחק בקבוצת הנוער.

אייל גולסה ילד מאנייק, לא מאחל לו שום הצלחה. פשוט התנהגות של ילד מפגר, מקבל ממכבי חיפה את כל התנאים שכל שחקן בגילו יכול לחלום אליו בארץ, הוא פצוע-הוא מקבל טיפולים מהצוות הרפואי ממש בזמנים אלה, ומה הוא עושה? חותם בלאציו בחשאיות כאשר יש לו חוזה ל-5 שנים במכבי חיפה. לא ברור לי בכלל אם העסקה הזאת היא סגורה עקב הבעיות הרבות שבה.

את האמת, שכישרון לא חסר לגולסה ואני כן מאמין שהוא מסוגל להראות בלאציו את היכולות שהוא הראה במכבי חיפה, הבעיה היא שהוא לא צבר מספיק ניסיון בשביל לשחק באירופה. היה עדיף לו לחכות כמו יוסי בניון שיצא בגיל 22 לאירופה.
    בנוסף, הקהל של לאציו מורכב מאוהדים פאשיסטיים ונאו נאצים, זה מה שהוא רוצה? בכיף שיהיה לו.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

איך היצלספרגר וגולסה משחקים באותו תפקיד?
    הגרמני קשר 50:50 עם נטיה לצד שמאל, גולסה הוא קשר כולבו התקפי. אין שום קשר בין שניהם.

אפשר תרגום של תגובות של אוהדי לאציו? אני משער שיש דיעות לפה ולשם ואשמח לשמוע אותן בשפה שאני מבין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

14. wings Member

אחיו חתם בנוער, אבל זה סוג של עסקת חבילה. לא היה לו מקום אפילו בנוער של חיפה והוא עזב/הושאל בחזרה לנוער של טוברוק.

15. AVISEY Member

גם מבחינה פיזית גולסה יכול להתמודד, אומנם כמובן שאם תשוו אותו לרוב שחקני הסרייה א' מעל גיל 21 הם כנראה מבחינה פיזית יגברו עליו , אבל בהשוואה לגילו הפיזיות שלו פשוט מרשימה אותי כל פעם מחדש , במיוחד שהוא ישראלי , וכמובן שהוא הולך להשתדרג בצורה משמעותית מכל הבחינות , דבר אחד לא כל כך מסתדר לי בסיפור הזה , גולסה הלך על אפשרות של אולי פעם בחיים , אבל אם גולסה יכשל (אני לא מאמין ולא רוצה להאמין) לאן הוא יחזור ? להפועל ת"א מכבי ת"א ? למרות שזו השקעה של לאציו , הוא לא לקח בחשבון אם הוא ירצה לחזור לארץ בעצם אין לו לאן.