כל חיוך, ניצחון: סיפורו של אמיר רנד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏21/1/05.

1. נדב מיכאלי Member

גם,אבל לא רק,גדול החשיפה בתקשורת .
    2 המקרים היו משודרים בלייב מול כל המדינה (?) ,ואני חושב שהיו יכולים לעשות כתבות גם על מני לוי .
    מה שהכי מגעיל בסיפור פה זה שמכבי נישארו אדישים,רק סטרול נימני ניר לוין ושמעון קורק מגיעים לבקר פעמים רבות ותכופות ,כל האנשים האחרים פשוט שכחו מהעניין או "שיש להם עניינים אחרים על הראש".
    גועל נפש.

2. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

זאת מכבי ת"א... עוד לא הבנתם את זה? ללוני ולהנהלה אין רגש, כמו לשאר השחקנים.

3. נדב מיכאלי Member

יודע מה?
    שיראו טיפה אכפתיות,השחקן הזה (מני לוי) הגיע למצב הזה כשהוא לבוש במדי מכבי תל אביב .שבועיים קודם הוא הבקיע גול ניצחון .
    הוא גדל במכבי,אסור להם להזיז את התחת ולהיות איתו שם?
    הלוואי שיקרה נס ,מני לוי יוכל לדבר ויקלל את מכבי בלי סוף .

4. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

אני תומך בזה עד הסוף למרות היותי אוהד של מכבי. הם לא מראים טיפה של רגש, ולצערי לא ממש אכפת להם מהמצב שלו.

5. נדב מיכאלי Member

שלא יראו רגש,שיבואו לשם עם לב קר ,העיקר שיבואו ,שיגלו שיש להם לב .
    זה פשוט משגע אותי,שחקן שגדל בנוער של מכבי ,שיחק שם ונפגע במוחו כשהוא לובש את מדי מכבי תל אביב והם לא באים אפילו לבקר אותו?
    לפני חודש וחצי קראתי ראיון עם נימני שאמר שגם היום הוא ממשיך לבקר אותו למרות שהוא לא במכבי,כל הכבוד לו.
    אני בטוח שמני לוי ירצה להגיד על ההתנהלות של מכבי תל אביב הרבה מאד דברים שליליים ,ואני יתמוך בו (אם וכאשר).
    שכל אוהדי מכבי יכתבו על השלטים : את מני שכחתם ורק על קלינגר גוננתם.
    גועל נפש.

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

נדב אתה יודע בכלל מה זה צמח שאתה זורק את המילה הזאת בכל שורה?

7. בית"רי מלידה Member

שני מיקרים עצובים, ולא ממש דומים.

מה בדיוק מצבו של מני לוי - מרוב גירסאות, לא ממש ניתן לדעת.

האם ניתן היה לדעת מראש על הבעייה של מני לוי? לעניות דעתי כן, מכיוון שבעת המיקרה שלו, והרבה לפני ,כבר היה את כל הידע והטכנולוגיה לגלות פגמים בלב .אני יכול להגיד לכם שבדיקה פשוטה ולא פולשנית שעלותה כמה מאות שקלים היתה יכולה לגלות פגם לכאורה שכזה.

האם הבדיקות הרפואיות המתבצעות כיום לספורטאים הן כן יסודיות? לך תדע...( ואנחנו לא שכחנו כמה שחקנים כבר ניפטרו על כר הדשא בגלל בעייה בלב שלא אובחנה, למרות שניתן היה לאבחנה מבעוד מועד ).

רק אומר דבר קטן ,וידוע ,וגם זאת באופן הכללי ביותר : ככל שהחייאה מתנהלת זמן רב יותר, סיכויי הפגיעה גדולים יותר, וזמן ההתאוששות ארוך יותר.

ההתנערות של מכבי ת"א ממני לוי מגעילה ומכוערת, ונובעת ככל הניראה ממהלכים משפטיים שקשורים במיקרה הזה.

לגבי אמיר רנד:

מה סיכוייו להתקדם במשהו - אין לי ולו שמץ של מושג. חוץ מלאחל לבחור הזה רק טוב, אין לי מה להוסיף בקטע הרפואי / שיקומי שלו.

מי אחראי לפגיעה בו? האם ניתן היה למנוע? זה עדיין לא הוכרע מבחינה משפטית.

לגבי ההתנהלות של מכבי חיפה לגביו, יש כאן שאלה מוסרית יותר מורכבת, מכיוון שלהבדיל ממני לוי שהיה שחקן ( כלומר עבד במכבי ת"א ) אמיר רניד היה "בסך הכל " צופה במשחק.

גם במקרה רנד, יש עדיין התנהלות משפטית, היתה כבר הכרעה שיפוטית ראשונה, וכרגע מתנהל עירעור על ההחלטה . לדעתי, ההתרחקות של מכבי חיפה כמועדון מאמיר רנד נובעת ככל הניראה גם מעצות של עורכי הדין שלה, וממניעים כספיים.

שני המיקרים כאמור עצובים, ובשנייהם ישנה התנערות של הגורמים שאולי ( למה אולי? כי זה עדיין לא הוכרע משפטית! ) קשורים לשני המיקרים.

אולי הכסף מהווה כאן שיקול התנהגותי? אולי.

אם תשאלו אותי - את שני המיקרים ניתן היה למנוע, וזה מוסיף לעצב ולתיסכול על שני המיקרים האלו.

רוצים דוגמא לשאננות בליגת העל :

בבית"ר ירושלים לא מועסק יותר רופא במשחקים - האם הם בונים על נוכחתו של פרופסור אבי ריבקינד במשחקי הבית ביציע הכבוד בטדי? ( פרופסור אבי ריבקינד, מנהל מערך הטראומה והכירורגיה בבית החולים הדסה ען-כרם , היה הרופא שהצליח להחיות את מני לוי )

נערך לאחרונה ב: ‏26/1/05
  8. נדב מיכאלי Member

http://www.one.co.il/next.asp?id=58483&Bz=29
    תמונות ראשונות ממצבו של מני לוי + ביקורת קשה על מכבי תל אביב בעניין.
    ביום ראשון תציין משפחת לוי את יום השנה המצמרר ,דווקא במשחק בין בית"ר למכבי תל אביב,אותו משחק בו מני לוי התמוטט .
    מכל ליבי אני מאחל לו ולאמיר רנד שיחזרו ל-60% ממה שהיו קודם .
    כל טוב לשניהם ,אני מאחל להם למרות הכל שיהיו רק מאושרים ולא ידעו עוד צער.

9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

פשוט כואב הלב לראות את מני לוי.

10. נדב מיכאלי Member

צריך להוציא חוק,דווקא על מקרים כאלה,שקבוצות גם ישתתפו בטיפולים.
    מני לוי נפצע כשהוא לובש את מדי קבוצתו ,בה הוא גדל ואותה כניראה הוא יאהב כל חייו ,שמכבי לא יבקרו אותו ,שיתנו כסף למשפחת לוי שתוכל לטפל בו ,כנ"ל עם אמיר רנד.

11. בית"רי מלידה Member

מי אמר שאמיר רנד ומני לוי לא יוכלו ( הלוואי! ) לחזור לעצמם?

הנה, יש תקווה, ורק נקווה שזה יקח הרבה פחות זמן:

נס רפואי: החלה לדבר אחרי 20 שנה בתרדמת

הצוות הרפואי במוסד התקשה להאמין: לאחר שני עשורים בהם שתקה שרה סקאנטלין, היא שבה לדבר. "הם החזירו לי את בתי בחזרה", אמרו ההורים
    מוטי גל וסוכנויות הידיעות

גם הרופאים לא האמינו: במשך 20 שנה הייתה שרה סקאנטלין שרוייה בתרדמת עמוקה, לאחר שנדרסה בידי נהג שיכור. לפני חודש, היא החלה לדבר. אביה של סקאנטלין יודע שבתו לעולם לא תגיע להחלמה מלאה, אולם יכולתה לדבר ולשחזר זכרונות, החזיר לו את בתו.

שרה סקאנטלין הייתה תלמידת קולג' בת 18. ב-22 לספטמבר 1984 בילתה עם חבריה במועדון צעירים. כשצעדה לעבר מכוניתה, פגע בה נהג שיכור. הנהג שפגע בשרה נשפט לשישה חודשים בכלא באשמת נהיגה תחת אלכוהול, ועזיבת מקום התאונה.

במשך שני עשורים הייתה שרה שרוייה בתרדמת. במשך בשנים הצליחה רק למצמץ בעיניה: מצמוץ אחד ל"לא", שני מצמוצים ל"כן". לפני חודש החלה שרה לראשונה לדבר.

אף שדיברה לראשונה באמצע ינואר האחרון, ביקשה שרה מהצוות הרפואי שלא לספר על כך להוריה, עד לחג האהבה, בו תפתיע אותם. אך בשבוע שעבר כבר לא הצליחה להתאפק.

בשבוע שעבר, התקשרה אחות המרכז הרפואי בו אושפזה שרה, אל האם. "מישהי רוצה לדבר איתך", אמרה לה האחות, והעבירה את השפופרת לשרה: "היי אמא" אמרה. "שרה, האם זו את?" שאלה האם, ובתה השיבה בקול צרוד: "כן, אני בסדר, אני צריכה עוד איפור".

שרה סקאנטלין עדיין סובלת ממאורעות התאונה. היא צולבת את ידיה על החזה, אגרופיה קמוצים מתחת לסנטר, רגליה שרויות בעווית, ורגלה הימנית כה מעוותת עד שהיא כמעט מסובבת לגמרי. גם שרירי הצוואר שלה מתוחים כל כך, עד שאינם מאפשרים לה לבלוע או לאכול.

רופאה של שרה, ד"ר בראדלי שיל, אמר שהצוות הרפואי אינו מבין כיצד הצליחה לשוב ולדבר באופן פתאומי, אך מאמינים כי ייתכן שמסלולים עצביים במוחה החלו להתחדש. פריצת הדרך הזו, התרחשה באחד מפעילויות המוסד בו אושפזה.

באחד החוגים, שמעה לפתע אחת מעובדות המוסד את שרה אומרת "אוקיי, אוקיי".
    מנהלי המוסד הביאו קלינאי תקשורת שהחל לעבוד עם שרה. הם לא גילו את דבר הפעילות להוריה, כדי לא להפיח בהם תקוות שווא.

בשבת האחרונה נדהמה סקאנטלין מתשומת הלב שרכשה. לבושה בשימלה כחולה, השיבה לשאלות העיתונאים במילה בודדת. כן, היא מאוד שמחה ששבה לדבר, והדבר הראשון שתאמר להוריה לפני שישובו לביתם הוא "אני אוהבת אתכם".

הוריה של שרה יודעים כי לעולם לא תוכל לעזוב את המוסד הרפואי. שרה עדיין סבורה כי אלה עדיין שנות השמונים, ושהיא בת 18. אבל הם אסירי תודה לצוות. "המקום הזה הפך לבית שלה", אמרה האם, "והחזיר לי את בתי חזרה" .

(13.02.05, 18:03)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3045302,00.html

אוהדי חיפה ות"א בפורום: תפרסמו את זה בפורומים הקבוצתיים שלכם, כדי שזה יגיע למשפחות של מני ואמיר - אולי הקליניקה הזו בארה"ב תושיע אותם? הלוואי!