כוכבי הבונדסליגה לא מאותגרים מספיק?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י דנידין, ‏6/1/08.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם היו מאוד רוצים אבל עובדתית זה לא נכון. את שתי האליפויות בשנתיים האחרונות אינטר לא לקחו בצורה ספורטיבית (שלא באשמתם אבל בכל זאת לא בצורה ספורטיבית). אליפות אחת כי לקחו את התואר מיובנטוס והפחיתו נקודות למילאן ואת האליפות שאחריה כי יובנטוס שיחקו בליגה השניה ומילאן התחילו את העונה עם מינוס 8. לפני זה הם לא זכו בשום אליפות מאז שנת 1989 (כן כן, כמעט 20 שנה).

כי זו המדיניות של המועדון. כך היא תמיד הייתה ואני גם מקווה שתישאר.
    כבר כתבתי כאן הרבה פעמים. כסף לא מבטיח תארים. בטח לא תארים אירופאיים. תראה את כל הזוכות בליגת האלופות בשנים האחרונות. כמעט אף אחת מהן לא הייתה קבוצה שהוציאה עובר לזכיה הון עתק על שחקנים. לא מילאן, לא ליברפול ובטח לא פורטו. ריאל מדריד שפכו ב - 5 השנים האחרונות לפחות מאה חמישים מליון יורו. זה הביא להם משהו באירופה? כלום. בקושי אליפוי אחת מקומית ודווקא כשהם הוציאו פחות כסף באופן יחסי למה שהם רגילים ולהזכירך, ריאל לא ממש מתקשים לזכות באליפויות מקומיות (יש להם 31). ברצלונה - מאז הזכיה הקודמת שלהם בליגת האלופות ב - 92 לקח להם עוד 14 שנים לזכות בתואר שוב. בדרך הם הוציאו בערך חצי מליארד יורו על קניות בלי שום תועלת. אינטר - הוציאו על קניות קרוב לחצי מילארד יורו מאז הזכיה שלהם בגביע אופ"א ב - 97 ולא השיגו מאז שום תואר אירופאי (ואת האליפויות שהם זכו אני לא לגמרי מחשיב). לאציו שפכו בזמנו מאות מליוני יורו ומה קרה? כלום.
    צ'לסי מאות מליונים ואפילו לא גמר ליגת האלופות. אתלטיקו מדריד - אותן השקעות כמו לאציו בערך ואותן תוצאות. וכן הלאה.
    צריך מינמום של כסף כדי להיכנס למועדון של הגדולים (בית"ר ירושלים או מכבי חיפה, למשל, ממש לא מספיק). אבל אין צורך להשתולל ולהוציא מאות מליונים כדי להביא תוארים. צריך עבודה נכונה, סבלנות שכל ובשביל לזכות בתואר החשוב מכל גם מזל.

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/08
  2. mrwhat Member

נתחיל קודם כל ממה שרשמת לגבי מסע הקניות, אתה צודק. אבל, באירן לא הוציאו ערימות של כסף , ובכל זאת לא משכילים לשחק טוב בליגת האלופות, בן אם הם מוציאים כסף ובין אם לא.
    אז איך אתה מסביר את זה? ניהול לא נכון של הבעלים? אי סובלנות קשה מאוד(לא ראיתי את זה מצידם)?
    נראה לי ששנת 99 הייתה שנה קשה עבור מינכן , שנת מפנה, ורק שנה אני מאמין שבאירן יוצאים מהברוך שאליו הם נכנסו.

לגבי הליגה האיטלקית."הם היו מאוד רוצים אבל עובדתית זה לא נכון." , פשוט לא נכון! אינטר ,כרגע(והדגש על כרגע), הקבוצה הטובה באיטליה. יתר על כן, בשנים עברו יובה ומילאן לא היו כל כך הגונות(בנימה רכה), אז אני לא מחשיב את השליטה שהייתה להם אז.
    " לפני זה הם לא זכו בשום אליפות מאז שנת 1989 (כן כן, כמעט 20 שנה)."
    תאמין לי שאני יודע את זה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx , חלק מהזמן גם חוויתי את זה על בשריhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx . לדעתי, אינטר הייתה יותר טובה גם לפני האליפיות(הלא ספורטיביות כביכול), מהסיבה הפשוטה שהליגה לא הייתה הוגנת.

3. Brian the Lion Member

לא מאותגרים? תלוי איך מסתכלים..
    אירופה- הקבוצות הגרמניות פחות במירוץ על גביעים אירופאים מאשר אנגליה, איטליה וספרד.
    כסף- השחקנים הגרמניים מרוויחים פחות מאנגליה, איטליה וספרד.
    תחרותיות בתוך הליגה- אמנם באיירן תמיד בצמרת אבל האליפות אף פעם לא מובטחת לה, וכל קבוצה יכולה להגיע למקום ראשון, בניגוד ל3 הליגות החזקות ששם יש בין 2ל-4 קבוצות שכמעט תמיד מסיימות בארבעת המקומות הראשונים בגרמניה זה פחות מובטח.
    תחרותיות בין הליגות- די ברור שמבחינת עוצמה הליגה הגרמנית היא החלשה יותר מספרד אנגליה ואיטליה.
    קהל- המגרשים תמיד מלאים.

זאת אומרת שהשחקן הממוצע יודע שקשה לו יותר לקחת תארים אירופאים, קשה לקחת תארים גרמניים אם הוא לא משחק באחת מקבוצות הצמרת. הוא בטח יכול להרוויח יותר בקבוצה בליגה האנגלית על אותה השקעה וסגנון משחק. וגם ככה תמיד באים לראות אותו.
    ז"א זה איזשהו שילוב בין באמת חוסר אתגר לאפקט (אפקט שנוצר על ידי החוזק הכלכלי והתחרותי של שאר הליגות החזקות) שמוציא את העניין מהליגה מבחינת השחקן.

אפשר לדמות את התופעה הזו לילד שמשחק בצעצוע חדש שקנו לו ולאחר שראה שחברו לכיתה קיבל צעצוע משוכלל ויפה יותר הוא פשוט זורק את הצעצוע שלו ומאבד בו עניין.

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם מותר לי לוהסיף על האריה, אז עניין התחרותיות באירופה נמצא כבר במגמת שיפור וילך וישתפר עוד בקרוב מאוד, אבל עניין הסכומים והמשכורות לא ישתנה בהרבה. אני מניח שתהיה עליה, אבל עליה קלה שלא תגיע לרמות שיש כיום באנגליה ובספרד (אם כי שאלה אם רמת השכר ומחירי השחקנים המופרעת הזו תמשיך שם עוד הרבה זמן).

לא אמרתי שבשביל לזכות בתארים צריך לא להוציא כסף. מה שאמרתי שתארים לא בהכרח מביאים כסף.
    לגבי באיירן. ב - 8 השנים האחרונות הם הגיעו ל 2 גמרים, זכו באחד, זכו בגביע הביניבשתי ועד 3 או 4 פעמים רבע גמר וכמעט בלי להוציא כסף. הרבה יותר ממה שעשתה ברצלונה בתקופה הזו או אינטר או צ'לסי או מנצ'סטר או ארסנל או אתלטיקו מדריד (כל אחת מאלה הוציאה לפחות פי 10 יותר מאשר באיירן על קניית שחקנים). ושלא לדבר על זכיות מקומיות. אז קצת קשה לבוא בטענות להנהלה של באיירן.

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שמחפש תשובה טובה למה אין הרבה כוכבי על בגרמניה מוזמן לקרוא בכתבה הזו על השחקנים עם המשכורות הכי גבוהות באירופה.http://www.sportbild.de/sportbild/generated/article/fussball/2008/03/03/8528500000.html
    ברשימת 25 השחקנים המובאת כאן יש רק שחקן אחד שמשחק בגרמניה (לוקה טוני) וגם הוא רק במקום ה - 22, כשהרבה לפניו מצויים כוכבי על ושחקנים מדהימים כגון סול קמפבל ומייקל אואן.
    אתה הבנת את זה, ברוך?

נערך לאחרונה ב: ‏5/3/08
  6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב, זה הרי ידוע שבאנגליה משלמים את הסכומים הכי הזויים ומפורזים באירופה, אבל כמו שאתה אמרת בדיון אחר, הם גם מקבלים הכי הרבה כסף ( כמו זכויות טלויזה וכו).

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

דבר שאני לא מצליח בגרמניה הוא איך עם העובדה שהיא אולי ואפילו כנראה המדינה הכי חזקה כלכלית באירופה, לא קמים אנשים שיסירו את הכפפה ויהפכו את הבונדסליגה לליגה מובילה, וזה ככה שנים.
    הרי הכסף יכול להגיע, תיאורטית. כוח הקנייה של הקהל חזק לכל הדיעות כבר כמה שנים טובות, בבסיס הרמה גבוהה עם פוטנציאל להיות גבוהה מאוד, כוכבים עוברים שם - הרי לכולנו ברור שדייגו אחד הקשרים הטובים בעולם, דמיטר ברבאטוב נחת באנגליה אחרי גרמניה והפך ללהיט, איפה יקום מי שימשוך את השחקנים להישאר ויחזק אותם באסים?

לדעתי הבעיה היא שיווקית בעיקר. לרוב העולם קשה לקבל שפה כמו הגרמנית וכמובן שיש גם מאפיין היסטורי שמעט מחלחל מעל לפני השטח, וזו הסיבה העיקרית שהשקעה מאסיבית עלולה לגרום בעיקר הפסדים מאסיביים.

הביאו את הדוגמה של פולהאם? מחזיק בה אחד האנשים העשירים באנגליה. ממש לא רק זכויות שידור.

נערך לאחרונה ב: ‏5/3/08
  8. דנידין Member

מבחינה כלכלית אנגליה היא המדינה העשירה באירופה (ואת זה אתה צריך לדעת).
    אחת הסיבות לעובדה שהגרמניות מבחינה כלכלית ( פרט לבאיירן) לא עומדות בתחרות היא הזרמת הכספים העלובה שהן מקבלות מההתאחדות ומזכויות השידור.
    ודווקא הבונדסליגה מבחינה שיווקית עובדת נהדר באסיה ובאפריקה. הבעיה היא בעיקר באמריקה ובאירופה. הסיבות הן אכן חלק ממה שאתה רשמת, מה עוד שתמיד קל להתחבר לאיפה שהכסף הגול והבקהאמים, זידאנים ורונאלדואים משחקים, חבל שזה לא נשפט מבחינת רמה.

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

שניכם לא צודקים. אתם אולי לא יודעים אבל הליגה הגרמנית מאוד מאוד מאוד פופלרית בעולם. כולל באירופה. לא לכולם מפריעה השפה כמו שהיא מפריעה לאנשים בארץ (למרות שמה הם בשהם שומעים זה בכלל הולנדית) ובהרבה מקומות ההיסטוריה היא הסטוריה ואנשים יודעים שלכל אחד (ומדינה) יש את החבילה שלהם. למשל המשחק של רוסטוק נגד באיירן שפתח את הסיבוב השני (מקום אחרון או משהו כזה נגד מקום ראשון) שודר ישירות ל 187 מדינות. המשחק של שאלקה נגד באיירן שודר ישירות ל 160 מדינות וכן הלאה.
    גם במדינה עצמה הליגה סופר פופלרית עם ממוצע הצופים הגבוה בעולם.
    אבל, הכסף הגדול יכול לבוא רק משלושה מקומות לפי הסדר שידורי טלביזיה, מרצ'נדייז ובעלים (הכנסות מכרטיסים זה זניח בתקציב של קבוצה). עד שהמכרז יפתח מחדש (ב 2009) זה המצב בגרמניה - מחיר נמוך לגבי בעלויות אני מניח שלירן ידע להסביר יותר טוב אבל אי אפשר או קשה מאוד לקנות בעלות פרטית על קבוצה בגרמניה, אלא אם אתה רושם אותה מהליגות הנמוכות ביותר ומתחיל לעלות ואת זה אף מליונר לא יעשה. לכן, כשלפחות 2 מקורות מתוך 3 אינם בנמצא לא ישולם כסף גדול.
    לזה צריך להוסיף את שנות השפל עם השגים חלשים באירופה אז לכוכבים אין מה לבוא. אבל, ולדעתי כבר רואים את השינוי הקבוצות מתחילות לחזור לעצמן באירופה ובתוך כמה שנים יהיו הישגים יותר ויותר טובים ואז גם יבואו יותר כוכבים.

10. Olli Member

ממש לא.
    אם התכוונת לעושר נטו, אז זו לוקסמבורג (לפי הדירוג שנערך לפני שלוש שנים- כרגע אני מאמין שנורבגיה כבר מחזיקה במקום הראשון).
    ואם התכוונת לעוצמה כלכלית, אז גרמניה הרבה הרבה לפני אנגליה (הכלכלה השלישית בעולם אחרי ארה"ב ויפן).

11. nerya5890 Member

פחות מזה שזה קשור לכסף , לדעתי - זה קשור למסורת,אם וכאשר נגיע למצב שבו באיירן , ברמן , המבורג וכל שאר הגרמניות ישלטו בכדורגל האירופאי ויתחילו לזלול תארים - שחקנים טובים יבואו (כמו המצב הנוכחי) אבל לשם שינוי יישארו, כי ברגע שלקבוצות הגרמניות יהיו יומרות לצמרת האירופית וגם תוצאות ושם של קבוצות שולטות - שחקנים יבואו.
    ואני משער שעוד כמה זמן שהכשרונות החדשים (ולדעתי מרטין פנין הצ'כי יעמוד בראשם) גם יעמדו לעזוב, הדיון יצוץ לו מחדש. וכמו שכבר אמרו וחוזר חלילה.

12. bayer04 Member

זה בדיוק העניין.
    אין תארים לקבוצות מהבונדסליגה, וזה קורה כבר יותר מדיי שנים. כמה שאנחנו מתמוגגים מתצוגות הכדורגל בליגה, זה עדיין לא ליגה ספרדית או אנגלית, וכדי להגיע לרמות האלו הקבוצות תצטרכנה לעבוד קשה, ולהשקיע יותר כסף.