כוכבי הבונדסליגה לא מאותגרים מספיק?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י דנידין, ‏6/1/08.

1. mrwhat Member

ולמה זה קורה? , אפשר הסבר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx?

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ארז, בלי להיכנס לדקויות פיננסית באיירן מבחינה כלכלית לא נופלאת מאף קבוצה באירופה.

3. riquelme1 Member

הקבוצה העשירה בעולם לשנת 2007 היא ריאל מדריד. באיירן עם אני לא טועה במקום ה-4 או ה-5. היא בין ה-5 הקבוצות העשירות בעולם, אבל יש קבוצות שעולות עלייה מבחינת כלכלית.

וזה לא קשור לדיון, יש הרבה סיבות ששחקנים כמו ואן דר פארט מעדיפים את הליגה הספרדית\איטליקת\אנגלית, למרות שגם באיטליה יש בעיה גדולה מאוד, שגם קאקא דיבר עלייה, השחקנים הטובים באירופה כבר לא מגיעים לאיטליה בגלל הרבה בעיות, בעיקר בגלל האוהדים ובעיקר בגלל שהכלכלה האיטלקית נמצאת בשבר עמוק- זה פוגע בליגה.

לגבי גרמניה יש הרבה סיבות, כסף זה אחת הסיבות, אבל בעיקר הצלחות, כמו שאמרו פה שחקן כמו ואן דר וארט או דייגו, יודעים שביובנטוס ובריאל מדריד הם ישיגו הרבה יותר תארים וחשיפה מאשר בהמברוג או בברמן, למשל. יש עוד הרבה דוגמאות, אבל זה כבר נושא נדוש.

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי אתה מבלבל עם הקבוצה עם ההכנסות הכי גדולות. אבל זה לא משנה. כך או כך, באיירן היא מבחינת חוסן ויכולת כלכלית בטופ של הטופ העולמי.

5. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריקלמה1, אין באיטליה שום משבר כלכלי. יש באיטליה עול מיסים כבד על כל מה שקשור בשחקנים זרים ולכן לעיתים קבוצות איטלקיות מתקשות להתמודד עם הסכומים שהספרדיות והאנגליות מוציאות.

6. riquelme1 Member

ופרשת השחיתות, וכול הבלאגן עם האוהדים האיטקלים בטח לא תורם.

לא סתם שחקנים כמו מארסקה, דה סקנטיס, והרבה איטלקים רבים עוברים לספרד או אנגליה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/1/08
  7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותם, יש ועוד איך יש משבר כלכלי באיטליה, אני מדבר על משבר שהוא מעבר לעמודי הספורט והוא כמובן משתקף כהיגד בכדורגל. בספרד אומנם אין מסים בגובה של 50% על זרים (אלא 25%), אולם באנגליה יש. ועדיין לאציו שרוצה את בומסונג תקרת השכר שלה הינה שליש מהשכר אותו הוא מקבל ביובנטוס (מליון וחצי אירו), לעומת זאת פולהם כבר פועלת בכל החזיתות כדי להחתים אותו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/1/08
  8. דנידין Member

הפכתם את הנושא שוב למריבות המגוחכות שלכם על הליגה ספרדית, אנגלית, איטלקית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx

נדב, אתה מדבר על התאוששות מהמשבר, הבעיה שבזמן שהגרמניות היו במשבר, הספרדיות, איטלקיות ואנגליות היו בפריון כלכלי. מה שיצר פערים ענקים, גם מחשבתים, לא רק כלכלים. מבלי כניסה של כמה יזמים לעסק הבונדסליגה לעולם לא תצמצם את הפערים.

9. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שלפולהאם יש יותר כסף מלאציו, לא אומר בהכרח שהכלכלה הבריטית/אנגלית חזקה יותר כרגע מהאיטלקית. אני לא אומר שלא כך המצב, אבל חשבון הבנק של פולהאם לא יהיה הנתון שיעיד על כך. לפולהאם יש יותר כסף בעיקר בגלל אותו חוזה של קבוצות הפרמיירליג עם רשת סקיי.

מדי פעם אני עובר באינטרנט על הכותרות בעיותנים המובילים באיטליה ועוד לא נתקלתי בידיעות שמעידות על איזשהו משבר כלכלי במדינה, בטח לא כזה שיכול להשפיע בצורה משמעותית על הקאלצ'ו. יכול להיות שכמו תמיד כמה מחוזות בדרום מתלוננים על עוני ועל בעיות בתחום הכלכלי, אבל המחוזות במרכז איטליה ובמיוחד בצפונה נמצאות במצב מעולה ככל שידוע לי. כבר כמה שנים שלומבארדיה היא רשמית המחוז העשיר באיחוד האירופי, ואני לא רואה סיבה שזה ישתנה. אם יש לך קישורים לנתונים או כתבות שירחיבו על המצב הכלכלי באיטליה, אני יותר מאשמח לקבל אותם.

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נשמע כאילו אתה מאשים אותי במשבר. אבל אני רק ציינתי עובדות. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    אבל זה מה שקרה ואין מה לעשות נגד זה. את הנעשה אין להשיב. מה שכן, צריך לחשוב איך הולכים מכאן קדימה. ואת זה עושים היום בגרמניה. גם הצלחת הנבחרת עזרה ותעזור לזה.
    בכל מקרה סכומים כמו באנגליה או ספרד לא יהיו בגרמניה וגם רכישות מועדונים ע"י אוליגרכים, למזלנו. לא צריך יזמים/אוליגרכים (סתם, תאר לך מה יקרה לצ'לסי אם מחר רומן אברמוביץ' מתרסק עם המסוק הפרטי שלו. כנראה שהיא תימצא את עצמה ליד לידס). מה שצריך זה כניסה של ספונסרים ועבודה על תשתית של צעירים וסבלנות. את כל זה יש בגרמניה ולכן ביחד עם שינוי דרך המחשבה שכבר נעשה לאט לאט נחזור למקומנו הטבעי גם מבחינת הצלחות באירופה.

11. Ampelmann Member

חבר'ה, חבר'ה, חבר'ה...קצת נאבדתם בדיון הזה (לפחות בחלק הראשון שלו).
    קודם כל, רפאל ואן-דר-וארט, למי שזוכר, נכנס להמבורג בידיעה של שני הצדדים שמדובר רק בתקופת מעבר. המבורג הסכימה לעניין כדי לקבל שחקן גדול בכסף "קטן" יחסית, ורפאל הסכים לעניין כי הוא הבין שעדיף לו ללמוד מהטעויות של החברים לקבוצה באייקס ולא לרוץ ישר לטופ. לספסל של הטופ, זאת אומרת.
    מכאן גם ההבנה שהשחקן "מיצה" את הבונדסליגה גם בלי לקטוף תארים. המטרה לא היתה להרים את המבורג, אלא "לעבור שלב" בדרך למעלה.

לגבי אוליגרכים- אתם תמכתם וביכיתם את המחסור של אוליגרכים בגרמניה -אני בוחר לברך. נכון שבכדורגל של שנות האלפיים אוליגרכים נחשבים ל"בשורה" של כל מועדון כדורגל חצי בינוני. גאידמק הקפיץ את בית"ר, אברמוביץ' בנה את צ'לסי, פרז בריאל, גם לליגה הסקוטית יש אחד ולאוקראינית ואפשר להמשיך. אבל אם מסתכלים על התמונה הכללית, הכניסה של מיליארדרים חסרי מגבלות לכדורגל לא הביאה מעולם אפקט חיובי לספורט הזה.
    קחו לדוגמא את צ'לסי. מאז שהגיע אברמוביץ' לקבוצה, המועדון ידע הפסדים של כמעט מיליארד(!!!) ליש"ט, הליגה האנגלית כולה, למעט הכחולים, נפגעה מחוסר התחרות (כי גם כשהיתה תחרות, אוהדים הרגישו ש"אברמוביץ' קנה את האליפות" ולפחות האוהדים "לייט" הניחו שאין טעם לראות ליגה שיודעים איך תגמר), המחירים של כרטיסים לפרימיירליג עלו בעשרות אחוזים בעשר השנים האחרונות וגם חוויות כמו עישון ואכילה נאסרו או הוגבלו בחלק מהיציעים. התוצאה, אפילו באנגליה, היא של פגיעה אנושה בקהל. פחות (לא הרבה פחות, אבל פחות) אוהדים מגיעים היום למגרשים אפילו בהשוואה לעשור הקודם שנשלט כולו בידי פרגוסון. הקהל שכבר כן מגיע הוא לא אותו קהל ששר וצועק, ה"עמך" הפשוט, אלא קהל מבוגר יותר, אמיד יותר ומלא תיירים יותר, כי אלה האנשים שיכולים להרשות לעצמם להגיע בקפידות למשחקים ומה בסוף? הפעם האחרונה שאנשים השתוללו עם כסף בשוק ההעברות האנגלי נגמרה רע. עד היום שחקנים באנגליה נקנים בסכום גבוה מדי ואפילו גרוע מזה- מה אתם חושבים שיקרה לצ'לסי או לבית"ר ביום בו לבוס ימאס? אני לא רואה את הכחולים של אברמוביץ' ממשיכים לשלם משכורות עתק לשחקנים כמו טרי (120 אלף ליש"ט לשבוע) או למפרד (100, אם אני זוכר נכון) ובטח שלא לפלופים כמו בן חיים הדחליל. התוצאה? סביר שרוב השחקנים לא יסכימו להפחתה משמעותית בשכר. מי שיוכל יקבל חוזה דומה במקום אחר ומי שלא יקבל הצעות ממקום אחר, סביר להניח שגם לא יהיה ראוי לייצג קבוצה בסדר גודל שכזה.

הסיבה שהכסף בגרמניה הוא "כסף קטן" נובעת בעיקר מהעובדה שאין אוליגרכים שישגעו את שוק ההעברות והמשכורות, ולא פחות מזה שהמחיר של כרטיס הוא מהנמוכים באירופה (ולכן אין הכנסות מספיקות לשלם עשרות אלפי ליש"ט בשבוע לשחקנים כמו באנגליה וספרד). התוצאה? למעט באיירן והברקות מדי פעם, הגרמניות נכשלות באירופה, אבל בבית, לקבוצות מדויטשלנד יש את הממוצע הגבוה ביותר באירופה של אוהדים בכל מחזור כדורגל.
    אז שילך ואן דר וארט, אני מעדיף לראות את המבורג בלעדיו ולשלם 7 יורו לכרטיס הזול ביותר במקום לשמור אותו ולשלם 15 על אותו מקום בדיוק.

12. ido-s Member

הקבוצות בליגות האנגלית, האיטלקית והספרדית מצליחות למשוך אליהן את השחקנים המצויינים מהליגה הגרמנית. קבוצות כמו המבורג וורדר ברמן לא יכולות להתמודד עם סכומים כמו של ריאל, יובנטוס, ומנצ'סטר (בלי קשר להעברות). אם אחת מהקבוצות הנ"ל תרצה שחקן מסויים הן ייקנו אותו ולא הקבוצות הגרמניות.
    לפי דעתי גרמניה חייבת לשמור על שחקני הרכש כדי שהליגה תהיה יותר מעניינת.
    בליגה האנגלית יש את מנצ'סטר, צ'לסי וארסנל שמתחרות על האליפות.
    בליגה האיטלקית יש את אינטר, מילאן, יובנטוס והשנה גם רומא מתמודדות על האליפות.
    בליגה הספרדית, כמו כל שנה, יש את ריאל מדריד וברצלונה שמנסות לקחת את האליפות אחת לשניה.
    בליגה הגרמנית זו באיירן. שנה שעברה שטוטגרט לקחה את האליפות לאחר עונה גרועה של באיירן אבל כל השנים לפני זה רק באיירן זכתה באליפות. זה אומר משהו על התחרותיות בליגה.
    לא שבליגה הצרפתית הכל דבש. שכל שנה כל אתרי ההימורים סוגרים על אליפות של ליון ביחס של 1:1, אבל זה לא שייך לפורום הזה.

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק מראה על (חוסר) הידע שלך בכדורגל הגרמני.
    מבחינת תחרותיות זו הליגה הכי תחרותית באירופה. זו הליגה שמסתיימת הכי צמוד מכל הליגות והליגה עם הכי הרבה אולופות שונות בכל 10 שנים נתונות. גם כשבאיירן זכתה באליפיות חלק גדול מהן היו בשניים השלושה המחזורים האחרונים כולל שתי אליפויות שהיא השיגה ממש במחזור האחרון (אליפות אחת בזמן הפציעות של המשחק האחרון).
    מעבר לזה שבספרד (כמעט) תמיד ריאל מתמודדת נגד ברצלונה וליהפך (אמנם פעם בכמה זמן קבוצה אחרת מתמודדת במקום ריאל או ברצלונה אבל בסופו של דבר חוץ ממקרה ולנסיה ריאל או ברצלונה בסוף לוקחות), באנגליה מנצ'סטר מתמודד מול צ'לסי (ולהיפך) ולפעמים גם נגד ארסנל (ליברפול מזמן מזמן לא התמודדה על האליפות) ובאיטליה (כשאין עונשים של הפחתת נקודות) זה יובנטוס נגד מילאן בד"כ הרי שבגרמניה באיירן מתמודדת פעם נגד ברמן, פעם נגד שטוטגרט, פעם נגד שאלקה פעם נגד לברקוזן, פעם נגד המבורג ועד לא מזמן גם דורטמונד היו בסיפור (זכו באליפות 2002) ולפני זה גם קייזרסלאוטרן. כך שכדאי שתבדוק טוב טוב ותראה מבחינת תחרותיות אין מתחרות לליגה הגרמנית.

14. jorhe Member

אם היית עוקב אחריי הליגה הגרמנית היית מבין שכול מה שרשמת זה שטויות ..וזה במילה עדינה .

ובקשר לדיון הזה בכלל ,אל תהפכו את הבונדסליגה לליגה חלשה ..זו תקופה רעה באירופה וזה הכול .
    הליגה תחרותית ,הקהל ממלא את האצטדיונים ,האווירה , המועדונים ..הכול ברמה הכי גבוהה .
    הדבר היחיד שחסר זה הצלחות באירופה ,דבר שהיה ועכשיו לא .
    אם שנה הבאה יהיה שינויי והגרמניות כן יתמודדו על תארים אירופאים (כמו שהיה תמיד ) אז אף אחד לא ידון בדיונים כאלה .

גם האיטלקיות היו במשבר בשנות האלפיים ,גם האנגליות לא השתתפו במפעלים אירופאים 5 שנים (ושום מילה על הליגה הספרדית - אין לי עצבים לעמי)
    הכול עניין של תקופה .
    הדברים הולכים להשתנות http://www.asoccer.co.il/fmisrael/html/emoticons/smile.Xxx

15. mrwhat Member

nfcb , הכל טוב ויפה ,אבל רק תיקון קטן לגבי הליגה האיטלקית. אינטר היא זאת ששולטת בסצינה , אולי בשנים עברו מילאן ויובה שלטו , אבל כולנו יודעים למה.
    ולנושא, באירן השנה עשו מסע קניות נהדר(רק חבל שהם לא קוצרים את הפירות באלופות) , אבל לפני כן הייתה לה הידרדרות משמעותית. ואני שואל , למה הבעלים של באירן לא שיחרר את הרצועה(חוץ מהשנה) והוציא יותר כסף מהרגיל כדי להביא שחקנים גדולים למינכן?לטענתך(אני בטוח שאתה צודק,אגב), הבעלים יושבים על הר של כסף, אז מה הייתה הבעיה שלהם להוציא כסף , ולהתחרות בשוק הטורף שמשתולל באירופה?

מעבר לזה שבאירן שנה הבאה הולכת להיות מהאריות באירופה, אני מאוד מקווה שורדר,שאלקה,המבורג או שטוטגרט(לפי תחילת העונה הקטסטרופלית שלהם אפשר לוותר) יצטרפו אליהם, כי יש בקבוצות האלה המון פוטנציאל לא ממומש.

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/08