כדור הזהב וטקס בחירת השחקנים של פיפ"א 03/04

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י AFC, ‏13/11/03.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

כאן אני מסכים עם בני..עופר , רונאלדו לא הציג כזאת יכולת מדהימה במחזורים האחרונים (הוא שיחק אולי ב5 האחרונים..אחח ימי השידור האחרונים של הליגה בישראל..מוות ליס http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx וגם שהוא שיחק הוא שיחק 2-3 משחקים מלאים ובשאר פה חצי שעה ופה רבע שעה)
    הפרס לא היה מוצדק בכלל לא היריבות של ברזיל במונדיאל היו קלות מידי וגם צרפת וגם איטליה וגם ספרד היו מביסות בקלילות כמו ברזיל אבל זה לדיון אחר..

הגביע לא היה מוצדק מה שמוכיח את טענתי שהכל פוליטיקה.

2. Reyes Member

אני אקח אחד מכל קטגוריה (חוד, קישור, הגנה, שער).

בחירתי בשער היא ג'יג'י בופון שהיה הגורם המרכזי להגעתה של יובה לגמר ליגת האלופות, בין היתר בזכות הפנדל שהוא עצר בחצי גמר. וכן, יש לו חלק גדול בהחמצה של פיגו.

הגנה? רוברטו קרלוס היה נמרץ כמו תמיד, אם כי חלה ירידה קטנה ולא משמעותית, לפחות עפ"י דעתי, ביכולתו... למרות זאת, את הפרס אני נותן לטוראם. המגן הימני הטוב בעולם שעבר עונה נפלאה.

בקישור אני עם, כמה מפתיע - מקללה. שוב - אם מקללה היה באותו משחק גומלין מול יובה, אני טוען שריאל הייתה היום אלופת אירופה.
    נדבד נתן את העונה הגדולה בקריירה שלו אבל בגלל שראיתי מקללה הרבה יותר - אני איתו.
    גם דקו נתן עונה מצוינת, אחד מהאחראים הבלעדיים לזכייתה של פורטו בגביע אופ"א, אליפות פורטוגל והגביע הפורטוגזי.
    גם ניהאט היה דומיננטי ביותר... אני לא מבין למה הוא בקישור ולא בחוד אבל שיהיה...

בהתקפה מפאבלו איימאר וולנסיה לא ראינו הרבה במיוחד אשתקד (אני לא מכליל את העונה הנוכחית), לכן, הבחירה שלי היא רוי מקאיי, שחקן שכבש 39 שערים כמדומני בעונה שחלפה. 39! העונה בגרמניה הוא מוכיח שהוא לא שכח לכבוש והדבר מחזק את דעתי שלו מגיע פרס כדור הזהב של הפרנס פוטבול.
    פאולטה כהרגלו כבש בצרורות בליגה הצרפתית, אך היא לא קנה מידה...
    קובאצ'ביץ', כמו חברו לאראלה, ניהאט, נתן בעונה שעברה את עונתו הגדולה ביותר אך הוא אינו שומר על יציבות.

כמה תמיהות:
    מה בקהאם עושה ברשימה?
    מה קלייברט עושה ברשימה?
    ומה אואן, לעזאזל, עושה ברשימה?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/11/03
  3. AFC Member

לא נכון. אואן זכה כי הציג יכולת מצוינת בליגה ובנבחרת. בין השאר הוא זכה בגביע אופ"א עם ליברפול. אם מה שאתה אומר הוא נכון אז דקו חייב לקבל את התואר תיכף ומיד - הוא זכה בטריפל עם פורטו. אבל ברור לך ולי שהוא לא יזכה וגם לא מגיע לו לזכות, נכון? אם הוא היה למשל לוקח את הצ'מפיונז לצד הדאבל בפורטוגל, אז היה אפשר להגיד שהזכיה מגיעה לו. אבל גביע אופ"א זה סתם מפעל זניח שהוקם ע"י אופ"א כדי לתת לקבוצות הקטנות תחושה שהן חשובות (רק לפי הרווחים מהגביע אפשר להבין את זה).

רונאלדו לא שיחק יותר מעשרה משחקים במדי אינטר ואני זוכר שהוא כבש בערך שלושה שערים. במונדיאל הוא כבש הרבה נגד נבחרות כמו קוסטה ריקה, סין ובלגיה. מצטער, זה לא ממש מרשים אותי ואני לא חושב שהתואר הזה הגיע לו.

ניב - קלייברט ואואן נכנסו בגלל השם הגדול שלהם כנראה כדי להשלים 50 מועמדים. גם לי לא ברור איך אפשר להכניס אותם לרשימה. ההצבה של בקהאם ברשימה היא נכונה. דם אם התקשורת נכנסת לו לחיים, זה לא אומר שהוא שחקן כדורגל גרוע. הוא היה אחד השחקנים האחראים לאליפות של מאן יו, הוא השחקן הכי חשוב בנבחרת אנגליה ועכשיו הוא משחק טוב מאד בריאל מדריד (בניגוד למה שאתה טוען). אם כבר, אני הייתי מתפלא על הנוכחות של סלאגדו ברשימה. או קיבו. או שבצ'נקו.

4. ofer16 Member

תשמע, לא יעזור כלום, אבל הליגה בפורטוגל פשוט לא נמצאת ברמה של הליגות הטובות באירופה. גם העניין שהיא יוצרת ברובה המוחלט של היבשת קטן מאוד. על שחקנים כמו נדבד ומלדיני יש קונצנזוס שמגיע להם התואר, לפחות אצל אנשי המקצוע.

גם רונאלדו בעונה שעברה (אחרי המונדיאל) נחשב לשחקן הטוב בעולם. לא משנה לאנשים נגד מי הובקעו השערים, אלא העובדה שהשחקן הזה היה מלך השערים של המונדיאל, והראה יכולת טובה במהלך כל הטורניר. גם לגביו היה קונצנזוס שהוא המועמד הבכיר ביותר לזכייה בפרס. אני מזכיר לך שאחרי המונדיאל הוא היה השחקן המבוקש ביותר בעולם, וריאל מדריד רדפה אחריו, לא לחינם.

5. AFC Member

יכול להיות שזו הסובייקטיביות של העיתון הצרפתי או שפשוט אמרתי כאן דברים נכונים, אבל הנרי, זידאן ונדבד הם הפיינאליסטים לתואר. לפי סוקראייג' הנרי ככל הנראה יזכה. וזה מגיע לו יותר מלכל שחקן אחר, גם יותר מלנדבד וזידאן.

הנרי כבש (בערך) 43 שערים מינואר שעבר עד לינואר הנוכחי. הוא בישל גם קצת פחות מ-30 בישולים. בנבחרת צרפת הוא דורס יחד עם חבריו את כל מי שמתייצב מולם. עם כל הכבוד לנדבד וזידאן, זו השנה של הנרי. לא יהיה גאה יותר ממני אם הוא יזכה בתואר הזה.

מלדיני לא הוכנס לרשימה, ובצדק.

6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אויי דיי..לא תמיד צריכים להיבחר החלוצים בגלל שהם מבקיעים הרבה..
    אם הנרי יבחר ולא למשל נדבד זה יהיה אחד מהדברים הכי מטומטים(מטומטמים כמו הבחירה האומללה של קרלוס למגן השנה של 2003) שיכולים לקרות סלחו לי אבל בזירה האירופאית הוא לא היה משמעותי כמו נדבד ומלדיני(יענו ליגת האלופות).

וזידאן? ממש לא להיות שם.

נערך לאחרונה ב: ‏26/11/03
  7. נדב Member

אני מסכים איתך שהנרי לא היה ממש פעיל בזירה האירופאית (אלא באנגלית וזה גם נחשב...)

אבל מה שאמרת על זידאן , על מה אתה מתבסס ! ? אם יש כמה שחקנים שצריכים לזכות (לפי דעתי) : נדבד , זידאן או ראול (מאלדיני , לפי דעתי , קצת פחות)

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

זידאן לא היה כזה משפיע בשנה שעברה על קבוצתן..היו טובים ממנו גם בריאל.

9. Reyes Member

ב-15 בדצמבר בבאזל גם פיפ"א תבחר את שחקן השנה שלה.
    ה'אס' טוען כי המועמדים המובילים הם רונאלדו, הנרי וזיזו.
    http://www.as.com/portada/imgs/portadas/fifaw2003candi.Xxx

בעונה הקודמת זכה רונאלדו שהקדים את קאן וזיזו.
    ב-2001 פיגו שהקדים את בקהאם וראול.
    ב-2000 זידאן שהקדים את פיגו וריבאלדו.
    ב-1999 ריבאלדו שהקדים את בקהאם ובאטיסטוטה.
    ב-98 זיזו שהקדים את רונאלדו ודאבור סוקר.
    ב-97 רונאלדו שהקדים את ר.קרלוס עמיתו וברגקאמפ.
    ב-96 רונאלדו שהקדים את ווה ושירר.
    ב-95 ווה שהקדים את מלדיני וקלינסמן.
    ב-94 רומאריו שהקדים סטויצ'קוב ובאג'יו.
    ב-93 באג'יו שהקדים את רומאריו וברגקאמפ.
    ב-92 ואן באסטן שהקדים את סטויצ'קוב והסלר.
    ב-91 מתיאוס שהקדים את פפין ולינקר.

בני או גבי - כדאי שתערכו לתואר שחקן השנה של פיפ"א ותואר שחקן השנה של פיפ"א או משהו בסיגנון...

10. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

נו באמת...פיפא שוב מאכזבת..כדי שלא תתלוננו שאני פרו איטלקי אז אני אציע שם של אדם אחד -נדבד...היה יותר טוב השנה מן רונאלדו,זידאן והנרי.פשוט מעולה.

11. Forza Sampdoria Member

מגיע למאלדיני , בלי שום צל של ספק ... ולנדבד גם , אבל מפני שמאלגיני כנראה לא יוכל להתחרות עוד על התואר, אז אני הייתי מביא לו אותו .

נערך לאחרונה ב: ‏26/11/03
  12. ehudas Member

החלטה תמוהה של אופ"א ואני חושב שהם הוכיחו היום שהם נותנים לאותם שחקנים את הפרסים המחורבנים שלהם באופן קבוע..תמד זה זידאן או רונאלדו וזה כבר הפך להיות מצחיק כי אין פה אחד שיכול לטעון שמאלדיני ונדבד לא צריכים להיות ברשימה הזאת.
    ועכשיו בטח יאשימו אותי שזה בגלל שאני אוהד איטליה, אבל התוצאות מדברות בעד עצמן ואופ"א הוכיחה שהכל אצלה מכור מראש..

גועל נפש

13. AFC Member

אהוד (וחלק מההודעה מכוונת גם אל יניב) - קודם כל, אופ"א נתנה את הפרש שלה לאחר הזכיה של מילאן בצ'מפיונז ליג ואין לה שום קשר לבחירות. הבחירות כעת הן של פיפ"א והעיתון הצרפתי "פראנס פוטבול" היוקרתי. לא צריך סתם להאשים את פיפ"א.

אפשר לומר שהבחירות של "פראנס פוטבול" הן סובייקטיביות, אבל אתה לא יכול להאשים את פיפ"א מהסיבה הפשוטה שהבחירה לא נעשית ע"י ועדה או משהו כזה, אלא ע"י כל המאמנים הלאומיים שמצביעים לשחקן שנראה להם.

לרונאלדו אין מקום ברשימה, ולדעתי גם הזכיה שלו בפעם שעברה לא היתה מוצדקת. זידאן שחקן מדהים אבל השנה הוא לא היה בשיאו, ועדיף היה להציב את ראול במקומו. נדבד לא היה פיינאליסט באף אחד מהמקרים... לדעתי הגיע לו לפחות תואר אחד מהם. השני, כמובן, להנרי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx.

השחקן האחרון שזכה ב"דאבל" היה ריבאלדו בשנת 99 או 98 (מצטער, אבל אין לי כוח לבדוק). האם זידאן או הנרי יחזרו על ההישג הזה?

14. נדב Member

זה לא ממש קשור אבל זה המקום הכי מתאים שמצאתי ...

וופ"א ואדידאס הציגו את כדור המשחק החדש של אדידאס שישוחק במשחקי יורו 2004 :

http://www.euro2004.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/EURO/130267_351X180.Xxx

ישפיע על המשחק ?? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

זידאן בודק מאיפה כדאי לו לבעוט ... http://www.euro2004.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/EURO/130268_104X102.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/11/03
  15. king_del-piero Member

אין ספק שמגיע הפרס לפאבל נדבד האחד והיחיד!!!!
    אין מישהו שעשה דברים שהוא עשה בשנה האחרונה: זכייה בליגת האלופות (נו פנדלים מה זה אומר...), וזכייה בליגה האיטלקית!!!
    אם כל הכבוד לפאולו מלדיני (ויש לי) הוא נתן קריירה מצוינת אבל העונה האחרונה שלו הייתה ככה ככה בלשון המעטה...
    אין ספק שמגיע לפאבל נדבד וחבל שהצרפתים החארות האלה לא מבינים את זה!!!