כדור הזהב וטקס בחירת השחקנים של פיפ"א 03/04

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י AFC, ‏13/11/03.

1. Julian Joachim Member

פאבל נדבד וכל מילה נוספת מיותרת. לבחור את מלדיני זה כמו לתת לבמאי זקן אוסקר על בימוי שלא מגיע לו. אולי אפשר לתת לו פרס בדומה למפעל חיים אבל להגיד שהוא היה הכדורגל הכי יעיל (זו ההגדרה הכי טובה) באירופה השנה? ממש לא. אפילו במילאן יש שחקנים עדיפים, ואולי לא ראיתי את הליגה האיטלקית אבל בה מילאן לא זכתה. אני ראיתי צ'מפיונז, וראיתי את סיידרוף אינזאגי נסטה וגם דידה תורמים יותר ממלדיני. וזה המפעל שהכי משנה בנושא הזה, כי הוא כלל אירופאי, וגם בגלל שבו מילאן זכתה.

אבל מעל לכל אלה, נדבד. גיבור טראגי שהיה מנצח את מילאן בגמר לדעתי אפילו אם הוא היה לבד השנה. בלי ספק מגיע לו (ואני ההיפך הגמור מאוהד יובנטוס למען הסר ספק).

2. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

בוא אראה לך את ההבדל בין נסטה למלדיני שהיה אפשר לראות אותו בשנה שעברה או בכלל נסטה לבד יכול חלקית להחזיק הגנה שלמה בעוד שמלדיני עד להגעתו בעצם עשה את זה (רוקה גו'ניור הוא בדיחה,צ'אמוט וכל החברים היו גרועים).
    עכשיו כמו שאומרים קשה לומר של מי העזרה היתה גדולה יותר של חלוץ/קשר או של בלם/שוער..למלדיני לא מגיע רק בגלל הקריירה המדהימה שלו אלא גם בגלל העונה המשובחת שנתן בעונה שעברה. פורצה מלדיני!
    http://utenti.lycos.it/pattypattym/hpbimg/maldi.Xxx http://www.tdportal.it/easynews/news_images/Maldini(3).Xxx

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

התואר צריך להיות בין שניים או פבל נדבד או פאולו מאלדיני.

אני אישית הולך עם מרדונה שלטענתו המועמדים הראויים הם נדבד,מאלדיני וטוטי. "לנדבד ולטוטי עוד תהיה הזדמנות למלאדיני זאת ההזדמנות האחרונה לכן מגיע לו לזכות על כל מה שעשה," אמר אלוהים.

http://www.solocalcio.com/gallery/players/images/maldini_03.Xxx

4. ofer16 Member

ליאור, לא הבנת את משמעות הפרס הזה... זה פרס על סוף העונה שעברה, ותחילת העונה הנוכחית. לא פרס על קריירה. לכן, הטענות לגבי הקריירה המפוארת של מלדיני לא תקפות.
    אתה הראשון שאני שומע שחושב שההגנה של יובנטוס יותר טובה מזו של אינטר. באמת, אני לא חושב שיש פה ויכוח על איזה הגנה יותר טובה.

הדעה שלי - או נדבד או מלדיני. אני מאמין שבסוף התואר יילך לנדבד, אבל אני אישית לא יכול להחליט למי מביניהם יותר מגיע.
    את התרומה של נדבד כולכם ראיתם - קל לראות תרומה של קשר התקפי במשחק. ככל שהוא מעביר יותר מסירות מדוייקות, מארגן את ההתקפה, מבשל גולים, מבקיע ומשקיע גם בהגנה, יודעים שהוא עושה עבודה טובה.
    תרומה של בלם - קצת יותר קשה לראות. כל תיקול נקי של בלם נחשב למשהו "נורמלי", וצופים כלל לא שמים לב לעמידה נכונה על המגרש, ביצוע טוב של מלכודת הנבדל או שמירה אישית טובה במצבים נייחים. מרבים להמעיט בחשיבותם של שחקני ההגנה.

5. AFC Member

נדבד, טוטי, מלדיני... יש ליגות אחרות מלבד הליגה האיטלקית בעולם, תאמינו או לא.

אף אחד עדיין לא הציג לי טיעון משכנע איך שחקן שכבש מעל 30 שערים, בישל מעל 20, דורס במדי ארסנל, דורס במדי נבחרת צרפת וזכה מאז ינואר שעבר בשני תארים, סגנות הפריימר ליג וכרגע נמצא במקום הראשון בליגה לא ראוי לתואר או לפחות לסגנות. בגלל שהליגה האנגלית היא ברמה של הליגה הישראלית, כפי שג'סי הציגה זאת?

מלדיני מוזכר כאן לא בגלל יכולתו אלא בגלל שהוא זקן והוא עומד לפרוש, ולכולם ברור שעוד עונה שכזו הוא לא יוכל לתת. כמה שהוא היה נאמן ואהוב ע"י הקהל, צריך לשמור כאן על קצת אובייקטיביות ולזכור שהפרס ניתן על היכולת מאז ינואר הקודם לינואר הנוכחי.

6. ofer16 Member

בני, באמת שמעתי שמועות מרושעות שיש עוד כמה ליגות בעולם מחוץ לארץ המגף... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

הנה הטיעון שלי - התארים של הנרי: שני תארים יחסית זניחים מראייה אירופאית. אני גם מזכיר לך איך ארסנל זכתה בגביע... אף אחד לא אמר שהליגה הישראלית ברמה של הליגה האנגלית (או להפך), אתה שוב מראה את כישורי הדמגוגיה שלך.

זה שאתה נטפל לעניין של העונה האחרונה של מלדיני וכו' רק מראה עד כמה אתה לא מבין את תרומתו למילאן בעונה שעברה. הוא תרם הרבה יותר ממה שאתה חושב, או רוצה לחשוב. וכן, בסיכום מילאן היא אלופת אירופה, הרבה בזכות מלדיני.
    אבל מה זה לעומת סגנות באנגליה?

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

בדיוק..מילה במילה.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

הנרי באמת שחקן מעולה וזה הישג לא קטן להבקיע כל כך הרבה שערים אבל בזירה האירופאית הוא לא הצליח נקודה וזה שיקול מרכזי בבחירה של שחקן השנה..

אם היית טורח במקום לרדת על הליגה האיטלקית ועוקב קצת אחריה ואחרי האיטלקיות באירופה ממעט המשחקים שראינו שם ראינו את התרומה האדירה שלו בדיוק כמו שאינזאגי/נסטה/קוסטה/דידה נתנו ואף יותר. פורצה מלדיני

8. AFC Member

פחחחח... את אותו הדבר אני יכול להגיד לך על מילאן, שהזכיה ממש לא הגיעה לה. ארסנל דווקא זכתה בדרך פחות מפוקפקת - אז היא התקשתה בחצי הגמר נגד שפילד ובגמר נגד סוטון, אבל עדיין ניצחה את צ'לסי בברידג' ואת מאן יו באולד טראפורד...

הקטע של התארים הוא שולי והזכרתי את זה רק בגלל שכל מי שטוען לזכות מלדיני ישר ישלוף את גביע אירופה ויטען ש"הנרי הוא לא שחקן גדול כי הוא לא הביא את ארסנל לשום מקום". ברור לי ולך שאין קשר לתארים ושהיכולת של השחקן הספציפי היא קובעת, נכון? כמו שאני לא מבטל את טוטי כי קבוצתו לא עשתה שום דבר, כך אי אפשר סתם לבטל את הנרי שהצליח הרבה יותר ממנו ברמות הבינלאומיות וברמת המועדונים. לאן מלדיני הוביל את נבחרת איטליה? למאבקי עליה נגד אימפריית הכדורגל ווילס?

סגנות באנגליה + מקום ראשון כרגע + גביע אנגלי + גביע קונפדרציות + שלב שני בצ'מפיונז ליג (אל תזלזל כי טוטי, באלאק ועוד שחקנים בכירים מהרשימה גם לא הגיעו לשלב הזה). את הכל אתה מצמצם ל"זכיה בסגנות אנגליה".

9. ofer16 Member

בלי קשר לאם הזכייה הגיעה או לא, את תרומתו של מלדיני לאורך כל הטורניר (ובמיוחד בשלבים המכריעים שלו) אי אפשר לבטל. לדעתם של אנשים רבים הוא היה הגורם המרכזי לזכייה של מילאן בליגת האלופות. יכולת מדהימה של שחקן בטורניר מרכזי שכזה (כנראה הטורניר הכי חשוב במסגרת תחרויות מועדונים) יכולה להביא לבדה לזכייה בפרס הנחשק. שלא נדבר על התרומה בליגה ובגביע (כן, מילאן היא גם מחזיקת הגביע האיטלקי).
    על הנבחרת האיטלקית ניתן לכתוב אלפי מילים, והסיבה העיקרית לכשלונה היחסי הוא בטח לא מלדיני. להפך - אם יש שחקן שתרם הרבה לנבחרת, אז זה מלדיני. אגב, בניגוד לאיך שאתה מנסה להציג את זה, הנרי הוא לגמרי לא השחקן היחיד בנבחרת צרפת. לידו משחקים 10 כוכבים ברמה בינלאומית, שידועים בשיתוף הפעולה ועבודת הצוות שלהם.

10. AFC Member

קודם כל, כל הכבוד שהצלחת לבטל את כל הישגיו של הנרי בגלל שלא הצליח באירופה.

דבר שני - רונאלדו הזוכה שעבר בתואר הצליח באירופה יחד עם אינטר? מייקל אואן, הזוכה שלפניו, הצליח בצ'מפיונז ליג עם ליברפול? אז איך הם נבחרו?

11. ofer16 Member

בני, רונאלדו היה השחקן המצטיין של המונדיאל, וזה מה שהביא לו לבסוף את הזכייה בעונה שעברה, בנוסף ליכולת מצויינת במדי אינטר אחרי שחזר מפציעה ארוכה באמצע העונה. בהחלט הגיע לו.

ותסלחו לי אם אני טועה, אבל זאת לא הייתה ליברפול שלפני שנתיים זכתה בגביע אופ"א? ששיחקה מול באיירן מינכן בסופר קאפ האירופאי? גם שם אואן היה.

12. AFC Member

נו, אני לא עומד בקצב...

אל תגזים. בארטז, ליזארזו ודסאי לא יכולים להיחשב ככוכבים בינלאומיים.

בנבחרת איטליה משחקים בופון, נסטה, קנאברו, דל-פיירו, אינזאגי, טוטי וויירי. זה לא שמלדיני שיחק בנבחרת ישראל, אתה יודע.

13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

רונאלדו בבחירה תמוהה לדעתי זכה רק בגלל המונדיאל ולא בגלל משוה אחר..לגבי אואן יותר מידי אנשים מעריכים אותו ועושים ממנו משהו שהוא לא וגם זו בחירה תמוהה בכלל הכל פוליטיקה וגם הבחירה הפעם בטח תהיה ככה..

אמרתי שהוא לא הצליח בכלל באירופה? בשנה שעברה הוא לא הגיע למשהו רציני עם ארסנל בליגת האלופות שכמו שעופר אמר היא התחרות החשובה למועדונים באירופה ושם הוא לא הציג את היכולת שאתה מדבר עליה ולא הצעיד את ארסנל למשהו בניגוד לליגה האנגלית שם הוא הצליח יותר..

14. AFC Member

לדעתי לא הגיע לו אבל זה כבר סיפור אחר. הטענה שלי היא שהוא לא עשה כלום בצ'מפיונז ליג ולכן אם מה שיניב אמר נכון אז הוא לא יכל להיבחר.

תסלח לי, אבל לא דיברתי על הצ'מפיונז ליג? אז אני לא מבין, עכשיו גם גביע אופ"א הקטן הוא מדד?

15. ofer16 Member

הכוונה ב"תחרות אירופית" היא לא רק הצ'מפיונז ליג. גם גביע אופ"א הוא תחרות שמקיפה את כל היבשת, וגם זכייה בגביע הזה נחשבת. אואן תרם גם המון בליגה באותה שנה (לפני ההידרדרות הגדולה שלו...), אך היכולת באירופה היא זו שהביאה לו לבסוף את הפרס.
    הבחירה של רונאלדו כלל לא תמוהה! הוא היה שחקן מצטיין במונדיאל, שחקן מצטיין במדי אינטר (אמנם לא באירופה, אבל בליגה ובמונדיאל זה מספיק) וכל זה אחרי פציעה ארוכה מאוד. בקיצור, יכולת טובה בטורניר מרכזי באירופה היא שיקול מכריע בבחירת הזוכה.
    פעם זה היה אואן שהוביל את קבוצתו לזכייה בגביע אופ"א והצטיין בליגה, פעם זה היה רונאלדו שהוביל את נבחרתו לזכייה בגביע העולם והצטיין בליגה, והפעם זה כנראה יהיה פאבל נדבד, שהוביל את קבוצתו לגמר ליגת האלופות (ומסיבות טכניות לא יכל להשתתף בגמר עצמו) והצטיין בליגה. אפשר גם להגיד שזה יהיה מלדיני שהוביל את קבוצתו לזכייה בליגת האלופות והצטיין בליגה.
    אתם רואים דפוס חוזר כלשהו?