כדורסל ישראלי :: עוד עונה חלפה, והיא האלופה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏9/11/03.

1. Julian Joachim Member

מעבר להפסד המאוד משמח של מכבי, היה משחק מצויין שלנו במלחה ופשוט כיסחנו את אשקלון. 97-81, והפועל שומרת על סקור גבוה מאוד בכל המשחקים העונה... אני אופטימי.

שפר עם 14 נקודות באחוזים מעולים והוא היה במשחק מההתחלה, גם קוז'י ואווג'ובי עם 14 והמון ריב' (גם שפר לקח 8!! ריבאונדים), ארז כץ עם הגנה מעולה וסולומון עם 28 נקודות ו-8אסיסטים (מישהו מבין מה הוא עושה במלחה ולא בסטייפלס סנטר?). וכמובן, הערך המוסף... מוכתרי עם 15 נקודות באחוזים מצויינים ופשוט לא הייתה תשובה לאשקלונים שעושים רושם חביב. ברנדי היה די טוב עם דאבל דאבל שם וגם קדוש שם 15 אבל את רוב הנקודות הוא שם ברבע האחרון כשהכל היה גמור.

סה"כ הפועל נראית טוב ומשמח לראות שאין בעיות עבירות... רק צריך שאדוארדס ייכנס לכושר ויש לנו קבוצה שכל משחק שלה מול הפועל ת"א ונהריה יהיה תאווה לעיניים...

2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק חבל שבשבוע הבא ביד אליהו מכבי ת"א יוציאו את כל העצבים על קינג סלומון וחבורתו האהובה.... אני לא רואה את הפועל עושים למפלצת הצהובה יותר מיד בעיות. מה שכן ויל סלומון שחקן פשוט מדהים אני זוכר שבמשחק הראשון של הפועל מול ראשון התואצה היתה צמודה לקראת הסיום והוא פשוט לקח כל התתקפה ב-5 הדקות האחרונות עליו וקבר את הכל בסל... 34 נקודות היו לו אז, היום 28 נקודות ו-8 אסיסטים... יש בירושלים מלך חדש!

3. יוגב אסולין Guest

הרגע הגעתי חזרה מהמשחק..
    סה"כ היה משחק די טוב. ברבע הראשון שתי הקבוצות שיחקו מאוד מאוד צמוד. רבע שני אשקלון הובילה כל פעם ב2-3 נקודות וי-ם צימצמה עד לדקה וחצי האחרונות שהיא ברחה ל49-42
    רבע שלישי ירושלים הצליחה לברוח ולהגיע עד 19 הפרש ואנחנו הורדנו ל7 כאשר הרבע נגמר ב+14 לי-ם. הרבע האחרון שוב הם ברחו שוב צימצמנו הגענו למצב של 83:77 (אם אני לא טועה) והכדור היה אצלנו, עברת תוקף של זלינבבא ולאחר מכן דאבל ברור של אחד משחקני ירושלים בדרך לשלשה שלמעשה סיימה תמשחק (לא בוכה, לא הפסדנו בגלל שופטים, היתה טעות אבל טעות אחת לא צריכה להשפיע כ"כ).
    סה"כ שתי הקבוצות שיחקו די טוב. אצלנו בלט דווקא ראשאד לי שכל השבוע דיברו על זה שהוא ישוחרר הוא נתן משחק מעולה וגם אילן קדוש נתן משחק טוב מאוד.

בעניין של הקהל. פעם ראשונה שלי במלכה (ובזה הגעתי ל-30 מגרשים שהייתי בהם). היכל באמת יפה והאווירה מעולה אולם ממש ביתי. בעניין הקהל אני חשבתי תמיד שגם הקהל בצד הרבה יותר פעיל אבל קצת התאכזבתי. לצערי אנחנו לא עשינו יותר מידי רעש בגלל הגודל והמיעוט שהיינו (מפוזרים בהיכל 70 אשקלונים - עודדו אולי 30-40). זהו בעיקרון

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

יוגב שכחת לציין את פגישת הפסגה שהייתה לאחר המשחק...

סך הכל משחק טוב, שפר מתחיל לחזור לעצמו ו-וויל סולומון בלי שמרגישים קולע 28 נקודות...

בסך הכל כמה שזה יישמע מוזר, לקראת מכבי, העמדה היחידה שבה יש להפועל יתרון ברור על מכבי היא עמדת הרכז, בה אלוף אירופה שאראס נופל ובהרבה מסולומון, שהוא פשוט שחקן ענק...

5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חזרה להיות אתמול מכבי האימתנית,שמפרקת את הליגה.

אתמול בהיכל הספורט ביד אליהו שהפך להיכל נוקיה,ניצחה בקלות מכבי את הפועל ירושלים ודורון שפר (שקלע את הסל הראשון במשחק) 91-59.
    8 שלשלות לשאראס.

http://images.one.co.il/images/d/gg37847.Xxx

6. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שמכבי פשוט פירקה את הפועל, שעשתה את כל הטעויות שהיא יכלה לעשות... המשחק שלה היה לא נכון, ומלבד אווג'ובי קשה לציין מישהו ששיחק טוב...

לגבי המצ'-אפ בין סולומון לשאראס, כולם עכשיו ממהרים להגיד ששאראס הרבה יותר טוב וזה הוכח, אבל זה לא. מי ששם לב במשחק, הם בכלל לא התמודדו אחד מול השני. למעשה, שאראס בכלל לא שיחק על תקן של רכז. הוא לא הוליך את ההתקפות ולא שמר אפילו פעם אחת על סולמון, אלא שחקנים אחרים. כל מה שהוא עשה זה רק קיבל את הכדורים וצלף. הוא עשה את זה בצורה מעולה יש לציין, אבל עדיין הוא לא שיחק על תקן רכז ולכן אי אפשר להשוות. אני עדיין משוכנע שסולומון הרבה יותר טוב ממנו, ופשוט אחרי שכל המשחק עשו עליו טריפל טים (אפילו וויצ'יץ' שמר עליו מדיי פעם) היה לו מאוד קשה להתבטא, והפועל לא ידעה לנצל את זה כמו שצריך.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צריך להודות שטעית ולא להמשיך לדבר באוויר.
    עם כל הרצון והאהבה שלי להפועל ירושלים(אני כמו לירן בדעות, עם מכבי ת"א באירופה ונגדה בליגה) שאראס שחקן יותר טוב מסלומון.
    סלומון, בפעם הראשונה העונה, נתקל בהגנה טובה ויציבה, ונוטרל לחלוטיין, נכון שה8 שלשלות של שאראס היו ללא שמירה, אבל עדיין, סיים עם 100 % מהשדה, ועם כמה אסיסטים מעולים.
    שאראס השנה עוד ישתפר ויוכיח לכולם למה הוא מהטובים באירופה.
    סלומון שחקן מצוין, לא אומר שלא, אבל שאראס יותר טוב.

8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל משה ככל שמכבי תנצח יותר באירופה ככה יגדל הפער בינה לבין הליגה, ככה שזו לא גישה נכונה לפי דעתי. מי שרוצה ליגה תחרותית צריך לרצות שמכבי תפסיד באירופה, כדי שכוחה יירד...

משה הדבר היחיד שאמרתי זה שהמשחק לא היה אינדיקציה להשוואה ביניהם מהסיבה הפשוטה שהם לא ישבו על אותה משבצת. אתה לא יכול להגיד אחרי המשחק הזה ששאראס יותר טוב מסולומון, כמו שאתה לא יכול להגיד שאווג'ובי יותר טוב מבאסטון. ועם כל הכבוד לאסיטסטים שלו כולם היו בגארבג' טיים, כשמכבי הובילה ביותר מ30 הפרש. במשחק האמיתי, עד הרבע הרביעי הוא לא מסר אסיסטים ובטח שלא שיחק כמו רכז, אלא כמו שוטינג.

וחוץ מזה תהיה בטוח שמכבי לא ניצחה בגלל שאראס כמה שזה יישמע מוזר... הפועל יותר הפסידה את המשחק בטיפשות שלה מאשר מכבי ניצחה אותו. שים לב שמכבי קלעה יותר מול נהריה אבל גם הפסידה את המשחק ההוא.

9. שגיא Guest

כי במשחק ההוא למכבי לא היה הגנה בגרוש, לעומת המשחק מול ירושלים, שם ההגנה פעלה הרבה יותר, תוך כדי ניתרולו של השחקן הטוב ביותר של ירושלים, סלומון. כמובן שזה בא גם בעזרת האדיבה של ההתקפה החלשה של הפועל ירושלים. אבל עדייןף הרבה מאוד פרמטרים בהגנה השתפרו במכבי מהמשחק מול נהריה למשחק האחרון מול ירושלים.

10. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב חבל שזה לא הוזכר בשום מקום אז זו ההזדמנות להעלות את הדיון הזה...

הפועל ירושלים ניצחה בתחילת השבוע את מכבי ת"א, ממש הביסה אותה (אם המשחק היה נגמר 4 דקות מוקדם יותר לפני שמכבי התחילה לצמק זה היה 23 הפרש, פשוט חסר תקדים). טוב אז ברור שבסופו של דבר מכבי תיקח את האליפות אבל עדיין דבר קרה בישראל, מכבי הושפלה בליגה. אני מניח שכולכם שמעתם על המשחק ככה שאני לא אפרט עליו יותר מדיי...

המחזור הבא מתחיל עוד היום כשהפועל ירושלים תארח את נהריה (שניצחה ב8 מ9 המשחקים האחרונים שלה, ההפסד היה ביד-אליהו), למשחק עם משמעות גדולה. ניצחון - והפועל עולה על דרך המלך. הפסד - וחוזרים למציאות...

11. burning soil Member

הפועל ירושלים קבוצה חזקה,ונהריה קבוצה צנועה שבנויה
    משחקנים יחסית אלמוניים,צפוי משחק לא רע..

ובכלל ליגת הכדורסל די מעניינת השנה,נדמה לי שהכדורסל
    הישראלי בעליה..

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב מכבי נותנת לליגה קצת לחייך. בהתחלה זה היה לנהריה ועכשיו לירושלים. שישמחו קצת, הרי ברור כמו שדייר כבר אמר מי תיקח אליפות.

מבחינת מכבי אני בטוח שהם קונים כל פעם הפסד ליגה לפני משחק כמו שנתנו במוסקבה.....

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם בורנינג סוול. השנה יש לא מעט קבוצות חזקות (אני מדבר חוץ ממכבי כמובן). יש לנו את ירושלים, שעושה רושם שמתחברת לעצמה בזמן האחרון ועכשיו באמת נדמה שהשמיים (כלומר מקום שני) הם הגבול. לצדה יש את בני השרון (סך הכל עם שני הפסדים העונה, אחת מהם למכבי, היום היא ראש בראש עם מכבי בקרב על המקום הראשון (כאילו אף אחד לא יודע איך זה ייגמר)), ולטעמי כיום אלו שתי הקבוצות הטובות. קצת מאחוריהן יש את הפועל ת"א, עירוני נהריה וגבעת שמואל, שכולן קבוצות מעולות.

אתמול ירושלים, בראשותו של קלי מקארתי עם עוד משחק ענק ניצחה את נהריה. המשחק התנהל כשמחוץ למלחה הכל לבן מהשלג. אני באופן אישי הייתי בטוח שיגיעו בין 100 ל200 איש, לא יותר, בל הופתעתי לראות 1700-1800 אנשים, באמת כל הכבוד (בחוץ כל המכוניות היו רק ג'יפים.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ) לקהל של הפועל. המשחק עצמו היה מלא בהכל - כדוסל מהנה, שופט בן-זונה (וורניק) וכמובן פרובוקציה מצד הקהל - אבוקה שהודלקה ואוהד מסכן בשם שיפמן שנעצר למרות שלא היה לו כל קשר לאירוע....

שבוע הבא ירושלים בהרצליה מול בני-השרון - יהיה חם...

14. burning soil Member

בני השרון מפתיעה,אבל לדעתי היא לא תגיע רחוק,כיוון שאין ספסל מספיק
    עמוק,למרות חמישיה טובה,לשאר הקבוצות יש ספסל יותר עמוק.
    ואגב מה דעתכם על העברת הביתיות של בני השרון מרעננה להרצליה?

אני חושב שאחרי מכבי ת"א,הפועל ירושלים,והפועל ת"א הן הטובות ביותר(בהתאמה),
    אני חושב שהפועל ירושלים עוד מסוגלת להשתפר בטבלה,מבחינת איכות נהריה
    אחריהן,יש שם קבוצה לא רעה.

איזה מפעל יותר חזק וחשוב יותר,היורופ קאפ(של הפועל ת"א,ונהריה),או היולב קאפ(של ירושלים)
    ?

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

היולב קאפ נחשב למפעל יותר בכיר...

בני השרון עברה לשחק בהרצליה פשוט כי זה היה הסכם האיחוד... הסכם האיחוד קבע שחצי עונה ישחקו במטרו-ווסט ברעננה, ובחצי השני ישחקו באורווה בהרצליה...