כדורסל ישראלי: מכבי מנצחת את טרונטו ראפטורס

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Nesta, ‏8/9/04.

1. AleX-Del-Piero Member

זה יקומם את אוהדי דורון שפר-שפר כל הכבוד לו חזר מהודו חזר ממחלת הסרטן נתן עונה טובה-זהו הגוף גמר,בן 33,לא נראה הכי חד,חסר יציבות במשחק שלו כבר מסוף העונה שעברה,החמישיה שויירה ציין היא החמישייה האטרקטיבית והאידיאלית מבחינת הפועל ירושלים וכמובן החזקה והיציבה ביותר.אם קימאני פריינד יהיה 75% ממה שהיה טונג'י אווג'ובי אז להפועל ירושלים מחכה דרך מלאה הצלחות.לשרון דרוקר מגיעה עוד עונה טובה כי הוא מאמן ענק,משהו שגם יוסיף לרפרטואר שלו ואולי הוא יקודם לדרגת מאמן הנבחרת-דרך אגב בחירת הזרים שלו מצויינת יש לו עין חדה לגביי זה.

2. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני ראיתי את המשחק ויצאתי ממנו ברגשות מעורבים.

החלק החיובי הוא שבהפועל יש ערימות של ערימות של כישרון, והיה אפשר לראות את זה. גם שנה שעברה לקח טיפה זמן עד שהשחקנים התחברו, אבל כשהם התחברו זה היה נהדר. העונה נדמה שההגרלה הכל כך אכזרית בגביע והעובדה שהוא מתחיל כבר בתחילת העונה, לצד זה שאנחנו עדיין לא מחוברים, יכול לגמור לנו חלק מאוד משמעותי מהעונה כבר לפני שהיא התחילה.

אתמול גם אני התאכזבתי מדרוקר. דרוקר בנה השנה קבוצה רחבה של 9 שחקנים. 9 שחקנים זה הרבה למשחק אחד, ואין ברירה ובכל משחק לפחות שחקן אחד צריך להישאר מחוץ לרוטציה. לא יכול להיות שיהיו חילופים כל חצי דקה ושחקן יכנס ייצא יכנס וייצא, זה פוגע בקבוצה. דרוקר חייב להפנים את זה. חוץ מזה החילופים שלו לא היו במקום ודקות ארוכות שחקנים בכושר טוב כמו אייברי או פולדינג התייבשו על הספסל, כשדורון שפר שבאמת היה אתמול מתחת לכל ביקורת, או אפילו לימונד שלא נכנס למשחק שיחקו במקומם. פריינד נראה מאוד לא מחובר לקבוצה, כולי תקווה שהוא יתחבר כי הפוטנציאל של השחקן הזה הוא אדיר. קוז'י עם שתי החטאות פשוט מסמרות שיער במחצית השנייה מוכיח שהוא עדיין צריך להתאמן על קליעה מתחת לסל תוך כדי תנועה, דבר שאין לו. הדבר אבל שהכי חרה לי יותר מכל היה ההגנה הפשוט עלובה של הפועל. זו לא הגנה, שחקנים מאחרים ביציאות, טיילת בלתי פוסקת בתוך הרחבה, וכיסוי פשוט נורא לריבאונד. אלו דברים שדרוקר יהיה חייב לעבוד עליהם במשך העונה.

משהו אחרון - 6 הפרש זה לא כזה נורא. ראינו ברבע האחרון שהפועל באמת יכולה לחזור מהפרשים גדולים יותר מזה. אם הפועל תיתן את כל כולה בגומלין היא תוכל לעבור את נהריה שהיא קבוצה טובה, אבל לא יותר טובה מהפועל.

3. burning soil Member

אגב עיריית ירושלים הוציאה הודעה השבוע שמתכננים שם להקים אולם כדורסל חדש
    באיזור של אצט' טדי שישרת את הפועל ירושלים,האולם אמור להכיל 8,000 מקומות ישיבה.

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא מדויק.
    כבר לפני איזה 5-6 שנים לפחות התחילו לחשוב על להקים ארינה בעלת 14,000 מקומות. הארינה הייתה אמורה להיות קומפלקס ספורט ענקי שיארח הרבה מעבר למשחקי כדורסל. הארינה הייתה הופכת להיות האולם הגדול במדינה ועקב כך משחקי נבחרת ישראל ומשחקי גמר הגביע היו נערכים בה. הקמתה ליד אצטדיון טדי הקיים וליד מרכז הטניס היה אמור ליצור מעיין "כפר אולימפי" לספורט הירושלמי והישראלי.
    אלא שמה? תקציב, נכון. בסופו של דבר לא היה תקציב, ועלו שתי אופציות חלופיות - הרחבה של מלחה, או הקמה של אולם עם 7,000 מקומות. בסופו של דבר הוחלט להקים אולם חדש במקום שיועד לארינה. האולם יהיה מודרני מאוד, ויממש באופן חלקי את החזון לכפר האולימפי. ד"א השבוע גם הוחלט על התחלת בניית יציע דרומי בטדי, מה שיגדיל את תכולת האצטדיון ל30,000 מקומות. אז אולי העירייה לא משקיעה כספים בקבוצות העיר, אבל בכל מה שקשור בפיתוח מתקני הספורט בעיר - היא עושה גם עושה.

5. Don p1 Member

ברור מעבר לכל ספק שהתחלת העונה של הפועל תיהיה מאוד קשה. עמודי הטווח של הקבוצה שלקחה את היול"ב קאפ כבר לא נמצאים פה. ויקח זמן עד שהשחקנים החדשים יבינו לאן הגיעו ויבינו את הליגה שלנו.

אם כל הכבוד שיש לווילי (ויש המון), אייברי לא נופל ממנו, הוא מביא אספקטים של משחק שלוויל לא היה כמו מסירה חכמה ומשחק עם מחשבה. פולדיניג הוא שחקן נפלא, עוד מציאה ענקית של שרון, מדובר בשחקן בעל יכולות שלא נראו בעמדה שלו בארץ (ויסלח לי פרקר)...הבעיה היחידה שלו היא האספקט ההגנתי שהוא עוד צריך להוכיח את עצמו.
    החסרון היחידי בקבוצה של הפועל השנה, הוא טונג'י, היום שהוא עזב היה ללא ספק יום כאב. טונג'י היה השחקן המצטיין שלי בשנה שעברה והחסרון שלו גם הכי מורגש השנה. שחקן יציב שנתן את התפוקה שלו בכל משחק, עם לב רחב ומשחק לחימה נפלא. קימאני עדיין לא מראה ניצוצות של סנטר, וטרמינגהאם לא יכול ליצור מצבי קליעה מתחת לסל בקלות שטונג'י היה יוצר.

הפועל נראת השנה בסה"כ קבוצה עם סגל עמוק יותר מהשנה שעברה, קנטור ונאור יותר טובים מכץ ומזרחי ולימונד כבר התבשל...אין סיבה שהקבוצה לא תרוץ רחוק, רק עם סבלנות.

בקשר למשחק עם נהריה, הפועל איבדה את עצמה ברבע השני ונהריה ניצלה איבודי כדור שטותים או כדורים שנפלו בין הידיים בריבאונד לנקודות קלות וזה מה שניצח להם את המשחק. כמובן שבחוץ זה סיפור אחר, והאולם של נהריה הוא אולם ביתי. מבחן אופי ראשון לקבוצה שיש בה כל כך הרבה ציפיות..יהיה מעניין!

6. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק שהאוהדים יתמכו כמו שהם יודעים, והפועל עם כזה סגל בדרך לדבר להיות הדבר הגדול הבא.

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

יונתן רואים אותך בנהריה...?

8. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מקווה מאוד למצוא הסעה.

9. Julian Joachim Member

דאייר, אותך רואים?

10. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש מצב. אני צריך לבדוק מרחקים ואם זה לא יגזול לי הרבה זמן של לימודים אז נראה לי שכן.

11. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב, מקפיץ את דיון הכדורסל הישראלי (שבינתיים כבר אפשר לשנות את שמו ל"דיון הרשמי של הפועל ירושלים"), והפעם כדי לדון במשחק הנצחון הגדול מול בני-השרון ברעננה, שהיה עבורי חשוב מאוד. בני-השרון האלה הם חתיכת כבשה שחורה עבור הפועל ירושלים, ואחרי שכל הנסיונות לצמצום הפער במחצית הראשונה לא צלחו כבר חשבתי שאבדנו.
    ואז בא לו קימאני. כנראה שצריך להוציא את הג'מאייקני האדיש הזה משלוותו כדי לקבל ממנו תפוקה, והספסול הממושך שלו אתמול ברבע השלישי עשה זאת בהצלחה מרובה, וקימאני סוף-סוף הראה למה תולים בו כל-כך הרבה תקוות בעיר הקודש. גם שאר השחקנים עשו עבודה יפה בסה"כ, אם כי אף אחד מהם לא התבלט לו ברמה של קימאני. בסה"כ הגעתי למסקנה שבקבוצה עם עומק אדיר כמו הפועל מספיק ששחקן אחד יתפוס יום כדי שהקבוצה תנצח.
    יופי של פתיחת עונה בליגה, צריך לנצח כל משחק חוץ כדי לנסות ולהתקרב לצהובים המקוללים. בד בבד עבירת סיבוב הגביע היא בגדר הכרח כדי לצאת מהעונה הזו עם תואר, והיא אפשרית למדי בכושרה הנוכחי של נהריה.
    בקשר לבני-השרון: קבוצה מאוד רכה בעמדות 4 ו-5 (פיטר ויגנייר, נו באמת), אבל עם גארדים כשרוניים למדי, כשהבולט שבהם הוא אלווין יאנג, שכבר עכשיו ברור שהוא יסיים את העונה כמלך הסלים בליגה. הוא שוטינג גארד פנומנלי עם משחק התקפה כמעט מושלם, שמסתמן לו כזר השני בטיבו בליגה אחרי אנת'וני פארקר.

12. ofer16 Member

על הספסל של הפועל ירושלים יושב שחקן צעיר בשם תום בסרגליק, שבעונה שעברה היה מושאל לרמלה, והעונה הוא חזר לבירה. הוא למד בבצפר שלי, והיה השחקן המצטיין בליגת העל לתיכונים כאשר הוא היה בי"ב.

אם מישהו יודע מה קורה, או צפוי לקרות איתו העונה, אני אשמח לשמוע.

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/04
  13. Julian Joachim Member

הוא למד איתך עופר?

אחלה שחקן וגם עושה רושם שאחלה של בנאדם.

מנסים לעשות לו הסבה מלאה לגארד. בינתיים זה מתקדם יפה, אבל האמת היא שאני לא בטוח שזו הייתה החלטה חכמה להשאיר אותו אצלנו בתור שחקן 11-12. הוא ימעט לקבל דקות (חוץ במקרים של פציעות/מחלות). בכל אופן, אם הוא ימשיך להשקיע, ויעבוד על חיזוק ויעלה קצת במאסה, אז הוא יכול להיות שחקן מצויין (שחקן חמישיה בליגת העל בלי בעייה). יש לו אינסוף כישרון (קליעה ואתלטיות נדירים), רק צריך למקצע את הכל.

ואיתי - לי דווקא יש ספק אם הוא יהיה מלך הסלים, כי יש גם את חואן דיקסון המפציץ של ראשון.

אני בהחלט מעודד מהמשחק אתמול, אבל זה עדיין תחילת עונה ולא צריך לחרוץ גורלות. עושה רושם באמת שלא צפויות בעיות בתפיסת המקום השני, אבל אם ככה, אנחנו צריכים לשאוף מקום אחד גבוה יותר. ולא בגלל שזה ייתן לנו יותר סיכויים תכל'ס לנצח את מכבי בסדרת גמר (אם נגיע אליה). אלא כי זה ייתן פוש מוראלי עצום לכדורסל בבירה (ובכלל בכל הארץ).

ואחרי כל המלל הזה ונאמר אמן. אמן.

14. ofer16 Member

הוא לא למד איתי, הוא למד שנתיים מעליי... אני עדיין בי"ב, פולדש...

אצלנו בבצפר הוא שיחק כגארד. האמת, הוא די שיחק בכל התפקידים, כי הוא היה פשוט בכמה רמות מעל כל השאר. ההחלטה של ירושלים לשלוח אותו לשנת השאלה ברמלה הייתה החלטה טובה, ויכול להיות שהוא היה צריך להמשיך בקו הזה, לפחות עוד שנה.

15. Julian Joachim Member

התכוונתי לשאול, וואלה הוא למד איתך בביצפר... לא משנה.

לגבי עונת ההשתפשפות שלו ברמלה. הוא לא השתפר במאום בשנה הזאת, בעיקר כי הוא התאמן עם חבורת אפסים (וג'רון רוברטס הפנטסטי), ושיחק רק 7-8 דקות למשחק. או משהו כזה. לא מספיק מרכזי בשביל ליגה שנייה. אם הייתה קבוצת ליגה שנייה שהייתה נותנת לו את המפתחות, מילא.

והוא בהחלט יכול היה לשחק בכל העמדות, אבל עכשיו במעבר לבוגרים הוא חייב להחליט שהוא משחק גארד ולהעלות קצת משקל (בשביל לשחק פורוורד הוא יצטרך להעלות איזה 305123050 ק"ג. הוא שחיף בטירוף).

אני מאמין שעוד נשמע עליו בעתיד בהקשרים מאוד מאוד חיוביים. אם היו לו יחסי ציבור של שחקנים אחרים (כמו ליאור אליהו, הלפרין ולימונד), הוא היה גם בעתודה ואפילו מככב שם.