כדורסל ישראלי: מכבי מנצחת את טרונטו ראפטורס

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Nesta, ‏8/9/04.

1. Fernando Cavenaghi Member

משה, בלאט נכשל בבחירה של זר אחד, וזו הייתה הסיבה לכישלון.

חוץ מזה מדובר על קבוצה ששנה שעברה הייתה אמורה להצליח, ותראה מה יצא ממנה, ויצ'יץ שחקן מעולה, גורי גם משחק מעולה בקבוצות אחרות, אודריך בnba (נדמה לי), ורק קווינסי לואיס לא מתאים לאירופה (רול פלייר נחמד מאוד בnba, אבל לא מתאים לתפקיד שוטינג אירופאי).

אז נכון שרכבת החילופים נראתה לפעמים תמוהה, אבל לדעתי דווקא בנבחרת שלנו, שאין בה שחקנים יחידים ברמה סופר גבוהה אלא הרבה שחקנים איכותיים אבל לא מיוחדים שיטה כזאת יכולה להתאים.

במיוחד כשאני לא רואה שחקן אחד בנבחרת שיגיב בכעס על הורדה שלו לספסל, פשוט נבחרת של בחורים נחמדים.

2. KirkH Member

מה זו הבדיחה הזו? נכשל באופן נחרץ? לקח קבוצה עם בקושי זר אחד למרחק נגיעה מהפיינל פור זה נחשב כישלון?

קודם כל, לפני שיהיה אפשר להשוות את אדלשטיין ואפי ואפילו את חרוש לבלאט הם קודם צריכים להגיע לאותו מעמד ולאמן קבוצה בטופ של אירופה...

מה גם שמשום מה ה"כישלון" של בלאט נחרט לכולם במוח - את הקטסטרופה שארז אדלשטיין הביא להפועל ירושלים אתם זוכרים? את הכישלונות של אפי להוציא קבוצות טיפל'ה מעל לדרגת הבינוניות אתם מכירים? את ראיון ההתפטרות של חרוש ממכבי אתם מביאים בחשבון?

מבחינה מקצועית דיוויד בלאט הוא מה שהנבחרתהזו צריכה מישהו שלא עושה חשבונות ואין אצלו ידידי מחלקה. אדלשטיין? הבחור פסיכי עם קבלות - לבוא ולשים אותו מול מיקרופון פתוח לכל אירופה זו התאבדות.

נערך לאחרונה ב: ‏28/9/04
  3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכשל בבחירה של זר אחד?
    אתה נורמלי?
    חוץ מויצ'יץ הנפלא(שלא בלאט בחר, אלא כבר היה במכבי), כל הזרים היו כישלון טוטאלי.
    גורי וקווינסי לואיס היו אסון, וכך גם אודריך שהיה בינוני ומטה.
    לא מעניין אותי שהיום הם מככבים או שהם כיכבו בעבר בקבוצות אחרות, מעניין אותי מה התפוקה שלהם הייתה במכבי, והיא הייתה עלובה.
    ונשאלת השאלה, אם היום הם משחקים נהדר, למה אצל מכבי הם לא הרשימו?
    האם יש קשר לאיכויות האימון של בלאט?

רכבת החילפוים נראתה תמוהה?
    כל מה שבלאט עשה באותה עונה נראתה תמוהה.
    למזלו של בלאט באותה שנה לא הייתה אף קבוצה(בניגוד להפועל י"ם והפועל ת"א בשנה שעברה) ברמה גבוהה בליגה.

קודם, אני שמח שקירק מסכים איתי שכל הזרים בעונה של בלאט (למעט ויצ'יץ) נכשלו באופן חרוץ.
    ושוב נשאלת השאלה, מי בחר את גורי, לואיס ואודריך?
    בלאט בחר אותם, ולכן הכישלון שלהם זה כישלון שלו בבחירת הזרים.
    לבלאט היה (כמו גרשון היום) תקציב עצום ויד חופשית להביא מי שהוא רוצה, הוא נכשל באופן נחרץ.
    לא רק שמכבי לא זכו באליפות אירופה, את זה עוד יכולתי לקבל, הכדורסל שלהם היה אנמי ומשעמם.
    לערוך השוואה בין היכולת ההתקפית של מכבי בשנה שעברה ליכולת של מכבי בתקופתו של בלאט, זה כמו לערוך השוואה באיכויות בין מכבי ת"א לגבעת שמואל.

סלח לי קירק, אבל זכייה ביול"ב קאפ לא נחשבת אצלך להישג?
    בטח עם סגל שהוא אולי עשירית מהתקציב של מכבי.
    הגעה לפיינל פור של הפועל ת"א בגביע אירופאי אחר, לא נחשב להישג?

כולם נכשלים, אבל הבעיה שלהיכשל במכבי זה דבר הרבה יותר גדול מהליכשל בהפועל י"ם או הפועל ת"א.
    בניגוד להפועל י"ם למשל, שמוגבלת בבחירת הזרים וקשה לה מאוד להביא את המועמדים המועדפים אליה, אצל מכבי אין בעיה כזאת, ואני לא זוכר שחקן שמכבי רצתה והיא לא הצליחה להשיג.

בלאט נכשל בצורה נחרצת גם באיכות המשחק וגם בהישגים.
    הוא עוזר המאמן המושלם, אבל אין לו את התכונות בשביל להיות מאמן ראשי.

וקירק, מאמן כמו אלדשטיין זה בדיוק מה שהנבחרת צריכה.
    לך תשכנע שחקנים בקיץ להילחם ולתת את כל מה שיש להם בטורניר ניחומים מסכן, בטח אחרי שהם לא נתנו הכל במוקדמות אליפות אירופה.
    האיש היחיד שיכול להכניס את הנבחרת לאטרף, ולהביא אותם לניצול מקסימום יכולת בטורניר הניחומים, הוא אלדשטיין(בהנחה שפיני גרשון הוא לא חלק מהמשוואה).

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב ברור או לא אבל אתמול קרה מה שכולנו ציפינו לו - מולי "מיצי" קצורין הודיע על התפטרות מתפקיד המאמן אחרי 7 שנים בתפקיד. מיצי כמובן לא שכח לתקוף את כל העולם בראשות מעריב וידיעות ועשו עליהום והסיטו את כולם נגדו.
    http://www.salnews.com/new/images/small/mitzi2.Xxx
    נשאלת כרגע השאלה מי יחליף אותו?
    האם זה יהיה אדלשטיין? או אולי מאמן עם משרה כגון דרוקר, פיני השחצן והגזען, בירנבוים או אחרים? מה דעתכם?

5. AleX-Del-Piero Member

אכן מולי קצורין עשה עבודה לא נקייה בנבחרת והפיטורים האלה בהחלט מתקבלים-אבל אנשים כמו פיני גרשון ועיתונאים רבים תוקפים אותו מכל החזיתות הוא הביא את ישראל למקום 7 באירופה תוך כדי שילוב עם משחק נהדר של הנבחרת.
    הכישלון בקמפיין האחרון הוא לא אחריותו הבלעדית של מולי קצורין-תראו ששחקן מגיע מתחת לסל ולא קולע זה לא אשמתו של קצורין ששחקן מגיע חופשי לשלוש ומחטיא זה לא אשמתו של מולי קצורין,כששחקן לא שומר בהגנה ונותן לנבחרת פורטוגלית עם מאמן אוקראיני להצליח לעשות כל תרגיל שהוא רוצה על המגרש-זאת בעיה מנטלית או פיזית או נפשית או מה שאתם רוצים עם השחקנים-מאיר טפירו "הקפטן" לא הנהיג כלל וכלל טל בורשטיין "הכישרון לNBA",בקושי פגע אני אומר לכם אם אני הייתי בנבחרת הייתי מצליח יותר ממנו,יניב גרין היה מאוכזב מזה שהוא לא בNBA,יותם הלפרין שקוע במחשבות על גליל עליון ועודד קטש,עמית תמיר חושב איך הוא יינגן על הבוזוקי-השחקנים לא תיפקדו אני אומר לכם!!!!

היו הוראות ברורות כל מאמן כדורסל שמכבד את עצמו ובטח ובטח מאמן נבחרת נותן הוראות ברורות שהשחקנים צריכים ליישם על המגרש,השחקנים לא עשו את זה כמעט בכלל לא,רואים על הפנים שלהם שכאילו אין להם חשק לשחק-הייתי כל-כך מאוכזב מאוד בייחוד אחרי השנה היפה שהייתה לכדורסל הישראלי באירופה מכבי ת"א כדורסל הפועל ירושלים הפועל ת"א עירוני נהריה-זה מאוד מעצבן עכשיושאני חושב על זה אין לנו בארץ מספיק שחקנים ישראלים השחקנים המובילים ברוב הקבוצות בארץ הם זרים ובוסמנים הישראלים לרוב מייבשים את הספסל,זה ממש קצה החוט של הבעיה וזה למה נכשלנו.

לסיכום אני מאוד הייתי רוצה לראות את ארז אדלשטיין כמאמן הנבחרת או שרון דרוקר או אפילו צביקה שרף הוא מאמן נהדר שהביא אותנו בעבר למקום 7 בעולם!

נערך לאחרונה ב: ‏10/10/04
  6. הנוקם Member

מישהו בבקשה יכול להסביר לי מה זה בוסמן

7. אלעד כהן Member

בוסמן זה זר שמגיע ממדינות אירופה...
    בכל קבוצה יכולים לשחק ביחד שני בוסמנים ועוד זר
    דוגמת מכבי:וויצ'יץ' שארס ובאסטון.

8. הנוקם Member

אבל יש להם גם את היווני החדש ההוא

9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שני בוסמנים ושני זרים לא?

10. נדב מיכאלי Member

קטש הפסיד היום במשחק הבכורה שלו,חבל,אני מת שהוא יצליח כמאמן כמו שהצליח כשחקן,ועכשיו אני מחבב גם את גליל עליון.
    יש לי פוסטרים של קטש בחדר ליד פוסטרים של מייקל ג'ורדן.
    קטש עוד יפרח כמאמן.
    חשוב לזכור שגם לא ממש היה לו זמן להכין את הקבוצה עם כל הצרות שעשו לו

11. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף אחד לא בא אליו בטענות.

12. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולעומת זאת, אחרי ההפסד הוא בא בטענות לכל העולם.

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתמול במשחק המרתק ביותר בשמינית-גמר הגביע נהריה הפתיעו את הפועל ירושלים המתחדשת במלחה עם נצחון 86-80. בתור מסמפט די כבד של הפועל ירושלים אני יצאתי מהמשחק הזה בתחושות מעורבות למדי. מצד אחד, הקבוצה הביאה יופי של קאמבק ברבע האחרון, כשהמשחק כבר היה נראה כמו תבוסה מחפירה, והשאירה סיכוי להפתעה בנהריה. מצד שני, הייתי מאוד מאוכזב ממספר שחקנים ובעיקר משרון דרוקר, ולא נראה שדפוסי המשחק וניהולו של ירושלים ישתנו בשבועות הקרובים, מה שלא משאיר יותר מדי מקום לתקווה להמשך הדרך בגביע.

ראשית כל, דורון שפר פשוט מחריד. מחריד, מחריד, מחריד. כל שחקן בר-מוח שרואה שזה לא היום שלו מוריד מעצמו את האחריות ומנסה להכין מצבי קליעה לאחרים. אבל לא דורון שפר. הוא צריך להרוס כל התקפה של ירושלים. למה למסור פנימה לקימאני (יום חלש מאוד, יש לו המון בעיות בראש) או טרימינגהאם (סקורר אדיר, לא ברור לי למה שרון ייבש אותו כשנהריה ברחו אחרי מחצית ראשונה נפלאה שלו) כשאפשר לקחת שלשה על הפנים של שחקן מנהריה בלי שום תרגיל? ככה זה, כי דורון חושב שהכל מותר לו. אם דרוקר היה מבין לאן המשחק של שפר הולך ומכניס את פצצת האנרגיה קנטור במקומו, מי יודע כיצד המשחק היה נגמר. דורון הוא לא רכז, הוא שוטינג גארד, וכל הנסיונות לתת לו לנהל את המשחק במקום אייברי (איש המשחק בירושלים) או קנטור הוכיחו את עצמם ככשלון.
    בסה"כ נהריה גם נהנתה מהרבה מאוד מזל (כמה ריבאונדים ברחו להפועל מהידיים/כמה פעמים קוז'יקרו החמיץ מתחת לסל?!) וממעט עזרה מהשופטים (שיפוט מתחת לכל ביקורת, גם נהריה סבלה ממנו, כמו בעבירה החמישית של איתי לב לדוגמא), אבל היה ניתן לראות שירושלים קבוצה טובה ממנה בהרבה, ואם רק היא תצליח להתחבר כמו שצריך ולקבל תפוקה נאה מכל הזרים שלה היא מסוגלת לנצח בגומלין בנהריה גם ב-20 הפרש.

תחושות מעורבות, כבר אמרתי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

14. Julian Joachim Member

טוב כמובן שהייתי אתמול במשחק, ואין לי הרבה מה להוסיף מעבר לסיכום של איתי חוץ ממשהו קטן:

נהריה ניצחו ב-6 הפרש, במשחק איום ונורא של 80 אחוז מהשחקנים בהפועל (קנטור סביר ואייברי מעולה), ובמשחק שיא של ברק פלג ועם מזל גדול מאוד (קליעות בלתי-אפשריות של איתי לב - ששכח מתי הוא קלע בכלל עד אתמול - וריבאונדים מקריים שנופלים לידיים שלהם...). יש עוד שבועיים עד הגומלין. זה אומר שני משחקים, אשקלון בבית ומול בני השרון ב"יובל", וזה מספיק זמן כדי להתחיל להתחבר. ברגע שנתחיל להתחבר, נהריה לא ידגדגו אותנו, גם במבצר הביתי שלהם בעין-שרה.

אני יותר מפחד מהמשחק מול אשקלון ביום ראשון. קבוצה מצויינת עם גארדים קטלניים הגנתית. נשאר רק לקוות ששפר יתעורר.

15. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני יודע שמה שאני עומד להגיד עכשיו יקומם כמה אנשים, והם בטח יטענו שאני סתם אומר את זה רק על סמך המשחק האחרון, אבל אני עדיין אטען ששפר לא צריך להיות בחמישיה של הפועל. החמישיה של הפועל בעיני צריכה להיות:
    רכז-וילי אייברי
    שוטינג גארד-מתן נאור (בעיקר כדי לספק הגנה על הגארדים המצטיינים של היריבות)
    סמול פורוורד-ריקי פולדינג (כשרון אדיר לפי מה שראיתי אתמול, חבל שהוא לא לוקח יותר אחריות)
    פאוור פורוורד-ליאון טרימינגהאם (די אפור אבל חתיכת סקורר)
    סנטר-קימאני פריינד (עם כל הכבוד לקוז'י, קימאני הוא שחקן עם פוטנציאל אדיר בהתקפה ובהגנה שהבעיה העיקרית שלו היא מנטלית)

על הספסל יחכו: גיא קנטור, רביב לימונד, דורון שפר ועידו קוז'יקרו, והרי לכן קבוצה שביום טוב יכולה לנצח כל קבוצה באירופה, כולל החלאות בצהוב. רק להתחבר ולתת לוילי אייברי את המפתחות :aaarse: