כדורסל ישראלי: מכבי מנצחת את טרונטו ראפטורס

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Nesta, ‏8/9/04.

1. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שבחים הרעפתם פה, והאימפריה שלנו מצליחה (אמנם בקושי אבל עדיין) להפסיד בבית לפורטוגל. בזיון.
    שאלתי את עצמי למה משאבת ריבאונדים כמו קוז'י לא עמד לריבאונד בשניות האחרונות כשהפורטוגלים זרקו עונשין. שיערתי שהוא יצא בעבירות, אבל מסתבר שכנראה ליובין יודע לתפוס ריבאונדים יותר טוב. התוצאה - כדור בידיים של ישראל 12 שניות לסיום עם סיכוי לשוויון, אבל ליובין לא מצליח לתפוס כדור והלכה ההתקפה והמשחק.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן פאשלה גדולה של ליאור, רציתי להרוג אותו.
    הפסד מאוד מאוד מוזר.
    פורטוגל היא נבחרת בינונית ומטה, שחייה על שלשות.
    קצורין נכשל באופן מדהים בכל הקשור לתחום השלשות אצל הפורטוגלים.
    אחרי הצליפות במחצית הראשונה, ישראל הייתה חייבת למנוע את זריקות השלוש במחצית השנייה, ומה היה?
    על כל שניי מהלכים טובים של ישראל, פורטוגל דפקה שלשה.
    מילא השלשות היו תחת שמירה, אבל השלשות היו כשהשחקנים הפורטוגלים לבד לגמרי.
    ההפסד הזה הוא כל כולו של קצורין.
    נשאר רק לקוות שלטביה תנצח בשתי המשחקים מול בולגריה ובמשחק מול פורטוגל, ככה שלא נסתבך עוד יותר בצרות.

והשאלה היומית בקשר לנבחרת ישראל בכדורסל:
    האם לדעתכם ההישג באליפות אירופה האחרונה הושג בעקבות דור מוכשר ביותר של נבחרת ישראל שהתחבר?
    או שהוא הושג עקב דור טוב ומאמן טוב?
    במילים אחרות, האם אתם חושבים שלקצורין היה חלק חשוב בהישגים של הנבחרת באליפות אירופה האחרונה?

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בולגריה הדהימה את לטביה!
    ובעקבות הניצחון הבולגרי, ישראל אחרונה בבית!

במילים אחרות, המשחק הבא מול לטביה הוא קריטי.
    הפסד, וישראל הולכת הביתה!

4. Fernando Cavenaghi Member

עכשיו רק צריך לאחל הפסד גדול ביום שבת.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה?
    לפי מה שאני שומע בכל מיני מקומות, ומקבל מהרמזים של שחקני הנבחרת, קצורין הולך הביתה בכל מקרה.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי הניצחון על לטביה עם הרבה מזל ויום גדול של מאיר טפירו, הגיע המשחק של ישראל היום מול בולגריה.
    שוב, משחק הגנה עלוב של ישראל, בתוספת עם ניהול משחק ברמה מאוד נמוכה של מולי קצורין, וישראל מפסידה לבולגריה החלשה, ומאבדת כל סיכוי לעלות לאליפות אירופה מהמוקדמות.
    כעת, ישראל תצטרך לנסוע שנה הבאה לטורניר המפסידות, שם, ביחד עם עוד 8 קבוצות, היא תאבק על הכרטיס הבודד לאליפות אירופה.
    בולגריה החלשה ולטביה(שהביסה היום בקלילות את פורטוגל), הבטיחו את מקומם באליפות אירופה.
    רק כדי שאנשים כאן יבינו, פורטוגל בכדורסל זה כמו לוקסמבורג בכדורגל, ובולגריה בכדורסל זה כמו קפריסין בכדורגל, בטח קבוצות שישראל הייתה צריכה לנצח.

בקשר לחלק של השחקנים בכישלון:
    טל בורשטיין לא לוקח מספיק אחריות.
    לקחת את הכדור האחרון בשניות המכריעות(כשטפירו לא על המגרש), זה לא מספיק.
    בורשטיין היה צריך לתרום הרבה יותר.
    לא יתכן שהוא האיש שלוקח הכי פחות זריקות ביחס לממוצע דקות(את המקום השני בקטגוריה הזאת לקח יותם הלפריו).
    בורשטיין צריך לקחת אחריות, במידה וזה לא יקרה, לא הייתי פוסל אפילו להורידו לספסל.
    גרין איכזב אותי מאוד.
    טורניר מאוד בינוני שלו, הלך הרבה פעמים עם הראש לקיר מתחת לסל.
    נכון שהרבה מזה כי שאר השחקנים לא עשו מספיק תנועה בהתקפה, אבל ציפתי ממנו, בטח אחרי העונה החולפת, לתרומה יותר גדולה לנבחרת.
    גם קצורין אשם כאן, במקום לתת לו את המושכות מההתחלה הוא העדיף עליו בתחילה את מרקוביץ' האנמי.
    הלפרין איכזב היום כשהראה הססנות מאוד מפתיעה, ולא לקח זריקות כשצריך.
    ואם מדברים על יותם, שנחשב לדבר הבא בכדורסל הישראלי, למה לעזאזאל הוא לא קיבל דקות בטורניר?
    ההפתעות של הטורניר הם כמובן שרון ששון(שגם היום היה טוב עם 14 נקודות, 7 מהם רצופות כשהבולגרים החלו לברוח) ורביב לימונד, שהראה שיש שחקנים בארץ שיודעים ללחוץ על המגרש כמו שצריך, וכמובן, המלחמה חסר הפשרות של הבחור על כל כדור.
    ליובין עם טורניר מאוד בינוני, בטח לא הביא את המשהו הנוסף שהוא הביא להפועל ת"א בשנה שעברה.
    עמית תמיר לא ניצל ולו במעט את הפונטציאל שלו, הרבה בגלל שהוא פשוט לא קיבל מסירות במשחקים.
    עידו קוזי'קרו גם איכזב, היום, בהתקפה קריטית, הוא החטיא לבד מתחת לסל, ובכלל, כל הטורניר הוא היה חלש.
    ארז מרקוביץ' ומשה מיזרחי הוכיחו שוב שאין להם מקום בנבחרת.
    מרקוביץ' העלוב החליף היום את גרין, ואז המשחק אבד לישראל והבולגרים רצו.
    מאיר טפירו לא קיבל מספיק דקות בטורניר, מצד שני, אני לא בטוח שהוא האיש הנכון לדקות הקלאץ'.
    עם כל הכבוד לזריקות המשוגעות שלו, פעם הם מצליחות פעם הם לא, היום מול בולגריה ראינו בדקות המכריעות שאין מה לעשות, אין אפשר לבנות על המהלכים המאולתרים שלו.
    בהחלט צריך לפתוח עם טיפרו, אבל שהוא ימלא שיטת משחק מסוימת, ושלא יעשה מהלכים מאולתרים ומשוגעים.
    לאורך כל הטורניר החיסרון של דריק שארפ זעק לשמיים, ישראל הייתה עלובה מחוץ לקשת, ואם זה לא מספיק, ישראל גם הייתה עלובה בשמירה על שחקני היריבות כשהם זרקו מחוץ לקשת, מה שגרם לישראל לחטוף מטר שלשות בכל משחק.
    גם החיסרון של מנהיג כמו הנפלד או שפר זעק לשמיים, קצורין בצעד טיפשי הרס את המנהיגות בנבחרת, וגרם לזה שלא היה לנבחרת מנהיג בטורניר.

המסקנה?
    מולי קצורין חייב לקחת על עצמו את האחריות ולהתפטר.
    כישלון חרוץ, זימונים מטופשים( משה מיזרחי, ארז מרקוביץ'), ניהול משחק מגוחך, הגנה שלא הייתה קיימת, הוא הגורם הישיר לזה שלא היה מנהיג לנבחרת.
    נראה כאילו באליפות הזאת לנבחרת לא היה מנהיג, לא הייתה שיטה, ולא הייתה דרך, ולדעתי, קצורין הוא האיש האחראי לזה, ולכן הוא צריך לקחת את האחריות.
    נקווה שבטורניר הניחומים בשנה הבאה יהיה לנבחרת מאמן אחר.

ועכשיו לשאלה השבועית, מיהו המועמד העדיף עליכם לאימון הנבחרת במידה וקצורין יפוטר/יתפטר?
    ארז אלדשטיין?
    חרוש?
    את מי אתם הייתם רוצים לראות מאמן את הנבחרת?

7. burning soil Member

ישנם לא מעט מועמדים ראויים לאימון הנבחרת,אני הייתי רוצה מאד
    לראות את פיני גרשון,ואחר כך שרון דרוקר,וגם דיוויד בלאט יכול להיות בסדר.

באמת תצוגה מביישת של הנבחרת,לא לזה ציפינו אחרי עונה כל כך טובה,
    כמעט כל השחקנים היו חלשים בכל הקמפיין.

8. מאיר ברד Member

אני הייתי רוצה לראות דווקא את אלדשטיין מאמן את הנבחרת.
    מאמן כרזמטי וטוב, שיעשה את השינוי ההכרחי בנבחרת.
    נבחרת ישראל צריכה מאמן שיוביל אותה ויתן לה דרך, ואין יותר טוב לתפקיד מארז.

ולא הייתי מתנגד לראות גם את קטש מאמן את הנבחרת...

9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם נגיע למצב שבו אדם נותן הרצאות על ההבדל בין גווני עור של אנשים וכפרס מקבל ניהול תפקיד ציבורי אסור לנו לבוא בטענות לשום מדינה אחרת בעולם לגבי אנטישמיות. זה יהיה יום שחור אם גרשון ימונה לאימון הנבחרת.

10. Joel Gion Member

צודק ב100 אחוז.מאמן ענק,אבל בן אדם קטן מאוד.
    כמו מאיר ברד,גם אני הייתי רוצה לראות את אדלשטיין מאמן את הנבחרת.אם לא,אז גם שרון דרוקד או יורם חרוש יכולים להיות פתרונות טובים.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בספק עם פיני גרשון צריך להיות מאמן הנבחרת, בטח לאור אירועי העבר.
    אבל, אם לומר את האמת, הוא מאמן הכדורסל הטוב בארץ, והדבר היחיד שחסר לו בקרירת האימון זה הצלחה עם נבחרת ישראל.

ארז אלדשטיין הוא המועמד המוביל שלי לנבחרת ישראל.
    לאורך כל קרירת האימון שלו הקבוצות שלו שיחקו את הכדורסל שלו, את השיטה שאלדשטיין הביא הם יישמו.
    מאמן שרואים לאורך כל הקרירה את תביעות האצבעות שלו.
    לדעתי הוא האיש המתאים לנבחרת.

גם שרון דרוקר הוא אופציה לא רעה, למרות שיש לו מין הרגל להיכשל ברגע השיא.

ויורם חרוש? סלחו לי, אבל הוא חלק מאותו צוות מקצועי שנכשל בצורה חרוצה כל כך לאחרונה, ככה שאני חושב שהוא לא האיש המתאים למשימה.

12. Fernando Cavenaghi Member

משה, באיזה רגעי שיא דרוקר נכשל?

ועדיין לא הייתי לוקח את דרוקר לאמן בשום קבוצה שלי. דרוקר הוא עוזר המאמן המושלם, פסיכולוג ענק ומומחה להגנות, אבל בהתקפה כלום, שום תרגיל.

ואפי או ארז או דיוויד צריכים להיות בנבחרת הרבה לפני פיני, פיני מצליח כשהוא במועדון שהוא בונה את הכל סביבו, בנבחרת הוא יאבד את היכולות היחודייות שלו (אני קורא לזה להיות חרא של בנאדם, אוהדי מכבי קוראים לזה יכולות)

13. shmulikwe Member

דייויד ללא שום ספק, הוא המאמן הכי טוב שהיה לנו פה אי פעם ואם יהיה לו עוזר בסגוננן גרשון (מצויין באילתורים) אז אפשר להגיע להישגים, במיוחד שמדובר פה על אחד הסגלים המוכשרים יותר שהיו לנבחרת מאז ומעולם, כל עמדה יש שחקנים מצויינים: גרין קוז'יקרו ותמיר; ששון שלף ספר ובלוטנת'אל (כשיחזרו); בורשטיין, הלפרין, לימונד, טפירו, ניסים (שחייבים להחזיר אותו!!!) ליובין ויש עוד.
    בקיצור דייויד ואפי כעוזר לדעתי השילוב הכי טוב שיש.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא רוצה לראות את דיויד בלאט בנבחרת, זה יהיה טעות עצומה לתת לבלאט את המושכות.
    בלאט הוא עוזר המאמן המושלם, יש לו יחס מעולה עם השחקנים, יכול להוסיף במקומות שצריך, אבל כמאמן ראשי, לרמות הגבוהות (מכבי ת"א, נבחרת ישראל), הוא לא מתאים.
    בקדנציה הקודמת שלו במכבי ת"א, כמאמן ראשי, הוא נכשל באופן נחרץ.
    הוא עשה את כל השגאויות האפשרויות, ניהל את המשחק ברמה מאוד נמוכה, וגרם לזה שמכבי עשו פשוט הכל כדי להחזיר את גרשון לקבוצה.

דיויד בלאט לא מתאים לאימון הנבחרת, ולקחת אותו כמאמן ראשי, זה אומר כילשון כמעט ודאי בטורניר הניחומים בשנה הבאה.

אם זאת, הייתי מאוד רוצה לראות אותו כעוזר מאמן של אחד כמו אלדשטיין.

15. burning soil Member

כן אבל דיוויד בלאט לקח קבוצה שבעה לפיינל פור שלישי ברציפות...

לדעתי אם השחקנים נמצאים ביחסים טובים איתו הוא צריך להיות מועמד
    רציני ביותר,ראינו בקמפיין האחרון כמה חשובה הכימיה בין מאמן לשחקן.