כדורסל אירופאי - 2013/14

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏10/5/13.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אין לך בעיה עם הפיינל פור? אז יש לך בעיה שקבוצה תבנה קבוצה חזקה אבל אין לך בעיה שקבוצה עם 10 הפסדים יותר יכולה במשחק אחד למחוק עונה שלמה לקבוצה אחרת שהתאמצה כל העונה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx תהיה בריא, אני לא מבין את ההיגיון שלך כאן. הבנתי שכאוהד אייאקס אתה נגד הכסף הגדול (וגם את זה אני לא מבין, אבל זה כבר לא נוגע אליי), אבל אני חושב שכמו ב-NBA, סדרות זה הכי נכון גם מבחינה ספורטיבית וגם מבחינת העניין שזה יכניס. ראינו מה הכסף הגדול עשה לטורקיות, זה לא הגורם היחיד להצלחה של קבוצה.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, כפי שהליגה הישראלית נראית מכבי גם צריכה לשרוד פיינל פור מקומי. כמה שנים יתרון הביתיות גם היה שלנו...אין מה לעשות, סדרות רק מחזק את הקבוצות העשירות כי יש זמן לתקן. ברור שיש בכל סיפור גם נושא שלילי, אבל בסופו של דבר אני מאמין הרבה יותר בתחרותיות אמיתית. אגב גם מכבי נהנתה בעבר מהפיינל פור האירופאי. לא תמיד היתה לנו קבוצה כל כך טובה. זכור לי הקבוצה עם ביינום שהגיעה לגמר. בסדרה לעולם לא היינו מגיעים לבאר. זה שלא שתינו זה בעיקר בגלל מסינה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אגב עידן אם אתה ממש רוצה צדק אז בטל גם את הסדרות! יש 'מיליון' דוגמאות באמריקה על קבוצות ששיחקו נהדר בעונה הרגילה ועפו בצורה שלומיאלית בפלייאוף. אפילו סדרה יכולה להיות מאד לא צודקת אם אתה מסתכל על כל העונה. האם אתה מסכים עם זה?

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זה ממש לא אותו דבר שי, כי אם אתה משחק טוב כל העונה, אתה זוכה במשהו - אתה זוכה ביתרון הבית שלך שבכדורסל הוא מאוד משמעותי. אפשר לעשות ליגה כמו בכדורגל שהראשונה זוכה באליפות, אבל זה סביר להניח יהיה משעמם יותר. סדרות עושות צדק, כי אם קבוצה טובה לאורך העונה, הסיכוי היא תפסיד סדרה של 3-4 משחקים בייחוד שיש לה את יתרון הביתיות, הוא קלוש ביותר. חוץ מזה, אתה לא צריך להיות קיצוני. לא אמרתי שלא צריכות להיות הפתעות ותחרותיות, אבל כשהן מושגות באופן ספורטיבי. ואם אתה עובד כל העונה על יתרון ביתיות, השגת אותו, אבל איבדת אותו בסדרה, זו ספורטיביות. אם אתה עובד כל העונה על יתרון ביתיות ובסוף עושים לך משחק גמר יחיד ובודד במגרש של זו שסיימה עם 10 הפסדים יותר ממך.....לא מצאתי כאן ספורטיביות וגם לא ברור לי איך אתה מעודד שיטה כזו בתירוץ של תחרותיות...מה תחרותי בזה? לשים רגליים למצליח כדי שהכושל ישיג אותו על קו הסיום?

אגב, כמו שאמרתי שגם ביורוליג לא אכפת לי סדרות, אבל אתה לא יכול להשוות בין פיינל פור אירופאי לליגה מקומית. יורוליג זה מפעל גביע - אתה לא משחק מול כל הקבוצות ואתה מתרדם בשלבי נוקאאוט, לכן שיטת הפיינל פור שם ממש לא דומה לעונה שלמה שבה אתה משחק שני סיבובים מול כל קבוצות הליגה רק כדי שבסוף משחק אחד יכריע לך עונה של 7 חודשים שבה עבדת לחינם. לטעמי אתה מגזים עם נושא התקציב והתיעוב הלא ברור לקבוצות שרוצות להשקיע כסף ולבנות קבוצה חזקה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/13
  4. zivmay Member

להגיד שמכבי לא בlevel של אולימפיאקוס העונה, זו פשוט שטות. הרי בשני משחקים העונה מכבי הייתה הרבה יותר טובה בסך המשחקים. הייתה במרחק נקודה מנצחון, ואת המשחק השני היא ניצחה בלי בעיה בכלל.
    הכל תלוי במצ'אפ בין הקבוצות. לאול' יש מצ'אפ טוב מול ריאל וצאסקא, אבל מול מכבי שגם היא מסתמכת על משחק של נמוכים, היא בבעיה.
    זה לא בהכרח תקציב, זה לא בהכרח סגלים מעוטרים וכו'. המצ'אפ בין הקבוצות הוא הכי חשוב בזמן משחק. בגלל זה פיינל פור בחיים לא יכריע התמודדות.
    סדרות ומיד!

נערך לאחרונה ב: ‏14/5/13
  5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

גם להגיד שמכבי בLEVEL של אולימפיאקוס זו שטות ואפילו מוחלטת. מכבי העונה היא קבוצה של סיבוב מוקדם, אם תרצה או לא. באותה מידה אני יכול לומר לך שמכבי עלתה לטופ 16 בעיקר בגלל בית קל מאוד, בעוד שבבית של אולימפיאקוס, סיכוי לא קטן שהיינו מוצאים את עצמנו בחוץ. דבר נוסף, כמו שיש עניין של מאצ'אפים, יש גם עניין של מומנטום. מכבי באה במומנטום אדיר לאותו משחק ספציפי ולקחה אותו בגדול, בדיוק כמו שאולימפיאקוס ביום נתון ניצחה שתי קבוצות הרבה יותר טובות ממנה. אין במכבי שום שחקן שיכול לסחוב קבוצה לפיינל פור, שלא לדבר על אליפות יורוליג. אם היינו עפים בטופ 16 אז היית אומר אותו דבר? מכבי עברה פה נס ז'אלגיריס רק בהמשכים, אך תשלה את עצמך לזה שהגענו יותר ממה שבאמת היינו אמורים להגיע. כיום אם משווים בין שתי הקבוצות, הם לפחות רמה אחת מעלינו. אני גם לא השוויתי תקציבית - כי התקציב פחות או יותר זהה. הם פשוט בנו בשנה שעברה קבוצה נהדרת ומאוזנת, עם שני כוכבים גדולים והשאר שחקנים משלימים מבלי להתפרע בתקציב. רק בגמר שאלתי את שי איך יכול להיות שפרו אנטיץ' מרוויח חצי מליאור אליהו וכולם ראו מי תורם יותר לקבוצה שלו. אגב, זו גם אותה קבוצה שדפקה בגמר את ריאל מדריד, אותה ריאל שצחקה שלוש פעמים עלינו. קצת פרופורציות לא יזיקו.

6. LIVERPOOL87 Member

מסכים איתך עידן, אני רק אוסיף כי תקציב אולימפיאקוס שונה ממכבי בחלוקה שלו.
    בעוד חצי מן התקציב של מכבי הולך לבנים של הבעלים ומחזיר את כסף ההשקעה בדרך מלוכלכת, אולימפיאקוס מעמידה תקציב שחקנים של 15 מיליון דולר שזה כמה מיליונים טובים מעל מכבי ופה קבור הכלב.
    מכבי לא דומה בשום דבר לקבוצה היוונית והיה משעשע\מצער איך שתרצו לקרוא את דבריו של דני קמצני פדרמני שאמר שמכבי היא המודל של אולימפיאקוס.

7. zivmay Member

עידן, אם אתה חושב שלמכבי אין העונה מצ'אפ טוב עם אולימיאקוס, אז אתה ילד.
    הדבר הכי חשוב בין מתחרים\קבוצות זה המ'צאפ.
    כמו בכדורגל, לדעתי דורטמונד תיקח את הגמר מול באיירן. אבל אם היא הייתה מול בארסה בחצי היא הייתה מודחת.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא ידעתי שדעות שונות מורידות מהגיל. עד כמה אני אמור "לטעות" כדי להגיע לגיל 18? האמת שבא לי לחזור לגיל הזה, רק שזה נראה רחוק.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

לא נעים לי ממך כי סה"כ זכותך לחשוב מה שאתה רוצה, אבל אתה נשמע הזוי מהודעה להודעה.....נעזוב את העובדה שבקו הקדמי אין לנו מאצ'אפ עם אף אחת, נכון? עכשיו בוא תאמר לי איזה כזה מצ'אפ דגול יש לנו בקו האחורי: ספאנוליס מול אוחיון? תשים אותי על ספאנוליס, עדיף. היקמן/לוגאן מול אייסי לואו/סלוקאס? דווין/לנדסברג/פניני מול פאפאניקולאו/פרפרוגלו? אני עוד מתלבט עם להמשיך ברצינות לענות לך או שהבנת את המסר לבד. או שאתה מאותם אנשים שמבססים תיאוריה ועונה לפי משחק-שניים.

9. LIVERPOOL87 Member

מצ'אפ זה טוב ויפה לסדרות ולמשחקי הבתים.
    במאני טיים זה לא משחק תפקיד.
    ריאל גדולה על אולימפיאקוס בכל מצ'אפ שתרצה והיא הפסידה את המשחק אחרי שהובילה ב-17.
    במאני טיים צריך בעל בית על הפרקט ואת זה לריאל אין, במאני טיים צריך אופי ואת זה לריאל אין כבר 20 שנה.
    אולימפיאקוס גדולה עלינו ב-300 מידות בגלל ספאנוליס ושום משחק בפיראוס בשלב הטופ 16 לא ישנה את זה.
    ספאנוליס הוביל אותם לשתי זכיות רצופות בזמן שאנחנו התבזינו העונה והצלחנו לסחוט סדרה טובה ולהישאר עם המחמאות לפני שנה.
    הבדל של שמיים וארץ.

כדורסל זה לא כדורגל שאתה יכול להוריד 10 שחקנים לבונקר ולגנוב משחק, אם יש לך חבורת אפסים חסרי כשרון כמו שהתאספו כאן העונה לא תגיע לשום מקום.
    הסיכוי שלנו לזכות באליפות אף פעם לא היה נמוך יותר, הרגשה שלי שנשארים ללא צלחת העונה.

10. zivmay Member

אם הייתם עונים לי לעניין המרכזי של ההודעה, הויכוח הזה היה נגמר מזמן.
    שוב פעם מ'צאפ הוא קבוצתי, אם היינו משחקים טניס זוגות אז הייתי מדבר איתך על כל שחקן בנפרד. קשה להבין? למה לטחון מים.
    ויותר מזה, היו לך שני משחקים מול אול' כדי לאכול את הכובע. במיוחד במשחק השני, שמכבי הייתה בדרך להביס, ורק בגלל שיש רק את ג'יימס בקו הקדמי אפסו כוחתינו ואול' חזרה למשחק.

ומ'צאפ טוב לסדרות? אתה שומע את עצמך? בסדרות קבוצות יכולות לתקן, אבל יודע מה? גם אם היו סדרות אול' הייתה לוקחת את הגמר הזה.
    הכוונה האמיתית שלי, שהמשחק של ריאל בנוי בעיקר על גבוהים אגריסיבים שבקושי מורידים כדור על הרצפה אולי חוץ ממירוטיץ, ועל השלשות. אול', מזכירה ממש את הקבוצה של מכבי מלפני שנתיים. עם דייויד בלו כ- 4. קבוצה אגריסיבית, שיש לה גארדים אגריסיבים וזריזים. וכמובן קו קדמי שממוצע הגובה שלו הוא 2 מטר ( למעט שארמדיני)., שלא לוקה בבוקסאוטים וריבאונדים, בעלי קליעה מבחוץ ( פפניקולאו, גיורגוס פרינטזיס, פרו אנטיץ' ולא עולה לי עוד מישהו כזה עכשיו). וזה מה שהתכוונתי, שהסגלים של שני הקבוצות ( מכבי ואול') בעלי דמיון רב, במיוחד שסמית עובר לשחק בעמדה 4, במקום לי-בלוף אליהו.

11. LIVERPOOL87 Member

איך אפשר לענות לעניין המרכזי? מה זה בדיוק מצ'אפ קבוצתי?
    לטאו ויטוריה ב-2006 היה מצ'אפ קבוצתי בשביל לעבור את צסקא הבלתי מנוצחת? לאולימפיאקוס היה מצ'אפ קבוצתי ביום ראשון ולפני שנה?
    מצטער אתה הבאת מושג שלא קיים בכדורסל, לפחות לא באירופה.

12. zivmay Member

כי עד עכשיו לא הרצתי השוואות בין שחקן ושחקן.
    הרצתי השוואה, רק בין סגנוני הקבוצות.
    אם יש לך הסבר הגיוני איך זה שמכבי באורך פלא הייתה טובה בהרבה מאול' אבל מול ריאל עשתה במכנסיים, אתה מתבקש להגיד.
    ואל תביאו לי את ההסבר המטומטם הזה על מומנטומים.

13. LIVERPOOL87 Member

קודם כל את המשחק בבית הפסדנו ככה שקשה להגיד שהיינו טובים מהם בהרבה, במשחק השני באמת נתנו תצוגה מדהימה. אני לא חושב שזה עניין של מצ'אפ אלא תכנית משחק טובה.
    דיוויד עלה בתכנית משחק מבריקה כאשר נתן לספאנוליס לטייל חופשי על הפרקט ללא דאבל טים מיותרים.
    כאשר שאר השחקנים נשמרו טוב מאוד היה קשה לספאנוליס להריץ את הקבוצה והוא לקח על עצמו את המשחק וקלע יפה אך כקבוצה היא התקשתה מולנו.
    בנוסף קיבלת רבע שני חולני מהשלוש במיוחד של לוגאן.
    ואל תשכח שפרינצזיס לא שיחק, הוא כלי מדהים על שני ליצנים כמו מדלי ואליהו וכאשר פאוול נפצע זה באמת היה יותר מידי עבור היוונים.

אני דווקא כן מאמין במומנטום ואם היינו פוגשים את ריאל במקום אולימפיאקוס היינו נראים טוב יותר ממשחקי הסדרה.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מה זה סגנוני קבוצות? מכבי השנה בנויה רק על משחק החוץ שלה. תפסת יום, יש לך סיכוי טוב לנצח, לא תפסת, יש סיכוי שתרד מובס. בדיוק כמו הניקס שלי. משחק הפנים שלנו לא קיים בכלל. גם אין לך שוב כוכב שמצריך דאבל אפ כדי לרווח. אז על איזה מצ'אפ וסגנון אתה מדבר איתי? השנה מכבי לא שיחקה כדורסל בכלל. שום תרגיל, הכל אילתורים. אתה משווה אותם לאלופת אירופה? בגלל פאקינג שני משחקים? זה בדיחה במקרה הטוב וחוסר הבנה במקרה הרע.

15. zivmay Member

שורה תחתונה, שאתם כנראה מסרבים להאמין. ההרכב העכשווי של מכבי יכול להסתדר טוב מאוד מול ההרכב של אול' בכל משחק. מצד שני אם מכבי תשחק 10 משחקים מול ריאל היא כנראה תפסיד אותם.