כדורגל קולומביאני-los Cafeteros

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏31/1/09.

1. דנידין Member

אבל עדיין, קולומביה כבר שנים נלחמת נגד מאפיות הסמים. האלימות מהתחום הזה לבטח יכולה ואף אם אני לא טועה עדיין נכנסת לעולם הספורט.

תן קצת פרטים על שוער העתיד שלכם בן ה 20

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא ממש בקיא בפוליטיקה הדרום אמריקנית, אבל אם זה בגלל הרוח החדשה של מפלגת השמאל הקומוניסטיות בראשות צ'אבז בוונצואלה וחבריו בבוליבה (וכמובן קובה) דווקא קולומביה נלחמת קשה ברוח הפאשיסטית הזאת. ארגון טרור שמאלני כמו ה-farc לא מקבל הרבה תמיכה מראשי קולומביה ואולי המלחמה הזאת גם משפיעה על הכדורגל.

שוב פעם, אני רחוק מלהיות מומחה בדברים האלה, אבל אולי גם בגלל הדברים האלה השפעת קרטלי הסמים על הספורט המקומי קצת הלכו אחורה.

בכל מקרה עידן, אתה ביקרת פעם שם? אני חזרתי ב-2001 להולנד (נולדתי באמסטרדם) והייתי לזמן מה בקשר עם בחור שסיפר על איך שסוחרים שם באיברים של בני אדם. נדמה לי שהוא לא דיבר על קולומביה אלא פרו, אבל החיים שם לא תמיד נעימים...

ללא קשר לקולומביה או לכדורגל ראיתי שלשום תכנית על המשטרה בברזיל. יש שם יחידה שנלחמת בשכונות העוני נגד כנופיות אלימות במיוחד. תאמינו לי השכונות האלה דומות לעזה...

לחזור לכדורגל, אני מקווה שקולומביה תחזור לימים יותר טובים. היריבות שלה עם ארגנטינה היתה יריבות נהדרת. השפלות הדדיות והמון רגש וכמובן כדורגל טוב.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נגב מאפיות הסמים המדינה נלחמת אבל הם כבר לא קשורים לספורט. מאז מותו של הברון הגדול פאבלו אסקובאר ב-1993 התחילה בעצם הדעיכה של התערבות הקרטלים בספורט ומתחילת המילניום, ברוך השם, אין שום התערבות שלהם והליגה מתנהלת ללא שערוריות חוץ כמובן מהאלימות בין האוהדים, אבל ללא קשר לסמים.

לגבי אוספינה:

http://il.youtube.com/watch?v=r1VLe29d1qI

גדל ושיחק בקבוצה שלי, אתלטיקו נאסיונל מדיין ובעצם את הופעת הבכורה בבוגרים בקבוצה ובנבחרת עשה בגיל 17. עם הקבוצה הוא זכה בשתי אליפויות רצופות ב-2007, שיחק באליפות דרא"מ עד גיל 20 ב-2007 והקיץ חתם בניס הצרפתית. אחרי פרישתו של לטיזי מניס אני מניח שאוספינה יהפוך לשוער הראשון ויראה למה הוא נחשב לאחד ההבטחות הגדולות. ערך כבר 3 הופעות בנבחרת הבוגרת.

http://en.wikipedia.org/wiki/David_Ospina_Ram%C3%ADrez

זה הדף שלו בויקיפדיה.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

דווקא קולומביה היא אחת מהחברות של ישראל. קולומביה היתה אחת מאילו שהצביעו בעד הקמת מדינה יהודית וגם עכשיו שדיברתי עם האנשים בקולומביה (יש לי כמה חברים שם), רובן הגדול תומך בישראל ויש יחסים חמים בין 2 המדינות גם בזכות העזרה הגדולה שהצבא הישראלי נתן לצבא הקולומביאני בשיחרורה של הפוליטיקאית אינגריד בטאנקור מהשבי.
    לא ביקרתי שם עדיין, אני מקווה שייצא לי לבקר שם בקרוב.
    לגבי היריבות עם ארגנטינה, אין דבר יותר יפה (אולי רק ארגנטינה-בראזיל) מלראות את 2 הנבחרות הללו (לא משנה באילו גילאים) או קבוצות המייצגות את המדינות נפגשות למשחק. ב-6 ביוני ארגנטינה ירצו לנקום בנו על ההפסד שהנחלנו להם בבוגוטה בנובמבר שעבר 2-1 אבל בסה"כ אחרי ה-5:0 היחס של הארגנטינאים לכדורגל הקולומביאני השתנה לחלוטין והזילזול התחלף לכבוד והרבה קולומביאנים משחקים ושיחקו בליגה הארגנטינאית.

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/09
  5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

להלן רשימת ה"ליגיונרים" הקולומביאנים המשחקים באירופה ובליגות הבכירות של אמריקה:

איטליה
    איבן קורדובה ונלסון ריבאס (אינטר)
    מריו ז'פס(קייבו) (אפריין קורטס יצטרף בקיץ)
    כריסטיאן זאפאטה (אודינזה) (ויקטור איבארבו יצטרף בקיץ)
    חואן קמילו זוניגה (סיינה)
    ריקארדו צ'ארה (קליארי)
    ג'ון קנדי הורטאדו נבחן בימים אלו במילאן

אנגליה
    הוגו רודאז'גה (וויגאן)

צרפת
    קרלוס סאנצ'ז (ואלנסיין)
    דויד אוספינה (ניס)
    חואן פאבלו פינו (מונאקו)
    ויקטור מונטאניו (מונפלייה, ליגה שנייה)

ספרד
    לואיס אמראנטו פראה (אתלטיקו מדריד)
    אבל אגילר (הרקולס, ליגה שנייה בהשאלה מאודינזה)
    אקיבאלדו מוסקרה (סביליה)
    חוליאן דה לה קואסטה (קאדיז, ליגה שנייה)

שוייץ
    אלבארו דומינגז (סיון)
    ריקארדו לאבורדה (לוגאנו)

פורטוגל
    וואסון רנטריה (בראגה)
    פרדי גוארין (פורטו)
    בראיין אנגולו (Leixoes)

גרמניה
    פאריד מונדראגון (קלן)
    אלקין סוטו (מיינץ)
    ג'ון חאירו מוסקרה (ורדר ברמן)

רומניה
    רובינסון זאפאטה, דיירו מורנו וחואן קרלוס טוחה (סטיאווה בוקרשט)

בלגיה
    חיימה רואיז (ווסטרלו)
    דניאל קרוז (בירשחוט)

רוסיה
    חואן קרלוס אסקובאר (סובטוב)

פולין
    מנואל סנטוס ארבולדה (לך פוזנאן)

טורקיה
    לואיס מרטינז (סאקאריאספור)

ישראל
    ג'ון חאירו קולמה (מכבי חיפה)
    איבן גארידו (בני יהודה)
    סרחיו איבן נובה (סני סכנין)

ארגנטינה
    פביאן וארגאס (בוקה ג'וניורס)
    ראדאמל פאלקאו גארסיה (ריבר פלייט)
    חוסימר מוסקרה (ארסנל דה סראנדי)
    חוסה מורנו (אינדפנדיינטה)
    דאליי מנה (קולון)
    חאירו קאסטיז'ו (גודוי קרוז)
    אלחנדרו בוטרו (סאן מרטין, ליגה שנייה)

בראזיל
    פאבלו ארמרו (פאלמייראס)
    אדווין ואלנסיה, דויד פריירה (אתלטיקו פאראנאנסה)
    אדיקסון פראה (גרמיו)
    מאוריסיו מולינה (סאנטוס)
    חוליאן ויאפארה, חאבייר ריינה (ויטוריה)

צ'ילה
    מקנלי טורס (קולו קולו)
    חורחה ריברה (או'האגינס)

פאראגואי
    ולדימיר מארין (ליברטאד)

אורוגואי
    פלאביו קורדובה (ריבר פלייט- אורוגואי)

מכסיקו
    מיגל קאלרו (פאצ'וקה)
    אנדרס צ'יטיבה (אמריקה)
    קרלוס דרווין קינטרו (סאנטוס לאגונה)
    לואיס גבריאל ריי (אטלאנטה)
    טרסור מורנו, חאירו פאטיניו, דייגו אלבארז (סאן לואיס)

ארה"ב
    פרדי מונטרו (סיאטל)
    חואן פאבלו אנחל, אוסקר אצ'ברי (ניו יורק רד בולס)
    חאמיסון אולאבה (סולט לייק)
    ווילמן קונדה (שיקאגו פייר)
    גונזאלו מרטינז (די סי יונייטד)

6. duck kc samara Member

ראיתי שעם אסקובאר שיחק עוד שחקן בקרליה סובטוב נראה לי קראו לו קינטארו הוא שיחק כמה משחקים ונראה שחקן לא רע אחרי זה עבר בהשאלה לקבוצה בקולומביה ולא חזר אתה יודע מה קורה איתו?

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יפה שאתה זוכר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx .
    קרלוס דארווין קינטרו היה השחקן ה"חם" ביותר בקולומביה אחרי שהוביל את דפורטיבו פריירה, קבוצה קולומביאנית קטנה, עד לפלייאוף ונבחר לשחקן הטורניר. הוא נקנה ע"י פריירה ועכשיו נמכר לסנטוס לגונה המכסיקנית תמורת 4 מיליון דולר. הוא ערך כבר 2 הופעות בנבחרת הבוגרת והיה המצטיין ב-2 המשחקים. סה"כ בן 21, 1.64 מ', אבל זריז כמו שד ושליטה אבסולוטית בכדור. הנה כמה מהביצועים של הילד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx , תהנו.

http://www.truveo.com/Darwin-Quintero/id/4087156778

8. דנידין Member

היה גם איזה שחקן צעיר בפארמה בזמנו שבנו עליו הרים וגבעות ולצערי הרבה לא יצא ממנו (למיטב ידיעתי).\
    בכלל, הרבה כישרונות יצאו מקולומביה ואחרי התחלה יפה באירופה דעכו. הדוגמא הכי מוחשית שעולה לי בראש זה עם אנחל. איזה חלוץ ענק הוא היה ואז הגיעה הנפילה באסטון וילה.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אתה מתכוון לג'ונייר מונטאניו, שפארמה רכשו אותו כשהיה בן 16 ב-1999 ובאותה שנה זומן לקופה אמריקה וכבש שער מדהים ביופיו בניצחון 3:0 מול ארגנטינה באותו טורניר. הוא עבר אח"כ ל-ורונה ולצערי לא מימש 60% מהפוטנציאל שלו, גם בגלל בעיות משמעת שהיו לו. כיום הוא משחק באליאנזה לימה מפרו ואף היה מועמד למכבי ת"א אבל גם שם הבעיות רודפות אותו והוא מחפש אותם...... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx
    דווקא אחיו הצעיר, ויקטור מונטאניו, שמשחק במונפלייה מהליגה הצרפתית השנייה מצליח הרבה יותר ואף זומן לנבחרת המשחק הידידות האחרון.

לגבי אנחל, התחושה מעורבת. היו לו כמה שנים שהוא היה לא רע בוילה והיתה איזו שנה שהוא אף הוביל את כובשי הקבוצה אבל בסך הכל הליגה האנגלית, או יותר נכון אסטון וילה לא התאימה לו. היה אמור לעבור לריאל בטיס ב-2006 אבל המעבר נכשל בסוף ולצערי זה השפיע עליו גם בנבחרת. כיום הוא כובש בצרורות במדי ניו יורק רד בולס מה-MLS אבל זה כמובן לא אותו דבר............

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/09
  10. דנידין Member

וואלה ג'וניור מונטאניו.
    שאפו עידן, אנציקלופדיה לכדורגל קולמיביאני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תודה, עבדתי על זה ב-18 שנים האחרונות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן קודם כל תרשה לי לברך אותך על ההשקעה והידע, מרשים ביותר!

רציתי לשאול אותך מה שלומו של אבל אגילאר הצעיר, שפרץ בגיל 18 במדי הנבחרת בקופה וצד שם את עיני (וגם את עיניו של כל סקאוט שמכבד את עצמו) ונקנה ע"י אודינזה. אני רואה שהוא מושאל כעת לליגה השנייה בספרד, כך שאני יכול להניח שהוא לא ענה על הציפיות באיטליה... האם זה עוד מקרה של צעיר קולומביאני מבטיח שדורך במקום באירופה?

הוא עשה עלי רושם אדיר באותו קופה, זה בטוח.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מנסה להעיר תאים אפורים במוחי, אבל עידן אולי אתה תוכל לעזור לי, האם שיחק פעם קולומיבאני בליגה ההולנדית (בשביל הידע הכללי, שמי שי, אני הולנדי שגר 16 שנה בארץ, אבל חזר ב-2001 לארץ מולדתי)

קצת מוזר, אבל לדעתי הכדורגל ההולנדי לא ממש משקיע משאבים בשביל לגלות כשרונות צעירים. דווקא בגלל שכולם מחפשים בברזיל וארגנטינה הייתי כמועדון כמו אייאקס מחפש גם במדינות כמו קולומביה.

14. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ידוע לי היטב על מערכת הסקאוטינג הנהדר שיש לאודינזה, תוכל להרחיב עליו? יש למה לצפות?

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תקשיב המרקוס הזה הוא שחקן שחקן
    נאסארית גם עשה עליי רושם טוב, הוא זה "שסידר" לכם את ההגרלה על העלייה עם החטאת הפנדל לא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx , סתם , באמת שאחלה שחקן.

אתה אומר שהנבחרת הזאת כשרונית אבל שני המשחקים שראיתי הם לא שיכנעו, מול אקוואדור זה היה המשחק הכי גרוע שראיתי בשנים האחרונות בכל מסגרת (ואני אוהד של ראסינג אז זה אומר הרבה) בעוד נגד ארגנטינה היה שיפור אבל גם לא מאוד משכנע (ההחמצה לקראת הסוף הרגה אתכם).

מוסיף בקשר להודעה אחרת:
    דווקא קאבאז'רו שחילטר קצת במכבי נתניה הוא שחקן די מוכר בקולומביה על פי חבר שלי שדי הופתע לשמוע שהוא חתם פה (כנגד רצונו בדיעבד).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/2/09