כדורגל עולמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏26/11/16.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@Nigel de Jong זה יהיה נטו עניין שלו, ובניגוד לרמיזה מעלי, אם הבנתי אותה נכון, להערכתי לעניין הכלכלי משקל נמוך בסירוב לשמוע הצעות בזמנו. אבל ציניים יהיו ציניים :) אני נהנה ממנו לא משנה איפה הוא משחק, רק קצת חבל לי שכבר זמן מה אין לפניו חלוץ כמו ג'יאן לתרגם את המסירות שלו לשערים.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  2. cazzo Il Capocuoco

אני לא עוקב אחריו אלא יותר על איך הפוליטיקה המזרח-תיכונית משפיעה על הכדורגל (משחקים של נבחרת סוריה, עיראק, תימן ואפגניסטן מתקיימים בכל מיני מקומות), למשל משחקים בין הקבוצות הסעודיות והאיראניות מתקיימים במדינות "נייטרליות" עוד משנה שעברה. השנה הסעודיות "מארחות" את האיראניות באצטדיונים של דוחה רבתי, קטאר והאיראניות "מארחות" באצטדיון של מסקט, בירת עומאן. אגב המשחקים של הקבוצות הסוריות והעירקיות בגביע אסיה (AFC Cup) משוחקים בקטאר ובלבנון.

אמורי שחקן מבריק, אין ספק בכלל, אבל השאלה איך מגדירים הצלחה במקרה שלו? בליגה המקומית אל-עין רק במקום הרביעי, בליגת האלופות של אסיה בשנה השעברה קבוצתו הצליחו להגיע לגמר (זה בכלל מפעל שבעיקר הדרום-קוריאניות מצליחות בו), בליגת האלופות השנה אנחנו עוד בשלב הבתים ואני לא ממש מכיר את הקבוצות האחרות...

3. gilad16 Member

אחרי האכזבה בגמר שנה שעברה, מול קבוצה שנענשה על קניית משחקים, אל עין ועומאר הצהירו שהם הולכים חזק על המפעל גם השנה.
    נכון שזה שלב הבתים, אבל אל עין הבטיחו אתמול את העלייה לשלב הבא.

גם בנבחרת וגם בקבוצה הוא ממשיך להצטיין, אם הוא לא ינסה לא נוכל לדעת האם הוא מתאים לכדורגל האירופאי,
    אני בטוח שיהיה לו קשה עם קצב משחק ואגרסיביות אחרת, אבל יש לו יכולת מסירה וראיית משחק שאין להרבה שחקנים בעולם.

4. DRORIKO Member

@alexshw תגיד ההגנה של לוקומוטיב היא תמיד כזאת מביכה או שרק היום?

5. alexshw Member

סיומין בדרך כלל ידוע כמאמן הגנה טוב. אבל לוקומוטיב כבר לא מה שהייתה פעם.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

6. All_Hale_Conradinho Member

שאלה למביני העניין: האם היה פעם שחקן לבן כלשהו בנבחרת אפריקאית? ואני לא מדבר על מדינות כמו רודזיה או דרום אפריקה שבהם הלבנים היו חלק אינטגרלי שלא נאמר בלעדי בחברה ובתרבות, אלא על משהו כמו (סתם דוגמה) בן להורים צרפתים שחיו בחוף השנהב במסגרת הקולוניאליזם ונשארו בה גם אחרי העצמאות.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה לא מה שאתה מחפש, אבל בזמנו טוגו אזרחה הרבה ברזילאים לשחק בנבחרת (תחת מאמן ברזילאי אם אני זוכר נכון), אחד מהם היה המילטון. עכשיו אני לא יודע מבחינת שורשים אם הוא נחשב בשבילך לבן, שחור, מעורב או משהו אחר, אבל הוא השחקן הכי בהיר שאני זוכר בנבחרת אפריקאית שלא מאלו שציינת ולא מהחלק הים תיכוני.

אני אנסה להיזכר בעוד יותר מאוחר :)

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא זוכר ספציפית מי אוזרח שם, אבל גם בנבחרת של גינאה המשוונית היה קטע כזה של אזרוח ברזילאים תחת אותו מאמן שהיה לפני כן בטוגו ואח"כ המשיכו עם אזרוח מסיבי של שחקנים נוספים. לא זוכר מי אלו היו אבל אולי היו שם גם "לבנים".

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה שחקן גרמני שנבחן בבית"ר לפני כמה שנים ואני כמעט בטוח שהוא ייצג את נמיביה.
    את השם אין מושג שאני אזכור אבל אתם מוזמנים להריץ חיפוש בגוגל.

10. סיונרה Member

מה עם מארק פיש מדרום אפריקה?

11. alexshw Member

הוא כתב דרום אפריקה לא להחשיב כי יש אוכלוסיה לבנה גדולה.

לא באפריקה, אבל מהקריבים - לטרינידד וטובאגו במונדאיל 2006 היה את הקשר כריס ברצ'יל - שחקן ליגת נמוכות באנגליה. אימו נולדה במדינה וככה הוא קיבל אזרחות
    http://927c7056a6505e51f411252c.gaut33cm2m.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/03/chris-birchall-lagalaxy-theoffsidecom.Xxx?x71639

לקראת המונדיאל הזה אנגולה רצתה את בלמה של פורטו פדרו עמנואל שגם נולד במדינה אבל היו לו הופעות בנבחרות צעירות של פורטוגל ואז זה מנע משחקן לעבור לייצג מדינה אחרת.

נערך לאחרונה ב: ‏28/4/17
  12. cazzo Il Capocuoco

http://farm1.staticflickr.com/72/226895527_f0a72c64a2_b.Xxx
    נבחרת אנגולה במונדיאל 2006 - פאולו פיגריידו (מספר 7) נולד עוד כשאנגולה הייתה "אפריקה המערבית הפורטוגזית" ובחר לשחק בנבחרת הזאת. גם השוער, ז'ואו ריקארדו נולד בלואנדה עוד כשהייתה עיר בשליטת פורטוגל. לגבי קאלי (מספר 5) לא יודע, בטח הוא מולאטו.

היה עוד שוער לבן לנבחרת אנגולה - קרלוש אלברטו פרננדש, שנולד בקונגו דווקא.
    BBC World Service - Sport - Carlos Fernandes goes back to his roots

בנבחרת גינאה המשוונית היו אזרוחים מסיבים של שחקנים קמרונים, ליבריאנים, ברזילאים אבל גם ספרדים עם שורשים במושבה לשעבר. למשל איוואן בולאדו פלסיוס נולד בספרד לאב שכנראה נולד בגינאה המשוונית והיו לו 12 הופעות בנבחרת.
    http://www.guineaecuatorialpress.com/imgdb/2012/high_1330626820.Xxx

אגב נדיר שאירופאים נשארו במושבות האפריקאיות אחרי העצמאות.

נערך לאחרונה ב: ‏29/4/17
    yonatan ו-Die Werkself אוהבים את זה.
  13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חלקכם אולי זוכרים את אוסקר פרס, השוער המקסיקני הגמד שייצג את הטריקולור לא מעט פעמים כולל כמה מונדיאלים וכמה פאדיחות שם. אז למי שלא יודע אל קונחו עדיין משחק בגיל 44 והשבוע הוא גם כבש שער ממרום 170 וקצת הסנטימטרים שלו!

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

באס דוסט תמיד סיפק שערים בכל קבוצה בה שיחק, אבל מה שהוא עושה בספורטינג ליסבון בלתי נתפס. ברגעים אלו ההולנדי הגבוה סיים לכבוש שלושער מול בראגה והעלה את מאזנו האישי בליגה ל-31(!!!), שזה מחצית משערי קבוצתו גם. אולי הייתי צריך להוריד סימן קריאה או שניים, כי מלך השערים של הליגה בעונה שעברה (ז'ונאס) כבש 32. אבל נחכה ונראה, לדוסט יש עוד שלושה משחקים לגבור על קודמו במלכות השערים.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  15. alexshw Member

ויטורול קונסטנצה, הקבוצה שהאג'י יצר לפני 8 שנים, זכתה באליפות רומניה.

מי שזוכר את מפגשי הישראליות מול לוקומוטיב. אגב המאמן באותם משחקים יורי סיומין, חזר כידוע למועדון וזכה ממש בימים האחרונים בעוד גביע וגם חגג יום הולדת 70.

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/17