כדורגל עולמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏26/11/16.

1. DRORIKO Member

הנקודה שלי היא שכשאתה מככב בפורטו/בנפיקה/קייב/זניט/אפילו אייאקס אתה זוכה להתעניינות מהגדולות. אם אתה מככב בצ'מפיונשיפ הגדולות לא ישתינו לכיוון שלך, כנראה שגם הן מבינות שהליגה הזאת היא לא מדד לכלום. תומר חמד למשל בכושר פנטסטי בצ'מפיונשיפ ויש דיון אם הוא בכלל ראוי להיות בקבוצת תחתית בפרמייר ליג.

2. alexshw Member

אתה סופר טועה במיוחד בעונות אחרונות שפרמייר ליג מוצפת ביוצאי ליגות נמוכות.
    חלקם עלו עם הקבוצות ותקעו שם יתד.
    עדיין כמובן יש הבדלים ברמה ובסגנון. צ'מפיונשיפ על אף יותר ויותר מאמנים ושחקנים זרים עדיין דומה יותר לסגנון הבריטי הישן.
    בכל מדינה יש מונח של חלוץ של ליגות נמוכות או בכלל שחקן של ליגת נמוכות וגם באנגליה. רודס, נאג'נט או בעבר דיוויד הילי למשל הם חלוצי צ'מפיונשיפ קלאסיים שזו התקרה האמיתית שלהם.

3. DRORIKO Member

בוא נשים דברים על השולחן, אתה רואה את אתלטיקו מביאה את כריס ווד? אתה רואה את יובה מביאה מגן שמאלי מניוקאסל?(לא יודע מי המגן השמאלי הכי טוב בליגה הזאת, סתם זרקתי ניוקאסל)

4. alexshw Member

תלוי בשחקן עצמו. לייפציג הביאה בקיץ את אוליבר בורק מנוטינגהאם.
    האנגלי היחיד שקרוב לוורד קלאס היום הגיע לטוטנהאם מליגה שלישית.
    צריך לדעת לגלות את השחקנים האלה.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה מדד אחר מהמדד שכתבת בתגובה הקודמת שלך, אז התייחסת נטו למחיר, על מי ישלמו יותר. כמו שאמרתי כבר אני לא נכנס לדיון מדרגי הליגות, אז אל תקח את התגובות שלי כדעה לפה או לשם. אבל אם לדייק אז תומר חמד העונה הוא שחקן רוטציה שהיה בכושר פנטסטי, נתון לויכוח, לפרק זמן קצר בלבד. וגם במדד הזה שלך יש חורים, כי ארסנל הגדולה לא רק התעניינה בשחקן מהליגה הזו, היא החתימה אחד כזה שלא הצטיין ולא היה בכושר פנטסטי וגם היה חלק מקבוצה שנשרה לליגה השלישית.

6. DRORIKO Member

אז סבבה, בתוך אנגליה אם אתה מצטיין בצ'מפיונשיפ אתה זוכה לעניין בקרב קבוצות הפרמייר ליג. אבל זה ככה בכל מדינה, גם בישראל אם אתה מצטיין בלאומית אז בליגת העל עוקבים אחריך, ואם אתה מצטיין בסריה ב' אז בסריה א' עוקבים אחריך, אני בטוח שזה ככה גם באוקראינה,סרביה וקונגו. השאלה היא כמה שחקנים בצ'מפיונשיפ זוכים לעניין בכל אירופה. כי בליגה הפורטוגלית/האוקראינית/ההולנדית/הבלגית וכו' יש אינספור כאלה. אם הצ'מפיונשיפ היתה ליגה כל כך חזקה אתה חושב שסקאוטים של הקבוצות הגדולות לא היו עוקבים אחריה?

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עוקבים גם עוקבים, אלכס בדיוק הזכיר את ההעברה של בורק שאפילו עוד לא הספיק להצטיין יותר מדי בקבוצה שלא בצמרת הליגה (תבדוק כמה שחקנים עברו ממרכז טבלת הליגה הפורטוגלית לגדולות היבשת) ועבר בסכום מאוד גבוה לקבוצת צמרת גבוהה בבונדסליגה לה יש מערך סקאוטינג מצוין ובדיקות מעמיקות לפני כמעט כל החתמה.

הסבר נוסף, אולי מקביל ולא בהכרח מתחרה, לכך שפחות שחקנים עוברים מהצ'אמפיונשיפ לצמרת האירופאית היא שבאופן יחסי יקר יותר להוציא שחקן מהליגה הזו, בורק היה הסכום הכי גבוה ששולם על סקוטי או משהו כזה לדוג', מאשר מקבוצה פורטוגלית שהיא לא אחת מהגדולות שם.

חוץ מזה שאתה ממשיך להתעלם מכך שמעט שחקנים יעברו מקבוצות אמצע הטבלה בפורטוגל ומטה לבכירות היבשת ומדובר בליגה חריגה יחסית מבחינת ההבדלים בין הצמרת הממש גבוהה לשאר הליגה.

gilad16 ו-alexshw אוהבים את זה.
  8. alexshw Member

שחקנים מקבוצות פורטוגליות קטנות באים לפה אפילו ועוד זה שדרוג כלכלי עבורם.
    אוגו למשל כזה.

9. DRORIKO Member

@Franco אני לא מתיימר אמנם להיות מומחה לליגה פורטוגלית(אני לא חושב שבישראל יש אחד כזה ושלא קוראים לו סלבה ברזילאי) אבל "הניגרי הזה מבאר שבע" הלא הוא ג'ון אוגו,הוא 2 רמות מעל הליגה שלנו, הוא משחק בקלילות כאילו תשים אותי לשחק עם ילדים בכיתה ח'. וזה לא רק בליגה שלנו, גם מול אינטר,סאותמפטון ואולימפיאקוס הוא היה נהדר. אם הוא דמות מייצגת לחלק התחתון של הליגה הפורטוגלית אז כנראה שהחלק הזה לא כל כך גרוע, וזה עוד שחקן שהיה שולי שם. אגב גם נוואקמה הוא מאותו ז'אנר.

10. alexshw Member

חוגג פה בגלל שהוא פיזי בטירוף ביחס לדחלילים שמשחקים פה ופשוט בלוק.
    לא חושב שיש לו מקום בליגה בכירה. איטי מדי.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אז לשיטתך בגלל שעוקבים אחרי הליגה הזו כל כך מקרוב הוא היה אמור להיות במקום טוב יותר מישראל... :)
    וחוסה שאפר, הקפטן באותו משחק מביך, משחק בליגות הנמוכות בארגנטינה אז מה זה אומר?

12. DRORIKO Member

לא עקבתי אחרי אוגו בליגה הפורטוגלית, אבל לפי מה ששמעתי/קראתי הוא היה שחקן די שולי שם שלא ממש הטביע חותם, אז טבעי שלא יעקבו אחריו בליגות בכירות. אני רק אומר שאם אפילו אחד כמו אוגו התקשה שם אז כנראה שזאת לא ליגה כל כך חלשה

13. DRORIKO Member

תקרא הודעה אחת מעל זאתי

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כמעט כל שחקן בקבוצות התחתית שם לא ישאיר רושם מיוחד, כי הרמה ממש נמוכה, מנגד אוליבר בורק יעבור בהעברה ענקית לבונדסליגה מקבוצה שסיימה בחצי התחתון של הטבלה ומבלי שהוא אפילו היה שחקן הרכב(!) בה בעונה שעברה.

בנוסף, פה @alexshw אולי יוכל לעזור לי כי אני לא יודע את התשובה לשאלה בסוף, מדד נוסף שמצביע על איכות הליגה השנייה באנגליה הוא כמות השחקנים הבינ"ל שמשחקים שם, כולל של נבחרת כמו אורוגוואי בשנה שעברה אגב. והשאלה היא, קח לדוגמה טורניר אירופאי גדול של נבחרות, היורו, ותבדוק כמה שחקנים באו מהליגה הזו וכמה מפורטוגל :)

אני לא מתיימר לעשות את ההשוואות והמדרג הזה בין הליגות האלו, אבל אם לסכם את עמדתי עד שתעלה הערה נוספת שיהיה לי מה להגיב אליה ( :) ) - לדעתי לא מופרך לטעון שליגת המשנה באנגליה טובה מהליגה הפורטוגלית אם אתה בקטע של מדרגים כאלו, בטח שלוקחים בחשבון שהליגה הפורטוגלית שמחוץ למועדוני ענק שלה + 1-2 קבוצות נחמדות תורניות, היא ברמה ממש נמוכה ביחס לחלק העליון שלה.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא מופרך זה לא אומר שאני חושב שזה בהכרח נכון, רק מבהיר.