כדורגל מכוער

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Dennis Bergkamp, ‏9/5/05.

1. milanezi22 Member

1.מן הסתם אתה זה שהתחלת להתיח דברים שהם פרי דימיונך על מילאן.
    2.אין הרבה אוהדי ליברפול בפורום, כך שיצא ככה שרובנו מדברים על מילאן...
    3.אף אחד לא מכריח אותך לדבר על מילאן, דבר מצידי על הזכיה של יוון ופורטו.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/lol.Xxx

2. burning soil Member

דעתי בנושא -

1) התופעה אינה חיובית מבחינת הצופה,אנחנו אוהדי הכדורגל מעדיפים מן הסתם לראות כדורגל
    אטרקטיבי,הרבה הזדמנויות,ושערים. מבחינת הקבוצות הקטנות,הכדורגל המכוער הוא בהחלט כלי
    להשגת תוצאות,זה עובד מצויין בשנים האחרונות(פורטו,תורכיה,ד.קוריאה,יוון).

2) נקיטת צעדים נגד קבוצות שבוחרות לשחק כדורגל משעמם יוריד מערך המשחק,יבטל
    את היופי של הכדורגל,ויוריד את הסיכוי להפתעות. למרות זאת,אני מעריך שהחוקים עשויים
    להשתנות בעתיד,וייתכן שכיבוש אקסטרה שערים יקנה תוספת נקודות\זכייה במענקים כספיים.

3) קבוצות קטנות הבינו שהן מסוגלות להגיע להישגים ותוצאות ע"י סגירה נכונה,משחק מבוקר,
    איטי וטקטי. בנוסף לא לכל קבוצה יש מסורת של כדורגל אטרקטיבי.

3. M_T_A Member

טורקיה שיחקה התקפי ופתוח בניגוד לקבוצות שהזכרת. דוגמא מצוינת לאיך עושים את זה נכון.
    ואת קוריאה לא הייתי מזכיר בכלל כי ה"הישג" שלהם זה 100% שיפוט מכור

4. yakirmaimon Member

כל התאוריות שהוצגו כאן על משחק התקפי, היו יכולות להיות מאוד יפות, אבל בשטח העובדות מדברות בעד עצמן, וכואב לומר את זה אבל זה נכון. דווקא הקבוצות היותר "הגנתיות" נמצאות כעת בשלב הגמר, נכון שהיה הרבה יותר נחמד לראות כדורגל יותר התקפי וכו' אבל אי אפשר לשנות את מה שנכון. כדורגל הגנתי מביא תוצאות הרבה יותר מאשר כדורגל התקפי. ראה מקרה בארסה של השנה, הקבוצה הכי התקפית בליגת האלופות עם ההתקפה הכי מרשימה נפלה בגלל שלא היה לה איזון בהגנה, ראה מקרה פורטו שנה שעברה, קבוצה הגנתית שסוגרת טוב ויודעת לקחת תניצחונות עם כדורגל לא משובח במיוחד. אני אישית חושב שצריך לדעת לשלב בין השניים בצורה מקסימלית, זה קשה מאוד אבל זה אפשרי. כשאני מסתכל על צ'לסי זה השילוב הכמעט מושלם לדעתי, קבוצה שיודעת לעשות גם התקפה כשצריך וגם לעמוד בהגנה חזק, זה השילוב שיכול גם להביא כדורגל טקטי משובח וגם כדורגל התקפי נהדר, זו גם הסיבה שהייתי מאוכזב שהם עפו, כי התאהבתי בקבוצה הזו ובכדורגל שלה. תיזכרו מי הביאה השנה את המשחקים הכי יפים בליגת האלופות. בשביל שילוב כזה אתה צריך הרבה כישרון האומנם , אבל יש קבוצות שיש להם את זה ויכולות לעשות זאת.
    כמובן, שאם יש קבוצה ממש נחותה כמו מכבי ת"א למשל שמגיעה לאירופה ונוסעת לדלה אלפי למשחק חוץ, אני לא מצפה ממנה שתצא להתקיף את יובה ולשבת לה על השער 90 דקות, אין לה תיכולות לכך, על כן מקבוצות אלה אף אחד לא מצפה לכדורגל פתוח, אבל קבוצות שיש להם כלים ברמות הגבוהות (יובנטוס, מילאן, בארסה ,ריאל, צ'לסי וכו') אתה מצפה שייתנו לקהל הצופים להנות מהכדורגל ושישחקו אטרקטיבי.

אינני חושב שצריך או אפשר בכלל להעניש את הקבוצות שמשחקות מכוער (מילאן, ליברפול וכו'). זאת זכותם המלאה ולנו הצופים נותר רק לקוות לקצת יותר אטרקטיביות במשחק. בכל זאת בגמר באיסטנבול,אני מקווה שליברפול ומילאן יסיימו עם הכדורגל הדוחה ויתנו לנו קצת להנות מהכדורגל.

5. Barcik Member

מונדיאל 2002 - ברזיל.
    ליגת האלופות 2002 - ריאל מדריד.
    יורו 2000 - צרפת.
    ליגת האלופות 2000 - ריאל מדריד.
    קבוצות בגמר - ולנסיה (חמישייה ללאציו, רביעייה לבארסה), באייר לברקוזן (שהגיעה נחותה לאולד טראפורד ולא חששה לתקוף). מונאקו (קבוצה קטנה עם 12 שערים בשלב הנוק-אאוט). וגם פורטוגל, בערך, למרות שמדובר בנבחרת מאוזנת למדי.
    מחזיקת שיא הזכיות באליפות העולם - ברזיל (וגם הנבחרת הכי טובה כיום בהפרש עצום). מחזיקת שיא הזכיות בליגת האלופות - ריאל מדריד.

אל תזיין בשכל. העובדות סותרות את זה לחלוטין.

בארסה נפלה על מקריות. מה היית אומר במידה וקולינה היה שורק בזמן ובארסה הייתה גוררת עוד רבע שעה בלי ספיגה? אתה לא יכול על בסיס משהו שהוכרע באופן כל כך גבולי להסיק מסקנות.

אין מה לעשות. מכבי שלנו קבוצה חלשה. בכל, מצבה יהיה קשה. אבל לא יהיה לה יתרון מיוחד מזה שהיא תשחק בונקר.
    בסופו של דבר, זה תלוי בכלים. אם יש לך בקבוצה שחקני דרג ב' כמו מאלודה, פארפן, צ'בנטון ודוד וייה את יכול להרושת לעצמך לתקוף גם קבוצה עדיפה.

פה אכן יש צדק, וגם לי נראית אבסורדי לגמרי שמשום מקום קבוצה יכולה להזדקק לפתע ל- 3 שערים.

6. yakirmaimon Member

Barcik, הכול טוב ויפה אבל מה שהיה פעם זה לא מה שקיים היום. עובדה שאם תסתכל על השנתיים האחרונות תראה בעצמך מי באמת מצליחות ומי אלה שלא מצליחות. לפני 4,5 שנים הכדורגל לא היה ככה, חשבו יותר התקפה זה נכון וזה גם עבד בצורה יפה וטובה יותר. מספיק להביא מקרים כמו ברזיל כי ברזיל היא קבוצה שהכישרון שלה פשוט מדהים ואין אף נבחרת שיכולה לדבר איתה בכלל. זה כבר לא קשור להגנה או התקפה כשיש כאלה פערי איכות. אני גם יכול לבוא ולומר לך על יובנטוס של שנות ה-90 שהצליחה וגם היא שיחקה על סגנון כדורגל טקטי והגנתי.
    אם אתה רוצה להתווכח עם מה שנכון אז אתה יכול לעשות את זה, עובדה שתראה את בארסה שלך היכן היא נמצאת ברגע זה, ותראה את ליברפול (איזה פערי איכות גדולים בין שני הקבוצות הללו) היכן היא נמצאת, גם על זה אתה מוכן לערער?
    *עובדתית, בארסה עפה, ולא חשוב איזה שריקה לא שמענו, ולא חשוב עד כמה גבולי זה היה. באותה מידה אוכל לומר לך שדידיה דרוגבה היה יכול לגמור תמשחק בקאמפ נואו עם שתיים אפס אחרי 30 דקות ויכל להימנע מהאדום שלו, ואז באמת לא היה לבארסה למה להגיע לסטמפורד ברידג', אין לבכות על חלב שנשפך, בסופו של דבר הקטלונים עפו הביתה זו הנקודה החשובה.

7. milanezi22 Member

מיימון צודק לחלוטין, בארסה משחקת כדורגל נעה לעין עוד משנת 90 ולא מביא השגים באירופה...
    או שזו לוזריות או שזה חוסר מזל, קשה לנתח את הסיבות, עברו דרכה טובי המאמנים רובם ממוצא הולנדי, קרוייף,ואן חאל,ראייקארד... שלא נדבר על השחקנים שאפיינו אותה בעשור האחרון.
    בארסה לקחה את גביע האירופה ב91-92 מהשער המדהים של קומאן בבעיטה חופשית, לאחר מכן הובסה בגמר 4-0 ע"י קבוצה אלמונית(אותה אימרה מפורסמת של קרוייף, אני ממליץ למילאן לא להגיע למישחק)...
    ומאותו היום לא ראינו את בארסה מתקרבת יותר לשלבים המאוחרים של המפעל היוקרתי בתבל...
    אז הנפילה שלה לא היתה מקרית כלל, זו כבר מגמה מתמשכת של בארסה להפסיד במישחקים מכריעים באירופה, ולספוג 3 שערים ב19 דקות זה בטוח לא מוסיף לרקורד שלה(אבל הכי חשוב שיש כדורגל התקפי)

אממ..בספרד בארסה שלטו עד שנת 99 עם 6 אליפויות ב9 שנים, השג נפלא ללא תקדים(רק שספרד זו לא ארופה), אבל מאז בצורת של 6 שנים עד לזכיה שלה השנה...אז לכל קבוצה יש עליות וירידות בוריס, גם אם זה כדורגל התקפי או לא החוכמה היא למצוא את האיזון הנכון. אתה כאחד שמבין כדורגל(אני מקווה), שמת לב שבאירופה לא מנצחים מישחקים בכדורגל הגנתי, ואם השנה היו מספר מישחקים ששוחקו על תוצאה, אז בשנים עברו המושג הזה לא היה קיים בכלל(אם אתה חושב אחרת אני אשמח לשמוע ולראות דוגמאות של מישחקים שנוצחו בהגנה, אפילו הגרמניות הפתיעו עם שליטה של מספר שנים וכדורגל לא רע בכלל)...
    בכלל לדעתי קבוצות שמשחקות הגנתי לרוב הן נחותות מהיריבה, או שמשתמשות בטקטיקה עלמנת להשיג מטרה מסויימת שתביא לתואר בסופו של דבר. אני בטוח שאף אחד כאן לא יקח ממילאן את הגביע על זה שניצחה את יובה בפנדלים, והמון שכחו בכלל את המישחק הזה ורק זוכרים שמילאן לקחו את הגביע מבלי לדעת איזה קבוצות הם עברו בדרך, ואיך הם שיחקו באותה השנה...

**עכשיו מי שאומר שישנו את החוכים בעתיד לגבי שיטות התקפיות או הגנתיות טועה בגדול, אתה לא יכול להגביל בשום דרך מישחק כדורגל לא במתן פרסים על יותר שערים(מה שיגרום לשחקנים להפקיר את ההגנה לפעמים ולספוג שערים רבים ממתפרצות של היריבה) ולא ע"י שינוי החוקה של שערי חוץ.

**כמה מילים על נבחרת ברזיל, עם כל הכבוד לשחקנים שלה, יש נבחרות שיכולות לנצח אותה עם תצוגת כדורגל לא פחות טובה הכל תלוי בניהול מישחק נכון וניבחרת ברמה טובה כמו איטליה או ספרד למשל(למרות הלוזריות יש לה פוטנציאל).. הבעיה שהיתה נפילה קשה ברמת הנבחרות בשנים האחרונות וניתן היה לראות זאת ביורו 2004 ללא צל של ספק..כדורגל פושר ביותר עם ניבחרות שהפתיעו כמו יוון ונבחרות שאיכזבו כמו צרפת ואיטליה...אגב צרפת בנפילה דרסתית לאחר העזיבה של זידאן

מה נגיד ומה נאמר, הכדורגל זה ספורט מאוד מוזר ומה שיפה בזה שהוא מאוד תחרותי וכל שנה יש הפתעה חדשה, במונדיאל 2006 כולם יהמרו על ברזיל, אבל אין לי צל של ספק שתהיה לנו הפתעה נוספת בגרמניה.

יש לי שאלה לגבי בארסה וצלסי:
    אנחנו ב2005 בארסה וצלסי לא הגיעו פעם אחת לגמר האלופות...נשארו עוד 4 עונות כמה פעמים להערכתכם בארסה וצלסי יגיעו לגמר האלופות/וכמה פעמים יקחו?

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/05
  8. hartkh Member

קודם כול אני חייב להגיב לדברים המטופשים שלך על איטליה שיכולה לנצח את ברזיל !!!

אתה סתם מדבר שטויות , אל תראה את הקבוצות באטליה שבנויות על זרים , הנבחרת זה משהו אחר לגמריי !
    איטליה היא נבחרת לוזרית , נבחרת שמזמן לא הגיע רחוק , נבחרת שתמיד מאכזבת ,

תעשה טובה , אל תכניס את האובססיה שלך לאטלקיות גם לנבחרת כי זה ממש מגוחך ...... עלק אטליה יכולה לנצח את ברזיל ...... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

נ.ב

במילים שלך היא יכולה , מילים לכוד , מעשים לכוד .

9. milanezi22 Member

ואתה בטח אוהד גרמניה? גרמניה יכולה נכון? אם אתה חושב שאיזושהי נבחרת יכולה אז אני אשמח לשמוע דוגמא, כי בכושר הנוכחי, לא פורטוגל לא צכיה ולא צרפת יכולות לדגדג את ברזיל.
    אני אמרתי שלאיטליה יש פוטנציאל, היא אומנם לוזרית, בדיוק כמו נבחרת הולנד....אבל
    עם חוד שכולל את ג'ילארדינו טוטי וקאסאנו, כאשר בהגנה יש לך את נסטה זאמברוטה וקאנאבארו...
    אם אחרי השמות האלה אתה עונה לי בצורה של ילדון קטן, ונשמע כאילו איטליה זו נבחרת ישראל אז חביבי תשאר בלול שאתה נמצא בו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוליביה ניצחה את ברזיל, אז איטליה לא יכולה? ברוך השם הנבחרת הכי לחוצה ולא יציבה זה ברזיל, נו אולי שנייה אחרי ארגנטינה

11. Barcik Member

יופי, העלתם את בארסה. קבוצה התקפית שלא הביאה הישגים (ואני לא בטח מתנחם בגמר אחד ופעמיים חצי-גמר). כל הכבוד. ומכל שאר הקבוצות - שכמחציתן התקפיות, תתעלמו. זה מאוד נוח. כן, בארסה לא הגיע להישגים באירופה. זה קרה מהרבה סיבות, שונות ומשונות, אף אחת מהן היא לא ש"ברצלונה משחקת התקפה נטו".

המון רוצים אולי לשכוח.

כן, איטליה, ספרד. זה מה שימנע מקאפו טיול לעוד הנפה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

אכן, אני חושב שאפשר לחקור את השנתיים האלה כעידן שלם בכדורגל. הן מצביעות על מגמות ושינויים מרחיקי לכת בכדורגל. בעוד 20 שנה, יקראו לזה "עידן המהפך" ויחזיקו תמונות של אוטו רהאגל וזז'וזה מוריניו במקדשי הכדורגל. הסטוריוני הכדורגל יצביעו על שתי העונות האחרונות בהן חל המהפך והכדורגל ההגנתי הפך להיות חזק יותר מההתקפי.

קיבינימאט, שנתיים. לא עשר, אפילו לא 5. שנתיים. אי-אפשר ללמוד מזה כלום.

בוא נראה... עם אליפות ספרד ביד, בעוד ליברפול עם משחק גמר קשה לפניה ובלי מקום בליגת האלופות.

זה בכלל לא מה שאמרתי. שוב: אם צ'לסי הייתה מנצחת 15-0, או לפחות מונעת מבארסה כל איום ממשי על סיכוי ההעפלה, אז יכלת להשתמש בשמינית הגמר כדוגמא למשהו. אבל כשדו-קרב מוכרע באופן כל כך צמוד בין שתי מועדונים כל כך טובים, אתה לא יכול באמת להסיק מסקנות.

בקיצור - אתם פה בוחרים את האירועים ההסטוריים שנוחים לכם, ושמים אחרים בצל. לא אמרתי שמילאן חרא, לא אמרתי שרק מהתקפה ננצח. אמרתי שכדורגל התקפי והגנתי הם שקולים, ולא על הדו-קרב הזה מוכרעים משחקים. הרבה יותר חשוב זה מי משחק טוב, ומי משחק רע.

12. yakirmaimon Member

barcik, אל תנסה להטות את הכף. השנתיים האלה אכן מצביעות על שינוי, זו לא שנה אחת זו מגמה כבר של שנתיים, ואגב גם לפני שלוש עונות תראה מי הקבוצות שהגיעו לגמר ליגת האלופות, ותתחיל להסיק מסקנות (סתם בשביל להזכיר לך יובנטוס ומילאן). התאוריה שאני מראה לך פה היא תאוריה עובדתית, אני מסתכל על הישגים ותראה מי הן שלושת הזוכות האחרונות בליגת האלופות.
    אמרת על בארסה שהיא לקחה אליפות ספרד? אז נכון היא לקחה (אגב מזל טוב) אבל אתה לא מבין משהו אחד, ליגה זה לא שלב גביע, יש הבדל גדול בין השניים, אם היית יודע לעשות את ההבדל אולי היית מבין לאן אני חותר עם כך שכדורגל הגנתי יותר יעיל מכדורגל התקפי בשלבי הגביע. אתה רוצה להתווכח עם עובדות, אתה מוזמן לעשות זאת אמרתי לך כבר, אני בנאדם שחי על פי סטטיסטיקות ועובדות, והעובדות מראות ששלוש הזוכות האחרונות של ליגת האלופות היו קבוצות הגנה יעילות. קח לך דוגמא את ליברפול, הקבוצה הזו משחקת גרוע בליגה, כי היא פשוט לא יודעת ליצור, זה קשה לה, ותראה אותה בליגת האלופות, סוגרת חזק, הגנה מעובה, ולוקחת תניצחונות, שוב פעם אחזור על עצמי, אני לא אומר שאני אוהב את זה, כבר הפגנתי פה בפורום כמה פעמים שאני שונא את הכדורגל הזה, אבל אי אפשר להתווכח עם מה שנכון, יעילות יש לשיטה ההגנתית.

hartkh, תפסיק לזלזל, מבחינת כשרון, יש לאיטליה די והותר, בלי כל קשר לזרים שמשחקים בליגה שלה, איטליה היא הנבחרת השנייה בטיבה מבחינת כשרונות בעולם, הבעיה אצלה הייתה במאמנים שהיו לה עד עכשיו, ולא משהו אחר, ואם אתה רוצה לדעת משהו,אז נכון שברזיל יותר איכותית מאיטליה, אבל מי אמר שתמיד הקבוצה האיכותית מנצחת? אין הפתעות בכדורגל??

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/05
  13. hartkh Member

מילנזי 22 ויקיר תקשיבו טוב :

מילאנזי אתה מביא לי שמות , אתה מנסה להראות כמה הנבחרת שאתה אוהד טובה ,
    המאמצים שאתה עושה לא שווים גרוש , אחריי הכול אנחנו מודדים במבחן התוצאה .

איטליה היא נבחרת גרוע , ולפי התוצאות שלה , ביורו , ובשתיי מונדיאלים האחרונים היא נבחרת גרוע .

2. מילאנזי - אני אמרתי שנבחרת גרמניה כן יכולה להתמודד איתה ? , אני לא אמרתי כלום על העניין הזה , אל תכניס לי מילים לפה .

נ.ב

כן כן , יש לאיטליה כשרונות גדולים , מאוד גדולים , וגרמניה נבחרת הרבה פחות טובה , בגלל זה ראיתם את גמר המונדיאל האחרון מהבית .....(נבחרת איטליה ) .

14. milanezi22 Member

איטליה הגיע לגמר יורו 2000, מה רע? לגמר המונדיאל ב94 מה רע? זה שהם לא זוכים זו בעיה אחרת...
    אתה לא יכול לקחת ממנה מה שכבר יש לה, וזה מקום 2 בזכיות במונדיאל אחרי ברזיל...
    רק שתבין אני אוהד נבחרת הולנד ולא איטליה, פשוט לדעתי אם יש נבחרת שיכולה להיות יריבה לברזיל זו איטליה.
    לגבי גרמניה, אני בספק גדול אם הם יגיעו לגמר המונדיאל, אבל נחייה ונראה.
    לגבי מבחן התוצאה, גם אני דבק באימרה הזו, ואם נחזור לדיון "כדורגל מכוער" אז במיבחן התוצאה מילאן בגמר ובאיירן לא.

15. hartkh Member

מקום שני בזכיות ???

בחור , אתה לא מבין בגרוש , לאיטליה יש 3 זכיות וגם לגרמניה יש 3 זכיות .

אבל :

מכייון שגרמניה הגיע יותר פעמים לגמר היא נחשבת בדירוג הזה מקום שני אחריי ברזיל .