כדורגל מכוער

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Dennis Bergkamp, ‏9/5/05.

1. milanezi22 Member

א.זו בדיוק הבעיה, שאתם ראיתם 2.5 מישחקים של מילאן העונה ואתם חושבים שהיא משחקת הגנתי...והיא ממש לא...סתכל על כמות השערים שלה בליגה, וגם באירופה ואחרי זה תתחילו לצאת בכל מיני אימרות..
    ב.לא אמרתי לעזור ולהפריע, במשמעות שאתה חושב, אני רק אומר שהצגת פה טענות בלי עובדות זה הכל.
    וזה למעשה מה שאנחנו מנסים להסביר כאן בדיון הזה, חלק חושבים שמילאן או ליברפול משחקות הגנתי אבל אם תשאל את מאמני הקבוצות למשל הם יענו לך אחרת, שלא נדבר על האוהדים ועל הרבה פרשנית הרבה יותר טובים משנינו...

2. Barcik Member

אני השתמשתי בדוגמאות אלא מראש כאלה שנתפסות בעיני הציבור הרחב. אני לא יוצא בקריאה מול מילאן ההגנתית, או ליברפול ההגנתית, כפי שהסברתי במפורש, אבל אתה קורא את מה שבא לך. מילאן קבוצה אפורה למדי בעיניי, שמפחדת הרבה יותר ממה שהיא צריכה. בכל זאת, היא מסוגלת להתקיף. ליברפול? הם לא קבוצה הגנתית בלבד, כפי שהנסיבות מציגות. מול יובנטוס הם יצאו להתקיף כדי ליצור את היתרון, ואז ישבו בנוח על היתרון. מול צ'לסי הם יצאו קדימה בפתיחה, ונסוגו במטרה לשמור על השער. האיזון הזה זה הבסיס בכדורגל. צריך לדעת לעשות את התקפה וההגנה, כאשר צריך, ולא לבנות על אחד מהם. בגלל זה, וגם בגלל הרבה מקריות, מילאן וליבפרול עכשיו בגמר.

3. milanezi22 Member

אכן מילאן בתקופה האחרונה לא משחקת טוב, ואם המאמן שלה היה יודע את הסיבה לכך אז לא היו לנו בעיות עכשיו. אבל אני בשום אופן לא מסכים לטענה שלך שמילאן קבוצה אפורה למדיי שמשחקת כדורגל אפור.
    אני עוקב אחריה כמעט כל מישחק העונה, ואם אתה זוכר או לא, מילאן של השנה ידוע במרכז מגרש מאוד חזק, שגורם ליריבה להתגונן, והיא יושבת על שער היריב רוב הזמן...רק בחודשיים האחרונים חלה ירידה מסויימת ביכולת של מילאן ללחוץ במשך 90 דקות את היריבה. הסיבות לכך לפי דעתי הן הפציעות של פירלו ושבה, וכל מיני מערכים שקארלו ניסה להכניס שפגעו ביכולת הקבוצתית.

עכשיו אני שואל אותך שאלה, מילאן בעונה שעברה בדיוק עם אותו ההרכב שיחקו נפלא בליגה, וכל אירופה ראו שמילאן חוזרת לשנותיה הגדולות....מה הסיבה לדעתך שאותם השחקנים בדיוק, במיוחד בחלק הקדמי לא מצליחים לשחק כדורגל שוטף כמו בעונה שעברה.
    א.לדעתי זו ירידה בכושר המישחק של קאקא, או שלהפך קבוצות למדו להכיר אותו.
    ב.סדורף נכלש משמעותית בזמן האחרון.
    ג.רוי קושאה כמעט ולא משחק לעומת העונה אשתקד.

כזכור מילאן לא משחקת כך מרצונו של המאמן, היא פשוט לא מצליחה לשחק כמו שהיא רוצה וכרגע אין שום תרופה לכך...יש לה רצון מאוד חזק אבל היצירתיות בחודשים האחרונים נעלמה.
    המון אנשים נוטים לשכוח כמו שאתה אומר (ולצערי אתה ביניהם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx ) מי זו מילאן האמיתית ומה הביא אותה לגמר, והם בוכרים להתמקד במישחקים ובתקופות החלשות שלה כדי להציג את הטענות שלהם בצורה כזו או אחרת....

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה סתם לא אובייקטיבי.
    פירלו, סיידורף, קאקה. יש להם כדורגל. אבל הקישור של מילאן נסוג מדי העונה ואתה חייב להודות בזה. מילאן יודעת לשחק כדורגל יפה וראינו את זה עונה שעברה, פתאום דון קרלו קיבל רגליים קרות ויש על מה להתלונן.
    וגם אם מילאן כבשה הרבה העונה (והיא בטח לא כבשה בצרורות) - מספר שערים לא בהכרח מראה מגמה התקפית וזה ידוע.

5. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שאתה אומר לא רלוונטי בוריס מהסיבות ש:

1) אני מדבר רק על השנתיים האחרונות ועל המגמה שנוצרה בהם, בעקבות הורדה של שלב שלם בצ'מפיונז ליג, סיבוב הבתים השני והפיכתו לסיבוב נוק-אאוט. אתה מדבר על כך שקבוצות התקפיות זכו, ומביא את ריאל מדריד וכו', אבל בשנתיים האחרונות הסיבוב השני, שהיה מעין "ניקיון" שבו כל הקבוצות הקטנות שבמקרה הגיעו לשלב הזה עפו, נעלם ובשיטת הנוק-אאוט אפילו מכבי יכולה להעיף את בארסה. איך? היא תתקוף בקאמפ נואו? או שהיא תתגונן ותנסה לגנוב איזה שער בבית, אולי אפילו מההתחלה ללכת על פנדלים? הרבה יותר קל, לא דורש יותר מדי כישרון או תחכום. פשוט נשארים מאחורה ומתנפלים על כל כדור. היום בצ'מפיונז יותר קל מתמיד לזכות בעזרת בונקר.

2) אתה מדבר על הליגה בעוד אני מדבר על הצ'מפיונז ליג. קבוצה שתלך על 0:0 בכל משחק במקרה הטוב תישאר בליגה, קבוצה שתעשה את זה בצ'מפיונז יכולה למצוא את עצמה מניפה את הגביע. הכל בגלל החוקים והשיטה, מדובר במפעל עם מנטליות שונה לחלוטין שמעודדת משחק הגנתי שבעזרתו הקבוצות מגיעות להישגים. הקבוצות הכי טובות השנה בצ'מפיונז ליג, בארסה וצ'לסי, הן קבוצות התקפיות ובכל זאת הן לא בגמר (במקרה של בארסה אפשר לומר שזה גם מקרה של הגרלה), צ'לסי קבוצה הרבה יותר איכותית מליברפול ובכל זאת הסקאוזרס עלו ולא בגלל שהם כבשו בצרורות או שיחקו משחק התקפי בצורה מדהימה. הצ'מפיונז זאת אופרה אחרת לגמרי.

נ.ב את כל מה שיש לי לומר על מילאן ובמיוחד על המאמן שלה אגיד בדיון של הגמר כשיגיע הזמן.

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/05
  6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

זוכרים את טורניר אמסטרדם המסורתי? מה היה קורה אם בליגת האלופות בשלב הבתים והנוקאאוט היה הדירוג מתבצע באותה שיטה, על פי מספר שערי הזכות?
    בשלב הבתים היו עולות שתי אלה שכבשו הכי הרבה, ובנוקאאוט היה עולה מי שכבש הכי הרבה בשני המשחקים יחד, בלי קשר לבית או חוץ.

היתרון- נראה המון גולים, זה מה שהרוב מעדיפים לראות. המשחקים יהיו אטרקטיבים, לא נראה בונקרים.
    חיסרון- תלוי איך זה יתפתח, לכן דרוש ניסיון בליגה רשמית כלשהי- אסור שההגנה תהפך להפקרות ברמה של 9-8 כתוצאה נפוצה למשחק.

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא מקצועי, ויש סיבה שלא נוקטים בזה.
    זה לא שכונה, אולי פשוט נחלק נקודות לפי מספר כיבושים? הפרש שערים זה הכי נכון, כי זה מראה מי שמרה הכי הרבה על פער בין היכולת התקפית להגנתית.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/5/05
  8. milanezi22 Member

#למה לא אובייקטיבי,יש להם כדורגל את זה לא אמרתי... אך זה לא סוד שסדורף נחלש, צריך להיות עיוור גמור כדי לא להבחין זאת.
    #זה לא סוד שקאקא הוא לא אותו שחקן של העונה הקודמת.כאחד שיודע מה הולך בקבוצה אני חייב להוסיף שקאקא הפך לשחקן יותר חכם, והמסירות שלו השנה יותר מדוייקות וממוקדות, בנוסף לכך קאקא כובש שערים מכריעים העונה ומעורב יותר במצבים ליד השער.
    #פירלו עבר פציעות ונחלש גם כן, אנחנו לא רואים אותו מעורב בהתקפות כמו פעם.
    #מיספר השערים לא מראה מגמה, אבל נותן עובדות, אם מילאן מבקיע מ-2 מצבים 2 שערים זה לא פסול..
    ואחוזי החזקה בכדור גבוהים מאוד אצלה, השיטה של קארלו היא להתיש את היריב בהנעת כדור מסודרת, ועקיצות בזמן שהקבוצה היריבה מבצעת טעות בהגנה. ולכן רוב השערים של מילאן, היא כובשת במחצית השניה של המישחק.
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx ושוב אני חוזר על עצמי למי שלא הבין, מילאן של תחילת העונה הזו היא לא מילאן של עכשיו, לכן מה שאתם אומרים נותן דעה שגויה לכל מי שלא עוקב אחרי הקבוצה. הרוב פה שופטים לפי המישחקים מול ההולנדים, ולפי מישחק העונה השני...כך שזה לא אובייקטיבי ולא מה שאני אמרתי בתגובה הקודמת!!

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסתכל מה שכתבתי על סיידורף וקאקה בפורום איטלקית. בכל אופן, אני לא חושב שאף אחד מהם גמר, אני חושב שמשהו בשיטת משחק של אנצ'לוטי שוחק אותם. זו לדעתי הסיבה ששניהם לא משחזרים את יכולותיהם מעונה שעברה. האם זה בר שינוי? בהחלט. האם אנצ'לוטי מוכן להשלים עם הצורך בשינוי התפיסה שלו? זה כבר לא בטוח.

10. THE-VILLAINS Member

סיידורף משחק העונה תפקיד הגנתי יותר מהעונה שעברה ולמרות עבודה טקטית טובה שיטת המשחק של אנצ'לוטי ללא ספק מונעת ממנו להפגין את הכישרון ההתקפי שלו. בעניין קאקא זה דומה כי הם שחקנים דומים. קאקא בפירוש לא מתאים לשיטה של מילאן. קאקא הוא שחקן מאוד יצירתי, מהיר, עם דריבל מצויין, מלהיב. וכמו במקרה של סיידורף, גם קאקא פשוט לא יכול להראות את זה בטקטיקה הזאת, זה לא שפתאום הוא איבד את זה. זאת דעתי.

אגב, לדעתי מי שאומר שהקישור של מילאן צריך לייצר יותר לחץ, טועה. למרות אובדן האליפות כמעט בוודאות, אני מאמין שככה מילאן יותר חזקה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/05
  11. Barcik Member

שוב - מכבי תתגונן, תעמיד 1-4-5, תסחוט הרבה זיעה מברצלונה, תספוג שער בדקה ה- 55, ופה הסיפור שלה ככל הנראה יגמר.

אוקיי. לקחנו קבוצת הגנה, וקבוצת התקפה, שוות ביכולתן בערך מוחלט ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ). מדוע לדעתך על גבי צמד משחקי נוק-אאוט יש לקבוצת ההגנה יתרון? ברור שפה המשחק על תוצאה חשוב יותר מאשר בליגה, אבל זה לא אומר שחייבים להשיג אותה מאחור. המנטליות השונה היא בכך שלקבוצת הנחותות יש אמונה שניתן להגיע להישגים. זהו. אמונה זו ניתן לממש דרך הגנה, דרך התקפה, או דרך שילוב של השניים.
    וזה היופי שבשיטת גביע. לא תמיד הקבוצות הכי טובות מגיעות לגמר. ברור שצ'לסי טובה יותר, אבל זה לא מבטיח לה נצחון על ליברפול. הפתעות זה משהו שקורה, ואתה לא יכול להצביע בהכרח על כך שליברפול הסתגרה. ואם כבר העלנו את הסקאוזרס - אני לא חושב שמדובר בקבוצת הגנה נטו. היו לבניטז יעדים ברורים במשחק הגומלין, למשל - לגנוב שער, ולהסתגר. קרה הדבר והשער נפל בדקה הרביעית, אבל הוא יכל ליפול גם בדקה ה- 40, ואז המשחק של ליברפול, ככלל, היה נראה פחות בונקריסטי.

בעע, לא התנסחתי מי יודע מה. נו טוב, פעם הבאה.

12. hartkh Member

מילנזי22 , תחשוב טוב טוב , למה הדיון הזה מתנהל ברובו על מילאן ...

13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נחשוב... אולי כי אתה גררת את הדיון לשם?? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx

14. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובתסריט שאתה תווה בהודעותיך - מכבי עולה ב-2:4:4 'מאוזן', סולידי, ויוצאת להתקיף את ברצלונה בקאמפ נואו. השער של אטו/רונלדיניו/דקו יגיע לא יאחר וגם כאן, הסיפור נגמר עם השער הראשון.

אתה טועה וצודק, אך לא מתייחס לשאלה הנכונה. רוב הדיון על הכדורגל הההגנתי נסוב סביב שתי שאלות עיקריות: האם ההגנה היא הדרך הטובה ביותר של קבוצה נחותה להדיח קבוצות עדיפות עליה? (קשה לענות, שכן רוב הקבוצות הקטנות שהפתיעו במפעלים השונים עשו זאת בעזרת התגוננות כשיטת המשחק הטבעית), ומדוע קבוצה עדיפה (מילאן, לדוגמא) תעדיף 'לנוח' בהגנה מאשר לנסות לפרק קבוצות נחותות ממנה בהתקפה, שהרי יש לה את הכלים לעשות את זה.

בגלל השיטה, ואת השאלה הזאת - תפנה לאופ"א. נוצרים הרבה מצבים שבהם קבוצה יודעת שעל כל שער שתספוג, תצטרך להגיב בשניים/שלושה/ארבעה שערים. זה רק טבעי שבמצב כזה, רוב הקבוצות יעניקו חשיבות עליונה להגנה ולשמירה על שער נקי, שכן השער הנדרש יכול להגיע בכל רגע במהלך 90 הדקות, אך שער חובה עכשיו יגמור את הסיפור.

התשובה בגוף השאלה. "קבוצה עם כלים נכונים". אין מקום לדרוש ממכבי או נומאנסיה להתקיף את בארסה, וכמו שאמרו לפניי - לבונקר לא צריך כלים מיוחדים (נא לעשות את ההפרדה בין סתם בונקר לבין משחק הגנה משובח).

תשובה קטנונית במיוחד - מונאקו עשתה בונקר מול צ'לסי. 90 דקות ישבה בהגנה וחיכתה למתפרצות. הגרסה המוקדמת של ליברפול.

15. hartkh Member

תקרא שוב את הדיון , ותבין , ותראה , שפשוט לא אני גררתי אותו לשם .