כדורגל התקפי או הגנתי?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Fabio Junior, ‏9/9/07.

1. Don Joan Roman Member

בגדול זה לא משנה איזה מערך תשים, אם המאמן יגיד לשחקנים לתקוף זה יהיה התקפי, אם יגיד להם לעשות יותר הגנה אז זה יהיה הגנתי, מערך סה"כ עוזר לך לחבר בין השחקנים ולתת להם מסגרת קבוצתית, הוא לא זה שבהכרח קובע האם הוא התקפי או לא אלא בעיקר ההוראות.

2. Fabio Junior Member

אז כדאי למאמן לשים שחקן התקפי ולהגיד לו לתקוף, או שחקן הגנתי (שתפקידו להרוס התקפות) ולהגיד לו לתקוף?

3. אלי מתחן Member

בואטנג שחקן הגנתי והיכולת ההתקפית שלו טובה משל 95% משחקני הליגה שלנו, אלברמן מצטרף קדימה ביעילות יותר מרוב שחקני הקישור ההתקפי בליגה ועל עידן טל לא נתחיל לדבר.

שיש לך בליגה את אוקוצ'ה וארז מסיקה בחלקים ההתקפיים של קבוצות צמרת, הייתי מעדיף במקומם את רוב הבלמים בארץ.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני רק אצטרף ואוסיף כי כפי שאמרו כאן בעבר, שתי קבוצות יכולות לשחק במערך זהה לחלוטין, אך האחת תהיה קבוצה התקפית שתשלח מספר שחקנים רב ותכבוש שערים רבים, לעומת קבוצה שתשחק בצורה הגנתית יותר ותכבוש שערים מעטים יותר.
    בכל הקבוצות בהן שום אימן, גם כאשר הוא שיחק עם חלוץ אחד (וזוהי השיטה שהוא הכי אוהב) הקבוצות כבשו מספר רב מאוד של שערים, שיחקו כדורגל מהיר ומהנה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/9/07
  5. Fabio Junior Member

בהפועל שום העדיף לשחק 4-4-2, במשחקיו הראשונים שיחקו בהרכב ברדה ויוליץ'.
    ו-Mister Joe Cool, זה שאתה חושב שלאלברמן ובואטנג יש יכולות התקפיות טובות (על אף שאני מסכים בחלקי עם דעתך) זה אחלה, אבל העובדה היא שהוא עולה עם מערך הגנתי, ובחזרה לשי, הכדורגל שבית"ר משחקת במשחקים האחרונים שלה לא יותר מדי מהנים ומלהיבים לעומת המשחקים תחת שרביטו של מזרחי, אני חושב שרובינו מסכים על כך.

6. Don Joan Roman Member

הוא לא עולה עם מערך הגנתי.

ממתי קבוצה שמשחקת עם שלושה שחקנים תוקפים נטו ועוד שלושה שחקני מרכז שדה שיודעים לעשות התקפה היא קבוצה שמציבה מערך הגנתי? ברצלונה מציבה מערך הגנתי? אני לא חושב והיא משחקת בדיוק באותה שיטה של בית"ר.

7. Love Is Red Member

אני הייתי דוגל בקבוצה רגילה בשיטה של 4-4-2 כאשר הקיצוניים עולים לעזור לחלוצים וזה יכול להפוך ל4-2-4 ובנבחרות כמו ישראל הייתי דוגל בשיטה שקשטן דוגל (4-5-1 שיכול להפוך ל4-4-3) אבל בצורה קצת יותר התקפית ונותן לשחקנים שלי לעלות למעלה בצורה חופשית.

8. Fabio Junior Member

על מה אתה מקשקש? ברצלונה משחקת עם רונאלדיניו, הנרי, אטו ומסי בהרכב. זה מערך סופר התקפי. בית"ר משחקת עם חלוץ אחד, שני שחקני אגף תוקפים, וטל שהוא פליימיקר. זה ההתקפה של בית"ר. מלבד טל שעושה גם התקפה וגם הגנה (ובכנות, ממה שאנחנו רואים ממנו בזמן האחרון זה בעיקר הגנה),
    יש את בואטנג ואלברמן, שכמה שתשבחו את היכולות ההתקפיות שלהם, הם קשרים אחוריים ומטרתם להרוס את התקפות היריב ולא לעזור להתקפות הקבוצה שלהם. נכון שהם עוזרים, אבל זה כבונוס ולא תפקידם ומטרתם. בשביל זה יש את שחקני ההתקפה.

9. Don Joan Roman Member

עד היום הם מעולם לא שיחקו ארבעת יחד, לרוב הנרי ישב על הספסל ואט'ו, מסי ורונאלדיניו פתחו, היום כשאט'ו פצוע אז הנרי עולה במקומו.
    אז ככה שכדי לומר שאני מקשקש אתה קודם כל צריך לבדוק את הדברים שלך.

גם ברצלונה משחקת עם 2 שחקני אגף שתומכים בהתקפה לצד חלוץ מרכזי.

גם דקו, גם צ'אבי וגם אדמילסון/מוטה/מארקז הם קשרים אחוריים על הנייר, ובבארסה הם עזורים מאוד למשחק ההתקפה של הקבוצה, גם בבית"ר טל, בואטנג ואלברמן אמורים לעזור למשחק ההתקפה שלך הקבוצה ולשלישית השחקנים שתוקפים ממילא, בבית"ר זה לא רץ מהסיבה הפשוטה שהקבוצה עדיין לא מתורגלת במאה אחוז למצב הזה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/9/07
  10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

יש לך טעות ידידי.
    הרבעייה שציינת לא שיחקה אף פעם ביחד, רק שלושה מתוכם שיחקו בצוותא, כאשר כעת שאטו פצוע הנרי הוא זה שמשחק בחוד ההתקפה לצד רונאלדניו ומסי.
    כך בדיוק עובדת השיטה של שום. חלוץ חוד תמוז /רומלו ( אטו/ הנרי), כאשר בצדדים משחקים יצחקי (מסי) וזנדברג (רונאלדניו).

11. Fabio Junior Member

נכון שכרגע הם לא שיחקו ארבעתם ביחד, אך סביר מאוד להניח שהם כן ישחקו ביחד כי אז קשה לקבל את ההחלטה של רייקארד לא לשחרר את אטו למילאן. נכון, עד כה אטו קיבל יותר קרדיט מהנרי, אך אתה באמת מאמין שהנרי יישב העונה על הספסל?

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בפירוש כן, הארבעה לא ישחקו ביחד גם כאשר הם יהיו כשירים.
    גם כאשר אטו היה כשיר, הנרי הוא זה שתמיד פתח על הספסל ונכנס במהלך המשחק. עם כל הכבוד לכך שכל אחד מהם כוכבים ענקיים, אי אפשר לשלב את ארבעתם באותו ההרכב, צריך שיהיה איזון בקבוצה ובידיוק בישביל זה משחקים בהרכב תמיד טורה ודקו/ צ'אבי/ אינייסטה.

13. Fabio Junior Member

אני יודע שזה לא הדיון של ברלונה, אבל אם כן אז למה רכשו את הנרי?
    חח כמה אגו יש לארבעה שחקנים האלה

14. Don Joan Roman Member

את הנרי רכשו כי הוא שחקן פנטסטי שמתאים בלארסה כמו כפפה ליד וכי במקרה כמו זה שאט'ו נפצע יהיה מחליף ראוי ולא את גודיונסן שהוא באמת חלוץ טוב אבל בשום פנים ואופן לא רמתם של אט'ו והנרי.

15. Fabio Junior Member

וזה אומר שאחד מהם יישב על הספסל (במידה ושניהם לא ישחקו בהרכב) וזה יצור בעיות חברתיות גדולות. איפה ההגיון פה?