יש הרבה מה ללמוד ממכבי פתח-תיקווה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏28/1/04.

1. -94- Member

כן אבל השאלה היא בשביל מה היא קיימת. עם העובדה שיש שם נוער מעולה הנהלה שיותר לעשות נפלאות וכל זה אין ספק לאיש.

אבל קבוצת כדורגל היא באה לייצג בדר"כ איזור מסויים לייצג אוהדים שתומכים בקבוצה וכו'.. ולא להיות עסק לא רווחי ולא מועיל לכלום. לכן אני חושב שעדיף למכבי פ"ת לעשות מתישהו את הסוויץ' הזה של מהסנדרלה הקטנה וחסרת הקהל. לקבוצה בינונית מאוד שמשקיע הכל באוהדים שלהם ומנסה לפתח את זה.

בוא נגיד שעם מכבי פ"ת תיזכה בגביע המדינה או אפילו אליפות זה לא שווה. כי אין מי שישמח אין מי שיחגוג.. וגם מי שיבוא 90 אחוז מהם יהיו אוהדי כדורגל ולא אוהדי מכבי פ"ת. לכן לפי שהם חושבים על מטרות כלשהם אז המטרה הראשונה צריכה להיות. הבאת קהל.. והגיע הזמן שהם יעשו עם זה משהו כבר!

2. ArsenalFan Member

אחת הסיבות ההיסטוריות שלמכבי פ"ת אין קהל בעיר, היא שבשנים הראשונות של הכדורגל הישראלי, ובעיקר בראשית המדינה, הוא נשלט באופן קפדני ע"י ההתסדרות, ובעיקר בעיר כמו פתח תקווה שהייתה מאוד פרו-מפא"יניקית. השנים האלה היו קריטיות, גם בגלל שאז הייתה שיא הפוליטיזציה וגם בגלל שבתקופה הזו הייתה עיקר ההצלחה של הפועל. אוהדי מכבי היו המיעוט הרוויזיוניסטי/חירותניקי

בניגוד לכל המיתוסים, למכבי פ"ת יש קהל (היא לא קבוצה מסכנה) ויש לה מסורת והיסטוריה בעיר שאיננה פחותה מזו של אוהדי הפועל. לומר שהיא צריכה ליצור לעצמה מסורת זו בורות, כי זו לא קבוצה חדשה שקמה "יש מאין", זו אחת הקבוצות הותיקות בכדורגל הישראלי. אי אפשר לבוא ולבטל גם את האלפים הבודדים הללו (למה אף אחד לא דורש את זה על הפועל כפר סבא? יש לה פחות אוהדים, ולה אין יריבה עירונית!), ולומר "בשביל מה היא קיימת?". ברקע כדאי להזכיר לכולם, ששאלו את אותה שאלה על הפועל ועירוני אשדוד, ובסוף קיבלנו את היצור הביזארי הזה שמשום מה חושבים שהוא מייצג משהו באשדוד. היא בטח לא צריכה לעבור עיר ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx זה אפילו יותר גרוע מאיחוד... לכל היותר ניתן לגייס אהדה במקומות כמו גבעת שמואל, ראש העין ויישובים ערביים באיזור, אבל לעבור עיר?! תסתכל מה קורה לווימבלדון באנגליה!!!)

כולכם מדברים על ליצור בסיס לקהל, אבל אתם מתעלמים מכך שבמכבי פ"ת עושים בדיוק את הצעדים הנכונים (לפחות בתיאוריה) כדי להביא קהל, מעבר לסתם חלוקת כרטיסים בבתי ספר בימי חמישי או קניית כרטיסים למשחקי חוץ. הראשון הוא מחלקת נוער, שלא רק מייצרת שחקנים, אלא מייצרת גם הזדהות של הילדים עם המועדון, לא פחות חשוב מהפן המקצועי. כשהילד מגיע לשחק כדורגל במסגרת המועדון, הוא מזדהה עם הבגד שהוא לובש. הדבר השני הוא הצלחה בפן המקצועי. לא יעזור שום דבר, הדבר שהכי מושך קהל בימינו הוא הצלחה. אם מכבי פ"ת תזכה בגביע המדינה, אוהדים יקומו ויהיו, ויהיו גם כאלו שייצאו מהחורים. בסופו של דבר, זו שאלה של הביצה והתרנגולת. ההצלחה תביא את הקהל, או הקהל יביא את ההצלחה?...

נעזוב את הקטע שמכבי פ"ת בחיים לא תוכל לבנות איצטדיון ולממן את העלויות שלו וגם לצאת עם רווחים, אבל אתה באמת חושב שלקבוצת כדורגל בישראל יש יכולת כלכלית לבנות לעצמה איצטדיון?...

אגב, תתפלאו, אוהדי כורסה כמוני יש עוד כמה למכבי פ"ת. אני לא היחיד, אני לא נוסע במונית עם שאר האוהדים, ולא קוראים לי לוזון... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

3. שגיא Guest

אני אפילו מכיר אישית שני אוהדי מכבי פ"ת (משפחה), ככה שאני יכול להרגיש מכובד שאני מכיר 10 אחוז מאוהדי הקבוצה.

על כל פנים, וברצינות, כמות הקהל של מכבי פ"ת נמצא בעליה, גם עקב ההצלחה האחרונה של הקבוצה, וכמובן עקב הדעיכה של הפועל. אם בעבר הפועל הייתה לוקחת לעצמה את האוהדים, הרי שהיום חלק גדול יותר נמשך למכבי פ"ת, מאשר להפועל, והאמת, אני מבין אותם. אבא שלי אוהד הפועל פ"ת המון זמן, וכל דרבי אוכל את הלב מחדש. מכבי פ"ת בנויה היטב, והיא בקו עליה מתמיד, ואני לא אתפלא אם הם יסיימו במקום הרביעי בסיום עונה, ואולי אפילו גבוה יותר.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מתנצל בפי אוהדי מכבי פתח תקווה, אלו שהולכים למשחקים ואלו שבבית, אבל שוב, אין לה זכות קיום.
    הייתי מוכן לתת הכל שבמקום שתהיה לנו בליגת העל את מכבי פתח תקווה, תהיה לנו קבוצה כמו הפועל ירושלים.
    ושוב, בלי קהל אין למועדון זכות קיום.
    ועם כל הכבוד למכבי פתח תקווה ול500 אוהדיה, קבוצה אחרת, במיקום שלה, הייתה מביאה כמות אוהדים יותר גדולה.
    ההבדל בין 4000 או 3000 אוהדים ל500 או 1000 הוא משמעותי.
    קודם, כי במשחק חוץ לפחות 150 אוהדים מה3000 יסעו, לעומת ה5 מה1000 שיסעו(במקרה של מכבי פתח תקווה אף אחד), ושנית, תתארו לכם מה זה משחק עונה עם מכבי פתח תקווה.
    ההוכחה היחידה שאני יכול לתת זה העובדות:
    הפועל באר שבע מביאה בממוצע למשחקים בחוץ מול מכבי פתח תקווה, 1500 צופים, מכבי פתח תקווה, בשלוש שנים האחרונות, לא הביאה אפילו 100 צופים לבאר שבע, הכי הרבה שראיתי היו 3 או 4 צופים.
    לליגת העל, העובדות האלה הם ביזיון.
    קבוצה בליגת העל שמביאה פחות מ1500 צופים למשחקי הליגה(או במקרה של מכבי פתח תקווה 1000 צופים)אין לה זכות קיום בליגת העל, לא משנה עם קוראים לה מכבי פתח תקווה או כפר סבא.
    דיברו על האיחוד של אשדוד, קשה לעשות איחוד כשאין לך בעיר כמות צופים גדולה שבאה למגרשי הכדורגל.
    מכיוון שבניגוד לערים אחרות(חיפה, ת"א) גם הקבוצה השנייה בפתח תקווה(הפועל) לא מביאה כמות קהל גדולה, אני לא רואה המנעות מאיחוד.
    כמובן שאסור שיעשו את הטעויות שעשו באשדוד, אבל אותי, פשוט, זה מכאיס, כשיש דרבי של העיר פתח תקווה בליגת העל, באים רק 3000 או 4000 צופים.
    ושוב, רק לשם השוואה לדרבי של באר שבע בליגה השנייה, באו 10500 צופים.

5. burning soil Member

סתם לשם השוואה,קבוצת התחתית שאליה הצטרף קובי נכטיילר,מביאה
    15 אלף צופים למשחקיה הביתיים למרות שהיא בתחתית,כמות הקהל
    של פ"ת לא מוסיפה כבוד לליגה,ואפילו בליגה הלאומית יש קבוצות
    שמביאות יותר קהל(הפועל חיפה,קרית שמונה).
    הלוזונים שהתבטאו בצורה מאד מכוערת לטעמי אתמול,צריכים
    לבנות מסורת ואולי המצב ישתפר.