ישראלי העונה - אתם בחרתם! ערן זהבי שחקן העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏29/5/16.

?

מי הישראלי המצטיין לעונת 2015-2016?

1. אליניב ברדה

6 הצבעות
    14.0%
  2. ערן זהבי

30 הצבעות
    69.8%
  3. מאור מליקסון

3 הצבעות
    7.0%
  4. גל אלברמן

2 הצבעות
    4.7%
  5. עומר אצילי

1 הצבעות
    2.3%
  6. אחר

1 הצבעות
    2.3%
  1. DRORIKO Member

הזוי שברדה נבחר לשחקן העונה. אני חושב שרוב הקולות שהגיעו לברדה הם של אנשים שרצו להכניס לזהבי, חלקם הגדול הגיעו משתי קבוצות מסויימות......
    אבל מילא זה, איך מעריב,שאמורים להתבסס על עיתונאים ולא טוקבקיסטים,בחרו את ברדה? זה רק עדות לכמה העיתון הזה כבר לא רלבנטי

2. Love Is Red Member

התלבטתי בין מליקסון, בין זהבי לבין ברדה ובסוף בחרתי בזהבי, מליקסון לדעתי השחקן הכי טוב שלנו העונה, ברדה הוא השחקן הכי הכי שיש לא יעזור כלום, אבל ערן זהבי נתן עונה ענקית, עונה שהייתה צריכה לתת לו את תואר שחקן העונה לדעתי האישית.
    לכבוש 35 גולים גם אם 8 מהם בפנדלים, ולעלות במו רגליו את מכבי תל אביב לבתים בליגת האלופות זה לא עניין של מה בכך.

3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הצבעתי לאצילי מסובייקטיביות מוחלטת וידיעה שמי שמגיע לו, זהבי כמובן, יזכה ממילא ברוב קולות.

אין תחרות לזהבי.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  4. amn Member

זהבי.
    מסכים מאוד עם מי שכתב שברדה אפילו לא שחקן העונה של באר-שבע.

אני לא זוכר מה היה ב"הצבעה הרשמית", אבל מעניין אותי לראות שכאן אין אף שחקן זר ברשימה (או ליתר דיוק, איך אוגו לא מופיע).

במכלול?
    1. זהבי
    2-3. מליקסון/אוגו (מכיוון שאוגו כמעט ולא החמיץ משחקים, קשה לי להעריך איך ב"ש היו נראים בלעדיו, בעוד שאנחנו יודעים איך הם נראו בלי מליקסון).
    4. אלברמן (רק מי שראה משחקים של מכבי, יודע כמה עבודה הוא עשה העונה).
    5. ברדה.

אצילי, בין אם באשמתו ובין אם לא, לאור העובדה שהפסיק לשחק פחות או יותר במרץ, אולי אפילו פברואר, לא יכול להיות ברשימה לצערי.

5. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

זהבי, בעונה כזו אין עוררין, אלא אם אתה משוחד במקצת ואומר אליניב ברדה איכשהו.
    אם כבר אחרי זהבי לדעתי, זה מליקסון. היה אקס פקטור ושחקן משמעותי הרבה יותר העונה מברדה, שאומנם נתן גולים חשובים, אך היה לא יציב. מליקסון, אלמלא הפציעות, עוד יכל, אולי, להוות יריב יותר שקול לזהבי בבחירה הזו.

אני לא רוצה להיות קטנוני, אבל אוגו התאזרח ולא ידעתי מזה ? */aaa031

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  6. amn Member

אופס :)

חשבתי שאנחנו בוחרים את השחקן המצטיין בליגה. פספסתי את המילה "ישראלי".

Love Is Red ו-Gianluigi Buffon אוהבים את זה.
  7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני חושב שאפשר לסכם את זהבי בכך שהוא השחקן היחידי אי פעם בכדורגל הישראלי שהיה מקבל כדור מול שוער והיית מכין את עצמך נפשית לגול. אין דבר כזה בחוץ, ואם יש דבר כזה, אז קרה משהו הזוי. אני חושב שבתיקו 2-2 בטדי העונה זה בלט בצורה הטובה ביותר מבחינתי, כי בגול הראשון, עוד שהוא קיבל את הכדור מאייגיבור כבר אמרתי לעצמי "טוב, נראה איך חוזרים מפיגור" ובכדור חופשי אמרתי שאם זה לא נכנס זה נס.

וגם שונאיו הגדולים ביותר לא יכולים להכחיש את קור הרוח והחדות מול השער.

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהבחירה בזהבי היא הבחירה הקלה והלא נכונה.
    כשאני מחפש את שחקן העונה, אני מחפש את השחקן שלא בהכרח השפיע הכי הרבה על הקבוצה שלו, אלא שהשפיע על הקבוצה שלו לטובה בצורה הגדולה ביותר
    אני חושב שהדומיננטיות של זהבי פגעה במכבי השנה בליגה. אני חושב שמועדון עם התקציב של מכבי והניהול של מכבי, יכול לבנות קבוצה טובה יותר, קבוצה מאוזנת יותר, וקבוצה שברגעי השיא לא תשבות מהבקעות למשך 4 משחקים בגלל שלזהבי יש ירידה ביכולת.
    אני לא שותף לתחושות של אוהדים רבים שאם זהבי יעזוב את מכבי היא תתרסק. אני חושב שעם התקציב של מכבי היא יכולה לבנות התקפה שתחליף את התפוקה שזהבי נותן, ואולי אפילו תיתן תפוקה יותר טובה או יותר נכונה למכבי כמו שקורה בבאר שבע.
    אני גם חושב שיש הרבה מאוד שחקני התקפה במכבי, כולל סה, שנפגעים מהדומיננטיות של זהבי. שצריכים לזוז מהעמדה שלהם, או מקבלים פחות כדורים, בגלל שהכל מתנקז אליו.

אני כמובן סובייקטיבי בטירוף, אבל אני חושב שהגדולה של ברדה העונה היא שהוא הפך את הקבוצה לטובה יותר.
    לדוגמא, ברדה היה בועט הפנדלים בלא מעט קבוצות בקרירה, ואם היה רוצה, היה יכול לבעוט את כל הפנדלים בבאר שבע השנה. אין לי את המספרים, אבל אני בטוח שזהבי כבש השנה לפחות עשרה שערים מפנדלים במכבי, וזה בלי הבעיטות שהוא החמיץ. מניח שאם זה היה הפוך, ואליניב היה בועט את הפנדלים אצלנו כשזהבי נמנע מבעיטות הפנדלים אצל מכבי, ההפרש לטובת זהבי עדין היה קיים, אבל היה עומד על הרבה פחות שערים. ולא פחות חשוב, שחקנים כמו סהר, בוזגלו ומליקסון היו כובשים פחות ובאים פחות לידי ביטוי שכן כל אחד מהם התחיל את התקופה הטובה שלו עם פנדל שכבש (קראתי בזמנו ראיון עם סה בתחילת הדרך בישראל, לא זוכר מילה במילה אבל אם אני לא טועה הוא סיפר שהוא כבש שני שערים למכבי והיה פנדל למכבי והוא ניגש לבעוט את הפנדל כי ככה נהוג באירופה כדי לתת לשחקן לכבוש שלושער ולקבל את כדור המשחק והכדור כבר היה אצלו הוא ניגש לבעוט ואז בא זהבי ולקח לו תכדור, הוא היה בהלם ואז אמר אבל אני מבין שזה זהבי וזה המעמד שלו כאן, סתם דוגמא לאיך דומיננטיות יתרה גם יכולה לפגוע בקבוצה וביתר שחקני ההתקפה בקבוצה).
    לדוגמא 2, בסיום העונה לבכר הייתה התלבטות האם להמשיך עם סהר בהרכב או עם אליניב. ברדה דיבר עם בכר ואמר לו שהוא מרגיש שהוא בתקופה פחות טובה בעוד סהר בתקופה טובה ולכן הוא חושב שסהר צריך להמשיך בהרכב. לסהר היו כמה שערים חשובים בסוף העונה במאבק האליפות, וגם זה גדולה לדעתי, לא לכפות את עצמך על הקבוצה והמאמן.
    מעבר לזה, כל שחקן אחרי האליפות התראיין ואמר שבכל פעם שהקבוצה הייתה בבור מבחינה מנטלית אליניב היה זה שהרים אותם.

זהבי הוא מלך השערים של העונה, והיה הכי משפיע בליגה, אבל השחקן שהכי השפיע לטובה בליגה, זה שהצליח למשוך למעלה מבחינה מנטלית קבוצה ש40 שנה לא לקחה אליפות, זה שהפך את הקבוצה לטובה יותר גם על חשבונו לפעמים, היה אליניב ברדה.
    אני חושב שברדה עשה העונה יותר טוב לקבוצה שלו, ולאור העובדה שהטוב הזה הוביל את הקבוצה שלו לאליפות, הבחירה שלי, שאין ספק שהיא גם סובייקטיבית בטירוף, זה אליניב ברדה.

נערך לאחרונה ב: ‏29/5/16
    yakar ו-לירן אוהבים את זה.
  9. yakov_y YNWA

לא צוין פה אבל ערן זהבי גם סגן מלך הבישולים (בין 8-10 בישולים לפי אתרי הספורט השונים).
    אין שאלה בכלל לגבי מי שחקן העונה.

10. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לברדה מגיע פרס על מפעל חיים. שחקן העונה הוא זהבי.

11. hbs7 Member

אם מדברים על שחקן שהופך את הסובבים אותו לטובים יותר זה רק מליקסון.
    היכולת שלנו איתו ובלעדיו זה לבל אחר. גם כי כשהוא לא משחק טוני וואקמה אוטומטית הולך שני צעדים לאחור.

זהבי הוא כנראה השחקן הבודד הטוב בתולדות הליגה.
    בזה אין ספק.

12. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

זה די מטומטם להגיד את זה.
    שחקן כמו זהבי, טוב ככל שיהיה "לבד", אוטומטית משדרג את הקבוצה.
    אין ספק שמכבי בלי זהבי הייתה נראית אחרת לגמרי, וזה מן הסתם גם היה גורם לאחרים מסביבו להיראות פחות טוב.
    מה הפואנטה ?

13. yedidel Member

זה לא מדויק.
    היה פעם שחקן בשם יניב אברג'יל שכל עונה היה מפציץ והקבוצה שלו תמיד היתה יורדת ליגה

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אבל בלעדיו כנראה שהייתה יורדת קודם לכן

15. DRORIKO Member

הדומיננטיות של זהבי זה לא מה שפגע במכבי. מה שפגע במכבי זה הנפילה של החלוצים. סה/בן בסט/יצחקי נראו רע אך ורק באשמתם, זהבי לא הפך אותם לרעים. עובדה שכשפריצה היה בקבוצה זהבי לא פגע בו,עם כל הדומיננטיות שלו
    האם זהבי גם אשם בזה שמיכה לא מסוגל להבקיע ממטר? האם הוא אשם בחוסר יציבות של טב״ח 2?

amn ו-orimor2212 אוהבים את זה.