"ישראלי אמיתי לא משתמט"

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י M U, ‏14/2/08.

1. KirkH Member

לא, לא בגיל 17 - אבל בגיל 18 בן אדם מתחיל להיות אחראי על החיים שלו. אדם שלא רוצה לתת עבור הזכות לחיות כאן, אין שום מקום ליפיף את זה, הוא לא צריך להיות כאן.

יש הרבה מאוד תפקידים והרבה מאוד דרכים לתרום ולהתנדב. אף אחד לא אמור ללכת ולמות על שמירת המדינה כשבעורף יושבים אנשים שהחליטו שלהם זה מיותר לתת מעצמם.

מי שמספיק בוגר לקחת החלטה שלא מתאים לו לשרת את המדינה, אמור להיות מספיק בוגר בשביל להחליט לעזוב אותה. כרטיס טיסה לכל מקום בעולם עולה הרבה פחות משכר מינימום של חודשיים.

ומה זה לעזאזל הקטע של לא להכריח אנשים בכוח? אפשר לחשוב שאנשים הולכים לשרת כי זה עושה להם טוב על הנשמה. הולכים לשרת כי זו חובה.

2. M_T_A Member

מהסיבה הפשוטה שאלה שיש להם פרופיל גבוה לא כ"כ במצב להיות בבית ולהגיב..
    אפילו לג'ובניק כמוני יש פה כולה 2 הודעות בחודשיים האחרונים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

3. Bensh Member

בנאדם בן 18 שיכול להתגייס לא יכול לצאת מהמדינה, לא?

4. Emil Member

אותי אף אחד לא עצר בשדה התעופה בדרך לחופשה...חודש לפני הגיוס, פלוס מינוס
    למה שיעצרו? הם מצפים שתחזור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. M U Member

פעם היה החוק הזה. הוא בוטל
    היום אפשר לטוס אפילו יום לפני הגיוס

========

איך אתם יכולים לטעון שזה טוב לשלול רשיון לכל מי שהשתחרר על 21?
    ומה אם זה סתם בנאדם שהיו לו קשיי הסתגלות ובאמת סבל. מה לא מגיע לו לנהוג?

ונלך יותר גרוע.. מה עם בחורה שנאנסה ובגלל הטראומה הצבא משחרר אותה.
    מה לא מגיע לה לנהוג יותר?

נערך לאחרונה ב: ‏15/2/08
  6. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיא, סתם נתתי את זה בתור דוגמא. אני האדם האחרון שהולך לקטר על השירות הצבאי שלו. אבל אתה לא יכול שלא להיות מתוסכל כשאתה נופל ממודיעין לכלל צהל, ואז נגיד לבקש לעבור גיבוש לוחמות ואומרים לך ללכת לחפש...

ואין צו איסור יציאה מהארץ או משו כזה, אתה פשוט צריך להיות בארץ 48 שעות לפני הגיוס למקרה שירצו להודיע לך משו.

נערך לאחרונה ב: ‏15/2/08
  7. Juvy-Yoni Member

36 שעות לפי מה שידוע לי

8. פול סקולס Member

אז לא מגיעה לך אפילו הזכות לתקשר דרך האינטרנט עם אנשים שחיים בישראל.. (או כל משהו דומה לזה..)
    אתה לא מכריח אף אחד להגן על עצמך, זו המציאות שכופה את עצמה עלינו ואיתה צריך להתמודד
    למה יכולת לחיות בישראל במשך 18 שנה (פלוס מינוס..), לפתח חיי חברה, ללמוד בביה"ס וכו', ממש חיים רגילים כשאתה לוקח כמובן מאליו שיש אנשים שמגנים עליך ונותנים מעצמם כדי שאתה תרגיש בטוח..
    אז למה שאתה תוכל לברוח לארץ רחוקה ויפה עם אנשים נאורים ו"להתקדם בחיים"?
    זה לא עניין של "מה אני שונא את עצמי?", זה עניין של לאהוב את הסביבה שלך ולשמור עליה קיימת

9. M_T_A Member

לבחורות בכלל לא מגיע לנהוג אבל לא ניכנס לזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

סתם חח לילך וריקי לא לעלות עליי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

מצטער על הספאם, זה פשוט תפס לי את העין והייתי חייב..

ואתם יודעים מה, הצבא לא צריך אנשים אגואיסטים כמו Andrea21, שיעשה מה שהוא רוצה.
    אני לא מבין איך אנשים כמוהו חיים עם עצמם אח"כ, אבל עזבו.
    הבעיה היא שפתאום יש יותר ויותר אגואיסטים כאלה..
    מה קרה בשנים האחרונות? אנשים התחילו לקחת את הקיום של המדינה הזאת כמובן מאליו?
    קשה למצוא הסבר לתופעה..

10. Andrea21 Member

הבעיה היא-שאני שונא את הסביבה שלי בארץ,למה שאני יסתכן בשביל מישהו?אם לא למות בעד ארצנו נחשב אגואיסט....
    אפשר לחשוב שאם היו מצמידים לכל אחד פה אקדח לראש ושואלים אותו"אתה או המדינה?"
    הוא היה אומר המדינה לא?

אתם פטריוטים בשקל,וכל אחד במצב שלי היה נוהג כמוני,כי זאת הזדמנות אדירה הייתה בשבילי.

בקשר ללמה אני יוכל "לברוח" לארץ רחוקה - כי אני אזרח אוסטרלי בדיוק כמו שאני אזרח ישראלי,ולמה כל האוסטרלים שלא יודעים בכלל מזה צבא,יתקדמו בחיים בזמן שאני טוחן 3 שנים,אני מסתכל על זה מהצד הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/2/08
  11. פול סקולס Member

אבל הרבה יותר קל לך להתייחס לכל העניין הזה בתור "אני או המדינה"?
    כי אם היו מצמידים לי אקדח לראש ושואלים אותי "אתה או המדינה", אז כן, הייתי אומר אני, כי אני אנושי ויש בי יצר חיים כמו לכל אחד. אבל כשאני אומר "להן על המדינה" זה בעצם להגן על הסביבה שלך, האישית שלך, שאתה אוהב, לשרת בצבא זה להגן על אמא שלך ועל החברים שלך שאתה מכיר מגיל אפס. אז אפשר להגיד "אני או המדינה" ובתור מדינה לחשוב על מה שאתה שונא בישראל: לצורך העניין השרים בממשלה, והנהנגים המחורבנים וההידחפות בתורים ומה לא. קל להסתכל על זה ככה.
    אבל דברים כאלה תמצא גם באוסטרליה ובכל מקום אחר בעולם, זה דברים אנושיים וכולם בני אדם.
    כשאתה מגן על מה שאתה מכיר ואוהב זה נראה אחרת.
    איך אתה יכול "לנצל את ההזדמנות האדירה הזאת" כשאנשים אחרים מגנים על המשפחה שלך? על החברים שלך?
    אז אני פטריוט וקיצוני, ברור, אבל כל זה בשביל שמשהו ייכנס לראש שלך (ואני לא אומר שאתה מטומטם או משהו כזה כי אני לא מכיר אותך, אבל דרך החשיבה שלך פסולה בעיני)

וספק אם אתה מרגיש אזרח אוסטרלי כמו שאתה נחשב לאחד כזה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/2/08
  12. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

רגע, אז אם החיים שלי בזבל, אין לי למה לתרום למדינה? לא להאמין שאנחנו אשכרה מתווכחים עם מישהו בדעה כזאת. האמת, לא שווה התייחסות.

13. Juvy-Yoni Member

וואי כמה חרשו לנו על זה במסע הישראלי

תחשבו למה הגעתם לפה
    למה ההורים, סבים וכ'ו הגיעו לכאן
    ותחזרו עליי אחר-כך

כי שחושבים על זה חלק מההורים שלכם (או אולי הסבים) אני מניח היו בתקופת הישוב היהודי באותה תקופה שאחוז המשתמטים היה 0% בין עם זה היה למלא שקי חול או להשתלט על ישובים ערביים.

ועדיין מאיימים אלינו ורוצים לגרש אותנו
    שימו לב כל עשור הייתה מלחמה או אינתיפאדה ובשביל זה צריך צבא ומדינה כמו שלנו צריך כח הגנה גדול ודור עתיד שינהיג את המדינה בצורה הטובה ביותר

14. M U Member

תראו אני בהחלט נגד סרבנות ונגד השתמטות מכוונת מסיבות של לא בא לי או אין לי כוח.

השאלה היא אבל האם הקמפיין הזה הוא לא כוחני מדי, הוא לא גורף מדי.
    כי היום בישראל, וזה עובד 35%% לא מתגייסים. ובין אלו יש הרבה מאוד אנשים עם סיבות אמיתיות ומוצדקות - רפואיות פיזיות או נפשיות. היום ברור לכולנו שלא כל בנאדם יכול להסתדרר במסגרת הצבאית הנוקשה.

הקמפיין הזה הרי לא סופר מי מבין אלו שלא מסיימים את שירותם בצבא הוא מקרה אמיתי או לא. הקמפיין הזה ישר חותך קו מפריד באוכלוסייה בין אלו שעשו צבא ובין אלו שלא.

גם כל אנשי הצבא האלה עכשיו שיוצאים בקריאות לסנקציות האלה מעצבנים אותי.

זה כמו האלוף שטרן.. שאפילו היו לו תלונות על ג'ובניקים וטען כי צריך לשלול מהם הרבה זכויות ולהעניק רק לחיילים קרביים.

השאלה היא איפה הפרופורציה. איפה לא מצמידים את האקדח קרוב מדי לראש של הבנאדם ואיפה לא לוקחים תחת המילה השתמטות הרבה אנשים שלא מגיע להם להיות שם.

נתון מעניין נוסף האו שכיום כ- 43% מהחיילים לא מסיימים את השירות הצבאי שלהם באופן מלא.

אז מה עם כל אלה? הרי בטוח שביניהם הרוב זה כאלה שיצאו על נפשי כי לא הסתדרו בצבא. והרי הם לא משתמטים כי הם כן ניסו..

(אגב, כל הנתונים שהבאתי הם נתונים שצה"ל לפי גיוס אוגוסט האחרון שהיה הנמוך ביותר בשנים האחרונות וכנראה בכלל)

נערך לאחרונה ב: ‏16/2/08
  15. פול סקולס Member

ברור שאתה צודק, הקמפיין הזה מכליל וזה ברור.
    דעתי האישית היא, שאם קמפיין מסוג זה יצליח לגרום לאנשים שחשבו על השתמטות להתגייס,
    ובדרך יפגע באנשים שלא גויסו מסיבות מוצדקות, אז זה מחיר "טוב" (לא מצאתי מילה אחרת).

אז נכון שהקמפיין הזה גורם לחלק מהאוכלוסיה שלא התגייסה להרגיש מקופחים, אבהל אני מאמין שמי שיצא מהצבא מסיבות מוצדקות שהוא שלם עמן, לא צריך להוכיח לאף אחד ולשום גוף מה הוא שווה.