ישראלי אמיתי לא משתמט מהאמת

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏18/3/08.

1. Cesc_Fabregas Member

גם אני לא אוהב את הסטיגמה הזאתי של האשכנזים. להתווכח ימנים בין שמלאנים זה בסדר ולגיטימי, אבל אני לא אוהב שאנשים מתחילים להגיד שמאלני מזרחי.. בקטע הזה השמאלנים דווקא בסדר.

2. Juvy-Yoni Member

אם כבר ויכוח פוליטי
    חיים אורון ג'ומס הוא יושב ראש מרצ החדש

במחינתי זה טוב כי הוא תומך בקיבוצים וזה הקריטריום הראשי שלי בבחירות ובמקום השני היחס לישובי עוטף עזה (שבמילא רובם קיבוצים ומושבים)

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ממש לא איש של פוליטיקה לכן לא אדוש בפרטים אבל!
    יש גבול לכמה אפשר לעצום עיניים למול המציאות, סלע - מה שאתה עושה זו לא בועה, זו אוטופיה, זה יקום מקביל. תראה לי עוד מדינה בסדר גודל כזה שהייתה עושה אחרת כשחלק ניכר מהסובבים אותה הם פנאטים (וכדי לצאת פוליטיקלי קורקט - אני יודע שלא כולם, ברור שלא כולם, אבל יש והם כרגע מאוד מכתיבים את הטון).

4. Andrea21 Member

Juvy-Yoni
    אולי תפסיק לבלבל כבר תמוח עם הקיבוצים?!הנושא פה הוא לא הקיבוצים שלך!!!

לנושא,הסרטון מראה שלהתגייס זה בושה כביכול,אני ממש לא חושב ככה ולכן אני לא מסכים עם הסרטון,על אף שלא התגייסתי לצבא.

זה נכון שאם אין צבא אז אין מדינה,אבל זה רק בגלל הסיטואציה שנוצרה פה בגלל טעויות קריטיות בשנים עברו,עכשיו כבר אין פיתרון ריאלי לצערי,הפתרון היחיד הוא להוקיע את הדת אבל זה לא יקרה,ולכן אין לי מה לחפש במדינת ישראל יותר,לא רוצה לחיות במקום שכל הזמן אני צריך לחשוש על החיים שלי.

5. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש פה כמה תגובות...ממש מטומטמות.. פשוט כך.
    אשכנזים?! מה הקשר תגידו לי? מה כל אשכנזי הוא משתמט?מה אתם מפגרים?!
    מה הקשר בכלל? יש כלכך הרבה אשכנזים במטכ"ל,שייטת,טיס,אגוז,דובדבן ושות' לדעתי גם הרבה יותר מכל אותם 'שחורים'....

מה שכן,אני חייב להסכים,אם ישראל תבטל את מדיניות גיוס החובה,תוך פרק זמן מסוים אנו נחדל להתקיים,אין לנו ארץ אחרת,ואם לא נשמור עליה 24 שעות ביממה ובמו ידינו,כולנו נהיה בים.

6. GUTE Member

ידידי היקר, בעולם האלכוהול ישנו משפט שאומר - כל קוניאק הוא ברנדי אך לא כל ברנדי הוא קוניאק.
    בהקשר אלינו זה אומר - "יש הרבה אשכנזים שלא משתמטים, אך רוב רובם של המשתמטים הם אשכנזים.
    אותי פחות מעניינת האשכנזיות שלהם, אלא יותר המצב הסוציו אקונומי הגבוה שלהם המאפשר להם לחיות באוטופיה מדהימה כאילו פה זה שוויץ.
    בוא נראה אותם חיים תחת קאסמים שלא רק הורגים ופוצעים בהם, אלא גם מורידים את ערך הבתים שלהם ב50%.

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/08
  7. Juvy-Yoni Member

תאמין לי יש הרבה אשכנזים שחיים פה בעוטף עזה
    אני אחד מהם במקרה
    ותאמין לי שאצלנו גם לפני הקאסמים היה בקרב האנשים בכלל רצון עז להתגייס לקרבי וזה בלי שום קשר לאשכנזי, אמרקיאי, מרקואי, תימני וכ'ו

אז עם אפשר לזרוק את הגזענות וכל ענייני הגזע בצד ולהמשיך בדיון

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/08
  8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מתאים לך...
    מה זה הגזענות הזאת?יש לך נותנים מדוייקים מצה"ל?
    תפסיקו כבר לחיות בסרט של אשכנזים ומזרחים.

כל הדיון הזה הוא בכלל דיון הכללות מפגרות בלי שום קשר למציאות,אז סלע ראה פעם במשטרה הצבאית
    מישהו שסבל וגוטה ראה אשכנזי שיצא על 21 וזה ראה ככה וכולם חיים בסרט שבגלל שהם ראו סיפור אחד
    כולם ככה.
    אז אני יכול להגיד שראיתי אנשים שהתבגרו,ראיתי ערסים שהפסיקו להיות ערסים,ראיתי ושמעתי על אנשים
    פושעים שאמרו שהצבא עזר להם להפסיק עם השטויות,וסתם עוד הרבה אנשים שהצבא עזר להם מאוד[מישהו פה הזכיר לימודים/מקצוע וכו..]
    ואני ראיתי אשכנזים משתמטים,מזרחיים משתמטים ואשכנזים ומזרחים שנותנים הכל לצבא ולמרות שאין
    להם משפחה הם משרתים ועושים הכל על הצד הטוב ביותר.

אז אם אתם רוצים לשנות את הכותרת ולרשום דיון הכללות/סטיגמות אז אפשר באמת לרשום
    שכל הרוסיות זונות,כל הרומנים גנבים וכל התימנים קמצנים אבל יש הבדל בין לצחוק על זה לבין להאמין
    בזה.

ובדבר אחד גוטה כן צודק,רוב מי שנמצא שם לא נמצא מסיבות אידאולוגיות ודאגה לאנשים אחרים אלא לדאגה
    לתחת "היפה נפש" שלו.

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

יפה אמרת זיו. לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר (ואני מתנסח לא רע בכלל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx )
    אין דבר יותר נוח מלעטוף את הנוחות באידיאולוגיה.
    אין פשוט מלקבוע סטטיסטיקה על מקרה בודד שראית.

הכי מגוחך, ללא ספק:
    אני חושב שהאידיאולוגיה שלך לא יכולה לממן את הגלידה במקדונלדס.
    ערבבת פה דברים לא קשורים בכלל וללא אחיזה במציאות. טעויות קריטיות? יש מדינה שלא עושה טעויות? האם באמת, נדמה לך שמישהו בסביבה שלנו הולך להוקיע את הדת בזמן הקרוב ומעבר לכך - תסתכל קצת על השכנים שלנו! איראן נראית כמו מדינה שמוקיעה את הדת? פקיסטן? האם מישהו בשלטון שם, מה שקורה בעיראק ואפגניסטן - האם באמת זה נראה לך כל כך פשוט וטריוויאלי, כשמדינה מוקפת מכל כיוון בפנדמנטאליסטים קיצוניים??? כמה נוח לומר את זה בקצה העולם כשהסכנה היחידה לידך היא כבשים מפליצות!

חלאס כבר, הבנו את התירוצים הנוחים שאתה מוכר לעצמך, די, מיצינו, שמענו את מה שיש לך להגיד, הכנסנו את זה לעולם הדמיוני שלך יחד עם הדרקונים הידידותיים והמלפפונים המעופפים, אני מקווה שאתה לומד טוב טוב לבחינות באוסטרליה ומקווה שבטעות לא ייפול עליך דוב קואלה בדרך הביתה.

10. Pele Member

בקשר להוקעת הדת.. איך אתם בכלל מסוגלים לחשוב על זה? אם לא הדת אנחנו לא פה. בלי הדת מה אנחנו מחפשים פה בכלל, הרי באנו עד לפה בגלל חשיבותה של הארץ ולא בגלל חשיבותה של המדינה.

בקשר לצבא
    צבא זה חשוב. וחשוב שכל אחד ינסה לעשות צבא, גם בשבילו וגם בשביל העם שלו.
    אבל וזה אבל גדול - על כולנו להבין שהצבא זו מערכת קשה ולא כל האנשים מסוגלים להתמודד בה, ולכן הוא לא מתאים להרבה אנשים.

11. Rudess Member

הבעיה עם הצבא בארץ היא שאנחנו מדינה מיליטריסטית, רואים את זה בהתנהגות בני האדם בכל מקום ומקום, ובכך שנוצרה סטיגמה שאם אתה משתמט חס וחלילה מהצבא אז אתה צריך להיות מוקצה (אגב, הייתי קצין). הצבא שנועד פעם להיות "כור ההיתוך", הוא לא מה שהיה פעם, וכמו כל המדינה הוא וערכיו מידרדרים משנה לשנה. הצבא הזה איבד את ההרתעה שלו. אם היום הייתי צריך להתגייס, לא בטוח שהייתי עושה זאת!

גיא, אני טוען כבר שנים שצריך להכניס לאזור את NATO , ובכך יהיה אפשר לצמצם את הצבא ותקציב הבטחון באופן משמעותי. חבל שממשלת ישראל ו- NATO לא חושבים כמוני. לצערי המצב הבטחוני רק ימשיך להידרדר פה בשנים הבאות, ולכן אני לא רואה את עצמי ואת משפחתי גרים פה בעתיד.

12. Pele Member

הבעיה שהאינטרסים של NATO ושלנו לא יהיו זהים. וקשה לשתף פעולה כך

13. Rudess Member

אני יודע, כתבתי תיזה שלמה על זה .

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה פשוט תירוץ של אנשים להיות חרא,אין מילים אחרות.
    למה יש למרות כל הקשיים בצבא המון אנשים שהם בסדר גמור?
    מי שחרא יהיה חרא גם בלי צבא,מי שבנאדם טוב יהיה טוב גם בלי הצבא,כמובן שתמיד יש תיקונים לפה
    ודברים רעים לשם,אבל זה לא בהכללה כזאת גדולה כמו שאפשר להבין מהתגובה שלך.
    אז הצבא גרם למישהו להיות בנאדם לא טוב,או שיפר מישהו אבל זה לא אומר שבגלל שכולנו עושים צבא
    אז המדינה יותר דפוקה פה,אפשר על הדרך השנייה להגיד שיש פה הרבה יותר אנשים בוגרים..
    בסופו של דבר הצבא בא להגן על המדינה ועל האינטרסים שלה וזה שיש כמה אנשים בפייסבוק שעושים במכנסיים שהם שומעים על תאריך גיוס זה בעיה שלהם,שילמדו להתאפק ולעשות פיפי בשירותים.

15. Rudess Member

תסביר לי מדוע ראש ממשלה או שר בטחון חייב להיות רמטכ"ל או אלוף לשעבר בצבא? האם אין אנשים מבריקים במדינה עם שיקול דעת מצוין שלא עשו קריירה צבאית?