ישראלי אמיתי לא משתמט מהאמת

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏18/3/08.

1. Juvy-Yoni Member

מרצ אני לא שונא אותם מסיבה אחת

יש להם נציג מהקיבוצים (ג'ומס) ואנחנו (הקיבוצניקים) צריכים לדאוג שיהיה לנו קול בכנסת
    מצידי שליברמן יהיה ראש ממשלה אבל אני אצביע למרצ אם זה יגרום לכך שיהיה קול קיבוצי בכנסת

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני כבר מכיר את החומר האנושי בפורום וצפיתי שאלו יהיו התגובות. בכל זאת טוב שזה פה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

3. Cesc_Fabregas Member

מה אני יעשה שאבא שלי (ואמא שלי) קרע את התחת בעזה, בגולן, בכל מקום הרבה שנים, בקור בחום בשלג בכל מזג אויר שאתה רוצה, נלחם למען המדינה.. סבא שלי היה פרטיזן בסלובקיה, נלחם גם בשביל המדינה. הנושא הזה מאוד רגיש בשבילי, כל המשתמטים שמנסים להציג את עצמם מסכנים - לא עליי.

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/08
  4. wolf89 Member

אז זהו שכן.
    אם מישהו עם בעיה אמיתית יצא מהצבא, כן יסתכלו עליו בעין עקומה. עזבו בעיה רפואית שלרוב ניתן לראות פיזית שקיימת בעיה.
    יש אנשים עם בעיות נפשיות, שאפילו לפעמים כמעט ולא מורגשות, ואז אם בן אדם כזה יבוא לריאיון עבודה ויספר את האמת שלו, יש מקומות שייראו את אותו בן אדם בעין עקומה.

5. spurs229 Member

עזוב את שאר האנשים, אתה באמת מאמין שצה"ל צריך להפסיק להתקיים?

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני יודע שהוא צריך להתקיים, אבל הוא לא בשביל כולם. צה"ל צריך להיות צבא למען אלו שיכולים להיות חלק ממנו.

אני הייתי במצ"ח ואני יודע טוב מאוד כמה רע לגייס בכוח אנשים שלא צריך לגייס. האנשים הלא נכונים מביאים סכנה על שאר החיילים שהאימהות שולחות לצבא וכמובן שהגוף הצבאי לא שומר על החיילים שלו כראוי (הרבה התאבדויות של חיילים שהצבא הזניח, הרבה מקרי אונס, רצח וסחר עצום בסמים). לא צריך לגייס את סוחרי הסמים, את כל העבריינים, את כל הערסים שרק מסכנים ומטרידים חיילות וחיילים וכו'. במילים אחרות, מי שלא רוצה רק מהווה מטרד למערכת והוא עשוי להנזק נפשית לכל החיים מאי התאמה למערכת.

7. Cesc_Fabregas Member

אז בגלל זה שווה להשתמט.. כן, הבנתי.

8. spurs229 Member

מה שאתה אומר עוד הגיוני, הסרטון -לעומת זאת- מראה שלהתגייס זה בושה.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לאחר שעברתי את צה"ל, אני אומר בפה מלא שלא הייתי מוכן לעבור זאת שוב. למזלי, אישית לי זה לא הזיק, אבל יש אנשים שזה הזיק להם מאוד.
    כמובן שיש אנשים שלא הכי הצליחו בבית ספר והצבא נתן להם עתיד ומקצוע, אך הצבא צריך לדעת לקחת את האנשים הנכונים לכך, יש על גבו המון אחריות.

כל כך הרבה קורבנות יש בצה"ל שלא הכי מפרסמים, כי אם זה יפורסם האמהות לא ישלחו את הילדים לצבא. יש יותר קורבנות בתוך צה"ל מאשר קורבנות הקרבות מול הפלסטינים וכו'. זה לא חייב להיות רק מוות, אבל דברים מזעזעים.

הצבא היא חממה לפושעים. מה קשה לעשות בחוץ (באזרחות), קל לעשות בפנים (בבסיסי צה"ל). בסרטון הייתה משק"ית ת"ש שדיברה על מתאבדים שהכירה. זה יותר מנכון. ב 5 בערב כל המפקדים הולכים הבייתה ומשאירים קצין בן 20 שישגיח, הוא כמובן ישן בלילה. זה בדיוק זמן הסכנה, ביסיסים ענקיים ולך תדע איפה האמא משאירה את הבן שלה ועם אילו טיפוסים. כמה אסונות היו בצבא, זה פשוט לא נקלט ועדיף לחסוך אותם ממכם.

10. George Best Member

אצל טיטו בפרטיזנים?
    ד"ש לסרג'יו קוסטנזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

11. Juvy-Yoni Member

שלא תחשוב שאתה לבד בעניין הזה

סבא שלי ברח מפולין ועיבד אדמה קשה והגן על עפולה רק בשביל שיהיה רצף טריטואלי באזור העמקים
    ההורים שלי שירתו גם הם בצה"ל במלחמות יום כיפור וששת הימים

וגם אני מתכנן להתייצב מול כל אויב שאפילו יחשוב על להעז לתקוף את העם היהודי בישראל בפרט ובעולם בכלל

12. GUTE Member

סלע!!!!! למה היית צריך להעיר אותי משנתי!!! למה??? למה לחזור לויכוחים המפגרים האלה למה.

תגיד לי אתה מסטול?? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

אתה יודע? עברתי על כל שמות חברי הקבוצה הקטנה הזו שלך. אמנם מחקרי הוא לא מדויק, וכמו כל מחקר אחר, הוא מכליל, אבל המסקנה היא כזאת.
    הרוב המכריע והמוחלט של חברי הקבוצה הם בעלי מוצא אשכנזי, קרוב לודאי שהמצב הסוציו אקנומי שלהם ושל הוריהם הוא יחסית גבוה. האם יש בניהם אנשים משדרות? (אני בספק!). קרוב לוודאי שרובם המוחלט גרים בבועה הקרויה - גוש דן. הרחק מטווח הקאסמים או הטרור שיוצא מעזה. חיים להם בשקט ובשלווה תוך הימצאותם בתרדמת אל מול המציאות הקשה שחווים תושבי שדרות ואשקלון באופן יומיומי.
    מממ.. מאוד קל להיות שמאלן, ליברל ורודף שלום כשאתה חיי לך בבועה אקדמית, אונ' ת"א השמאלנית והעקומה (זה עוד נתון שעולה מהמחקר הקטן שלי).

סלע, חביבי, תעשו לי טובה, כולכם!
    אני לא רוצה להתנבא, ומקווה לא להיות צודק, כי במקרה ואהיה כזה, כולנו אבודים!!

אבל, אם מדינת ישראל מבטלת את גיוס החובה, היא תחדל מלהתקיים תוך, 10 שנים.

תודה, דרך צלחה, או לא. אבל לא משנה.

13. Bensh Member

גם כן כל האשכנזים הטחונים השמאלנים האלה, נמאס מהם

14. Juvy-Yoni Member

מה הקשר אשכנזים??????

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זה דווקא הגיע מחבר שלי... הוא לא אשכנזי. צא מהסטיגמה.