ירושלים- לשמרה כמאוחדת או לחלקה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏23/2/09.

1. Selby Member

טרנספר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. פול סקולס Member

כן כן, אם ארץ ישראל תמיד הייתה שלנו אז מי אלה כל הפלסטינים האלה,
    שיזדיינו מפה וילכו לחפש את החברים שלהם במדינות ערב.
    לא ככה?

3. yonmu Member

דנידין - מה הופך את מזרח ירושלים לבית של הערבים, ואת שאר הארץ למקום של יהודים?
    הרי לפני כמה דורות כולם פה היו ערבים...

4. spurs229 Member

שם גרים בעיקר ערבים, פה גרים בעיקר יהודים...
    מסובך, לא?

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

יונדב, מזרח ירושלים סופחה בשל טעות. אין לנו מה לחפש שם ברוב מוחלט של ערבים. הם לא מכירים בריבונות ישראל, לא מצביעים בבחירות ולא משלמים מיסים..לשמור על ירושלים מאוחדת כסיסמא זה יפה מאוד אבל זה לא נכון למציאות שלנו כיום. אף אחד לא דיבר כאן על ויתור על העיר העתיקה.

6. yonmu Member

גם במזרח התיכון יש רוב מוחלט של ערבים, אז בא נתפנה גם מפה....
    שמעתי שיש הרבה מקום בים.

7. דנידין Member

משעשע איתך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    איפה שגרים יהודים גרים יהודים ואיפה שגרים ערבים גרים ערבים. אף אחד לא צריך להיות מגורש מאף מקום למעט ההתנחלויות שמלחתחילה לא היו אמורות להתקיים בשטחים הכבושים.

במקרה שלך כאחד שמחפש בעיות בגלל 200 מתנחלים בערים ערביות בירושלים וברצון לחזור לגוש קטיף הייתי אומר שקשה להכנס לשיח.

נערך לאחרונה ב: ‏25/2/09
  8. דנידין Member

שימו לב!

מי היה מאמין שלאנשי ימין כאן נפל האסימון והם מוציאים מהפה את המילה "חלוקת ירושלים"?

אותי זה לא מפתיע. השמאל תמיד ראה את המציאות 20 שנה לפני כולם. אם זה היה:
    - עם זה בשנות ה 70 אימרות של אנשי שמאל על כך שתקום מדינה פלסטינית
    - עם זה שצריך לצאת מהשטחים הכבושים
    - עם זה שירושלים במצב הזה הוא אסון ואפילו ליברמן כבר אומר זאת עם "החלפת שטחים".
    - עם זה ביבי והאימרה לעיני העולם של "2 מדינות ל 2 עמים" שבעבר לא היה יוצא מהפה של איש ימין

כיום ממשלות ימין בסופו של דבר הולכים בדרך זאת ורואים בה את המציאות. אומנם לוקח להם הרבה זמן, אבל בסוף הולכים בדרך שהמציאות מחייבת.
    אם זה לא ניצחון לשמאל, אז מה זה ניצחון
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏2/3/09
  9. yonmu Member

דנידין - תחליט מראש אם אתה רוצה להיכנס לשיח או לא.

בדיוק כמו שקמות היום התנחלויות ביהודה ושומרון ולדעתך הם לא לגיטימיות, כך גם לפני כמה עשרות שנים ישובים יהודיים לא היו לגיטמיים. מה ההבדל בין רחובות לבית אל?
    חוץ מזה, לגבי מה שאמרתי בנוגע לגוש קטיף - לא יודע אם התנסחתי לא נכון או שהבנת אותי לא נכון, אבל אני לא חושב שבאמת יש סיכוי שנלך עכשיו ונתיישב בגוש קטיף.

בקשר להודעה השניה -
    2 מדינות ל2 עמים - כם אני מסכים. השאלה היא איפה, ועל חשבון מי. אם אנחנו מביאים להם את תל אביב אני מסכים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    חוץ מזה, מדינה פלסטינית עדין לא קמה, אין רוב בעם לחלוקת ירושלים, והשטחים המשוחררים עדין אצלנו.

ואגב, נצחון לשמאל יהיה כשהם יקבלו יותר מ16 מנדטים בבחירות.

10. דנידין Member

ציינתי שלא מדובר בניצחון בבחירות לכנסת האחרונה, אלא ניצחון לשמאל כאלו שראו את המציאות ממזמן והיום הימין באין ברירה הבינו את המציאות והולכים בדרך זאת בלי הרבה ברירות. כל מה שהשמאל אומרים שנים הליכוד הימין (לא האיחוד הקיצוני) החלו להוציא לפועל מסוף שנות ה 90 ועד יימנו. אנשי שמאל שאמרו בעבר שצריך להקים מדינה פלסטינית הפילו אנשי ימין מהכסאות והיה כמו דבר שאסור לומר, אבל היום תראה, ביבי אומר זאת בעצמו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

אני לא מדבר על רוב בעם להחזרת ירושלים, כי העם מה לעשות עדיין לא מבין מה שהפוליטיקאים יודעים טוב מאוד וכמו גם אנשים שניסו להכנס לירושלים המזרחית. עוד מעט כולם יבינו וירושלים תיהיה על סדר היום. זה כדאי לפני שיהיה מאוחר מידי ונפסיד טרטוריה בירושלים בשל הריבוי הטבעי הערבי בעיר.

11. yonmu Member

אז למה החליטו להצביע לימין ולא לשמאל שמבין הכל כבר משנות השבעים?

"העם לא מבין"

וכמו מדינה של מפגרים, אנחנו נותנים לעם הטיפש הזה לקבוע מי יכנס לכנסת. הרי העם הוא הטיפש ודנידין החכם! בא נשנה את שיטת הממשל לדיקטטורה, שבה דנידין וצאצאיו הם השולטים בכל ענין, הרי האחרים פשוט לא מבינים.

אגב, אני הייתי חצי שבוע בירושלים המזרחית. היה סבבה, אולי כמה מבטים עוינים, אבל להיכנס פנימה קצת מבוהל, כשאתה מוקף בעם שלא ממש רוצה אותך פה, ואז אחרי כמה מאות מטרים לראות בנין עם כמה דגלי ישראל עליו, ממש הרגיע אותי. הבנין הזה הוא ישיבת 'עטרת כוהנים' בראשות הרב אבינר. אז נכון, בשביל להסתובב שם כדאי ללכת עם ליווי, אבל הרבה בחורים מהישיבה הולכים לריצות באזור בלי לפחד יותר מדי. מענין אם היינו יכולים להסתובב שם בלי מאות\אלפי האנשים האמיצים והאידיאליסטים שגרים שם.

12. דנידין Member

העם עדיין נרתע מסיסמאות כמו "אסור לחלק את ירושלים", אבל לאט לאט כל מה שהימין הכריז על ארץ ישראל השלמה ירד מהפרק וכולם יורדים מהעצים. גם בעניין ירושלים זה רק עניין של זמן עד שיבינו את המציאות הבלתי אפשרית. הלכת בעיר ערבית פלסטינית וגם אני הסתובבתי שם, אך לא הלכתי לגור שם.

אתה גם מטפס כאן על עיצים בגלל ניצחון הימין בבחירות, אבל אתה חייב להבין שאותם מתנדנדים ואנשי מרכז שמצביעים לכאן ולכאן כל בחירות פעם מצביעים לאלו ופעם לאלו, לכן מה שנכון לכרגע לא נכון לעבר ולעתיד. גם ב 92 השמאל היה דומננטי, אבל זה ישן, אז נגיד שב 99 השמאל היה דומננטי אבל זה בגלל הקולות המתונים שהולכים פעם לכאן ופעם לכאן. אל תעשה את זה כאילו הבחירות האלו הם המציאות והם עובדה ניצחית. זאת רק עובדה רגעית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

13. yonmu Member

נו, וכרגע העם ימני, ולא הלך אחרי הגאונים שיודעים הכל כבר משנות ה70.

הימין קיבל 65 מנדטים, השמאל 16. תתמודד עם זה.

14. דנידין Member

מידי פעם גם הימין מנצח בחירות, אבל המיעוט בירושלים ישאר מיעוט גדול גם בניצחון הליכוד (אנשי ימין שגרים בתוך הקו הירוק ולא הולכים להתנחל) וכנראה שאתם המתנחלים תשארו מיעוט ותמיד תחטפו תבוסות בשל אידיאולוגיה קיצונית.

גם הכמה מאות ובשבילך אפילו אלפי מתנחלים שיש במזרח ירושלים יפונו ואז נראה מי ניצח http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

15. yonmu Member

המיעוט בירושלים לא יישאר מיעוט אם אנשים כמוך יתחילו לצאת מתל אביב ויותרו על משהו בשביל ערכים.
    אגב, חצי מהמשפחה שלי הצביעה ליכוד, וגם אני היתי מצביע ליכוד אם היתה לי זכות בחירה, אז מה זה 'אידיאולגיה קיצונית'?

ואגב, טוב לדעת לפי השורה האחרונה שלך שה'מלחמה' של השמאל זה עם הימין, שהם הבעיה האמיתית. לערבים אתם שומרים את ה'אימג'ין'.