יציאת מצרים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ACBenb, ‏20/4/08.

1. Santiago Bernabeu Member

לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד כאן.

ואני מבקש ממך לענות לי על מה שכתבתי למעלה:

2. Pele Member

אין לי מה לענות לך על השאלות האלה. מאיפה לי? אני לא מתייחס למצב אם ואם. .אני מתייחס למצב היום, ל-מה הוא כן יצר ול-מה הוא כן התכוון (כנראה).

בחלק הראשון התכוונתי לכך שאתה צודק בזה שהופרחו הרבה דברים בשנים האלה וגם הגיעו להרבה עובדות ומסקנות בעקבות מחקרים וכד'.
    מה שבאתי להגיד שרוב הדברים האלה היו כתובים בתורה כבר והיו "ידועים" לאנשים מאמינים שהעמיקו בתורה, ככה שהעולם שלנו גילה משהו שכבר היה ידוע ורק אז נזכר להגיד "אה נכון..".

כידוע יש בתורה תשובות לכל תחום בעולם. מתמטיקה, מדע, חלל, גוף האדם.. הכל.
    בגלל זה גם יש היום לא מעט חוקרים ומדענים שהבינו שהם טעו כל השנים בצורת החשיבה, ועברו לצד השני של המדרכה - להוכיח שמה שכתוב בתורה נכון בכל מה שקשור לעולם המדע.

3. Santiago Bernabeu Member

אבל זה הרי סותר את התורה. אני מבקש ממך למצוא תשובה לזה (אני משכונע שיש לך רב כל יכול).

אשמח לדוגמאות.

כל מי שמאמין ורוצה להיכנס לדיון, לזרוק טענות וכו' מוזמן. אני מבטיח שבסופו של דבר המשפט המסכם בדיון יכתב על ידכם והוא: "איש איש באמונתו יחיה"

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/08
  4. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה לו? כי הוא יכול
    למה אנשים יוצרים מוסיקה? למה אנשים עוסקים באומנות? למה אנשים מתחתנים ומביאים ילדים לעולם? כי הם יכולים, וכי זה עושה להם טוב
    ותענה לי אתה, אם אפשר להסביר כל דבר בעולם, תסביר את הנפש שלך. ממה היא בנויה, איך היא עובדת, מה משפיע עליה וכו'

5. Santiago Bernabeu Member

זה שהוא יכול לא אומר כלום. אם הוא צריך לספק את רצונותיו על ידי מעשים הוא רחוק מכל יכול.

נפש זה דבר פילוסופי ותו לא. את המובן הפיזי במילה נשמה עדיין לא מצאו.

6. Pele Member

א. אני קולט תגובה של לעג בניסוח שלך, וזה לא כל כך נעים. אנחנו מנהלים דיון תרבותי, אף אחד לא יורד על השני.

ב. בקשר לדוגמאות - ממליץ לך לקרוא כאן:

http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?whic...6&forum_id=1283

את התגובה השניה(דוד 135), ולעיין בקישורים שהוא מוסיף שם.

ובנוסף פה

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Vie...37&FlagSybase=1

מתוך הלינק הזה:

"רוב האנשים חשבו שהארץ שטוחה עד שהקיפו את העולם(בתקופת האחרונים).
    הרמב"ם, תוספות, ריה"ל והרבה ראשונים אמרו שהארץ כדורית, אבל יש גם הרבה מקורות הרבה יותר קדומים(חוץ מהזוהר),מתקופת האמוראים:

http://www.haemet.net/Amitut/Wisdom/A7.htm
    http://www.shofar.net/site/ARDetile.asp?id=6441

ועוד:
    "אמר רבי יוסי... כבר תנינא ממאריהון דמתיבתא דעלמא סגלגל הוא ככדורא דא..."(זוהר-חדש בראשית טו).
    באמת התברר שכדור הארץ לא עגול לחלוטין אלא קצת סגלגל.

1. שניים-שלושה פילוסופים שגילו את זה ורדפו אחרי חז"ל, ודווקא אחרי חז"ל ולא אחרי אף אחד אחר, כל חייהם כדי לשכנע אותם במעשיות שהיו אז, ו-1500 שנה אחרי, מנוגדות להיגיון?

2. במבוא ל"אטלס המאה ה-20" בהוצאת ידיעות אחרונות מובאים דבריו של סר ג'וליאן הקסלי, אחד הזיאולוגים הדגולים שלכם במאה ה-20, ונכדו של טומס הקסלי, מגדולי התומכים בשיכור דארווין.

וכך הם דברי קודשו במבוא לאטלס:
    "אנסה לציין בקצרה את ההרפתקה הגדולה הזאת.
    אף על פי שהיו פילוסופים יוונים שהגיעו למסקנה שצורת הארץ כדורית, סבר כמעט כל אחד בתקופה הקדומה שהארץ שטוחה. כדוריות הארץ לא נתקבלה עד שהוכיחוה הספנים הדגולים מהמאות ה-16 וה-17 (מגלן וקולומבוס - U.A) בהקיפם אותה באניותיהם..."

הזוהר אמנם נכתב בידי רשב"י ותלמידיו אך תורת הסוד והקבלה היתה עתיקה הרבה לפני כן. הרי גם אברהם ויעקב אבותינו עליהם השלום ידעו קבלה (כתבו את ספר יצירה וספרא דצניעותא)."

----------------------

נשמה זה לא דבר פיזי, אבל זה דבר שהיום הרוב המוחץ של האנושות מאמין בו. גם לא דתיים.. כאלה שעושים סיאנסים ושאר הירקות.

7. Santiago Bernabeu Member

אוקיי. ואיך תסביר את עשרות ה"ניסים" שהופרחו ובראשם עשרת המכות?

ו...?

8. Pele Member

הופרחו? איזה ניסים הופרחו? ומה הופרח בעשר המכות?

בקשר לפיזי. אתה התכוונת לפיזי ברמה של מיצאותי, כלומר נשמה לא הוכיחו שזה מציאותי, שזה קיים. אני אמרתי לך שלא מעט אנשים יעידו לך שזה כן מציאותי והם כן "ראו" את זה.

ושוב אני אחזור על המשפט. אם אנחנונ מקבלים בדיון הזה עוד חלק ועוד חלק ועוד בתורה.. ובכל פעם אתה או אני או מישהו אחר אומר "נו ומה עם X". אבל שוב, לא הכל אפשר להוכיח אבל אם אנחנו מאמינים ומבינים את הרוב. .אז כנראה שהכל נכון.

אחרת הכל היה סיפור דמיוני.

9. George Best Member

אפשר לרשום בתת-כותרת של הדיון "זהירות, דו-שיח מרדים בפניך"?

10. Pele Member

צחוקים איתך.

11. Santiago Bernabeu Member

האמת שאני קצת עצבני מכוון שהדיון הזה עושה לי בלאגן אחד בראש. אולי אחרי סיבוב של כמה שעות של מיוז על הנגן ירגיעו אותי, אם לא אז גם ככה אין לדיון הזה טעם.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

12. Emil Member

כמה כוסיות יין אמורים לשתות? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    כל הסיפור הזה של היין (קצת יותר ממה שצריך) אחרי שלא אוכלים כל היום בציפייה לסעודת הפסח, זה לא הולך טוב במיוחד

13. Pele Member

זה שזה עושה לך בלאגן זה טוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

זה מה שאמור לקרות

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

Santiago Bernabeu - יש דברים שאי אפשר להסביר. לכן, לא אני ולא אתה יכולים לשפוט אנשים שחיים לפי אמונה או עקרון מסוים. הרשה לי לספר לך סיפור על ידיד מהמושב שסבתא שלי גרה בו: היה ילד שקוראים לו נאור, שהיה נפגע בצורה קשה (או במילים אחרות, היה שובר המון עצמות). פעם אחת הוא נסע על אופניים ונזרק לאחת התעלות. פעם נוספת מישהו נכנס בו עם הרכב. פעם אחרת הוא רכב על טרקטורון והתנגש באופנוע. הספיק אפילו באחת מהפעמים ליפול מעץ. ה'דובדבן' היה כשיום אחד הוא עזר לסבא שלו בשדה (חלקה) ואיכשהו, הרגל שלו הסתבכה בחבל שהיה קשור לטרקטור וסבא שלו התחיל לנסוע ופשוט גרר אותו על פני חלקה שלמה וגדולה, מבלי בכלל לשמוע את הצעקות של נאור. אני בטוח שהיו מקרים נוספים ששכחתי ואולי היו כאלה שאני אפילו לא ידעתי מהם. אפילו הייתה עליו בדיחה במושב, שבכל פעם שאין איפה לצייר, חיכו שהוא ישבור כבר איזה משהו, כדי שיהיה אפשר לצייר על הגבס.
    יום אחד הם החליטו להתייעץ עם הרב במושב והוא הפנה אותם אל רב אחר, שלאחר הפגישה ביניהם, הבטיח לחזור עם תשובה כמה שיותר מהר. לבסוף, הוא המליץ להם לשנות לו את השם מ'נאור' ל'מאור'. פשוט להחליף את ה-נ' ל-מ'.
    מאז, חלפו 7 שנים לערך והבן אדם חי חיים נורמליים, מבלי להיפצע.

יכול להיות שזה צירוף מקרים נדיר, אבל בוא ותנסה להסביר לבן אדם כמוני, שהיה עד לכל זה (כמובן שלא באופן ישיר, אבל אני זוכר אותו בתור 'נאור' וזוכר את היום שבו בן דוד שלי סיפר לי שמהיום {ביחס לתקופה ההיא} זה כבר 'מאור') שאין ניסים ונפלאות.

נערך לאחרונה ב: ‏21/4/08
  15. Bensh Member

כנראה שהוא פשוט, באופן לא מודע, התחיל לשמור על עצמו יותר בעקבות שינוי השם