יציאת מצרים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ACBenb, ‏20/4/08.

1. Santiago Bernabeu Member

אם כך מדוע יש שרירים באוזניים? למה לגברים יש פטמות?

אם אלוהים הוא כל יכול למה לו ליצור את העולם? הרי תסכים איתי שיש סיבה מסויימת ליצירת העולם, הסיבה הזאת נובעת מתוך דחף ריגעי, צורך או רצון, אם הוא צריך למלא את אחד מהם הרי שהוא לא כל יכול.

מאיפה הזהב? (לא זכור לי שלעבדים מותר להחזיק זהב)

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/08
  2. VaN Member

אני לא מבין למה יש בכם דחף להתווכח עם אדם שבסופו של דבר תמיד עונה לכם אותה תשובה ריקה לשאלות שונות : "אבל זה לא יעזור, כי המוח האנושי, השכל, לא מסוגל להבין דברים שהם מעבר למה שהוא ראה או "חושב שהם הגיוניים".

הוא מאמין בתורה ובניסים למרות שהמוח האנושי שלו לא מסוגל להבין את התורה או את הניסים, ואחרים לא מאמינים בתורה וניסים מאותה הסיבה או מסיבות אחרות.

3. Santiago Bernabeu Member

כי בסופו של דבר יש איזשהו צורך בסיסי לכל אדם ואדם להראות שהוא צודק.

4. VaN Member

אי אפשר להיות צודק כשאתה עומד מול טיעון כמו זה שכתבתי עליו. אין מה לעשות, אף אחד לא יכול להוכיח משהו שהמוח שלו לא מסוגל להבין.

5. Santiago Bernabeu Member

כל עוד אף אחד בדיון לא העלה את הפנינה הזאת (שאני בטוח שברגע מסויים בדיון עוד ניפגש בה) יש טעם לדיון.

בכל מקרה, אני מצפה לתשובות.

6. Pele Member

זה לא בקטע של להוכיח שאני צודק או משהו.
    זה בקטע שלבנאדם עולות שאלות בחיים. לחלק זה עולה בגיל 10 ולחלק בגיל 50. אבל מתישהו עולות שאלות.. איך? למה? מי? מה אנחנו פה, מה מטרת הקיום, לשם מה כל זה נבנה..

שאלות שגם דומות לשאולת שסנטיאגו ברנבאו מכין.

מדוע יש שרירים ופטמות לא יודע לענות לך.

מדוע יש עולם? כתוב במפורש בתורה שכל דבר שברא הקב"ה נועד לשרת אך ורק את עם ישראל. חי, צומח, דומם, הכל בשבילנו. מאיתנו הוא דורש רק שנתנהג כבני אדם טובים. צנעה, מעשים טובים, אהבת כל יהודי, זיקה לארץ וכמובן שלא נשכח מאיפה באנו ולמה אנחנו פה.. (זה בגדול כמובן, זה הרבה יותר עמוק מזה).

בקשר לשאלה על הזהב מצאתי לך משהו:

7. ACBenb Member

יש שרירים ופטמות כי זו האבולוציה ותהליך הברירה הטבעית, גוף האדם מותאם לצרכיו היומיומיים. יש שרירים כי כך הגוף יוכל לעשות את פעולות החיים, יש פטמות כי הנשים צריכות אותם כדי להניק את התינוקות ולגברים זה באמת מוזר אבל אפשר להגיד שגבר ואשה הם אותו דבר למרות שלגברים אין שימוש בפטמות, יש כאלה שאומרים שזה כמו נק' זיהוי בחזה שעוזרת להביא איפה כל דבר.
    שהייתי ילד רטן יכלו לספר לי על עשר המכות ופתיחת ים סוף, אבל היום אני כבר לא ילד שאפשר לבוא ולספר לי את זה. היום יש לי היגיון וההיגיון אומר שנסים לא קורים. כל אחד והאמונה שלו, בנאדם שמאמין באלוהים אין שום דבר בעולם שיזיז אותו מאמונתו ולכן אין צורך לנסות לשכנע יותר מידי.
    לי קצת קשה לתפוס שים נפתח לשניים ולחם נפל מהשמיים, לכן פתחתי את הדיון כדי לראות מה דעתכם על הנסים ועל ניתוחם המדעי האפשרי.

8. Pele Member

עוד משהו - כל השאלה פה על ניסים היא שאלה ספציפית.
    כאילו הכל מובן בעולם חוץ מהניסים.

אי אפשר לעשות חצי דרך. אי אפשר להגיד "אני מאמין שהקב"ה ברא את העולם, אבל ניסים . להה.. לא נראה לי"

9. ריביירו Member

סתם ככה כמה שאלות אשר מרתקות אותי: על פי העקרון הבסיסי של היהדות אם עם ישראל יהיה טוב אז יהיה לו טוב, מה שלא מסתדר לי מכמה בחינות:

1' לפי העקרון הזה השואה היתה עונש על דבר נוראי שעשינו ואילו המדינה היתה פרס על התנהגות טובה. אם ככה אז כיצד יתכן שחלפו רק שלוש שנים בין שני האירועים האלו? איך יתכן שב45' היינו כל כך גרועים קיבלנו שואה וישר אחר כך היינו כל כך טובים קיבלנו מדינה?

2' שוב על אתו עיקרון: במשך כל הגלות עם ישראל היה הרבה יותר צדיק ממה שהוא עכשיו ושמר את התורה בצורה הרבה יותר אדוקה וכיצד יתכן שדווקא בתקופת שפל רוחני כמו זו זכינו למדינה מתקדמת ו"חופשית" ו"דמוקרטית"?

10. ACBenb Member

כי אין כזה דבר, זו רק האמונה שנמצאת אצל אנשים בראש, זה כל העניין. הרבה אנשים יוכלו להגיד שאין כזה דבר "השואה זה עונש על דברים רעים שעשינו". זה פשוט קרה וגם אם היינו עם למופת היא הייתה מתרחשת.
    השואה קרתה כי הנאצים שנאו אותנו ורצו להשמיד אותנו, וזה משתנה בלתי תלוי בהתנהגות של העם היהודי. היא הייתה מתרחשת בכל מקרה.

11. Santiago Bernabeu Member

אתה לא ענית לי על השאלה.

בוא נקבע מס' עובדות לפי העולם שלך:
    א. אלוהים הוא כל יכול.
    ב. אלוהים היה לפני העולם הזה וגם יהיה אחרי העולם הזה כי הוא לא מוגבל.

אני מניח שאתה מסכים איתי עד כאן.

השאלה ששאלתי: אם אלוהים הוא כל יכול למה לו ליצור את העולם? הרי תסכים איתי שיש סיבה מסויימת ליצירת העולם, הסיבה הזאת נובעת מתוך דחף ריגעי, צורך או רצון, אם הוא צריך למלא את אחד מהם הרי הוא מוגבל מכוון שהוא צריך ליצור משהו כדי לספק את הרצון/דחף/צורך שלו.

אגב, האם אלוהים יכול ליצור מישהו יותר חזק וחכם ממנו? הרי הוא כל יכול.

לא שאלתי למה יש שרירים, שאלתי למה יש שריר באוזן, שריר שחד משמעית אין לו שום שימוש, כנ"ל לפטמות הגבריות. כל זה אומר שיש דברים בעולם שאין בהם צורך.

ב200 השנה האחרונים הופרחו למעלה מ95% מהמיתוסים שהאנושות יצרה. כן, שתי המאות האחרונות הם מאות שיכולות לבטל 5,000 שנה של עיוורון.

12. Pele Member

ACband אתה צודק וטועה ביחד. למה זה? כי מצד אחד אתה צודק בכך שאי אפשר להסביר כל תופעה אם "התנהגנו יפה או לא", אבל מצד שני אי אפשר להגיד שהשואה הייתה מתקיימת בכל מקרה כי זה רצון הנאצים.. הרי אם יש שליט לעולם זה לא מסתדר.

אני יכול להגיד לכם מהשואה זה אחד הדברים היחידים שלא ניתן להם הסבר ביהדות. באמת, בשיא הפשטות זה ממש ככה. לא מסבירים את זה.

יש את כל הויכוחים על מלחמת גוג ומגוג לפני ביאת משיח וכד'.. חלק מאמינים שזה היה השואה למעשה.

הקב"ה כותב בתורה כי בכל זמן הגלות הוא ישמור על הארץ הזאת עבורנו, עד שהוא ימצא לנכון להחזיר אותנו אליה. ואגב, בקום המדינה הרוב כן היו שומרי מסורת. הרי כל אחד כאן כמעט יעיד שסבא שלו הוא "מסורתי" לפחות. עד לפני 80-100 שנה כמעט ולא מצאת בנאדם בלי כיפה, בלי זקן.

מה זה חילונים? איזה זרם שקיים בקושי 200 שנה (וגם זה בהגזמה). אז מה, פתאום זרם של 200 שנה נהיה חכם.. 5000 שנה אחורה הולכים היהודים בדרכו שלה קב"ה. אינספור סיפורי ניסים, איך הכל ממשיך להתנהל כפי שכתוב.. אבל אנחנו אטומים, אנחנו כבר יותר חכמים מכל ההיסטוריה, אנחנו יודעים הכל לבד.

ואגב, גם המצב כיום, שהוא שיא הגלות מבחינתנו (גלות רוחנית) נצפה. כך מתואר המצב לפני ביאת משיח, מתואר המצב הנורא ביותר.

13. Santiago Bernabeu Member

pele, שים לב שהוספתי תגובה (ני מניח שלא ראית אותה).

14. xavi6 Member

אלכסיי, הוויכוח שלך חסר טעם. הוא יגיד מה שתמיד אומרים לי "אתה לא מבין מספיק וגם אני בשביל שאני יענה לך על השאלה הזאת" בלה בלה בלה.

נ.ב
    סתם משהו שחשבתי שיעניין אותכם-ראיתי בנשיונל וקראתי ספרים שמסבירים בידיוק מה קרה לכל מכות מצרים, לכל דבר יש הסבר מהטבע! זאת אומרת שלא אלוהים הביא את המכות, אלה תופעות שיש בטבע.

15. Pele Member

גם אני ראיתי את זה. וזה בסדר גמור
    יש נס ויש פלא.
    הפירוש של נס זה הזזת כוחות הטבע שיקרה משהו, זה לא משהו שלא ראינו בחיים.

כן. 95% הופרחו והגיעו למסקנות שכבר כתובות בספרים, רק שמגלים את זה אחרי שנכתב וכל מה שנשאר זה להגיד "אה .. אז נכון".
    כמו סיפור המי מסתובב סביב מי - השמש וכדור הארץ.