יעקב שחר, האיש והסיפורים...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏12/6/04.

1. Joel Gion Member

לא יודע אם אתם צודקים בטענות שלכם כלפיו,אבל אתם מעלים את הטענות הללו רק בגלל שאתם שונאים את המועדון הזה והבן אדם הזה.לא משום סיבה אחרת.
    אני לא מכיר את הפרטים,אבל אני יודע דבר אחד:כל מה שנכתב כאן נגד יעקוב שחר זה בגלל קנאה ושנאה.אם זה היה הבעלים של הקבוצה האהודה עליכם לא הייתם מוציאים מילה מהפה.אז אני מציע שתפסיקו לבכות ולטעון שמקפחים ודופקים אותכם.

2. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא יודע אם הטענות נכונות... תגיד, איפה חיית ב-5 השנים האחרונות?

לא העלתי שום טענות - הצגתי עובדות בלבד. אתה יכול לערער על כך שאכן חיפה העבירה בבקרה את החוזה של אליניב ברדה חצי שעה לאחר הזמן? ברור שלא. לא קיללתי את שחר, לא אמרתי שהוא יו"ר גרוע, לא אמרתי שהוא מזיק לכדורגל הישראלי (למרות שאני מאמין שהוא כן). רק הצגתי את מה שהוא עשה וטענתי על סמך זאת שהוא יו"ר מושחת. הדבר היחיד שהיה לך להציע כנגד הוא הטיעון שאני פשוט מקנא.

אם זה היה הבעלים של הקבוצה שלי לא הייתי מוציא מילה רעה מהפה עליו? תיכנס רגע לדיון הרשמי של בית"ר ירושלים ותסתכל על ההודעה האחרונה שלי. גם תיכנס לדיון של הפועל ב"ש ותראה את דעתו של משה על הבעלים של ב"ש. אני מודה שיעקב שחר הוא הרבה יותר חכם ומקצועי ממאיר פניג'ל, זה עדיין לא סותר את העובדה ששחר השתמש בהתאחדות על מנת לעזור לאינטרסים של קבוצתו.

3. Joel Gion Member

טוב,ניצחת.מה אני אגיד לך.זה הרי ברור שאתה לא תצליח לשכנע אותי ואני לא אצליח לשכנע אותך.
    דבר אחד ברור לי:אתה וכל שאר האנשים פה שמתלוננים על שחר שונאים אותו ואת המועדון שהוא עומד בראשו.זו הסיבה היחידה לכל ה"עובדות" שהצגתם פה.
    אני לא יודע מה כתבת על ראשי בית"ר ומה משה כתב על אלי ז'ינו וגם לא ממש מעניין אותי.דבר אחד אני יודע וזה שיעקוב שחר הוא יושב ראש שאין ולא היה שני לו בארץ.

4. יוגב אסולין Guest

אין ספק שליעקב שחר יש כח והמון כח בכדורגל הישראלי והוא מנצל אותו. אבל אין מה לעשות הכל זה מאינטרסים שלו ולהתאחדות יש אינטרסים שתהיהי קבוצה כמה שיורת חזקה וכו'..

לא סתם נאמר המשפט.. בעל הדיעה הוא בעל המאה.. (או כמו שנאמר ב"משפטים מנצחים באוף טופיק" - "בעל המעות הוא בעל הדעות".

אין מה לעשות ככה זה.. אז יש דברים שהם לא הוגנים יותר יש דברים שהם לא הוגנים פחות. ההסתכלות הכללית של המערכת צריכה להיות שהקבוצות יתחזקו כמה שיותר שרמת הליגה תעלה והכל בגדר הסביר. לא יקרה כלום עםפ מערכים מועד עברות בכמה זמן או דברים כאלה. דבר שהוא בעצם מחזק קבוצה ולא פוגע בקבוצה אחרות שהבעיה היחידה שלהם היא שאין להם יכולת.

כח וכסף ידועים גם כמתכון להצלחה.. ע"ע שמעון מזרחי...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/6/04
  5. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה ממשיך להתעלם ממה שאמרתי.

נכון, אני מאד מאד שונא את שחר. אז נגיד שכתבתי את הדברים בגלל השנאה\קנאה שלי אליו - אתה מסוגל איכשהו לסתור את זה? להוכיח לי שזה לא נכון, שזה כשר, משהו? מה הקשר בכלל ללמה רשמתי את זה?

נכון מאד. מה הקשר לדיון לדברים שאני ומשה הצגנו כאן? אתה כנראה לא מבין למרות שאני מסביר לך כמה פעמים - לא טענו ששחר הוא יו"ר גרוע, חובבן או טיפש. טענו שהוא מושחת, והבאנו לך עובדות. אתה יכול להמשיך עד מחר להלל את המשכורות שהוא משלם בזמן, אתה לא יכול לענות לי ככל הנראה בקשר לעובדות שאני ומשה הצגנו. שיהיה לך יום נעים.

6. Joel Gion Member

אתה ממשיך להתעקש.אני לא יכול לענות לך על ה"עובדות" כי אני לא מכיר אותן.באמת שלא.
    ניצחת,מחיאות כפיים ממני ומשאר חברי הפורום.
    יום טוב גם לך.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין מה ההתנפלות דווקא על שחר כאילו הוא פושע שרצח,הרבה יותר גרוע זה להחתים שחקנים צעירים ולא לשלם להם משכורת,כן מה לעשות גם שחר הוא לא בסדר,אבל אני לא מבין למה כולם חייבים לפתוח עינים דווקא עליו,למה לא מתסכלים על פני-ג'ל שמחתים שחקנים במליונים ולא משלם אגורה,או על לוני שעושה את אותו הדבר ואז מעיף את השחקנים או למה לא מסתכלים על זינו שמחתים שחקנים ואז אחרי יום שואל את המאמן שלו אם הוא רוצה אותם ומנסה להיפטר מהם???אז שחר לא בסדר..אבל יש כאלה שהם הרבה יותר גרועים ובגלל שהם מהקבוצות שלכם אז אתם לא מדברים עליהם ונטפלים רק לשחר.

8. בית"רי מלידה Member

אני חושב שאתה צודק, ולא ב 100 אלא באלף אחוז:

כל ההתנפלות על יענקל'ה שחר נובעת מדבר אחד-קנאה נטו!

לשחר מגיעות כל המחמאות, ושום מילת גנאי.

מי שצריך לטפל בו, זה פני'ג'ל, שמוסר התשלומים שלו הוא בזיון, והוא יוביל בסופו של תהליך לפירוקה המוחלט של קבוצה שהיתה בעבר אימפריה בכדורגל הישראלי.

טוב שיש יעקב שחר-חבל שיש מאיר פני-ג'ל.

9. בית"רי אמיתי Member

הכל מקנאה - הלוואי על בית"ר יו"ר כמו יענקל'ה שחר.
    יו"ר ענק, שהשקיע הון מכספו בבנייה ארוכת טווח, ועכשיו רואים את התוצאות.

למרות זאת, אי אפשר להגיד שהוא לא שולט על הליגה

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/04
  10. Ilan Member

גם אני רוצה לדעת למה לא הורידו את בית"ר 7 ליגות כמו שהיה צריך לעשות לפני שפניג'ל הגיע? אהה? למה?

אני גם רוצה לדעת למה נותנים לקבוצה שלא משלמת משכורות לשחקנים להמשיך להתקיים.
    מה יותר גרוע, לא לשלם משכורות או לדחות את מועד העברות בחצי שעה?

אני רוצה שמישהו אחד. רק אחד, שיגיד לי שהוא מעדיף את היו"ר שלו על שחר.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ושוב, הבעיה שלי שאותה הטבה הייתה רק למכבי חיפה.
    כשבית"ר י"ם השנה איחרה במועד היא נאלצה לחכות שבוע, כשאשדוד איחרה היא נאלצה לחכות עוד שבוע, אז למה למכבי חיפה אישרו?

ואתם לא מבינים משהו.
    אתם מדברים על למה אני פתחתי את הנושא, למה אני ובני כתבנו מה שכתבנו, אבל לא על הדבר המרכזי באמת, וזה על הטענות.
    זה כמו שחקן שכשהקבוצה שלו מפסידה 7-2 הוא מדבר על 2 הגולים שהקבוצה שלו כבשה.
    במקום לדבר על הסיבות, תגיבו על הטענות שאני ובני נתנו כאן.

אני שונא את מכבי חיפה, מודה.
    את שחר אני לא שונא, גם לא אוהד, אבל לא שונא.
    את אלי זינו אני שונא, ולשאלה של כמה אנשים, אני מטיח ביקורת בזינו יום וליל(תשאלו את הראל).
    בפורום של באר שבע החתימה שלי מוקדשת לו, כשאני קם וכשאני הולך לישון אני מתפלל שהוא יעזוב את הקבוצה, אבל מה זה קשור למשהו?
    כן, הייתי רוצה את הכסף של שחר, לא את שחר עצמו.
    כי שחר מחפש הצלחה בכל מחיר, וזה אומר שחקני רכש.
    החלום שלי בבאר שבע זאת קבוצה של 8-9 שחקני בית ו2 שחקני רכש, זה הכל.
    ביום שהפועל באר שבע תהפוך למכבי חיפה, קבוצה של רכש, זה היום שאני אפסיק לבוא לוסרמיל, ואמרתי את זה בדיון של הפועל באר שבע.

אני נתתי כאן טענות מוצקות ששחר עשה שימוש לרעה בכוח שלו.
    לא טענתי שהוא אדם רע, לא איחלתי לו דברים שאוהדי הפועל ת"א שרים לשמעון מיזרחי, רק הבאתי עובדות לניצול לרעה של כוחו.
    הנה מתחילת הדיון אמרתי , ואני מצטט: "שחר נהנה בהתאחדות מיתרונות שבמדינה שלנו נהנים עשירים, זה לא בגלל שהוא רשע, הוא פשוט דואג לאינטרסים של מכבי חיפה, זה שההתאחדות אמורה לדאוג לאינטרסים אחרים לגמרי ? עניין אחר. "

אני מבקש דבר פשוט, במקום לחפש האשמות, לקרוא לי בכינוים, ולעסוק בדברים שולים, תגיבו לטענות.
    תוכיחו לי שחוק יעקובו לא חוקק בשביל שאיגבני יעקובו ישחק במכבי חיפה.
    תוכיחו לי שהעובדה ששחר חתם עם בוקולי על חוזה, עבר על החוק, והתירוץ שלו "לא ידעתי שאסור" לא היה צריך לזכות אותו בעונש.
    תסבירו לי במה שונה יוסי בניון בבאר שבע ליוסי בניון במכבי חיפה? למה את המשחק של חיפה דחו ושל באר שבע לא?
    תסבירו לי למה לחיפה נתנו להעביר את בדרה אחרי המועד ולבית"ר לא נתנו להעביר את שתי הברזילאים אחרי המועד?
    תסבירו לי איך יכול להיות שעל אמיר רנד, ילד שעדיין לא התעורר, חיפה קיבלו עונש מינמלי?
    לא רוצה לדבר על למה פתחתי את הנושא או מה אני חושב על שחר, רק תסבירו לי את המקרים הנ"ל...

12. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

תגיד אילן, לא נמאס לך להתחמק? אתה לא חושב שזה קצת מתסכל עבורי להסביר לך, לריינמן, ליובנטיני ולבית"רי מלידה שוב ושוב כאילו אתם ילדים קטנים שאני רוצה תשובות על העובדות שהוצגו כאן? אני לא רוצה את חוות הדעת שלך על פניג'ל (אני יודע מי זה פניג'ל מספיק טוב בעצמי, תודה), לא רוצה את חוות הדעת שלך על בית"ר, לא רוצה את חוות הדעת שלך על שחר כיו"ר. תגיד לי איך, אם שחר הוא לא מושחת, הוא הצליח לשחק בהתאחדות לטובת קבוצתו.

בית"ר לא הורדה 7 ליגות בגלל שמאיר פניג'ל הגיע ולקח את הקבוצה לידיו. כמובן שאין קשר לדיון - הרי אין לך מה להגיד, אתה יודע שאני צודק, אז למה שתדבר על שחר בכלל?? הכי קל לעבור לבית"ר ולפניג'ל!!

בית"ר היא לא הקבוצה היחידה שלא משלמת משכורות בזמן, אגב. גם הפועל ת"א משלמת משכורות פעם בשלושה חודשים, בב"ש יש עיכובים במשכורות ובעוד מספר קבוצות, זה לא משנה. לא אכפת לי למי שחר משלם ומתי הוא משלם את זה, לא על זה דיברתי.

אז אתה אומר שאם שחר משלם משכורות זה נותן לו תירוץ לקנות ולשחק בהתאחדות?

הנה, אני עכשיו אומר לך שאני מעדיף את פניג'ל, כמה שהוא אדיוט, חסר כישרון וחובבן. שוב - מה לעזאזל הקשר לדיון??

הגם אתה בית"רי? אתה יודע את מי אתה מזכיר לי עכשיו? את חסידי אלי אוחנה. "מגיעות לו כל המחמאות ושום מילת גנאי", כלומר אתה אומר שאם הוא מנהל את הקבוצה שלו כמו שצריך הוא יכול לשחק בהתאחדות. מזכיר לי את הטענות שאסור לבקר את אלי אוחנה כמאמן, כי הוא היה שחקן גדול... ממך לא הייתי מצפה לדבר שכזה.

מה זאת אומרת לא מדברים עליהם? כמנהל פורום ליגת העל הייתי מצפה ממך לקרוא את התגובות בדיון על בית"ר וב"ש ולהגיד לי אם באמת אף אחד לא מבקר שם את הבעלים. אז יש יותר גרועים ממנו, זה לא אומר שצריך להתעלם מהמעשים שלו. יש לנו הרבה מאד יו"רים חובבנים בליגה, יצא שמשה פתח דיון שבו הוא מדבר על שחיתות של יו"ר בליגת העל. עזוב את כל היו"רים האחרים, את כל הקבוצות, כל השחקנים, כל המשכורות - ותענה לי.

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

עניתי לך...שחר גם הוא לא נקי אבל יש גרועים ממנו ובגלל זה אני לא מבין למה דווקא עליו נפתח הדיון.

14. Ilan Member

מה שמצחיק זה שאומר את זה אוהד מנצ'סטר יונייטד... שיהיה.

15. Ilan Member

אין לי מה להגיד, שחר הוא לא טלית שכולה תכלת, אבל בטח ובטח שהוא הרע במיעוטו מכל היו"ר בליגה.
    זה שהכל מסריח בכדורגל הישראלי זה לא סוד. זה שלשחר יש כח בכדורגל הישראלי זה ברור.

בקשר לעובדות שהוצגו כאן, בקשר ליעקובו עניתי בדיון הקודם. בקשר לחלק מן העובדות שהוצגו כאן- אני לא מכיר, ואני גם לא בטוח שהם נכונות, אם הם נכונות זה אכן חמור אבל שוב- יש דברים הרבה יותר חמורים מזה בכל הקבוצות בארץ.

שחר פועל עפ"י האינטרסים של מכבי- חיפה וזה לגיטימי. אשמתו שיש לו כח? אם אתם צריכים לבוא בטענות למישהו אז תאשימו את ההתאחדות, ולא את שחר.

ואני כן חושב שחלק מהטענות כאן נובעות מקנאה ענקית למכבי חיפה, אבל זה באמת כבר משהו אחר.