יורו 2020, שמינית הגמר (29.6): אנגליה - גרמניה | שוודיה - אוקראינה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2020' פורסם ע"י Sarek, ‏29/6/21.

1. k_700 Member

גם לראות את גרמניה היה כואב בעיניים אתמול, שזה קצב השתפרות מסויים. מול הונגריה קצת ריחמתי עליהם.
    שתי הנבחרות שיחקו במערך שמסרס משחק התקפי.
    הציפייה הייתה שאם אנגליה שמה שני קשרים אחוריים באמצע לפחות גורצקה וקרוס ישתלטו על מרכז המגרש.
    בפועל היתרון הקטן שהיה לגרמניה בפוזשן היה זניח. אם ראיתי משהו קטן מהגרמנים זה ביציאות למתפרצת כשהשחקן הלא מאיינשפטי האברץ קיבל כדור לרגל או שחטף כדור למתפרצת.

כשנגמר לגרמנים האוויר ונכנס גריליש זה נגמר, האיכות ניצחה את המשחק.
    חבל שהתותחים לא פתחו, מול הגרמניה העלובה הזאת היה אפשר גם להשיג תוצאה היסטורית.
    הפחד והשמרנות של המאמן שיחקו תפקיד.

מדהים שכל אולפן ששמעתי התייחסו לגרמנים כאיזה פייבוריטים ענקיים, עשו מהמפגש הזה דוד מול גוליית.
    אין מה להשוות בכלל בין האיכות בסגלים.

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/21
  2. DRORIKO Member

מסכים לגמרי עם תרסיס. סטרלינג שחקן נהדר, שחוטף יותר ממה שמגיע לו, אולי כי הוא סתם לא בא טוב להרבה אנשים(ואני לא מדבר אפילו על אוהדי ליברפול). כל פעם שאני נופל על משחק של סיטי הוא מפגיז. אומרים שהוא שחקן טיפש, שחקן טיפש לא היה 5 שנים שחקן מרכזי בכדורגל של פפ.

3. VAR Member

אתה שוכח שהמאמן הבא היה מאמן באיירן עד לפני שנייה ושיש לסגל הזה 7 שחקני באיירן (אופציה ל8 אם מוסיאלה ייתן עונת פריצה). פליק לא יעשה את השטויות של לב. הוא יבסס את הנבחרת הזאת על אותה באיירן והיא תהיה הנבחרת הכי קרובה ברמתה לרמה של כדורגל מועדונים (כמו שספרד 2008-2012 התבססה על ברצלונה והייתה גדולה בכמה מידות על כל השאר).

אצל פליק אתה לא תראה את האברץ. מולר זה באנקר בעמדה 10 וכשזמנו לפרוש יגיע, יחליף אותו מוסיאלה. האברץ יצטרך להיפטר מהאופי האוזילי שלו כדי להילקח בחשבון.

4. alexshw Member

לא פחות מ 6 בוגרים של דינמו קייב פתחו אתמול בהרכב נבחרת אוקראינה. 3 נכנסו כמחליפים.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

5. Clichy COYG

לא שכחתי את פורסברג, אני פשוט חושב שבגלל שהודח מוקדם אין לו קייס לזכות בMVP.

אגב אם כבר במצטיינים עסקינן, מבחינת הרכב -
    קורטואה, מיילה, סטונס, בונוצ'י, ספינאצולה, פדרי, הוייברג, דאמסגרד, סטרלינג, שיק, ספרוביץ'.

האמת? כל כך כיף לראות שרוב המצטיינים הם כאלה שלא חשבנו עליהם בכלל.

Jefecito אוהב/ת את זה.
  6. Raulito Madridista

אין ספק שהאנזי פליק מאמן מצוין, מעניין אם הוא ינסה לשכנע את טוני קרוס להמשיך בנבחרת, אומרים שהוא יודיע על פרישה, אני מניח שעם לב - זה היה נגמר בוודאות. קרוס רק בן 31, מעריך את הרצון שלו לחשוב על הקבוצה בה הוא משחק אבל המונדיאל לא כל כך רחוק.
    לטעמי לירוי סאנה הפך לאחד השחקנים השנואים בגרמניה, גם טימו ורנר שחקן די כושל אבל שפת הגוף וההשקעה כל כך שונות. החוזה השמן בבאיירן הפך את סאנה לשחקן שבע במקום שיירצה להוכיח את עצמו אחרי פציעה כל כך קשה. מולר של המונדיאל זה לא מולר של היורו, רק מזכיר: 10 שערים ב-16 הופעות במונדיאלים, 15 משחקים בלי אף שער ביורו.

קורטואה היה כל כך רגוע וקול נגד פורטוגל בין הקורות, הוא בכושר הטוב בקריירה שלו לדעתי אבל בניגוד למונדיאל 2018 או ההצלה מול ניימאר שבעט לחיבור בסיבוב - לא זוכר הצלה פסיכית שלו, כזו שרק שוער ברמה שלו לוקח. האמת שכנ"ל לגבי דונארומה חוץ מהבעיטה בחצי גובה, הקלות בה הוא הדף את זה הייתה יותר מרשימה מעצם ההצלה כי זה מה שציפו ממנו.

7. alexshw Member

פליק האיש הכי נכון לנבחרת גרמניה. הוא יבנה על ליבת השחקנים מבאיירן, אבל יש אבל..
    הדור החדש של גרמניה פחות טוב מהדור של הזכיה. אין לו בנבחרת את לבנדובסקי ובכלל לגרמניה בעיה עם חלוצי 9.
    מועדונים גרמנים יותר ויותר משקיעים מאמץ וכסף בצעירים מבחוץ. בפרט הם נכנסו בצורה מאוד חזקה לשוק הצרפתי. כמובן גם צעירים אנגלים מצאו פה הזדמנות להתקדם.
    קונצרן רד בול, שהוא ללא ספק גורם משמעותי בפיתוח שחקנים למעשה לא מפתח צעירים גרמנים. היו משחקים שלייפציג עלו עם 11 זרים (כן כולל אורבן הגרמני המתאזרח של הונגריה, עדיין הוא לא זמין למנשאפט).
    לפחות מוסיאלה בחר לייצג אותם.

8. Raulito Madridista

חלוץ '9' אמיתי בהחלט חסר לנבחרת וזה היה עוזר גם למולר עצמו* וקלוסה האגדי היה יותר מעוד שחקן. מעניין אותי לראות את גוסנס לדוגמא במערך אחר ולא של שלושה בלמים אם כי היכולת שלו בהחלט שווה את שינוי המערך הזה. אני לא חושב שגרמניה במצב של לדבר על זכייה בטורניר גדול, הם פשוט היו קטסטרופה כבר בשני טורנירים וזה יותר מדי. הם לא עפו בגלל מזל רע, פנדלים או על חוט השערה. גם איתי או איתך על הקווים אפשר היה להוציא יותר.
    * משהו שצריך לקחת בחשבון לדעתי, כמעט כל הכוכבים שפכו לאגר, היו במקרה הטוב פחות טובים ב-30% מהרמה שלהם. זה עניין גורף ואפשר לצפות שבעונה רגילה שהיא לא המשך של עונת קורונה - זה לא יקרה. מולר לא היה מהיר מעולם, גם הזריזות אמנם דועכת אבל הוא תמיד היה שחקן של מוח.

9. VAR Member

יש רק נבחרת אחת בעולם שיש לה את לבנדובסקי, וזו נבחרת שקמיל גליק הוא עדיין הבלם המוביל שלה.

אי אפשר לקבל הכל. לאנגליה יש שוער עלוב והגנה מפוקפקת, לפורטוגל יש קישור חלש בהשוואה לנבחרות הגדולות האחרות, לצרפת אין מגנים טבעיים שטובים בשני צידי המגרש (והוגו לוריס הוא עדיין השוער הראשון שלה), you get the idea.

לגרמניה אין כלום על הספסל מאחורי וורנר והיא דלה מאוד באגפים, אבל יודע מה? אני מעדיף את וורנר על מוראטה ואני מעדיף את סאנה וגנאברי על מה שיש אפילו לצרפת (בהנחה שאמבפה חלוץ). וורנר של לייפציג היה מפלצת, אני חושב שהוא איבד לגמרי את הביטחון בצ׳לסי. הוא עדיין לוחץ טוב ומעורב במשחק הקבוצתי, ברגע שהביטחון יחזור מאמין שגם הגולים יבואו.

אין אף נבחרת שנמצאת במצב טוב יותר מגרמניה במבט על העתיד הקרוב. בעתיד הרחוק יש מרכז שדה איכותי מאוד אבל כל שאר העמדות בעייתיות.

10. alexshw Member

על אף הזכיה ביורו צעירות לא מסכים איתך. אני חושב שזו צרפת.

11. VAR Member

הזכיה ביורו הצעירות לא רלוונטית. השחקנים שכיכבו שם יהיו רלוונטיים אולי בעוד 4-5 שנים, מדובר בינתיים על המונדיאל בקטאר.

חלק מהשחקנים של צרפת הצעירה היו יכולים בכיף לפתוח גם בהרכב של הבוגרת (וכנראה היו נראים הרבה יותר טוב ממרכז השדה האומלל הזה שדשאן המחבל העלה). אבל בעתיד הקרוב לגרמניה יש באמצע את קימיך, גורצקה, גונדואן, נויהאוס (כמחליף לקרוס, שבעצמו יכול עדיין לשחק בקיץ הבא אם ירצה). לצרפת יש במקרה הטוב מרכז שדה שווה בכוחו, אבל כל אחד שם משחק במקום אחר. גרמניה יכולה לעלות עם קימיך וגורצקה כשמולר לפניהם, כולם מכירים אחד את השני מצוין מבאיירן (ויש סיכוי לא רע שנויהאוס יצטרף אליהם בקיץ).

12. Clichy COYG

@VAR
    אתה צודק אולי לגבי המונדיאל בקטאר, אבל לטורנירים הבאים יש לצרפת פוטנציאל* במרכז המגרש גדול יותר אפילו מהדור הנוכחי. קאמבינגה, אוואר, אנדומבלה + שחקנים ברמה יותר נמוכה אבל עדיין מבטיחים כמו שרקי, סומארה ודיאלו (סוטון). לפחות לגבי השלושה הראשונים הציפייה שלי מדשאן הייתה שיתחיל לשפשף אותם ביורו הנוכחי ככה שיגיעו בשיאם עוד שנתיים+, אבל כאמור #מחבל.

בעמדת הבלמים הם בכלל בפור על שאר הנבחרות. יש שם מאגר פוטנציאלי* ל3 נבחרות.

*כמובן אם גרף ההתקדמות יהיה פחות או יותר לפי הצפי.

alexshw אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

אני חושב שזה אף פעם לא באמת קורה כמו בתיאוריה, הכדורגל לא הולך ישר אף פעם. שחקנים לא עומדים בציפיות, פציעות ומומנטום חרא, הפתעות. לצרפת יש אפילו בלמים טובים שלא נכללו בסגל, למשל אופמקאנו. ומה לגבי האיש על הקווים? זידאן דווקא בעונה האחרונה הוכיח לדעתי שהוא מאמן על. אפשר גם לקחת אולי את ברזיל כחלק מהמשוואה הזו. גרמניה עדיין חסרה 9 מפלצתי, אפילו מריו גומז שלעתים אפשר היה לסמוך עליו. אני לא רואה גם שחקני הגנה יוצאי דופן בנמצא. מה שכן אני מסכים שה-11 של הנבחרות הולכים ודועכים, אין דבר כזה נבחרת בלי נקודות תורפה ואני מניח שגם על גרמניה מודל 2014 עם לאם בצד ועם קלוסה בשפיץ - היה לנו משהו רע להגיד. אולי ג'רום בואטנג שמעולם לא החזקתי ממנו.

אם נתייחס דווקא לטימו ורנר אז חסר לי עוד גורם למשוואה - עונת התאקלמות בליגה חדשה, קבוצה שהסתבכה, נקרא לזה ככה - מוכן לקבל את זה כתירוץ\נסיבות מקלות. ומצד שני בצד החיובי יש רק את הבונדסליגה, ליגה קלילה וכיפית, לייפציג שהיא קבוצה שאין שם באמת לחץ כמו בבאיירן או בדורטמונד. הוא יהיה יותר טוב, השאלה בכמה הוא יהיה טוב.

14. סמואל אטו Member

@alexshw, יש כבר עדכון מה קרה בסוף עם בסאדין(לא פתוח לגבי ההגייה)? ראיתי רק שהודיעו שהוא יחמיץ את המשך היורו.

15. alexshw Member

פגיעה ברצועות ושבר בעצם. כרגע הערכות שיהיה חצי שנה בחוץ.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.