יורוליג 2013-14 - מחזור 3

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏15/10/13.

1. Telkiyski Member

וואו
    הכוכב האדום אימפריה.

שבוע הבא מלחמה

2. EuropeGuy Member

בואו נאמר ככה, מכבי תל אביב לא נראית כל כך גרוע יחסית לפתיחת העונה וזה טוב.
    את פריבילגיית פתיחת העונה והצורך בזמן כדי להתחבר אי אפשר שלא לתת, ובמשחק הזה לשם שינוי כבר היה אפשר להבחין בניצוצות, במיוחד במהלכים האישיים, מה שמצד אחד מעודד, מצד שני מטריד.
    מעודד, כי השנה לעומת שנה שעברה יש הרבה יותר אופציות התקפיות, ולראייה 80 נק' בחוץ למרות משחק התקפה די בינוני במונחים של קבוצתיות.

מטריד, בגלל שראיתי די המשך ישיר לשנה שעברה בסגנון ההתקפה הזה שמסתמך על ביזבוזי שעון והרבה התקפות שנגמרות בזריקה ממש לא נוחה תחת לחץ. גם משחק הריצה לא היה קיים בכלל, וזה משהו שמכבי מסורתית חייבת להיות טובה בו.

מילים טובות ללנדסברג שממשיך להראות שיפור במה שנוגע לאגרסיביות בהתקפה ותעוזה כמו שאמרו כאן, לעומת זאת אני בספק כרגע כמה טיוס יכול לתרום וכמה אפשר לשפר אותו כדי שיוכל לתרום. נראה מוגבל מדי התקפית כרגע ואי אפשר לחיות בהתקפה רק מהאלי-הופים.
    אינגלס היה מהנה לצפייה, זריקות ממצבים קשים והרבה אלגנטיות. צריך לקוות שהוא יכנס לאטרף ויצא מהאדישות הזו שהוא נמצא בה כרגע ככל שהעונה תתקדם, בעיקר בהגנה.

סה"כ הגיע למכבי להפסיד בגלל ההפקרות בהגנה במחצית הראשונה, שחקנים ממש נעמדו והרימו את היד למעלה כאילו שזה ידגדג לשחקני ההתקפה. יש הרבה לשפר אבל יש גם פוטנציאל.

3. Telkiyski Member

אגב הסתכלתי קצת בויקיפדיה על הכוכב אדום.
    3 אמריקאים, סלובני וכל השאר סרבים מקומיים.

איזה תשוקה למשחק. 20,000 ממלאים את הבלגראד ארינה כשיש להם את הקבוצה הכי פחות חזקה בבית. זה כדורסל אמיתי ובכלל ספורט.

אגב יש עוד קבוצה שמדורגת אחרונה כרגע גם בליגה שלה וגם באירופה?
    קבוצת תחתית מכבי.

4. shlomydavid מנהלים

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

היו כמה הפתעות על ההתחלה, לא רק הניצחון של ריטאס על פאנאתינייקוס. אותי יותר הפתיעה העובדה שנאנטר הקטנה כמעט וניצחה בבית את צסק"א הגדולה וגם בארסה בבית מול פרטיזן התקשתה מאוד ואפילו הניצחון חוץ של קובאן בבלגראד די מפתיע אותי, למרות שעל הנייר הם קבוצה טובה יותר, אבל לא פשוט לנצח בפיוניר. אובראדוביץ' צולח בהצלחה את המשחק הראשון ובסך הכל אפשר להבין שבשביל משחק ראשון, לא רק מכבי נתקלה בקשיים ועוד במשחק חוץ לא פשוט בויטוריה. לא נעים, אבל גם לא נורא, בטח לאור העידוד שקיבלתי בחצי השני. אני מקווה ומאמין שיהיה בסדר, רק חבל ששוב זאת תהיה עונה שבא אוחיון יהיה רכז ראשון במקום רייס שפשוט לא מתפקד.

6. LIVERPOOL87 Member

הקבוצה העונה מזכירה יותר מידי את העונה האחרונה, לטוב ולרע.
    מכבי היא לא קבוצה שנשברת בחוץ, היא חוזרת גם כשפותחים עלינו פער.
    אבל עם זאת עדיין האנמיות בהתקפה, עדיין אין מנהיג שייקח את הקבוצה על הכתפיים שלו.
    אינגלס בינתיים למרות הסקור שלו נחבא מידי אבל זה דבר שהוא כמובן יכול לשפר.
    בקשר לרייס, עד שגילה מעט אופי של רכז אתמול אז דיוויד ספסל אותו לרבע שלם.
    הרוטציות של בלאט פשוט הורסות את הקבוצה שגם ככה בינונית להחריד.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שתבינו כמה ההפתעה הזאת היתה יכולה להיות גדולה אם נאנטר היתה מנמצחת. נאנטר זה פרבר קטן בפאריז

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק של הכוכב האדום לא היה בפיוניר, אלא בבלגרד ארינה, איפה שהפסדנו לפרטיזן בהצלבה

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

טעות שלי, מכוח ההרגל...

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל בסדר אני לא סוקל באבנים

11. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

היה לי ברור שיפנו כאן את האצבע המאשימה לרכז/רייס. דווקא אתמול ובכלל מתחילת העונה מה שמאוד מאוד מדאיג אותי הוא בכלל לא הקו האחורי אלה הקו הקדמי, העמדה שכביכול "סגרנו" בקיץ. שון ג'יימס בשנה שעברה הוביל לבדו את מכבי בצבע וגם היה אדיר וחשבנו שהתוספת של סופו וגם טיוס יסגרו הרמטית את העמדה ה"בעייתית" הזאת.

מה שקרה בפועל זה ההפך הגמור. רייס מאכזב אבל ביינתים הקו האחורי שלנו בסדר גמור. יוגב סולידי, היקמן היה מצויין, אינגלס וסמית' יעשו את שלהם. אבל מה שקורה בפנים זה בדיחה. סופו נוראי מהיום שהגיע בערך. מילא לא שומר, אבל איפה היכולת ההתקפית האימתנית שלו?! שון ג'יימס בכלל תעלומה. זה שבהתקפה הוא ניזון מריב' ולוז בול זה בסדר, אבל איפה ההגנה האימתנית שלו? איפה החסימות המדוברות?. טיוס בכלל לא רואה פרקט.

הקו הקדמי כרגע הוא זה שמחסל את מכבי וחיסל גם אתמול. עוד 4-5 נק' של סופו/ג'יימס/טיוס (12 נק' ביחד שלושתם..) או לחלופין עצירה אחת של ג'יימס והמשחק הולך למכבי. הקו האחורי פחות או יותר עושה את העבודה (שוב, נכון, רייס מאכזב, אבל ביינתים אפשר להסתדר). אני מאוד מודאג ממה שקורה בצבע.

נערך לאחרונה ב: ‏18/10/13
  12. LIVERPOOL87 Member

סופו זה פונקציה של רכז, אין לך רכז הפסדת את סופו.
    אני מעריך מאוד את הניסיון הנועז להחזיר את סופו לקבוצה, אבל לא דאגו להביא לידו רכז.
    גם בעונה הקודמת שנחשבת לעונת הנפל שלו סופו נתן 8 נקודות ב-12 דקות.
    אתמול הוא שיחק 18 דקות וקלע 2.
    אין לי ספק שהבעיה היא לא אצל סופו שקיבל כדור אחד טוב מרייס ושם אותו בסל.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני מסכים לחלוטין עם שי. הטענה כאן היא לא לקו האחורי אלא לרייס. ורייס עד עכשיו לא מתפקד מתחילת העונה. וכמו ששי אמר, את הנקודות שלו סופו צריך לעשות כאשר הרכז ימצא אותו במקומות הנכונים. אז יש לנו רכז זר שעד עכשיו נופל מיוגב, לא יודע לנהל משחק, לא יודע להפעיל את השאר, לא קולע טוב...אז בשביל מה הביאו אותו? מבחינתי רכז זה התפקיד הכי חשוב בכדורסל. נפלת איתו, רוב הסיכויים שלא תגיע לכלום.

נערך לאחרונה ב: ‏18/10/13
  14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

חברה אתם מייחסים יותר מדי חשיבות להפסד אתמול.
    למעשה אם אני מוציא את ה-3 זכיות בעשור הקודם, מאז שחזרנו להגיע לפיינל פור, אנע לא זוכר הרבה פעמים שפתחנו עונה באופן של ניצחון, בטח לא ב-5 שנים האחרונות.
    אתם מייחסים יותר מדי חשיבות לשלב הראשון, שלטעמי הוא מגוחך, ולו מהסיבה שביורוליג יש 24 קבוצות שלא בהכרח מדורגות לפי חוזקן ולפי מה שהן עשו בעונה הקודמת. אני בטענה שלא יכול להיות מצב שבו מכבי ת"א, מגיעה 3 שנים רצוף לגמר (עזבו אם זוכה) ועדיין עד היום ישנה נציגה אחת מישראל שמקומה מובטח ביורוליג. הגיע הזמן להפסיק עם השריונים, לעשות דירוג כמו באופ"א, ושיחליפו נציגות כל הזמן בהתאם להישגים, רק ככה (ואגב זה היה בעבר עד שהגיעה יול"ב) כל השלבים יהיו שלבים תחרותיים ולא של גארבג'. שנה שערה מכבי נתנה שלב ראשון נפלא, ואז בטופ 16 היתה חצי זוועה, וחצי מדהימה, רק בשביל לקבל סוויפ באליט 8, איפה בדיוק היה משנה מה מכבי עשתה בשלב א' כשבשלב בית היה בית מפלצתי עם 14! משחקים

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אף אחד לא מייחס שום חשיבות לשום הפסד ואף אחד לא סיכם עונה. אנחנו כבר 5-6 משחקים בתוך העונה ואתה רואה בבירור שאין לך רכז שיכול להוביאל את הקבוצה לפיינל פור. עדיף לעצום עיניים ולהגיד שיהיה בסדר ואז לחטוף את הבומבה בטופ 16? אם לראשי הקבוצה לא אכפת, אז רייס הוא מספיק. אם יש להם שאיפות, איתו ועם יוגב כרכזים לא נגיע לשום מקום. מצטער.