יורוליג 2012-13 - נקבע הפיינל פור

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏9/10/12.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אחת השמועות אמרה שסופו היה עולה למכבי העונה 1.2 מיליון ולכן הוחלט לוותר עליו, בטח לאור היכולת הלא משכנעת בעונה האחרונה. יכול להיות שהוא גם לא תפקד בגלל הקטע עם אשתו ואולי היא באמת רצתה לעזוב, בגלל זה אני לא בא בטענות למכבי באופן נחרץ. אגב, ללא קשר לשרמאדיני, מאוד רציתי לראות את סופו ממשיך, גם לאחר העונה הלא טובה שהיתה לו, כי סופו האמיתי זה ההוא שראינו לפני שנתיים ונראה שבפאו הוא מתאקלם יופי לאחר 23 נק' בשבוע שעבר ו-19 אתמול. ושלא תטעה: בניגוד להיקמן ולוגאן, את שרמאדיני אני כן מחשיב כשחקן עם פוטנציאל נהדר ליורוליג, אפילו כזה שיכול להפוך לאחד הסנטרים הטובים ביבשת. גם כי הוא צעיר, אבל אתה גם יכול לזהות פוטנציאל. הבעיה כרגע זה בהתאקלמות שלו, בהגנה החלשה להחריד שלו, בחולשה הפיסית שלו והביטחון כרגע בקאנטים. אין לי ספק שדייויד גם חייב להכניס אותו קצת יותר בכוח לעניינים. קצת יותר לשחק עליו, לעשות לו תרגילים ואולי לנסות לתת לו ביטחון דווקא כשיעלה מהספסל ולא מהחמישייה. בוא נגיד שבניגוד לקו האחורי שלנו, משרמא עוד יש לי תקוות שהוא יהפוך לשחקן מצויין. אבל כמו שאמרתי, האהבה שלי לסופו היא ללא קשר לגיאורגי הנחמד. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wub.Xxx
    http://cdn.euroleague.net/rs/40743/4e8a81df-0469-44c6-884e-110cb73806b9/8eb/filename/panathinaikos-athens-celebrates-eb12.Xxx

2. yakov_y YNWA

לא תופס משרמאדיני, כל כך חלש, מה שסמית' מהפועל ירושלים עשה לו היה מביך, מה גם שאין למכבי ת"א בכלל בשר בגבוה, היה צריך לוותר על שרמאדיני וג''יימס ולהביא סנטר אחד יותר איכותי.

לא ראיתי את המשחק אתמול אבל מהסטטיסטיקה לא ברורה לי החמיישיה שפתחה את המשחק, 4 שחקנים מהחמיישיה בקושי שיחקו אתמול ואף אחד מהם לא עבר את ה-15 דק'.
    מאכזב מאוד לראות שבלאט לא סופר את רוט ולנדסברג, פניני צריך לשבת בספסל ולקבל דק' רק בליגה, לנדסברג הרבה יותר טוב ממנו, מקווה בשביל רוט שייעזוב כי בשתי המשחקים האחרונים שיחק ביחד 5 דק'.

3. LIVERPOOL87 Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

אחד השחקנים האהובים עליי בכל הזמנים, וחבל שנפרדנו ממנו, מעניין איך אוהדי פאו מקבלים אותו?

4. samoel Member

תהרגו אותי מה עשה הסמית' הזה מירושלים. פעולה אחת שהוא טחן אותו? לעזאזל לא יודע לא ראיתי בו יותר מעוד זר מוצלח שהם הביאו. אולי אני מטומטם.

לעניינו.
    אני אחרוג ממנהגי לסכם בכללי ודווקא אתייחס למשהו שעולה פה כי אני ממש לא מצליח להבין. במיוחד אותך עידן שלרוב יש לי הסכמה איתך ובהשקפת המשחק שלך. היקמן? אתה רציני? תחשוב רגע לעומק היה חרא מחצית ראשונה(שיחק בעמדה 2 לצד יוגב). מחצית שניה נתנו לו את הכדור והוא לבד עשה את מה שהוא צריך לעשות לחדור! הוא מהיר, הוא חזק, והוא מסיים טוב. תסלח לי אבל הוא מניע כדור בצורה מצויינת ומהירה(לפעמים פזיזה - אבל הוא צעיר) ואין מה להשוות הוא לא מכדרר כל כך הרבה כמו לוגאן לדוגמא. הוא היחידי שמצליח להפעיל את שרמאדיני(מפתיע אותי שהוא לא עושה פיקנ'רול עם תומאס) וההגנה שלו בכלל אין מה לדבר. אני ראיתי את היקמן ב-3 מופעים, ובכולם לא היה לי ספק שמדובר פה בשחקן מוצלח. כנראה גם שלבלאט לא היה ספק כשהוא היה הראשון לחתום בקו האחורי שלנו! חצי משחק נגד גאלא, נגד ירושלים ואמש. לאמ עט אנשים מדברים לידי בהיכל שהוא מזכיר להם את אריאל מקדונלד. עוד חזון למועד- אבל אתה ממש סתמת עליו את הגולל.

לעומת זאת - לוגן בעיני הוא בעיה. והאמת אתמול הוא היה סביר- המשחק שלו נגד ירושלים עם כל הכבוד היה חלש, האחוזים היו נוראיים לטעמי וזה מה שמשנה. אתמול במחצית השניה הוא הפסיק לכפות את עצמו על המשחק וזאת התקדמות. הוא היה שם כי עדיין הוא מהווה איום. אבל מה שחשוב במצבים האלה שהוא יגע פחות בכדור(והכוונה שלי ברמת הכדרור כי אצלו כדרור נמשך לפחות 7 שניות). הבעיה שלי עם לוגאן זה הסגנון משחק שלו - לנגפורד(וגם היקמן כזה) מבוסס על חדירה. ולוגן קטן, ונמוך מדי בשביל זה, אפילו הוא חדר פעם אחת וממש פחד לעלות לסל - ואני מדבר מול סיינה לא איזה ברצלונה/צסקא/ריאל, כשאתה זורק ונקלע ליום קליעות חלש תהיה לך בעיה - הריבאונד הוא בד"כ רחוק מהסל והוא מתכון למתפרצת קטלנית. לפחות במקרה שלו אנחנו יודעים למה הוא מסוגל והוא פחות סימן שאלה - אם זה יספיק אלוהים גדול.(מצד שני אמר לי חבר, שבכל זאת לקח את סופוט לרבע גמר יורוליג שזה מכובד - אז לא ירוקאפ).

ועכשיו למשחק אתמול.
    מזעזע. לא יודע מה דיויד חשב עם ההרכב הזה -ואפילו החזרה המוקדמת של סמית' נראתה תחילה כמו משהו מוזר מאוד. עשינו תחרות במי פחות גרוע עם האיטלקים ובסוף ניצחנו -כאשר בלאט הודה באצילות אופיינית, שהמאמן האיטלקי עשה לו בית ספר, אין ספק הוא למד את מכבי, וקרא את המהלכים, ההזדמנויות למומנטום, וחיסל אותן באמצעות, עבירות/טיים אאוט.

תומאס אתמול לא היה במשחק יותר מדי גדול, דווקא המניות שלו ירדו אצלי אמש, הוא לקח זריקות קשות(מה שלא נפל לו מתחת לסל לריבאונד התקפה) וכן היו לו שני היילייטים. יותר מזה רואים שאין לו התמצאות כל כך באיזור הסל כשזה נוגע להתקפה המסודרת. ובעיני הוא היה על המגרש כי הוא היה הגבוה הכי פחות חלש אמש.

לא מבין איך לא ביצענו שמירות לחץ, היה לנו את כל האפשרויות, אפילו דווין חזר ואפשר היה לעשות יותר במישור ההגנתי, מזל שהאיטלקים היו גם הם ביום נורא ובאמת שסיינה של השנה שעברה הייתה שוברת את המנחוס בקלות. אבל יד אליהו היה שם, וניצח את המשחק הזה כשנתן רוח גבית לקאמבק של היקמן.

לגבי רוט - אני חושב שלדייויד הייתה טעות כשלא העלה אותו ברבע השני כשהיה זמן נכון לעשות את זה, אבל כשהוא כבר כן עלה התגלתה הבעיה, הוא קטן מדי ואיטי מדי כדי לשמור - נכון התקפית הוא רכז טבעי משובח ביותר. אבל על שתי פעולות טובות בהתקפה, הוא נתן 2 סלים(בעבירות). בסופו של דבר אני צופה שהחזרה של דווין תפגע בו עוד יותר וכמובן בפניני שלא ניצל את ההזדמנות הזו כדי להבלט ולשמור על עמדה 3. מזל שיש ליגה :S

סה"כ, משחק שהיינו צריכים לנצח הפך לקרב ציפורניים קשה - וכמעט איבדנו את עצמנו והיינו מסתבכים בצורה מיותרת. אני מקווה שעכשיו יהיה שקט תעשייתי קצת כי המקום הראשון צריך להיות שלנו!

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

קרייג' סמית' הוא אחד הזרים עם הרזומה הכי טוב שהגיעו לכאן ביי פאר. הראשונים להודות בזה היו ראשי מכבי ת"א שניסו לעשות מחטף (חבל שלא צלח) ולהעביר אותו למכבי. מדובר בשחקן NBA לגיטמי לגמרי בשנים האחרונות שבעונה האחרונה הוא שותף ב-47 משחקים בפורטלנד. 2.01 עם 120 קילו לא בדיוק משהו שנוחת כאן כל יום. עופר שלח אמר בראיון איתו בחמישיות שהדבר הראשון שהוא שמע כשהוא חתם בירושלים זה מה לעאזעזל?!. סמית' אגב דיבר יפה ואמר שהנ.ב.א הולך לכיוון של קבוצות עם סופרסטארים וצעירים שיכולים לפרוץ. שחקן ממוצע בגיל שלו (28) כבר לא מתקבל בשם בברכה יותר מדי.

אי אפשר לדעת מה יהיה, הרבה תלוי בירושלים שידועה בכך שלא משנה כמה הסנטר שלה טוב עדיין הגארדים שלה יחזיקו בכדור 22 שניות ובסוף יזרקו. ככה שגם דוויט האורד לא היה עוזר להם. אבל בכל הנוגע לרזומה ובטח ובטח נגדנו (פעולה אחת? 16 נק' ו7 ריבאונד במשחק הבכורה ביד אליהו...לא רע כל כך) זה נראה כמו מפלצת שירושלים צריכה להיות מאוד מפגרת (תסמוך עליה, זה מה שיקרה) כדי לא למצות אותה. להזכירך, גם מוריס היה שם שחקן שישי ועונה אחרי זה שחקן ההגנה של היורוליג....

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מאור, אנחנו לא תמיד חייבים להסכים אתה יודע, זה פורום ונחמד לשמוע כמה דעות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

לגבי היקמן, אתה לקחת כאן משחק וחצי שלו בסה"כ (3 חצאי משחקים) והפכת אותו לשחקן כישרוני במיוחד, שזה ההיפך ממה שעשיתי אותו אני. היקמן הוא שחקן יורוקאפ לטעמי ואין זה פלא שעד כה הרזומה שלו לא מרשים. אגב, זה לא אומר שהוא שחקן חרא, אלא אומר שהוא לא השחקן שמכבי תגיע איתו לגדולות. אני אגיד לך יותר מזה, הלוואי שבסוף העונה תבוא אליי עם ערימת כובעים לאכול, אבל לצערי זה לא יקרה. אתמול הוא אפילו לא היה טוב בחצי משחק, אלא רק ברבע האחרון וגם זה כי הוא ולוגאן שיחקו הכי הרבה (רוט 2 דקות, יוגב נדמה לי 13), אז באמת תודה שמישהו מביניהם התעלה וקלע משהו מבין 900 הזריקות שלהם אתמול. כבר כתבתי שהגנתית הוא שחקן טוב, אבל לקחת את הכדור ולהכנס עם הראש לסל, לפעמים להצליח ולפעמים לא - זו לא חוכמה. זה גם אני יכול. אני מצפה מהיקמן לרכז כשיוגב לא על הפרקט (וזה הוא עושה חרא), להפעיל את שאר השחקנים (לא יודע על איזה הפעלות לשרמא אתה מדבר, הוא בקושי נוגע בכדור בהתקפה) ולא להיות וויל ביינום לעניים, כי זה בדיוק מה שהוא. כשהוא מתופקד כ-2 ליד יוגב, שאלוהים יעזור לנו. אתמול 5 מ-11 מהשדה ו-1 מ-6 לשלוש. אם מתוך כל המשחקים עד כה, וזה מספיק משחקים כדי להתרשם, הוא היה נותן 3-4 עם אחוזים טובים, היית אומר השחקן נפל על ימים לא משהו, כמו עם לוגאן אתמול, אגב, שהוכיח בכמה הזדמנויות שהוא יכול לסיים משחקים עם 6 מ- 9 לשלוש לדוגמא. אבל הוא לא. אתה לא יכול להסתמך על הקליעה שלו, הוא לא מסיים משחק עם למעלה מ-3-4 אסיסטים במקרה הטוב ואני לא מבין איזו הנעת כדור ראית ממנו כשבשרוב המקרים הוא היה תחנה אחרונה (כמו ביינום, שעם כל הכבוד גם הוא לא בדיוק רכז לפי קבלת ההחלטות שלו, אבל לפחות הפוטנציאל שלו גדול משל היקמן). זה שניצחנו אתמול אני מניח קצת "מעוור" אותך לגביו, כנ"ל נגד ירושלים. אבל זו הבעיה, אני לא מסתכל על המשחקים האלו, כי שני המשחקים (בנוקיה) האלו הם משחקים שאם היריבה היתה באמת קצת יותר מפוקסת, לא הרבה, אנחנו מפסידים לא משחק צמוד, אלא בתבוסה. הכל היה אילתור אחד גדול ואת זה אני רואה מתחילת השנה. אגב, אני גם לא מבין על איזה אריאל מקדונלד אתה מדבר. אריאל היה נפלא, מפעיל את החברים שלו בצורה נהדרת, משחקני הכדורסל החכמים שאני ראיתי והאמת שגם קלעי יותר טוב מהיקמן ולא שאריאל היה קלעי גדול. אם יכולת הקליעה של היקמן תשתפר ללא היכר וגם קבלת ההחלטות שלו, יש על מה לדבר. חודשיים הוא איתנו, סה"כ אני לא נוהג לשפוט אחרי כמה משחקים רשמיים בודדים, אבל לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין שזה ממש לא האיש בשביל לקחת מועדון כמו מכבי עם שאיפות כמו הפיינל פור. בשביל טופ 16 לא צריך את היקמן. יכולת להביא את מקאלב או את ארון ג'קסון (להוציא יותר כסף, נכון) והיית לטעמי מכוון הרבה יותר גבוה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/10/12
  7. samoel Member

הריבאונדים מראים לך כנראה בדיוק שהוא ניזון מהזדמנות שניה.
    אני כתבתי שבמשחק עצמו לא הבנתי מה עושים ממנו - וענית לעצמך, ירושלים לא יודעת להפעיל אותו.

עידן,
    שני דברים. אני אשמח להאכיל אותך כובעים בסוף העונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx.
    והקליעות של היקמן היו חופשיות להפליא אתמול - אני לא עם זה מחזק אותי או אותך, אבל אני מניח שתלוי באיזה זווית אתה מעדיף להסתכל ואז התשובה ברורה.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קיבינימט, אני לא מאמין שהפסדתי את המשחק הזה, אבל חימקי מנצחת את ריאל מדריד 86-85! בכלל נראה שחימקי העונה תהיה קבוצה טובה. אגב, הנה רכז שהיה צריך לבוא אלינו בזמנו של ספאחיה ולא בא בגלל המצב הבטחוני - זוראן פלאניניץ' עם משחק מצויין של 12 נק', 4 ריב' ו7 אסי'. גם לויטאלי פרידזון היה משחק מצויין עם 12 נק', 7 ריב'ו-5 אסי'. רודי עם 15 נק', 4 ריב' ו-6 אסי' בלט אצל ריאל, כמו גם רייס שסיים עם 15 נק'.

9. Sweetness Justin Fields

חתיכת מותחן היה שם, באמת הפסדת :]

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

באמת תודה ליאור.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

11. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

האקסים של מכבי בטירוף.
    לנגפורד עם 17 נק' הקלע המוביל של מילאנו בניצחון החוץ שלה בזאגרב.

אבל מה שקורה עם ג'ורדן פארמאר פשוט מדהים. הבן אדם רוצח את אלופת אירופה. עוד לא הסתיים שם הרבע השלישי ופארמר עם 17 נק', 3/3 מהשלוש, 6 ריב' ו-7 אסיסטים. עדיין לא נגמר הרבע השלישי אני מזכיר. יתרון 15 לאפס על האלופה.

**
    שלשה עם הבאזר של פארמר! 20 נק'. סוף רבע שלישי יתרון 17 לאפס.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

10.5 מיליון ל-3 שנים חביבי...אין מה לעשות. הוא ופלאניניץ' ומקאלב זה ההבדל בינם לבין היקמן ולוגאן ויש סיבה שהם עולים ככה. אין מה לעשות, אין לנו את הכסף הזה.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שני דברים:
    1) מצטער להגיד את זה, אבל פארמר חתיכת (תשלימו את החסר). כשהיה במכבי לא נתן כאלה משחקים. לא רק זה, הוא ברח לארה"ב כמו שפן רק כדי לשחק בקבוצה מסכנה כמו הנטס. ברגע שעזב את הנ.ב.א הוא לדעתי אפילו לא שקל לחזור לקבוצה שהוא כל כך שיבח לפני עונה. למה לא? כסף מסנוור. שיהיה לו לבריאות בטורקיה.
    2) בדקתי את הסטטיסטיקה באתר הרשמי של היורוליג. זה רק מחזור שני, אבל למכבי שני שחקנים בצמרת הגבוהה של הריבאונדים. זה כיף לראות בטח כשמדובר בליאור אליהו. האם הוא יכול להמשיך להתמיד עם זה?

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שי, אני מתפלא עליך. קודם כל, מול ריאל מדריד בבית הוא נתן משחק פנטסטי כשהיה במכבי וחוץ מזה שבזמן שהוא שיחק כאן הוא היה נהדר. דבר שני, מה רצית שהוא יעשה כשנגמרה השביתה? הוא שחקן של הנטס (הם עדיין קבוצת NBA, תאמין או לא), המשפחה שלו שם, הוא גם ככה קיבל הרבה יותר כסף ממה שמכבי נתנו לו, למה שהוא יישאר כאן? לגבי העונה, תקלוט את המספרים: 10.5 מיליון דולר ל-3 שנים. שקרן מי אומר שהוא לא היה עוזב עכשיו את העבודה שלו ועובר למתחרה שישלם לו משכורת משולשת ממה שהוא מקבל. מה זה כסף מעוור? זו העבודה שלו, מה רצית שהוא יעשה? אין קשר בין אם הוא נקשר למכבי לעובדה שזה משפיל בכלל להשות את ההצעה שלנו למה שאפס מסוגלת לתת לו. שיהיה לו לבריאות, עשה את מה שהוא היה ציך לעשות.

נערך לאחרונה ב: ‏20/10/12
  15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל אולי תוכל להבהיר לי דבר אחד לגבי העונה האחרונה. האם פארמר חתם על חוזה עם סעיף יציאה לנ.ב.א או שמה הוא חויב לחזור לנטס? הוא הגיע עכשיו לאירופה בלי שהוא יברח לטורקים באמצע העונה. שוב, אם הנטס חייבו אותו לחזור אז הקטע הזה סגור מבחינתי.

10.5 מיליון אירו ל-3 שנים. יפה, אבל האם פארמר התקשה לגמור את החודש לפני החוזה הזה...? להיות מרוצה ממה שיש לך גם איכות מאד מאד טובה. לפארמר היה כבר חשבון בנק נאה מאד כך שהכסף של הטורקים לא הציל אף בן אדם ממוות בטוח...אולי אני בקטע הזה שונה מרב האנשים, זה יכול להיות, אבל ברור לי שאם פארמר באמת היה רוצה הוא היה חוזר לקבוצה 'שכל כך אהב'. אפשר לחשוב שבמכבי היה מרוויח גרושים...