יורוליג 2012-13 - נקבע הפיינל פור

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏9/10/12.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תודה ליאור, גם על המחמאות וגם על איחולי ההצלחה לאימפריה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx יום ראשון אנחנחנו נפגשים שוב.

2. shlomydavid מנהלים

זה פרוייקט מדהים, שאפו אדיר עידן !

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן כבר קיבל ממני בפרטי מחמאות חמות על העבודה שלו כאן לכן לא ארחיב על זה יותר. לצערי לא אוכל לראות את המחזורים הראשונים של מכבי באירופה. יש לי קורס ביום חמישי בערב וזה כרגע קצת יותר חשוב מאשר מכבי.

בכל מקרה יהיה הערב משחק קשה ואין לי מושג עד כמה מלאגה מוכנה למשחק. משחק ראשון תמיד פתוח לגמרי, אבל למכבי יש בעיה קטנה. הסגל שלה רק נשלם לפני קצת יותר משבוע. למלאגה קו קדמי רציני כך שאני מפחד מערב ארוך. אני מניח שהמפתח של מכבי לניצחון הערב הוא קודם כל ההגנה. גם הקליעה מבחוץ יהווה מפתח מאד מאד חשוב.

נראה מה יהיה. אולי בלי הצפייה שלי מכבי מנצחת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

משחק ראשון במגרש לא פשוט כמו במלאגה וחוזרים עם ניצחון. בסה"כ לא משחק גדול של מכבי, אבל רבע שני מצויין וקור רוח בסוף נותנים לנו את הניצחון. הקבוצה הטובה יותר ניצחה, סה"כ מרגע שנטלנו את ההובלה קצת לקראת סיום הרבע הראשון לא שמטנו אותו עד הסוף ולמרות שהשופטים היו על הפנים לשני הכיוונים, הצלחנו לנצח למרות שמלאגה גם "עזרה" לנו ביכולת הירודה שלה ואולי שטוב שעכשיו קיבלנו אותם בחוץ, כי אני לא חושב שהרבה קבוצות יקחו שם נקודות, אם בכלל. מבחינתנו, אני התאכזבתי משלושה שחקנים - היקמן, מדלי ושרמא. את דעתי על היקמן כבר הבעתי, היום היה שיפור קל אבל הוא פשוט שחקן של יורוקאפ ולא יותר. אני מאמין שדעתי עליו לא תשתנה, אלא אם הוא ישנה את יכולתו ב-180 מעלות ולא נראה לי שזה יקרה. ניהול משחק לא להיט, סיומת לא מי יודע מה בחדירות וקליעה לא יציבה מבחוץ. מדי פעם עשה כמה פעולות חיוביות, אבל מרכז שמשחק בקבוצה שמתיימרת להגיע ל-4 הגדולות של אירופה, אנחנו מצפים להרבה יותר. מדלי הוא אכזבה עצומה. גם הוא עד עכשיו שומר על יציבות של להיות גרוע, אבל היום זה היה המשחק הגרוע ביותר שלו בצהוב. אני מאמין שגם הוא עוד ייתן משחקים טובים אבל הוא כרגע חסר ביטחון לחלוטין, הן בהתקפה והן בהגנה. מבחינתי האכזבה הכי גדולה היא הגיאורגי, שממנו היו לי הכי הרבה ציפיות. לגביו אין לי ספק שהוא עוד ישתפר, אבל מכבי חייבים להכניס אותו למשחק. דווקא בגלל שיש לו יופי של אחוזי עונשין, הוא חייב לשפר את משחק הפנים שלו, מכבי חייבת להפעיל אותו יותר והוא חייב להיות יותר פיסי, הוא נראה כאילו מישהו ינשוף לידו והוא יעוף. הגנתית הוא קטסטרופה, אבל אליהו הוא ההוכחה שאתה יכול לתרום גם כשאין לך משחק הגנה וליאור הוא המצטיין שלי היום. גם את תומאס אהבתי בדקות שהיה, דפק 2 גגות ועשה כמה מובים יפים בצבע. עוד קצת אימונים עם הקבוצה ויהיה לנו אחלה שחקן. בגדול אפשר להיות מרוצים, לסמן וי במשחק ראשון בחוץ במקום לא פשוט ועכשיו אנחנו עם הפנים לשבוע הבא לסמן וי בנוקיה על סיינה.

5. LIVERPOOL87 Member

איזה כיף לחזור ליורוליג, כמה התגעגעתי :aaa021:
    עידן אמרת הכל אני רק אוסיף במקרה של שרמדיני, אני מקווה שדיוויד הבין שאסור לו לשחק עם ליאור ביחד, זה מתכון לאסון. הוא ישתלב טוב יותר עם תומאס או ג'יימס לידו, מישהו שיכול לחסום.
    תומאס היה מצוין, אני אוהב מאוד את הנחישות שלו והזמן הקצר שהוא מגיע מצבע לצבע.

לוגאן צריך להמשיך לקחת זריקות בתוך הקשת, בסופו של דבר הזריקה כמו שהוא לקח בסיום, אלו הזריקות שמנצחות משחקים ואני שמח שהוא התחיל ברגל ימין.

יש הרבה מה לעבוד, אבל לעשות את זה אחרי ניצחון חוץ בספרד זה עולם אחר, ונותן לנו יתרון על פני היריבות האפשריות (סיינה ואולי אלבה) שיתקשו מאוד לנצח בספרד.

6. Lupo Member

בנוגע לגבוהים- בלאט ממשחק למשחק יעשה את ההתאמות שלו ובניגוד לעונה שעברה יש לו יותר מגוון בעמדות האלה. ג'יימס היה נהדר בדקות ששיחק כמו תומאס שהראה שיכול לשחק כ-5 כך שבמשחק עם שופטים פחות הזויים מאלו שהיו היום בלאט יוכל לשחק הרבה יותר בעמדות 4-5 וימצא זמן לשלב בן שרמאנדיני לתומאס/ג'יימס.
    כבר היום ראינו שנושא הריבאונד השתפר לעומת העונה הקודמת, כך שבמובן הזה יש מקום לאופטימיות.

נערך לאחרונה ב: ‏11/10/12
  7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

עידן לדעתי דווקא מי שנתן את שתי החסימות היה ג'יימס ולא תומאס. הראשון דווקא הפתיע אותי לטובה, לא זכרתי אותו כבחור פיזי במיוחד אבל בכל זאת היו דקות רבות במשחק שהוא נתן יופי של הגנה. גם לוגן מצויין. כשהוא פנוי על קשת השלוש הוא כמעט ולא מחטיא. לגבי שרמנדיני, קודם כל הוא מזכיר לי את דאבשוילי שזה כבר חיסרון. ועכשיו ברצינות, מלבד האחוזים הגבוהים שלו מהקו הוא לא נראה כמו אחד שיכול לשדרג את מכבי. מתקשה מאוד לשמור, איטי, בכלל הוא לא נראה שחקן חכם במיוחד בלשון המעטה. בטח לא אחד שיכול לקלוט את המשחק היחסית חכם של מכבי תחת בלאט.
    לסיכום, מכבי באמת שנתנה משחק שלדעתי היה מעל המצופה, בטח למחזור ראשון ובמגרש חוץ לא פשוט בכלל.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שי, טרם עודכנה סטטיסטיקה באתר של היורוליג, אבל גג אחד בוודאות אני זוכר לתומאס כאשר לדעתי הוא נתן שניים. אגב, גם ג'יימס כמדומני חסם. די שלטנו בצבע כשהשניים שיחקו. לגבי שרמאדיני, זה מוקדם לקבוע מה תהיה יכולתו. יש לו פוטנציאל, זה ברור, אבל הוא חייב ליטוש רציני כי גבוהים יותר טובים מאלו של מלאגה יאכלו אותו חי. בכל מקרה, אני דווקא חושב שתומאס יהיה התשובה שלנו כשהוא ייכנס לקצב. הוא שומר טוב מהגיאורגי, נותן את אפקט החסימה, מהיר ממנו וגם בצבע לדעתי הוא יסיים בנקודות קלות יותר מאשר שרמא, אבל הגיאורגי בהחלט ייתן את התפוקה כשיעלה מהספסל.

9. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

תומאס עם 3, ג'יימס עם 2. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/drunk.Xxx

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק בכלל לא עניין אותי ואפילו שכחתי ממנו, אבל כבר הבאתי שתי פיצות משפחתיות + לחם שום במבצע ואבא שלי צפה במשחק, אז ראינו אותו כל המשפחה והוא אפילו הצליח לעניין את האחיות שלי מרוב שהוא היה אדיר. התקפה רודפת התקפה, שחקנים עפים באויר וסלים משוגעים. המאמנים בטח היו על סף העלפון, אבל עבור הצופים זו הייתה הצגה של כדורסל. ואללק, התרשמתי.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעודד שניצחנו במגרש קשה. יכולת כן או לא, כל קבוצה תהיה מרוצה לקחת ניצחון במחזור הפתיחה. מכבי עושה את זה גם במגרש ביתי ומול יריבה שעל הנייר יכולה להתמודד איתה על ראשות הבית. עכשיו נראה את סיינה מנצחת שם...

היות שלא ראיתי שנייה מהמשחק אוכל להגיד רק כמה דברים:
    1) מה קרה להיקמן? עידן, יש לך הסבר? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    2) הבנתי ששרמנדיני לא שחקן הגנה גדול, אבל הוא כן הצליח להגיע 12 פעמים לקו!
    3) 35 - 34 בריבאונד לספרדים. זה עם קבוצה לה יש שחקנים כמו פרוביץ' ופראן ווסקז.
    4) 47 אחוז מהשלוש. במשחק חוץ זה יפה ביותר.

בסה"כ אנחנו צריכים להיות מרוצים. משחק 'על אמת' ראשון וניצחון בספרד מול קבוצה לא רעה אמור לתת לשחקנים ביטחון להמשך הדרך.

12. LIVERPOOL87 Member

היקמן הרשים הרבה יותר מגביע ווינר, אבל לצד קליעה טובה היו לו פעולות לא טובות במיוחד בחצי השני שם הוא פשוט כפה את עצמו על המשחק וראו שאין בעל בית על הפרקט, ככה שצריך לשמוח שהוא התעורר אבל להיות מודע לכך שהוא לא רכז ולא מנהל את הקבוצה, לפחות לא כרגע.

מי שממשיך להרשים זה לוגאן, הוא פשוט היה יוצא מן הכלל טוב, שההתקפה נתקעה בגלל ריקי הוא חדר מצוין ופינה שחקנים לקליעות נוחות, פשוט מדהימה הקפיצה שהוא עבר במכבי, בדיוק השחקן שעזב את סופוט רק עם תכונות נוספות של הובלת כדור שלא היו לו.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר.

שי (ההולנדי), שרמא לא שחקן הגנה גדול זה אנדרסטייטמנט. מישהו במכבי חייב לעבוד איתו על ההגנה שלו, כי אפילו סופו בינוני יטחן אותו בצבע. אני לא ממש הבנתי למה רפשה לא שיחק יותר של שרמא, למרות שמכבי קלטו את החור שהגיאורגי עושה להם וכל הזמן עזרו לו בדאבל אפ. התקפית הוא גם לא היה טוב, הוא אומנם סחט את הזריקות וקלע באחוזים מרשימים, אבל משחקן כמוהו אתה מצפה לקבל תפוקה גם בריבאונד וגם מעבר לרק 9 נקודות עונשין. יש ו את הפוטנציאל, אני מקווה שמשחק הבית הבא ייתן לו את הביטחון שהוא צריך. בכל מקרה לטעמי הוא צריך להתחיל מהספסל ברגע שתומאס נכנס לעניינים.

14. LIVERPOOL87 Member

בדיוק, כשהוא עולה מהספסל בטח בדקות סיום רבעים, הוא יכול לסחוט עבירות כמו השתיים אתמול, עבירות שיניבו 85 אחוז מהעונשין וזה יתרון ענק. צריך לפתוח עם אליהו+ג'יימס\תומאס ובהמשך לשלב את הגיאורגי.

אגב תומאס לקח 8 ריבאונד ב-18 דקות, נתון שנראה לי שאפילו ג'יימס לא הצליח להגיע בשנותיו בבני השרון, למרות שהוא קצר בלא מעט סנטימטרים מגיאורגי, יש לו ניתור טוב יותר וידיים ארוכות שמחפות על הגובה.

אני מנסה להבין מה עושים עם מדלי, הוא כרגע נראה לא קשור ולדעתי מול הקבוצות הגדולות בשלב הטופ 16 בדקות שאליהו יהיה על הספסל נראה את תומאס ב-4 לצד ג'יימס\שרמן.
    איפה בדיוק מדלי נכנס כאן?
    הבעיה היא כמו ששלח אמר אתמול שמצפים ממנו להיות בלו, לקחת את הכדור שההתקפה תקועה ולקחת שחקן בג'אמפ שוט חסר סיכוי בסוף שעון, אבל הוא שחקן שמצריך זריקות פנויות כדי לקלוע, ועד עכשיו אפשר לראות כמה בלו היה שומר טוב (יחסית למי שהוא היה הקדנציה הראשונה) ולא העריכו אותו.
    מקווה שמדלי יקבל המון דקות מול ירושלים וננסה לשחק עליו.

15. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

נחמד, נראה לי מכבי תזכה השנה בתואר הקבוצה שהכי קשה לעשות עליה סקאוטניג. יש המון שחקנים טובים ואפס שחקני על מצד אחד או נערי פוסטר מהצד השני. מדלי, אליהו, ג'ימס, שארמדיני, תומאס, כל אחד מהם יכול להוביל ביום נתון. בגארדים, עם החזרה של סמית', יהיה עוד יותר בלאגן. גם יוגב, גם סמית', פניני שהיה מצויין, לנדסברג, היקמן, לוגאן כמובן. אין אף שחקן שהוא באמת רמה מעלה, כולם פחות או יותר באותו סטטוס (אולי למעט מורן רוט). זה שלוגאן התחיל את העונה טוב יותר לא אומר כלום לגבי ההמשך. רואים שזה פשוט התאקלמות טובה ומהירה יותר ולא יכולת יוצאת דופן שיש לו ואין לאחרים. מבלי לפגוע.

מצד אחד, כביכול, מול הקבוצות הגדולות לא יהיה איזה מישהו שיכול לקחת את המושכות כאיזה סטאר רציני, מצד שני לא ממש תלויים ביום כזה או אחר של מישהו כזה או אחר.

נחמד. אני אוהב את זה.