יורוליג 2011/12 - פאו גוברת על מכבי אחרי דרמה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏20/10/11.

1. LIVERPOOL87 Member

קאמבק יפה מאוד שלא עזר לנו להשיג ניצחון,
    אבל אני דווקא לוקח נקודות חיוביות מהמשחק הזה, מכבי נלחמה בסוף וחזרה מכל יתרון שהסרבים פתחו למרות האווירה החמה והביתית שלהם.
    שבוע הבא משחק על המקום הראשון, איך שאנחנו נראים השנה אי אפשר לדעת מה נקבל, אני לא פוסל ניצחון במדריד, מכבי בשנים האחרונות התעלתה על עצמה במגרש הזה.
    השאלה היא למי שקצת מבין מה קורה באן בי איי, האם רודי ישחק נגדנו?
    הבנתי שאיבקה בטוח לא ישחק שזה מצוין.
    אם סופו יגיע כמו שצריך למשחק הזה, הטומיצ'ים לא מאיימים עליו במיוחד.

2. shlomydavid מנהלים

3. shlomydavid מנהלים

4. shlomydavid מנהלים

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אם לא השטויות בסיום המחצית הראשונה, עוד היינו יכולים לרדת להפסקה במצב הרבה יותר טוב ואולי להגיב אחרת, אבל המחצית השניה זה פשוט ביזיון אחד גדול. הרבה זמן לא ראיתי כ"כ הרבה כאוס במשחק של מכבי וזה מאוד מפליא בייחוד עם מאמן כמו בלאט. ככה זה כשאין רכז נורמלי, או שיש אחד כזה אבל הוא לא מקבל מספיק זמן (פאפא). אני מקווה שמישהו בהנהלה יתעשת, כי בהרכב כזה אין לנו מה לחפש בשלוש ליגות, זה רק יגרום להרבה יותר נזק.

6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מכבי מובסת 88:64 על ידי ריאל מדריד בספרד.
    מספר מסקנות לאחר המשחק הזה:
    למכבי יש בעיה גדולה בעמדת הרכז. מעבר לכך שאין לה מי שיארגן את המשחק, אין לה בעיקר מי שייקלע מהמקום הזה. יוגב אחיון שומר מצויין אבל לא מייצר נקודות, פפלוקאס חלש וכמעט ולא משחק, ונוצר מצב ששוב מכבי נתקעת, ושוב לא מגיעה ל 70 נקודות.
    לאנפורד האמת די מזכיר לי את ביינום במשחק שלו, משיג את הנקודות שלו די לבד, אבל לפעמים גם מוסר לא רע אחרי חדירות. אין לי ספק שעם בלאט הוא עוד יישתפר, אבל היום הוא עוד היחידי שכן תפקד במכבי.

בנוגע לריאל, קארול אדיר, באמת שהרבה זמן לא ראיתי שחקן שמתמקם בכזאת מהירות עם על קשת השלוש ופוגע. איזו ידית. בלתי ניתן לעצירה.

7. LIVERPOOL87 Member

קשה לי להאמין שיימצא פתרון ראוי, מדברים על מאלט שהוא רכז טבעי אבל הבנאדם בן 34, אין לו רגליים, יכול להיות שהוא פתרון טוב להשגת שליטה בליגה עד כדי אליפות ללא חשש,
    אבל ביורוליג אין לנו מה למכור.

אני כל כך מבואס מהקבוצה הזאת ולא בגלל שלא הולך השנה, היו שנים מזעזעות מאז הטוטאל באסקטבול של שאראס\אנתוני\ניקולה.
    הבעיה היא שבשנים האלו כל שנה הייתה הצהרה על בנייה וזה פשוט לא הלך.
    בשנה שעברה הייתה בנייה מדהימה וההתרסקות הגיעה לפני שהגענו לפיק.
    נכון שעמדות החוץ עזבו כל אחד מהסיבות שלו ואני לא חושב שמכבי טעתה בעניין שלושת העוזבים.
    אבל זה לא מצדיק את הטעויות במחליפים.
    ללכת על פארמר כשאתה לא יודע עד מתי יישאר, פפא חסר הרגליים, יוגב עם ביצי הברזל אך חסר הליטוש ועוד הביאו שחקן שקבוצה שלמה צריכה לעבוד בשבילו כדי להיות דומיננטי.

אם הפיקו לקחים ובשנה הבאה נחזור לשתי מסגרות, יימצאו גארדים מתאימים ישוחרר לנגפורד ויחזור האליל הסרבי מילאן מאצ'באן לתפקיד ראשי, אז יש לי תקווה.
    אני כבר השלמתי עם הכישלון בעונה הזאת ולא מתרגש יותר מידי מהפסד כזה כמו היום,
    אולי עוד נצליח להשיג פיינל פור בטעות וכולנו נהיה מרוצים.

נערך לאחרונה ב: ‏8/12/11
  8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא הייתי ממהר לחרוץ את גורל העונה הזאת.
    נכון שמכבי ניראית כרגע לא טוב, ותצטרך לבצע שינוי כזה או אחר כדי להשתפר, אבל אין לי ספק שהוא יגיע בשלב מסויים בתוספת לפרקינס שאולי גם יוסיף מימד כלשהו, מכבי עדיין לא אמרה את המילה האחרונה. בכלל, אם יש מאמן שתחת הדרכתו רואים שהשחקנים משתפרים תוך כדי העונה זה בלאט.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי מכל קבוצות הצמרת רק קבוצה אחת נבנתה כמו שצריך: ברצלונה. כל הקבוצות שרודפות אחריה השתמשו בשחקני נ.ב.א שעכשיו חוזרים לליגה הטובה בעולם. כרגע נראה שמכבי ת"א לגמרי לא נבנתה ליום שאחרי סוף השביתה בארה"ב. לדעתי בימי פארמר מכבי כבר לא היתה יציבה, אבל היתה לה שחקן שביום טוב מסוגל גם לנצח את ברצלונה. פארמר עזב ואיתו השחקן הכי טוב שלנו. יכול להיות שבמכבי בנו על פאפאלוקאס, אבל אולי זה כבר לא אותו שחקן הגנה מצטיין מלפני כמה שנים. כרגע נראה שהשידוך הזה ממש לא הצליח. מה נשאר לנו? רכז ישראלי שלא מסוגל לקלוע צעד וחצי ואמריקאי שהוא סוליסט מובהק (לנגפורד).

העונה הזאת לא גמורה כי בינואר אפשר להביא שחקנים אחרים, אבל לדעתי רק נס עם שחקן חיזוק זה או אחר ישחזר את ההישג מלפני שנה. כולנו יודעים שברגע שמכבי באמת מחתימה את מאלט היא בפאניקה. עם כל הכבוד למשחקו של הבחור ביד אליהו זה היה רק משחק אחד. אם הוא באמת כל כך טוב הוא לא היה משחק עדיין בשרלואה...

10. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

כשפראמר היה פה, אומנם היה רכז, אך עצם גדולתו [היחסית] השכיחה בעיות נוספות (חוץ מעמדת הרכז שאין ספק שמכבי סובלת), זה עמדת הסמול. דווין סמית' זה פשוט לא זה.
    בהנחה שיביאו רכז נורמלי, ובהנחה שלאנגפורד ימשיך להפציץ (שיחק היום פשוט לבד), אפשר לקוות למשהו.
    בנוסף, אם ההגנה תמשיך להיראות כמו טיילת זו בעיה רצינית, אולי לפני עניין הרכז אפילו.
    עד אז, למכבי אין מה למכור ביורוליג.

נערך לאחרונה ב: ‏9/12/11
  11. shlomydavid מנהלים

12. shlomydavid מנהלים

13. shlomydavid מנהלים

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחלקת הכדורסל של מכבי ת"א החזירה למועדון את הכבוד אחרי שהכדורגלנים לא ממש עשו דבר מול בשיקטאש. תבוסה קשה לאנדולו אפס שלא נראית כרגע כמועמדת להיות בפיינל פור שתתקיים על אדמה ביתית.

נכנסתי למשחק בפסק זמן כשהטורקים הובילו בסוף הרבע הראשון ב-10 נק' הפרש. מה שקרה אחרי זה כבר לא היה כוחות. הטורקים נכנסו לפסק הזמן עם 4-6 מהשלוש ובסוף הסטטיסטיקה הראתה 7-25...מול זה פתחה מכבי עם 1-6 כשבסוף לוח התוצאות מראה אחוז נאה ביותר משלוש של חמישים אחוז: 11-22

העניין הוא שלמכבי יש גם משחק פנים. הקו הקדמי החזיק את מכבי במשחק ובחצי השני הצליפות מבחוץ כבר קברו את הטורקים. אני חושב שהיום שוב ראינו שמתי שיש לנו רכז המשחק יכול לזרום. לנגפורד נתן בצחי הראשון דקות טובות מאד ואוחיון כבר גמר את העבודה אחרי הפסקת התה (גמר בין היתר עם 7 ריבאונדים!). לדעתי עדיין די מדהים שיריבות מכבי עדיין לא הבינו שאוחיון קודם כל מחפש מסירה. אני רוצה לראות פעם מאמן שמכריח את הרכז הישראלי להתחיל יותר זריקות.

עדיין קצת מרגיז אותי שפאפא לא מצליח לקבל את הדקות שאולי כן מגיעות לו. אין לי מושג מה קורה באימוני מכבי או בראשו של בלאט, אבל לדעתי לא הביאו את היווני בשביל להיות נער פוסטר. זה שיווני אחד לא מצליח לא אומר שהשני לא תורם. כיף לראות סופו חוגג על הספסל. לדעתי הבחור נדבק לחלוטין בחיידק המכביזם. הקהל אוהב אותו והוא מחזיר ברצון את אותה כמות אהבה. הבחור בעצמו הודה שהוא התבגר ונעשה יותר רציני. מבחינתי הוא ימשיך אצלנו לעוד כמה שנים.

בסיכומו של דבר, ניצחון שעשינו לנורא קל. בסה"כ מדובר במשחק אחד ואולי ביריב שמהר מאד ויתר על המשחק. אם ארדואן היה בסביבה זה לא היה נגמר ככה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

15. shlomydavid מנהלים