יורוליג 2010/11

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏18/10/10.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצחון לא רע למכבי, אבל ברבע השלישי הקבוצה פשוט לא תפקדה. לי עדיין אין הרגשה שהקבוצה הזאת שווה פיינל פור, אבל בסדר עברו רק שני מחזורים...בשבוע הבא נראה מה הקבוצה יכולה לעשות בבלגרד. אני בנתיים לא מאמין שנשיג שם את ניצחון החוץ הראשון שלנו.

2. k_700 Member

מי שקצת מבין כדורסל שם לב שהשחקן של המשחק היה דורון פרקינס.
    בכל מקום בהגנה. 6 חטיפות, אני ספרתי 2 גגות. את ה-7 נקודות שלו הוא קלע ברבע ה-3 הכי חלש של מכבי בדקות הכי קשות+6 אסיסטים.
    ללא ספק אם צריך לתת פה תואר מסוים על פי נק' מדד אמיתיות ולא בגרבג' טיים אז פרקינס מבחינתי הMVP.

אגב, תענוג לשמוע את שלח, פשוט בן אדם שמבין כדורסל.
    הוא שם לב לכמה נק' קטנות:
    א. קודם כל כמוני, הוא קלט ששחקן המשחק זה פרקינס.
    ב. הוא שם לב שמכבי חילקה לא מעט מתנות לז'לגריס שבמשחק חוץ/יריבה אחרת שלא תקבל את כל ההחלטות הגרועות, זה היה נראה אחרת.
    כל כך הרבה רגעים קטנים שמכבי פשוט נתנה ליריבה אופציה קלה לחזור למשחק. אז כמו שאמרתי, במשחק בית זה יספיק, במשחק חוץ בלאט יצטרך לאלתר(אגב, ההחלטה לתת לכדיר לשחק התגלתה כאלתור מצוין לאותם דקות שהיה צריך אנרגיה).

נערך לאחרונה ב: ‏29/10/10
  3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

טבלאות הבתים:

בית א':

1. קאחה לבוראל ויטוריה 2 0 4
    2. חימקי מוסקבה 1 1 3
    3. מכבי ת"א 1 1 3
    4. ז'לגיריס קובנה 1 1 3
    -------------------------------
    5. פרטיזן בלגרד 1 1 3
    6. פרוקום גדיניה 0 2 2

קאחה לבוראל - פרוקום גדיניה 73-80
    פרטיזן בלגרד - חימקי מוסקבה - 68:72
    מכבי ת"א - ז'לגיריס קובנה - 70:86

בית ב':

1. וירטוס רומא 2 0 4
    2. אולימפיאקוס 1 1 3
    3. אוניקאחה מאלאגה 1 1 3
    4. ריאל מדריד 1 1 3
    -----------------------------
    5. ברוס באסטקס באמברג 1 1 3
    6. שארלרואה 0 2 2

ברוס באסטקס - אולימפיאקוס - 61:73
    וירטוס רומא - שארלרואה - 55:64
    ריאל מדריד - אוניקאחה מאלאגה - 56:68

בית ג'

1. מונטפסקי סיינה 2 0 4
    2. ברצלונה 2 0 4
    3. פנרבחצ'ה 2 0 4
    4. ציבונה זאגרב 0 2 2
    -----------------------------
    5. ריטאס וילנה 0 2 2
    6. שולה 0 2 2

שולה - ברצלונה - 84:77
    ציבונה זאגרב - פנרבחצ'ה - 73:68
    מונטפסקי סיינה - ריטאס וילנה - 75:79

בית ד'

1. פאנאתנייקוס 2 0 4
    2. אולימפיה לובליאנה 2 0 4
    3. אפס פילזן 1 1 3
    4. אולימפיה ארמאני מילאנו 1 1 3
    -------------------------------
    5. צסק"א מוסקבה 0 2 2
    6. פאוור אלקטרוניקס ולנסיה 0 2 2

פאנאתנייקוס - צסק"א מוסקבה - 60:74
    אולימפיה ארמאני מילאנו - אולימפיה לובליאנה - 76:72
    אפס פילזן - פאוור אלקטרוניקס ולנסיה - 63:79

4. Carlo Zampa Member

דורון פרקינס באמת מדהים, אולאראונד פלייר אמיתי. אבל שיקלע קצת, הוא גארד והקליעה שלו ממש לא יציבה. בחיפה אני זוכר אותו בתור שחקן שאין לו טווח ומסוגל לקלוע מכל מקום.

5. דנידין Member

אל תשכח שזאת גם תחילת העונה וזאת קבוצה חדשה לגמרי. בלאט צריך את הזמן ללמד אותם להמנע מאותן טעויות והם צריכים זמן כדי ללמוד לשחק טוב יותר ביחד. הם לא יהיו גרועים יותר עם הזמן, זה בטוח.

6. k_700 Member

לא צריך להגזים הוא לא אול אראונד. הוא בהחלט אתלט נדיר אבל צריך לזכור גם את הרגעים שהוא מאבד את הראש. היום היה נהדר. הוא צריך לשמור על יציבות, להפחית כמה שאפשר את יחס האיבודים.
    קליעה בליגה לא דומה לקליעה ביורוליג. כמו ששלח אמר טוב בסיבוב של כדיר בצבע:
    "בליגה יש לך את ההזדמנות להתחרט ביורוליג לא, הסתובבת בצבע לך לסל".

מכבי צריכה להשתמש בקלעים הטהורים שלה, לדעתי משחק שבו פניני ובעיקר בלו נכנסים מההתחלה חזק למשחק זה מצב טוב מבחינת מכבי. במשחקי החוץ מכבי תהיה חייבת להפעיל את בלו כבר מההתחלה ולא לסיים עם 4 מ13 מה-3. כי כשבלו ופניני ביום קליעה טוב אז גם איידסון ובורשטיין פתאום קולעים ופתאום גם פארגו קולע שלשות בחוזים טובים עם שומר על הראש. וזה נתון חשוב מבחינתה למשחקי החוץ.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בואנה מה ההתלהבות ממכבי? ניצחנו את ז'לגיריס אסופה של 10-12 שחקנים מגן צ'רלס כלור...ממה אתם מתלהבים בדיוק? הם לא מסוגלים לקלוע סל ממטר...כמות הכדורים שהם איבדו סתם והזריקות שהם החטיאו ממטר פשוט מעליבה את היורוליג שגם ככה עלוב עם חצי מהקבוצות שבו. וההגנה? עדיף שלא נדבר. סופו קלע 24 בלי להתאמץ יריבה סטייל עירוני אשקלון לא מעבר.

בשבועיים הקרובים פרטיזן וחימקי ומה לעשות קשה לי לראות את מכבי לוקחת מולם 2 נצחונות.

---

משחקים מסקרנים בשבוע הבא:

בית א' - חימקי מוסקבה מארחת את המושלמת היחידה קאחה לבוראל.
    בית ב' - וירטוס רומא המושלמת מארחת את ריאל המתאוששת
    בית ב' - שתי חבוטות, אולימפיאקוס ומאלאגה יפגשו באתונה
    בית ג' - פנרבחצ'ה אולקר וברצלונה המושלמות יפגשו בספרד
    בית ד' - פאוור אלקטרוניקס ולנסיה וצסק"א שתי קבוצות שציפו מהן להרבה והן כמובן מעצמן. האחת מחזיקת היורוקאפ, השניה חברה גבוהה בצמרת האירופאית ומה לעשות שתיהן עם 0 נצחונות מ-2 משחקים. מי שתפסיד פה בצרות אמיתיות.
    בית ד' - אולימפיה לובליאנה ופאנאתנייקוס שתי המושלמות של הבית יפגשו באולם החדש בלובליאנה.

8. דנידין Member

תראה, לא ראיתי אף אחד יוצא מגדרו, אבל מהניסיון שיש לי עם כדורסל, אז אפשר לראות כבר בשלב המאוד מוקדם הזה של הקבוצה הטרייה, שיש שם פוטציאל לעשות דברים מאוד יפים ואולי גם להגיע רחוק.

9. samoel Member

אותה ז'לגיריס שלפני שבוע עשו ממנה הקבוצה המפתיעה של השלב הראשון(שלח הדגול). אותה ז'לגיריס שכבר שבוע בעיתונות מפחידים אותנו שהם לא פראיירים. בכל זאת גם לא מדובר פה בקבוצה חסרת בשר או שלא קולעת ועוד הגיע בכושר קליעה די טוב. אז בוא לא נזלזל באיך ובמה שמכבי עשו היום, תזכור להתרומם ממצב שאתה פח, בסיר הלחץ הזה שנקרא נוקיה זה לא קל. והם יצאו גדולים!

ממרומי היציע - כמה כיף לחזור הביתה. הציפייה לימי חמישי, מתח בבוקר קצת פחות היה אבל ב- 15:וחצי הפסקתי לעבוד רשמית. הלחץ התווסף כאשר פספסתי את האוטובוס - משמע איחור אפשרי למשחק. אבל לא נתתי לזה לקרות הקפצתי את כל העולם ואישתו התארגנות שיא והגעה מוקדמת אפילו וזה התחיל.

ראשית מחווה יפה לשחקן פעיל - דרק שארפ! היה פשוט מרגש, ולמען האמת כשהראו את נס ז'לגיריס למעט שחקן אחד בירוק לא ממש שמו לב, פחדתי שהדבר ירגיז אותם חחח.

המשחק נפתח. באופן אישי, אני לא מת על פתיחה עם סופו ועם פארגו. הסבר. פארגו לדעתי לא מתאים לרמות האלו בטח לא רכז, הקליעה שלו בינונית מדי החדירה מהוססת משהו ולמען האמת לא מספיק טובה/חתולית. סופו בעיני הוא איש שמשנה משחק ואם הקלף הזה לא הולך לך כשהוא פותח בחמישייה די שרפת אותו למעשה. שיחק לנו הסופו ועלינו ליתרון מוקדם ומבטיח. בצירוף עם הגנה טובה.

ברור לכולם שיש לדיוויד שני הרכבים ההרכב של סופו וההרכב של אידסון. צ'אק תעשה לי טובה, בחייאת תחדור לסל, עזוב אותך זריקות עזוב אותך שטויות. תחדור. 6 מה- 8 הוא עשה כתוצאה מחדירות כשהוא מגיע לטבעת זה ייכנס. למעשה אידסון הוא הרכז הכי טבעי בסגל הזה. כמה שזה עצוב אבל הוא מחלק אסיסטים נהדר(אולי פרקינס סיים עם 8, אבל לאידסון נהרסו לפחות עוד 3 על ה-4 שחילק) והוא לא מחזיק יותר מדי בכדור(פרגו/פרקינס) הוא משחק יותר אחראי ומבוקר. יש לו את הפוטנציאל, ותמיד גוננתי עליו - השנה אני אמשיך לזקוף לו את החיובי אבל אבקר אותו יותרכי אני כבר מצפה ממנו - רק שלא יחביאו אותו בעמדה 3. ולראייה למי שרוצה להתחיל בוויכוח, ארז אדלשטיין, עפר שלח, אבי אורנן ואבי סגל(כתבי ישראל היום ומעריב ספורט ואני בטוח שגם בידיעות היו כאלה) דיברו על אידסון כמפתח. להזכירכם בשבוע שעבר היה מהבולטים שאספו את הכבוד השבור והמפורק בויטוריה וגם נבחר לשחקן המחזור(אכן גארבאג' ובכל זאת).

פרקינס הוא אנרגט מדהים, ביציע העיתונות אמרו שהוא דרק שארפ לפני 10 שנים עם חדירה במקום קליעה, ולמען האמת אני די מסכים. הוא לא הרכז שהייתי רוצה, אבל כרגע הוא עושה עבודה די טובה. הוא מניע את הכדור הרבה יותר טוב מפארגו, מבין את התרגילים אבל בחייאת כמו צ'אקי , תאיים על הסל. לקח לו המון זמן וגם כמה החטאות ושטויות טובות כדי לקלוע את ה- 7 שלו ברבע השלישי, אז בואו לא ניסחף עם זה. מלבד כך הוא גם היה מהגורמים לרבע הדל הזה כי הניע הרבה לרוחב, החזיק בכדור יותר מדי(גם פארגו הרס כאן) וניהל לא טוב את הקבוצה על המגרש בתור רכז זה ממש לא תקין מצב כזה של כל כך הרבה זמן התקפות תקועות.

אני יותר ויותר מתחבר למה שנאמר פה קודם על אליהו. באמת שעל כל סל שקולעים עליו הייתי קונס אותו באלף דולר. לעזאזל איתו כל כך חסר הגנה, אפילו לא מתאמץ ואל תטעו הנקודות שלו לא חיפו על כלום הפעם זה היה הרבה יותר עמוק בגארבאג' וזה מרמה. רוב המשחק הוא פשוט היה גרוע גם התקפית לא עשה כלום שום תנועה עם כדור בלי כדור, סוג של הלם.

ומה יהיה עם הריבאונד לעזאזל, לא הנדריקס לא ליאור שום כלום. לתפוס כדור בקושי הצליחו. באמת שאם זה לא נופל להם לידיים והליטאים באמת לא ביום גדול למזלנו.

לגבי כדיר - עוד שחקן שהוא לא ברמה ליורוליג, אבל לפחות הוא ממש רצה וראו את זה נתן מלחמה, ועבד יפה בהגנה(למרות המחסור בבשר). קצת פזיז וחסר ניסיון במתפרצת היה צריך להקפיץ את השחקן שרדף אחריו בדרך ל-2 קלות. חשב על השואו. לא נורא.

צריך לתת לדיוויד בלו את הכדור יותר!

נכון תחילת עונה, דיוויד בונה ומתרגל. אבל מסקנות ראשונות, אולי פזיזות מעט, אבל לי יש רשמים.

הצלבה תהא הישג!
    אין בשר, אין רכז אמיתי, סגל מאוד מאוזן אבל אף שחקן הוא לא יוצא דופן - אותה הגברת בשינוי אדרת לדעתי.

שיהיה לנו המשך עונה מהנה , מלא בנצחנות והלוואי ואני טועה!

מ-כ-ב-י!!!!

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שמע מאור, תכננתי לרשום פה רשמים שלי גם כן, אבל אנחנו כנראה שני מכביסטים בנשמה שמסכימים על אותם הדברים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

מה שהכי חורה לי, זו העובדה שאף אחד לא מפנים שם בהנהלה שלמכבי אין רכז אמיתי מאז שאראס. לא מבין את ההתעקשות על רכז\ אמריקאי שהוכח יותר כסקורר בקבוצות ישראליות (ממתי אנחנו לוקחים רכש מקבוצות ישראליות?) יותר מאשר כרכז ברמה אירופאית. למעט ביינום, שגם עליו לא מתתי אבל עוד יש לו פוטנציאל, סולומון, פרקינס, פארגו, ווז'נייבסקי וארויו שיותר שוטינג גארד מאשר רכז, אי אשפר לבנות קבוצה סביבם כאשר מדובר במכבי ת"א. כ"א מהשחקנים הללו חושב קודם על הסטטיסטיקה שלו לפני האופציה של להכניס את השאר למשחק. היום במכבי גם אין לנו אף אחד למעט בלו עם קליעה יציבה מחוץ לקשת, נתון מאוד מדאיג.

אני לא רוצה להסיק מסקנות אחרי שני משחקים, ודי ברור לי שבליגה לא תהיה בעיה (עד משחק הגמר), אבל באירופה חוששני שההימור על הקו האחורי שלנו יהיה גדול מדי. ואני מסכים עם מאור לגבי אידסון - הבחור צריך לרכז יותר ולחדור יותר, הוא השחקן עם הכי הרבה שכל בקבוצה.

11. k_700 Member

לשיטה הזאת של בלאט שלא קבוצה שבעיקר אוהבת לרוץ ולהוציא התקפות מהירות לא בהכרח צריך שאראס.
    גם רכזים כמו פרקינס, פארגו ואיידסון בהרכב השני יכולים להוציא לפועל את השיטה הזאת.
    פרקינס התברר כגניבה אמיתית. שחקן מצוין, שמשתלב נהדר ברמות של היורוליג והיי הוא גם הגיע במחיר נמוך.

להביא היום רכז אירופאי זה מאוד יקר ולא בהכרח שהוא יסתגל לסגנון של מכבי.
    אגב, אני חושב שבמכבי החליטו לא להביא את שאראס בסוף כי מאמינים באיידסון.
    לדעתי הרבה יותר דחוף עוד גבוה לרוטציה. דחוף אבל.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני הולך הפעם די עם עומר. אני ראיתי מספיק דקות שאילולא הקבוצה הליטאית היינו אולי לבסוף מפסידים את המשחק. זלגיריס הציגה במהלך 3 רבעים משחק התקפה מבולגן עם אינספור איבודים, חלקם לא תראו מקבוצות חזקות באמת. ברבע השלישי אני רחוק מהתלהבתי מפרקינס, לדעתי הוא היה בין אלה שבלגנו את ההתקפה שלנו. אנא, אל תשכחו שהיתרון ירד מעשרים לשש במהלך פחות מרבע אחד!

מבחינתי הליגה באמת לא שווה התייחסות בעיקר כי הכל באמת תלוי במכבי. בשבילי הריגוש בא באירופה כשאנחנו יכולים להיות גאים בקבוצה ישראלית. פרקינס למשל הציג אתמול לחימה נהדרת והגנה לא פחות טובה. הנדריקס קפץ לפרקט כאילו האיש מאז ומתמיד היה מכביסט. נורא אהבתי לראות את זה.

העניין הוא שאני לא ממש בטוח שנוכל לנצח בבלגרד או מוסקבה. נכון, אנחנו רק בפתיחת העונה, אבל יותר מדי דברים עדיין לא עובדים. לדעתי אין לנו רכז שמרכז ומאד חסר לנו סנטר שני שמחליף את סופו. האם הקבוצה הזאת מספיק טובה בשביל להגיע לפיינל פור? לדעתי כרגע לא, אבל בוא נחיה ונראה. אני בשמחה אוכל בעוד מספר חודשים את הכובע שלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

k 700, לא חייבים רכזים אירופאיים. ת'רל מקינטייר, אריאל מקדונלד או ת'יוס אדני בזמנו הם רכזים אמריקאים שהיו רכזים טהורים שחשבו קודם על להכניס את הקבוצה למשחק. פרקינס שחקן טוב, לדעתי לא לרמות הגבוהות של היורוליג, אבל הבעיה איתו שהוא לא רכז טבעי. הרבה מאוד החלטות שגויות כמו גם פארגו (אין לי מושג למה הביאו אותו) ומילא אם היו מפצים על כך בקליעה טובה, ניחא - לשניהם הקליעה אינה יציבה. אין אפס, מכבי לא מצליחה כבר מספר שנים (עונת 2008 היתה מבחינת נס) בהעדר רכז טוב ולא ברור לי למה שנה אחר שנה ההנהלה ממשיכה עם השטויות שלה. אני מסכים שחייבים עוד גבוה כי הנדריקס לא ממש מרשים אותי עדיין, עם סופו אני שלם אבל הוא לא יכול לסחוב יותר מחצי משחק ועל גרין חבל להרחיב את הדיבור.
    אני מסכים עם מאור וחושב שבהרכב הנוכחי הצלבה זה בגדר הישג.

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/10
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי שבמכבי מבינים את הצורך בגבוה רציני נוסף:
    http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.274.88158.html
    שון מיי וארל בארון שחקני נ.ב.א מאד בינוניים, אבל בשביל מחליף לסופו או הנדריקס אני מניח שהם יהיו בסדר גמור. בליגה המקומית מכבי תסתדר גם בלעדיהם, אבל באירופה הסיפור שונה.

15. k_700 Member

מיי בינוני?? מיי נראה כמו גרסה יותר גרועה מלאזמה.
    כבד, לא גבוה במיוחד, אין ידיים ארוכות. לא הרשים בשום שלב בNBA.
    119 הופעות ב4 שנים. למס' הדקות אני אפילו לא אכנס.

מכבי צריכה ממוטה בצבע. מישהו שאפילו לא יהיה מוכשר במיוחד, מישהו אפילו כמו פופה. פשוט אחד שיוכל לסחוט עבירות, לקבל תשומת לב, להוציא לקלעים.
    אבל שווין... אני כבר מזמן סיימתי להתייחס לבחירת הזרים בקבוצה הזאת. יותר מדי התערבות של ההנהלה. מעט מאוד שכל.

אגב, עונת 2008 לא הייתה כל כך נס.
    לדעתי היה מאמן טוב מאוד בקבוצה הזאת. מעין מאמן בסגנון של ויושיביץ'. רס"ר שעם הרבה משמעת והתייחסות אישית לשחקנים ידע להוציא מהם את המקסימום(באירופה אסור לשכוח מה היה הנישג).
    בתוספת אחד מהזרים הטובים שהיו פה שנתן עונת שיא מדהימה!!! טרנס מוריס. איזה נכנס יא אללה.
    קשה לי להבין איך מכבי לא האריכה לו את החוזה. לטעמי אם היה היום בסגל של הצהובים הוא היה הגבוה הכי איכותי בסגל.
    הוא מאוד יציב, מאוד מנוסה, אדיר בשני הצדדים של המגרש,קליעה מדהימה מ-3. יא אללה כמה שאני מתגעגע אליו.